Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2.0 SDi 99'] Po stłuczce pare pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 2.0 SDi 99'] Po stłuczce pare pytań
Autor Wiadomość
zeus007 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:07   [R200 2.0 SDi 99'] Po stłuczce pare pytań

Witam wszystkich użytkowników
Jestem nowy na forum, chociaż śledze je od dawna. Ale kończe z off topem.

Zaczynając historie : R. było moim pierwszym autem i jako świerzak nie wiedziałem co i na co spojrzeć. I słusznie mówią, iż nie liczy sie wygląd ale wnętrze. Szkoda że przekonałem sie o tym za pozno. Poprzedni własciciel mojego R nie dbał o niego więc troche musiałem w niego włożyć -> z malego pęknięcia na szybie szybko doszło do jej wymiany, pompa paliwowa poszla na "ładny" przegląd, kupilem nowe ogumienie ... itp. , kosztowało mnie sporo a z kaską było cieńko, więc bardziej opłacało mi sie go sprzedać ( ekonomia $$$). Działo sie to w przedziale pól roku. I tak... jakiś czas temu w tył mojego R żeby było komicznie w przedzdzień jego sprzedazy uderzył busik dostawczy i zrobił mi nie lada "problem". Jako, że były środki na to ,postanowiłem je "podreperować" Do wymiany poszła cała tylna klapa, zderzak, lampy, podłoga bagażnika, wyciągane błotniki. Brzmi groźnie... jednak udało mi sie go doprowadzić do stanu wizualnie z przed stłuczki (Żeby nie było, autko przeszło badania techniczne i wszystko było ok). Jednakże wiadomo auto po takiej stłuczce nie będzie takie jak przed więc chciałem je wtedy sprzedać świadomie za niższą cene ... jednak życie lub się komplikować i z pewnych przyczyn jeżdze nim do dzis. Nie wiem czy będe go sprzedawał chce naprawić/ wymienić troche rzeczy. Zrobiła sięz tego cała lista :roll: :roll: :roll: :roll: Chciałbym wam zadać pare pytań, które mnie nurtują.
:arrow: Prawdopodobnie przez uderzenie w tył, coś stało się z fotelem kierowcy, regulacja manualna i z nią mam problem, gałka strasznie ciężko się przekręca a postawienie fotela z pozycji pionowej do leżącej lub na odwrót jest jak mission imposible. Można coś z tym zrobić :?: rozebrać :?: czy mozę przełożyć fotel z innego R.
:arrow: rura wydechowa końcowa i środkowa, chcę ją wymienić, jaki bedzie koszt i jak dobrać ją do auta.
:arrow: pojemnośc baku mojego R, jak to jest że według katalogu ma on pojemność 50l a ja przy pustym baku wlewam 35 l ropki a on juz pelny :mrgreen: Coś ze wskażnikiem paliwa - pływakiem?
:arrow: tylna spryskiwaczka nie działa, mam położony nowy wężyk... ale ten temat już widziałem na forum węc spróbuje sobie poradzić.
:arrow: turbina, jets mokra - jednakże ubytku oleju nie ma. Czy warto ją teraz reperować. :?:
:arrow: Chcę wymienić mu akumulator, gdyz coś ostatnio nie trzyma prądu, wogóle czeka mnie wizyta u elektryka :grin: - obecnie mam 50 ah EXIDE'a, a widze ze w danych technicznych 75 :?: :!: Czy tak :?: Jakiej firmy najlepiej :)
Jak widzicie autko narazie przysparza mi samych problemów, choć nie powiem jeździ sie nim naprawde fajnie :cool: Ale jak to mówią czlowiek uczy sie na własnych błędach :cool: Z gory dziękuje za odpowiedzi, życzcie mi wytrwałości :mrgreen: heheh
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
alilubi 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 37
Skąd: gniezno



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 20:58   

witam.
Prawdopodobnie przez uderzenie w tył fotel został przełamany i coś się wygięło
i ciężko chodzi.Najpierw rozbierz i sprawdz czy możesz sam naprawić , a później rozglądnij się za innym.
co do wydechu podjedz do jakiegoś warsztatu co robią wydechy za 100 czy 200 zrobią na cacy.
Turbina jeżeli działa prawidłowo to ją zostaw w spokoju
Akumulator EXIDE'a lub BOSCH i tylko taki jaki podaje instrukcja R
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 22:21   

spróbuj poluzować śruby trzymające fotel (tak na całkim luźno) i wtedy poprzesuwać. jeśli będzie lekko chodził, to znaczy, że podłoga pod fotelem się wygła :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomas 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 07:24   

Po pierwsze musisz wiedzieć czy chcesz to auto w najbliższej przysłości sprzedawać, nie odzyskasz włożonej kasy przez wzrost wartości auta. Jesli chcesz je sprzedać zrób to jak najszybciej natomiast, jeśli chcesz nim jeździć długo i szczęśliwe to będziesz miał trochę wydatków, ale roverek będzie się za to odwdzięczał niezawodnością i przyjemnością z jazdy.
zeus007 napisał/a:
pojemność baku mojego R, jak to jest że według katalogu ma on pojemność 50l a ja przy pustym baku wlewam 35 l ropki a on juz pelny Coś ze wskażnikiem paliwa - pływakiem?

Wszystko jest OK roverek 200 nie ma lampki rezerwy i dlatego rezerwa ma tu 14 l.
zeus007 napisał/a:
turbina, jets mokra - jednakże ubytku oleju nie ma. Czy warto ją teraz reperować.

Jeśli to coś poważnego to jest to droga sprawa i nie warto tego naprawiać jeśli chcesz sprzedać auto
zeus007 napisał/a:
Chcę wymienić mu akumulator, gdyz coś ostatnio nie trzyma prądu,

Najpierw go dobrze naładuj po takim zabiegu mój akumulator zdecydowanie lepiej działa, ale jeśli chcesz sprzedawać auto to nie warto inwestować.

Tyle ode mnie.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 09:38   

zeus007 napisał/a:
Coś ze wskażnikiem paliwa - pływakiem?
Nie patrz na wskaźnik, tylko nalej 'pod korek". Sam zobaczysz, że dość długo wskazówka się nie ruszy w dół :D
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:06   

Paul napisał/a:
Sam zobaczysz, że dość długo wskazówka się nie ruszy w dół :D


No nie tak długo, nie tak długo. Zawsze leje pod korek, aż się odbije kilka razy i po tym jeszcze wyciągam "pistolet" i leje dalej tak aż zobaczę benzynę i wtedy wiem, że mam full bak.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:24   

ywis napisał/a:
Zawsze leje pod korek, aż się odbije kilka razy i po tym jeszcze wyciągam "pistolet" i leje dalej tak aż zobaczę benzynę i wtedy wiem, że mam full bak.
Przy dieslu to trochę trudniejsze jest i potrzeba więcej cierpliwości - ON się pieni i cięęężko nalać pod korek :D
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:30   

w trasie ok 150km trzeba zrobić, żeby wskazówka zaczęła schodzić ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zeus007 



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 10:59   

Dziękuje panowie :smile: Czy go sprzedam zalezy tylko od tego jak w najbliższym miesiącu z $$$ bede stał. Może faktycznie go sprzedam, ale kupie sobie inny większy model R :smile: Ta marka mi się podoba :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25 ITD]Pare pytan
Razorback Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Maj 09, 2007 12:04
piter34
Brak nowych postów [R 25] pare pytań
regins Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Sie 24, 2010 17:44
regins
Brak nowych postów [R25] Pare pytan
slony7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sro Lis 30, 2011 16:27
Chester
Brak nowych postów [r216SI 16v 98] pare pytan???
marcin_s. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Kwi 30, 2008 13:07
truten23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink