Forum Klubu ROVERki.pl :: Horror zakupu samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Horror zakupu samochodu
Autor Wiadomość
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 23:55   Horror zakupu samochodu

Właśnie postanowiłem podzielić się moimi traumatycznymi przeżyciami związanymi z zakupem samochodu.
Zaczyna się od tego, że mam samochód (nie powiem jaki bo wstyd :D ), ale tylko "na stanie", bo od dawna bez przeglądów, choć ubezpieczony (PZU) do końca roku. Autko nie jeździ już, więc postanowiłem nabyć nowe.
Pomijam godziny spędzone na wyszukiwaniu (ogłoszenia, internet), oglądaniu, sprawdzaniu - słowem wszystko to, co związane ze sprawami przedzakupowymi. Pomijam ten stan napięcia nerwów przy ostatecznej ocenie wózka i podejmowaniu ostatecznej decyzji :) Sprawy związane z samym podpisaniem umowy nie są aż takie straszne, zwłaszcza, że szczęśliwie w ostatniej chwili wyczytałem w internecie (dziękuję Bogu za to ustrojstwo) jakie dokumenty powinienem zabrać od sprzedającego.
I teraz zaczęły się schody. Jak i co po kolei załatwiać żeby było OK? Zadowolony z faktu, że sprzedający ma wykupione OC prawie do końca roku, myślałem, że nie muszę się spieszyć z załatwianiem chociaż tych formalności, ale.... Właśnie. Wyczytałem, że na rejestrację mam określony czas od chwili zakupu. Nie czekając długo postanowiłem załatwić sobie nowe tablice. Nie przypuszczałem, że będzie się to wiązało z serią wizyt w wydziale komunikacji :(
Wizyta pierwsza - pobranie wniosku + uzyskanie pobieżnych informacji o niezbędnych dokumentach.
Wizyta druga - nawiedziłem WK w porze jak dla mnie prawie nocnej (10:00), karnie stanąłem w kolejce po numerek konieczny do okienka do załatwienia dalszej procedury. Numerków brakło na 2 osoby przede mną.
Wizyta trzecia - prawie nie poszedłem spać :( Zaatakowałem WK na godzinę (!!) przed otwarciem i byłem.... jakiś 150 w kolejce :( Na szczęście po 4h stania w sympatycznym gronie staczy sprawa została załatwiona - dostałem numerek :) Dalsza procedurka zajęła już tylko 1/2h i wyszedłem z kompletem nowiuśkich tabliczek :) Tyle tylko, że z dowodem tymczasowym, który muszę wymienić na właściwy za jakiś miesiąc, co równa się ze staniem po raz kolejny w 50m kolejce :(
Myślę sobie zadowolony, że jest OK i zajmę się teraz pomalutku wyborem ubezpieczyciela. A tu... zdziwko... :( jakaś przelotna informacja na stronie www mówi mi, że obowiązek OC powinienem dopełnić najpóźniej w dniu rejestracji(!!). Szok :( Jak mogłem wcześniej ubezpieczyć samochód skoro polisa zawiera dane pojazdu jak nr rejestracyjny?? No nic... piszą na szczęście, że można ubezpieczyć przed pierwszym ruszeniem na drogi. Więc autko na cegły i ruszamy rowerem w miasto szukać ubezpieczyciela. Ale...ale... nie tak szybko :( Chcąc mieć zniżki z tytułu poprzedniego ubezpieczenia (za bezszkodowość itp) powinienem mieć (i tu gdybam, bo w sumie jeszcze nie wiem co powienienem mieć) rezygnację z poprzedniego OC i zaświadczenie o bezszkodowości. Nie mogę ot tak sobie zrezygnować z OC, więc muszę najpierw pozbyć się starego autka i je wyrejestrować :( Znów pewnie zacznie się od początku cała zabawa z Wydziałem Komunikacji :mad:
Tak to jest jak się całkiem na zielono podchodzi do poważnych zabaw jak zmiana samochodu :( myślę, że następny po Roverze będzie.... rower :(
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 00:03   

NIe musisz wyrejestrowywać tego swojego starego tylko musisz podejść do ubezpieczyciela i wziać przebieg ubezpieczenia i z tym papierkiem idziesz szukać nowego ubezpieczyciela, przedstawiasz mu powyższy papierek i on uwzględnia go przy liczeniu składki i dawaniu zniżek ;) Przecież zupełnie dobrze możesz jeździć 2,3 i 45 autami więc problem z wyrejestrowywaniem rozwiazany :D
A co do samych urzędów to.....no comment :|
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 01:10   

Największy horror to znalezienie odpowiedniego egzemplarza...ja blisko 3 miesiące szukałem Hondy Civic VI gen. Po sprawdzeniu i obejrzeniu samych szrotów poszukiwania skończyły się jak widać w moim profilu ;-)
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 08:24   

Jak czytam o traumatycznych przezyciach w Wydziałach Komunikacji w innych miastach, to zaczynam się jeszcze bardziej cieszyć z tego, ze mieszkam w Zielonej Górze.
Moje wizyty w WK w ostatnich latach uważam za krótkie i treściwe. I jak wspomninałem gdzie indziej - wszystko potem można sprawdzić przez internet. Wygląda na to, że Zielona Góra to prowincja - ale jakaś taka bliżej Europy ehhe (przynajmniej jesli chodzi o Urząd Celny - 0,5 - 1 godziny załatwiania oraz Wydział Komuniakcji, gdzie wszystko jest na miejscu).

Pozdrawiam serdecznie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:19   

To jest skutek "taniego państwa". Bez obrazy, ale Zielona Góra ma pewnie WK na tyle mieszkańców ile Łódź na 2 dzielnicach. WK u nas powinny być conajmniej ze dwa (swoją drogą ciekawe jak w innych miastach jak W-wa, Kraków, Katowice....).
Zobaczcie jakie kolejki (co prawda z 14.04, ale wczoraj było identycznie). Żeby było śmieszniej pan z informacji spoglądając co chwila badawczo i nerwowo czy widać już koniec kolejki, w sytuacji podbramkowej (bliski koniec numerków) nie wyjdzie do ostatnich w kolejce, żeby powiedzieć im, że nie mają szans. Rodzą się potem awantury - sam byłem świadkiem jak 100 osób nie załatwionych wsiadło na dyrektora, że nie umawiają wizyt na następny dzień :(
Ehh... szkoda gadać :(
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:23   

String napisał/a:
Jak czytam o traumatycznych przezyciach w Wydziałach Komunikacji w innych miastach, to zaczynam się jeszcze bardziej cieszyć z tego, ze mieszkam w Zielonej Górze.

Osobiście mogę polecić UKom Wawa Wola - owszem jest kolejka po numerki, ale ja zwykle jade przed pracą i wystarczy być 20 minut przed otwarciem, żeby zostać obsłużonym w pierwszej turze (jeśli urząd otwierają o 8, to do 9 zwykle mam załatwione). A mój ojciec odkrył ostatnio, że można zadzwonić na recepcję i poprosić panią, żeby wzięła nr na konkretną godzinę na nazwisko i potem odebrać go z recepcji. Sprawdza się z dokłądnością do pół godziny. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:24   

drooid nie mam pojęcia co się stało z naszym Wydziałem Komunikacji i skąd takie kolejki ... rejestrując swoje autko załatwiłem wszystko w niecałe pół godziny ...czyżby winną była wiosna i kolejny szał zakupów ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:28   

Wiosna.... panie sierżancie :) To na pewno skutek wiosny i ciepełka. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na Giełdzie. Po prostu wymyśliłem sobie złą porę na załatwianie tych spraw, ale co tam... przynajmniej wybrałem urlop z zeszłego roku :)
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:30   

A ja wiedząc jakie sceny rozgrywają się w wydziale komunikacji w Gdańsku, zapisałem się na wizytę przez internet. Najbliższy wolny termin był za miesiąc (wybrzydzałem podczas wyboru i w ciągu kilku minut gdy się zastanawiałem, czy będzie dobry uciekło mi następnych kilka dni), ale za to jak przyszedłem na określoną godzinę, to wszystko załatwiłem w ciągu 10 minut. No, może poza tym, że nie miałem kopii zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej sprzedającego (kupując auto dostałem fakturę). No ale to dosłałem faksem jak mi sprzedawca przesłał (list z miejscowości położonej 120km od Gdańska szedł 2 tygodnie).

Reasumując - nowe technologie bywają czasami pomocne :lol: .
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:35   

drooid napisał/a:
To jest skutek "taniego państwa". Bez obrazy, ale Zielona Góra ma pewnie WK na tyle mieszkańców ile Łódź na 2 dzielnicach. WK u nas powinny być conajmniej ze dwa


Przecież powiedziałem, że mieszkam na prowincji w 120 tysięcznym mieście. I nie obarażę się :mrgreen: W takich sytuacjach po prostu jestem bardziej niż zwykle zadowolony, że mieszkam w moim uroczym Grunbergu :mrgreen:
Co do kwestii politycznych - nie wypowiadam sie heh. Ale w naszym kraju istotnie wszystko zaczyna się chwiać na tych kaczych łapach.
Ciiiii..... bo właśnie się oglądam, czy za plecami mi nie stoi jakiś prokurator, bo niedługo to każdy obywatel będzie miał przydzielonego z urzędu.

Paranoja. Pzdrówka i wytrwałości.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 09:37   

String napisał/a:

Ciiiii..... bo właśnie się oglądam, czy za plecami mi nie stoi jakiś prokurator, bo niedługo to każdy obywatel będzie miał przydzielonego z urzędu.

Zawsze można się przypadkowo postrzelić dyskretnie podsuniętym Glockiem.....
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
EwaiKazek 




Dołączyła: 21 Mar 2002
Posty: 16
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:00   

drooid napisał/a:
swoją drogą ciekawe jak w innych miastach jak W-wa, Kraków, Katowice....).
(

W Krakowie były do niedawna dwa miejsca rejestracji samochodów - dla N.Huty i "główny" dla reszty miasta. Mieli otworzyć trzeci punkt w Podgórzu, ale nie wiem, czy to już nastąpiło.
Ponieważ jestem zameldowana w Hucie, to i do WK też tu jeździmy. Radości nie ma, ale da się przeżyć - w urzędzie staram się być ok. godziny przed otwarciem (nigdy nie byłam pierwsza :!: ). Jakoś do tej pory udawało mi się pozałatwiać wszystko za pierwszym razem.
A zresztą - dla Toyotki i Roverka, to ja mogę postać w kolejce. :smile:
W lipcu czeka mnie wyprawa (a raczej dwie wyprawy) do WK, bo Roverkowi kończy się dowód. :???:
Pozdrowienia
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 12:44   

EwaiKazek napisał/a:
W Krakowie były do niedawna dwa miejsca rejestracji samochodów - dla N.Huty i "główny" dla reszty miasta.


Mój R był rejestrowany w styczniu w 100% bezkolejkowo w tym głównym WK.
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 13:54   

Może też opowiem historię rejestracji mojego autka :) Pierwsze podejście nastąpiło w czwartek, pojechał mój tata, ale gdy zobaczył kolejkę stwierdził że to nie ma sensu. Ja pojechałem w piątek 13. Byłem dobrze przed 8 (myślałem że to wystarczająco wcześnie, myliłem się :) Gdy doszedłem do okienka zabrakło numerków... Więc autko musiało sobie odstać przez weekend pod blokiem :( Do urzędu pojechałem we wtorek byłem chyba przed 7... Szczęśliwy, że jestem 30 w kolejce(liczyłem) czekałem na otwarcie urzędu :) Ok 15 minut przed otwarciem urzędu wyszedł Szef i powiedział że nastąpiła awaria systemu i w dniu dzisiejszym nie zarejestrują nikomu autka, łaskawie zgodził się na zostawienie papierów i odebranie dowodu i tablic na następny dzień. Kolejka przegrupowała się (prawo silniejszego) i po odstaniu chwili w kolejce usłyszałem że muszę zrobić jeszcze jakiś przegląd (miałem przegląd zerowy). Zadzwoniłem do człowieka od którego kupiłem autko i zmieniłem trochę treść umowy i już byłem gotowy :) Tym razem bez kolejki zostawiłem papiery a już na następny dzień miałem dokumenty :) Teraz jeszcze tylko odebranie stałego dowodu :) Mam nadzieję że już przez dłuższy czas nie będę musiał iść do tego burdelu, który nazywają urzędem komunikacji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 15:34   

Łojezu... w sumie... cieszę się, że nie wziąłem się za budowę domu :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:43   

We Wrocławiu są trzy punkty.
Główny, w centrum i można tam fioła dostać.Sytuacje,jak opisane powyżej u kolegi.
Drugi, też w centrum naplacu Nowy Targ, nie wiem nie byłam ale też podobno neifajnie,
Trzeci, na Karkonoskiej gdzie byłam, wprawdzie małe kolejki aleobsługa,huuuuh.
Mnie obsługiwał koleś, ktory poczatkowo myslalam ze sie urwal zjakiegos warsztatu (punkt jest na terenie polmozbytu). Uswiniony jak jasny gwint, wpieprzajacy kanapke i z nieprzezuta kanapka cos mowi do mnie. Odrazajacy ale cala rejestracja to nie cala godzinka.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
harinezumi 




Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:07   

To przynajmniej już wiem co mnie przy załatwianiu formalności w moim mieście czeka :sad:
Ale nic to ... poźniejsza jazda będzie rekompensatą za tą "ścieżkę zdrowia". :wink:
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
drooid 




Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:13   

Przede wszystkim zgromadź wszystkie dokumenty. Jeśli nie jesteś pewien - podjedź sobie do WK po południu i poproś o weryfikację w informacji (na środku przy wejściu). Po południu nie ma tam kolejek praktycznie, a głupio by było, żeby nie dali Ci numerka po 3h stania tylko dlatego, że nie będziesz miał jakiegoś kwita. Nie obchodzi ich, że o 16:00 kwit już będzie - numerka nie dostaniesz i już. Sku***** chcą nawet tablice mieć okazane. Trzeba zdjąć, pokazać, pobrać numerek i spowrotem sobie założyć, żeby po południu znów zdjąć i oddać. Kretynizm totalny!
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 10:15   

drooid napisał/a:
Trzeba zdjąć, pokazać, pobrać numerek i spowrotem sobie założyć, żeby po południu znów zdjąć i oddać. Kretynizm totalny!


Zwłaszcza, że samochód bez tablic może zostać natychmiast odholowany przez Straż Miejską.
Naszym urzędnikom gratulujemy!
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 16:12   

No to wykrakalem :D Musze isc do WK :/ Wpisali mi w modelu auta MGF :/ Nawet nie wiedzialem czym jezdze :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Horror!! Profanacja!!
_papa_ Offtopic 74 Wto Lip 14, 2009 14:42
pajda
Brak nowych postów Rover na części do rozebrania, anglik, za cene zakupu.
hvil Offtopic 14 Sro Sty 26, 2011 08:32
Gość
Brak nowych postów wartosc samochodu r75
sn333k Offtopic 7 Sro Gru 26, 2012 21:27
magneto
Brak nowych postów Poprawna nazwa samochodu
Link Offtopic 1 Sob Kwi 04, 2009 16:20
Krzysi3k
Brak nowych postów Jak to jest z wyrejestrowaniem samochodu
kamil_luczak Offtopic 6 Wto Wrz 16, 2008 07:52
Senn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink