Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] WEBASTO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] WEBASTO
Autor Wiadomość
lexus99 



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Małopolska



  Wysłany: Pią Gru 26, 2008 18:03   [R75] WEBASTO
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Od momentu jak temp.otoczenia spadła poniżej 5C zaczęło się włanczać vebasto- prawidłowo ale wskazówka poziomu paliwa zaczęła "szybko" lecieć na dół- nieprawidłowo tym bardziej że jeżdżę na krótkich odcinkach i pomimo dobrego rozgrzania silnika wydaje mi się ze to coś działa bez przerwy {czy tak powinno byc },po wyłączeniu silnika pracuje jeszcze około jednej min. Włancza się automatycznie to już wiem ale czy da sie To wyłączyć bez szkody dla reszty podzespołów no i ile to jest wstanie zwiększyć zużycie paliwa na 100 km Proszę o informacje .Dziękuje Pozdrawiam (nie znam lepszego auta jak R 75)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 00:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 26, 2008 18:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Gru 26, 2008 18:46   

Ono musi się włączać poniżej 5*C. Działa cały czas, najpierw w trybie 100%, potem przechodzi w tryb 50%. Z tego co mi wiadomo, to może wciągnąć około 0.7l na 100km. Ja nie zauważyłem, żeby tak znów dużo wzrosło. Możesz go odłączyć odłączając wtyczkę zasilającą go, ale to nie jest dobre dla silnika, bo ten silnik ma to do siebie, że długo się nagrzewa bez pomocy WEBASTO. Więc to nie będzie ani dobre dla silnika, ani przyjemne dla Ciebie, chyba, że trzymasz auto w ogrzewanym garażu.
 
 
 
jacekmarus 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Radom



Wysłany: Pią Gru 26, 2008 22:40   

a ja wyjalem bezpiecznik od webasta bo podobnie jak Ty jedzilem na krotkich odcinkach i strasznie mi szumialo, no i oczywiscie zuzycie troszke wzroslo jakies 0,4L
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 09:34   

Przyznaję rację Rowanowi.Z tego co czytałem,webasto nie "żre" tak dużo,a korzyści płynące z ciepłego silnika są wymierne.Niestety nie mogę pochwalić się działającym piecem,ale to kwestia najbliższych dni.Po za tym ,żeby wyłączyć wystarczy wyjąć bezpiecznik 15A-jest szybciej i bezpieczniej.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 27, 2008 12:10   Re: [R75 2,0 CDT 02] VEBASTO

lexus99 napisał/a:
zaczęło się włanczać vebasto


blagam, już mam chyba jakąś alergię na to słowo... gdzie nie zajrzę na forum to się komuś coś "włancza" albo jeszcze egzotyczniej "włańcza"...
litości dla języka ;)

pozdr. i sorki za czeplialstwo ale musiałem ;)

ps. moje vebasto też się nie włącza. nie doskwiera mi to jakiś specjalnie ale może warto je ożywić. też pomyślę,
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 12:53   

Marek,nie irytuj się.Też mnie to wkurza,bo jestem starej daty,ale na naszym Forum nie jest jeszcze tak źle-w końcu byle kto taką furą nie jeździ.Mój szwagier jest profesorem slawistyki i wyszedł z forum swojego auta(gorszego od naszych),bo tam to już był niezły sajgon!Domyśl się jakimi autami jeżdżą dresy.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 16:07   

Marek_75 napisał/a:
ps. moje vebasto

Nikt nie jest doskonały :razz:
Ale zgadzam się z szanownymi przedmówcami jeśli chodzi o"włanczanie" i inne takie.
Chyba któryś z moderatorów(?) zwracał kiedyś uwagę, że istnieje funkcja do sprawdzania pisowni.
A co do tematu, to chyba nawet wskazane jest by zimą webasto pomagało w szybszym rozgrzaniu silnika.
Pozdrawiam :smile:
ps. słownik tego forum chyba nie zna słowa webasto :shock:
_________________
rover forever
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Gru 27, 2008 17:31   

Więcej spali silnik bez Webasto. Bo zanim się nagrzeje to więcej pali, a na krótkich odcinkach to już wogóle odłączanie Webasta jest niedorzeczne.
 
 
 
lexus99 



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Małopolska



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 01:53   Vebasto

Dziękuję za zainteresowanie moim piecykiem i moją pisownią (przepraszam za błędy ) Pomogliście mi się nie przejmować dobrze działającą grzałką. Wobec tego mam jeszcze parę pytań odnośnie klimy (niestety nie mam instrukcji obsługi) np. co to jest ten ECON.. i dlaczego po WŁĄCZENIU tego czegoś nawet teraz uruchamia się wiatrak na chłodnicy ?? ?? Dziękuję za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 02:07   

ECON to tryb oszczedzniejszej pracy klimy... Odczujesz w lecie jak ustawisz sobie klime na 21 stopni i nawiew na nogi i twarz, poczekasz az Cie schlodzi i wcisniesz ECCON :)
Zrobi Ci sie duszno...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 28, 2008 09:14   

ECON poprostu wyłącza sprężarę klimy i wtedy działa tylko nawiew. w związku z tym jest to tryb ekonomiczny (mniejsze spalanie według instrukcji)
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Nie Gru 28, 2008 09:21   

lexus99 napisał/a:
co to jest ten ECON

wyłącza sprężarkę klimatyzacji (schładzanie), a poza tym wszystkie nastawy działają bez zmian.
Po włączeniu AUTO (wyłącza się ECON) działa sprężarka oraz ogrzewanie i mieszając chłodne z ciepłym powietrze - daje ten właśnie komfort temperaturowy.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto
działanie
zdzisiekgiby Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 23, 2008 11:05
Maniek_gg
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] CDT 2.0 WEBASTO
lepti Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Gru 29, 2012 18:38
apples
Brak nowych postów [R75] Webasto
Słychac tylko przelewanie paliwa, niby załącza a nie odpala
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 207 Pią Sty 02, 2015 12:24
groszek_76
Brak nowych postów [R75] Webasto
Spyder Rover serii 75, MG ZT 34 Sro Sty 16, 2008 22:33
Spyder
Brak nowych postów [R75] Webasto
witia24 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Gru 15, 2009 19:54
witia24



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink