Forum Klubu ROVERki.pl :: Wytłumienie+zasilanie[R600]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wytłumienie+zasilanie[R600]
Autor Wiadomość
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Pon Gru 29, 2008 23:11   Wytłumienie+zasilanie[R600]

Sprawa wygląda tak ze dostałem pod choinkę skrzynie(BLAUPUNKT 250W rms) :mrgreen: + do tego wzmacniacz.
I teraz może 1 pytanie jest takie gdzie się podpiąć z zasilanie?wpiołem się w okablowanie co idzie do radia lecz juz spaliłem tuzin bezpieczników...myślałem zeby wsadzić bezpiecznik zamiast 10 to 15 ale boje się żeby kabli nie popalić. Z początku chciałem się wpiąć pod zasilanie zapalniczki bo chyba tam jest najgrubszy przewód lecz nie udało mi się to.
Kable mam przeprowadzone przez kabinę i to trochę szpetnie wygląda jak chamsko pod wycieraczka sa pochowane kable. :mrgreen: a przeciągnąłem je w plastiku od spodu podłokietnika i właśnie nie wiem co dalej. Jakieś propozycje?
I na sam koniec wytłumienie bagażnika będzie się opłacało? bo już mniej lub więcej wiem jak to zrobić tylko mam problem z wyborem mat, a jak patrzyłem po innych postach to już nie były linki aktualne.Czy wystarcza takie maty z allegro za 5pln(1szt.)są na tyle elastyczne i dobre? I dajmy na to ze dam ze 2-3 warstwy to jak będzie z otwieraniem się klapy?
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 29, 2008 23:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 02:12   

To co napisales to az mi sie wierzyc nie chce :shock: Na pewno znalazl bys cos jakbys poszukal.Rozumiem ze chcesz zamontowac tylko ta skrzynie i do niej wzmacniacz.Zasilanie musisz podlaczyc bezposrednio z akumulatora!Musisz miec zestaw kabli zasilajacych i sygnalowych.Kabel plusowy z odpowiednim bezpiecznikiem podlaczasz do plusa w aku i musisz przeprowadzic do kabiny(wykozystaj gumowa zaslepke na scianie grodziowej),mase podlaczysz w bagazniku,zawsze mozna nalezc jakas srube mocujaca tylna kanape czy cos w tym rodzaju,trzeba tylko usunac lakier do golej blachy,przykrecic koncowke i zabezpieczyc przed korozja.Kable najlatwiej przeprowadzic progiem,sygnalowe i zasilajace oddzielnie wiec plastiki dwoch progow do zdemontowania.Nie zapomnij o kablu dajacym napiecie (sygnal)do wlaczenia i wylaczenia wzm,podlaczasz go do zasilania anteny ktore wychodzi z radia(najczesciej niebieski kabel)lub innego dajacego napiecie po wlaczeniu radia,laczysz to z gniazdem "REM" we wzmac.podabnie kable sygnalowe do odpowiednich wyjsc w radiu i wejsc we wzmac.I w zasadzie nie trzeba wytlumiac bagaznika,wytlumia sie drzwi,jesli montujesz porzadne glosniki.
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 17:05   

załączenie wzmacniaka możesz pociągnąć z anteny automatycznej. Jest tam plus, minus i załączenie.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 30, 2008 21:53   

wygluszenie - nie
kable zasilajace jak chcesz tanio to zakup na allegro kable rozruchowe "800A"(nazwa) lub poszukaj kabli do spawarek na metry.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bizon9ek 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 129
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Gru 31, 2008 02:56   

Ja bym proponował na początek przeczytać jakąś instrukcje obsługi wzmacniacza samochodowego zanim zepsujesz co sie da zepsuć :-|
 
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 22:58   

Inaczej.Moja wypowiedz może zabrzmiala jakbym był totalnym laikiem.Lecz nie uważam się za takiego bo podpinałem nie jeden taki sprzęt itp...a pozatym skonczyłem szkole o podobnym profilu wiec raczej cos mam w glowie.
Inaczej swoja wypowiedz sformułuje:
-nie znam sie na wygłuszaniu...a wiec czy to bedzie potrzebne przy takim małym grzmociku i czy to poprawia dzwięk itp.a jeśli tak to jakie maty stosować?bo wszystkie poprzednie posty były z nie aktualnymi linkami itp...
-którędy prowadzić kable?ja w moim poprzedniku(tubce)miałem przez auto w srodku poprowadzone kable.przy podłokietniku a pozniej pod wycieraczka.


Sorry ze tak odp roznie ale mam lekki problem z dostepnoscia do nete a jak juz mam to tak na szybkiego.Dlatego tez taka debilowata moja ostatnia wypowiedz.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 00:37   

kBarniLee, jeżeli chodzi o wygłuszenie to maty bitumiczne w drzwi poprawiają dzwięk głosników (jeśli drzwi są dobrze wygłuszone to słychać dużą różnice) co do kabli to Keczu wyjaśnił ;) kable zasilające z akumulatora + i - po jednej stronie auta przy progach, a kable typu czincz od radia po drugiej stronie auta - dzieki temu unikniesz zakłóceń
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 00:42   

Nie znam się na tym za bardzo, ale w 600ce chyba nie trzeba wygłuszać drzwi. Mam dobre, no w zasadzie bardzo dobre radio przy seryjnych głośnikach i wydaje mi się, że to wystarczy. Gra po prostu cudnie. Oczywiście, zawsze może być lepiej, ale tu trzeba chyba wyważyć: koszt/oczekiwania/przyrost efektu.
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 01:08   

no na wygłuszenie drzwi trzeba wydac te 200 PLNów a przy seryjnych głosnikach może to być bez sensu ;) , grunt żeby właścicel był zadowolony z jakości i charakterystyki brzmienia swojego car audio
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 01:13   

hubosza87 napisał/a:
a przy seryjnych głosnikach może to być bez sensu ;)
Piszesz tak, jakby seryjne były słabe. No nie wiem, jak będę miał czas sprawdzę dokładnie co to za głośniki, ale na porządnym radiu grają na prawdę rewelacyjnie. Pamiętaj, że 200 a 600 może robić dużą różnicę ;)
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 01:39   

jeśli chodzi o seryjne glosniki w roverach to wcale nie uważam, ze sa słabe - jak na seryjne sa bardzo dobre ;) jesli chcesz miec muzyczke która poprostu dobrze gra to dobre radio i fabryczne glosniki sa ok, jesli jednak chcesz zeby muzyka Cie porywala to robi się drogo bo znaczenia ma już wtedy wszystko i głosniki i zwrotnice, kable, wygłuszenie itd itp
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Sty 06, 2009 08:35   

hubosza87 napisał/a:
jeśli chodzi o seryjne glosniki w roverach to wcale nie uważam, ze sa słabe - jak na seryjne sa bardzo dobre ;) jesli chcesz miec muzyczke która poprostu dobrze gra to dobre radio i fabryczne glosniki sa ok, jesli jednak chcesz zeby muzyka Cie porywala to robi się drogo bo znaczenia ma już wtedy wszystko i głosniki i zwrotnice, kable, wygłuszenie itd itp


jak mowisz ze te glosniki sa dobre to ja ciebei zmartwie dzisisja mi zamarzly i chyba padly te z tylu :( bede wymienial na cos co nie jest z papieru zrobione :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 10:31   

hubosza87 napisał/a:
jeśli chodzi o seryjne glosniki w roverach to wcale nie uważam, ze sa słabe - jak na seryjne sa bardzo dobre ;) jesli chcesz miec muzyczke która poprostu dobrze gra to dobre radio i fabryczne glosniki sa ok, jesli jednak chcesz zeby muzyka Cie porywala to robi się drogo bo znaczenia ma już wtedy wszystko i głosniki i zwrotnice, kable, wygłuszenie itd itp
Kurcze, chyba się nie rozumiemy. Ja wiem, że audiofil zrobi to i tamto, żeby było lepiej, ale wydaje mi się, że dla dobrego grania w 600ce wystarczy porządne radio. Nie jestem audiofilem, bo mnie nie stać ;) , ale słuch mam dobry. Barni chyba nie chce robić sali koncertowej z auta, tylko chce, żeby po prostu ładnie grało. Z własnego doświadczenia wiem, że nie trzeba cudów robić, żeby tak było ;)
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 15:39   

BoloSr, Współczuję Ci chociaż nie spotkalem sie z tym zeby glosniki zamarzly ale wszystko możliwe w takie mrozy
 
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 22:57   

Hmm jeśli chodzi ooo audiofilstwo to nie nie jestem aż takim fanatykiem choć nie mowie że robi "dobrze" taki zestaw jak poniżej(auto kumpla choć filmik nie oddaje tego nawet w 50%)
http://pl.youtube.com/watch?v=UiDdWAcS2Iw
Kiedyś zmagałem się z układaniem kabli w progach i trochę nie chciały one ze mną współpracować.Ponowie czynności jak auto wróci od doktora,jeśli by to kogoś interesowało to spróbuje zrobić foto relacje.(będzie gdzie wytykać mi błędy;))

Ps. jest na tyle miejsca pod progami żeby ułożyć kable swobodnie?czy one maja być na ścisk?bo jak się zmagałem z tym to nie wyszło przez małą ilość miejsca...
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:06   

BarniLee napisał/a:
Hmm jeśli chodzi ooo audiofilstwo to nie nie jestem aż takim fanatykiem choć nie mowie że robi "dobrze" taki zestaw jak poniżej(auto kumpla choć filmik nie oddaje tego nawet w 50%)
http://pl.youtube.com/watch?v=UiDdWAcS2Iw
No to, moim zdaniem, akurat z audiofilstwem ma niewiele wspólnego ;)
 
 
ciacho4 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:28   

Apropos filmiku na Youtube:

Po co komu skrzynia która:
- Po pierwsze zajmuje cały bagażnik

- Po drugie co to ma wspólnego z dzwiękiem jak sie wszędzie tłucze blacha i inne badziewie.

- Wygląda jakby ją ktoś podłączał na parkingu pod blokiem kable walające sie po bagażniku, (brak zredukowanego efektu naskurkowości)
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 23:29   

No może trochę nagiołem to pojęcie :mrgreen: co nie zmienia faktu ze efekt ciekawy i zarazem kosztowny...

Ps.bardziej to było robione z myślą o db dragach.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wytłumienie gordzi
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Pią Kwi 28, 2017 05:50
tuners
Brak nowych postów Wytłumienie drzwi R200/R25/MG ZR - lekko
marcinmarcin Car-audio, nawigacje, radia CB 13 Wto Lis 18, 2008 20:02
marcinmarcin
Brak nowych postów [r25 2.0 iDT] wzmacniacz - skąd pociągnąć zasilanie
lineumaciel Car-audio, nawigacje, radia CB 25 Pon Cze 09, 2008 20:24
lineumaciel
Brak nowych postów {R600 Di 95r]
Radio ponneer jakie
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Gru 14, 2007 22:24
MarioNH
Brak nowych postów [R600] dystanse
michallo Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Nie Mar 21, 2010 21:47
magill



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink