Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SD 97'] Wahacze przednie, odblask + zarowka - problem,
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SD 97'] Wahacze przednie, odblask + zarowka - problem,
Autor Wiadomość
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 24, 2008 13:14   [R220 SD 97'] Wahacze przednie, odblask + zarowka - problem,

witam,

wlasnie wrocilem z przegladu technicznego - i tak podchoinkowo-wigilijnie Pan oznajmil mi "dobra" nowine:

1. wahacze przednie zaczynaja miec luzy - pytanie, kiedy powino sie je wymienic, jakie sa objawy kwalifikujace wahacze do wymiany? oraz jaki koszt dobrych zamiennikow oraz robicizny? na allegro jakos marnie z tymi rzeczami...chyba ze mozna je jakos regenerowac - albo wymienic same tuleki czy sworznie...?

2. podczas diagnostyki spalilo mi zarowke lewa przednia (kolejna OSRAM Night), to juz drugi przypadek w przeciagu ostatnich 4 tygodni - gdzie szukac przyczyny? lampy sa nowe wiec to nie wina pocenia sie czy nieszczelnosci - pierwsza zarowna palila jeszcze na starej lampie...

3. okazalo sie ze odblaski dziwnie "lataja" w srodku lapmy, przy wymianie zarowki zauwazylme ze chwytajac trzonek mozna latwo poruszyc odblaskami w gore i w dol - to wada lampy jakas czy mechanik zle je pozakladal? dodam ze mam silniczki wlozone na "sztuke" - bo moja wersja R jest manualna...poza tym problem jest z ustawieniem nizej jednej lapmy - skonczyla sie regulacja a lampa nadal swieci za wysoko...jak sie z tym uporac i co jest?


i w tym swiateczno-niespodziankowym nastroju zycze wszystkim pomyslnosci!: )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 24, 2008 13:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 20:27   

2. Tez mam Osram NB ale przewaznie wytrzymuja jakis rok... dziwne. Sprawdz jakie masz napiecie na zarowkach.

3. Jesli silniczki masz wsadzone tylko na sztuke to wlasnie dlatego tak lata. Gdybys mial silniczki elektryczne i wsadzil je porzadnie (tak zeby wskoczyly w zatrzaski) to by odblaski siedzialy sztywno. A jak lampa swieci za wysoko to albo musisz jezdzic na regulacji np. 2 na silniczku albo jeszcze sprobowac pokrecic regulacja na silniczku (jesli skonczyla ci sie skala na reflektorze). Moze byc tez tak, jesli swieci Ci kompletnie w niebo, ze masz zle skierowany odblysnik, mogl sie gdzies zaciac i trzeba nim poruszac, zeby przeskoczyl w dol - mnie to zrobil facet w stacji diagnostycznej jak pojechalem w cely wyregulowanie. Tez mam depo (abakusa).
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 21:19   

mam silniczki elektyczne - oryginalne Valeo i dzialajace - wiec powinno wszystko pasowac - chyba ze mechanik cos zle zalozyl...

co do regulacji - to regulacja na reflektorze ustawiona jest juz na max w dol a i tak jest to za malo - sadze ze na silniczkach zostala pozycja wyzsza - ja mam manulanego R - jest mozliwosc aby jakos recznie przestawic regulacje na silniczkach na poziom "0" lub jakos to wyregulowac bez instalacji - chyba ze jakos sie to podlacza na "krotko"...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220] Wahacze przód - maly rekonesans
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Cze 23, 2009 07:46
Fargo80
Brak nowych postów [R220 SDI '97]-amortyzatory przednie
stan_w._j. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Wrz 10, 2007 23:49
thef
Brak nowych postów [ R200 98r 1.4 16V ] światła przeciwmgielne przednie PROBLEM
przekonik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pią Sty 29, 2010 22:06
przekonik
Brak nowych postów [R200] Hamulce przednie - problem z zaciskami
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Sie 19, 2010 20:59
Bordos
Brak nowych postów [R 25] Nie typowy problem centralny + światła przednie
TOREK513 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 25, 2012 17:45
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink