Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Zgasł i nie odpala...nie słychać pompki paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 17:53
[R45] Zgasł i nie odpala...nie słychać pompki paliwa
Autor Wiadomość
Lysy90 




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 03:48   

Witam wszystkich i wybaczcie że po tak długim czasie odpisuje co było z moim "roverkiem" wstawiliśmy do mechanika co się okazało przyczyną tego że autko nie odpalało była woda w komputerze (podobno) mechanik wymienił kompa i wszystko cyka. Wybaczcie że odpisuje dopiero teraz długo nie było mnie na forum a później miałem problemy a właściwie jeszcze mam ze zdrowiem miałem mały wypadek na moto. Może moja odpowiedź komuś pomoże.
Pozdro!
Ps: woda w kompie z tego co powiedział mechanik nie wiem może uszczelki były słabe czy co ale podobno do wnętrza kompa dostała się woda i coś tam się porobiło. Dzięki wszystkim za pomoc ;)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 03:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Gaska 



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 13:13   

Witam.Rok temu mój Rover 45 1.8 nie chciał odpalić.po dwóch tygodniach w warsztacie stwierdzono(niby) ze komputer był zawilgocony.wszystko wyczyszczona skrzynkę zasilikonowano żeby nie dostała się woda.Od tamtej pory autko jeździło jednakże od czasu do czasu podczas dodawania gazu tracił moc tak jakby brakowało benzyny/powietrza.kilka dni temu autko zgasło i w takim stanie pozostało.przyczyna tkwi w tym iż pompka nie podaje paliwa.pompka jest sprawna,podmieniłem przekaźnik i nic.Gdy zmostkowałem na krótko przekaźnik w (w skrzynce bezpiecznikow pod maską) popmpka podaje i auto odpala,po włożeniu przekaźnika pochodzi do wypalenia benzyny i gaśnie.Rozebrałem skrzynke bezpieczników na części pierwsze ,wyczyściem wtyczki i nic.Przemieniałem także przekaźniki pod kierownicom(chociaż nie wiem od czego są).Czy są gdzieś jeszcze jakieś przekaźniki od pompy,bądź w czym może jeszcze tkwić problem.z góry dziękuję za pomoc
 
 
Lysy90 




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 01:10   

W moim został wymieniony komp i problem ustał. Śmiga elegancko. Czy są jeszcze gdzieś przekaźniki? Hm... wydaja mi się że tylko pod kierą i w "puszce" pod maską. Nie wiem niech się wypowie ktoś kto lepiej się na tym zna.
Pozdro!
 
 
Gaska 



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 20:23   

Rozebrałem dzisiaj komputer, w środku był suchutki zero zaśniedziałych styków.na wszelki wypadek potraktowałem go środkiem do czyszczenia styków.Bez reakcji.Do tego dochodzi jeszcze taki problem że na obudowie sterownika nie ma jego nr:/ bo ktoś zdrapał naklejkę.Jest tylko cienka długa HA 3489 NNN100742 ale podobno ta nic nie daje?

[ Dodano: Pią Mar 18, 2011 20:23 ]
Niestety z powodu braku pomysłów Roverek zaparkował w warsztacie:/
 
 
Lysy90 




Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 21
Skąd: Skierniewice



Wysłany: Nie Mar 20, 2011 17:13   

No niestety ale miejmy nadzieje że dojdą co i jak...
 
 
Gaska 



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 23:14   

Witam po dłuższej przerwie.Roverek miał pogniłe przewody.Powymieniali poczyscili i śmiga(już) bo w międzyczasie poszła uszczelka pod głowicą->woda do oleju->olej do powietrza.Na szczęście wszystko udało się poskładać do kupy.Niestety finansowo nie za specjalnie:/pozdrawiam
 
 
kolin17_71 



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 05, 2012 23:49   

Witam.
Mam pytanie gdzie znajduje się przekaźnik pompy paliwa??
Sprawdziłem w skrzynce bezpieczników ale tam mam tylko 2 przekaźniki i to zwykłe nie te zespolone do pompki.
A w ogóle to może mi ktoś coś poradzi założyłem do mojego Rovera 420 si sekwencję jakieś 2 tygodnie temu i czy podczas montażu gaziaż wpina się gdzieś w obwód od pompy czy tylko w kompa, bo nie wiem czy nie wypiął się jakiś kabelek od pompy. Auto nie zapala, pompy nie słychać, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, nie mogę znaleźć tego przekaźnika, jutro sprawdzę cewkę i wyjmę pompkę

[ Dodano: Pon Lis 05, 2012 23:49 ]
Problem rozwiązany. Po sprawdzeniu przekaźnika, wszystkich bezpieczników oraz czujnika bezwładnościowego zdemontowałem zbiornik, okazało się że pompka jest sprawna jednak że prąd na przekaźnik dochodzi a do pompy już nie. Okazało się że upalony był pin w kostce który raz łączył a raz nie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [416si] Brak iskry, nie słychać pompki paliwa
Kam971 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lis 03, 2017 19:38
Adrian
Brak nowych postów [R45] po wymianie filtra paliwa zgasł i nie odpala.
therion Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Lut 17, 2021 21:34
therion
Brak nowych postów [ R 400] Nie zapalił. Nie słychać pompy paliwa.
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Gru 19, 2018 20:40
Linkoln60
Brak nowych postów [R45 2.0] Ciągłe zasysanie gumowej pompki paliwa
pcheos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Wto Kwi 10, 2012 13:33
Kobi84
Brak nowych postów [45 iDT 02'] Zgasł i nie odpala :/
PopaY Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Pon Gru 28, 2009 18:20
PopaY



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink