Forum Klubu ROVERki.pl :: [200 Si 1999] jak podłączyć radio?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[200 Si 1999] jak podłączyć radio?
Autor Wiadomość
leszczyna 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



  Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:17   [200 Si 1999] jak podłączyć radio?

W Roverku nie było radia. Zostało zdemontowane. Zostały głośniki, antena i kabelki. Kupiłem radioodtwarzacz CD, LG LAC2800R i nie wiem jak go podłączyć. W ałcie są kostki szara i żółta. Zółta to głośniki które chyba są sprawne bo mają rezystancję 4 Omy. Natomiast szara jest zasilająca, przebadałem ją miernikiem zaciski czerwono-czarny i czarny to masy (-), szary to (+), biało-zielony to (+) po załączeniu stacyjki.
Natomiast kupiony odtwarzacz ma takie wejścia: niebieski-zasilanie anteny, różowy-ściemniacz?? czerwony-do zapłonu, żółty (+) do akumulatora, czarny (-) masa. Prosze pomóżcie jak to połączyć.

AndrewS: scalilem watki
Ostatnio zmieniony przez AndrewS Nie Lut 01, 2009 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
alilubi 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 37
Skąd: gniezno



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:23   

witam można kupić redukcje (przejścia)wtyczek w każdym sklepie car audio koszt 5 zł za sztuke
pozdrawiam
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:25   

Nie patrz na kolory kabelków. W aucie masz kostki ISO. Do radia masz pewnie przejściówkę z ISO na wtyk stosowany przez producenta radia. Podłącz wszystko ostrożnie. Jeśli coś będzie nie tak to wywali bezpiecznik przy radiu, ale obstawiam, że powinno być ok, w końcu rozmieszczenie przewodów trzyma jakieś normy :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
leszczyna 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



  Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:59   [200 Si 1999] jak podłączyć radio?

W Roverku nie było radia. Zostało zdemontowane. Zostały głośniki, antena i kabelki. Kupiłem radioodtwarzacz CD, LG LAC2800R i nie wiem jak go podłączyć. W ałcie są kostki szara i żółta. Zółta to głośniki które chyba są sprawne bo mają rezystancję 4 Omy. Natomiast szara jest zasilająca, przebadałem ją miernikiem zaciski czerwono-czarny i czarny to masy (-), szary to (+), biało-zielony to (+) po załączeniu stacyjki.
Natomiast kupiony odtwarzacz ma takie wejścia: niebieski-zasilanie anteny, różowy-ściemniacz?? czerwony-do zapłonu, żółty (+) do akumulatora, czarny (-) masa. Prosze pomóżcie jak to połączyć.

Do odtwarzacza kupiłem równiez przejściówkę, tylko nie wiem jak to połączyć do kupy, żeby w Roverku 200 Si z 1999r. działało prawidłowo.
Do odtwarzacza producent dostarczył taki schemat
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:02   

Czasem zdarza się że oryginalnie w kostce zamienione są kable zasilania (+) i (+ mem) czy jak kto zwie., poprostu je zamień miejscami gdyby po wyłączeniu stacyjki radyjko zapomniało jakich stacji sluchasz :wink:

Tu masz stronkę ze schematami polączeń ISO:
http://elektron.pol.lubli...ble/isoshop.htm
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:29   

leszczyna, czyli z tyłu radia (wg. dołączonego schematu) masz miejsce na 2 kostki ISO, które również masz w aucie. Zakładam, że zdjęcie które tu wrzuciłeś nie jest przypadkowe :neutral: Wynika z tego, że nie potrzebujesz żadnej przejściówki, a kostki musisz podłączyć bezpośrednio do radia. Jeśli zdarzy się, że po wyłączeniu zapłonu (nie bezpośrednio, a po upływie paru minut) radio gubi pamięć stacji i innych ustawień należy zamienić lub złączyć kable zasilające, tak jak pisał truten23.
I w sumie najważniejsze pytanie: Czy podłączałeś już radio? Działa?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
leszczyna 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 13:16   

Kostki rzeczywiście będą pasować. Radia jeszcze nie podłączyłem bo w tej chwili nie mam czasu.

[ Dodano: Wto Lut 03, 2009 12:39 ]
radio podłączone,działa dobrze pamięta stacje,nie znikają nawet po 1 godzinie od wyłączenia.
Mam tylko takie pytanie: radio można załączyć dopiero po włożeniu kluczyka do stacyjki i
przekręceniu go w pozycję 1, więc chcąc słuchać radia podczas postoju musi być kluczyk w
stacyjce przekręcony w tą pierwszą pozycje.Proszę o radę czy tak można zostawić lub
czy można to jakoś przerobić żeby można było słuchać radia również przy wyjętym kluczyku
ze stacyjki.Do podłączenia pasowały oryginalne kostki [niepotrzebna była przejściówka],
więc cięcie kabli i łączenie inaczej chyba nie ma sensu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Jak podłączyć na krótko?
rafal506 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Mar 08, 2011 14:02
rafal506
Brak nowych postów [r214si 97r] jak podłączyc sie pod centralkę
jaco7806 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Mar 07, 2010 11:15
darek_wp
Brak nowych postów [r 200] jak podłaczyć angle eyes?
paka_88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Wrz 25, 2008 19:02
paka_88
Brak nowych postów [R 200] lustarka z kierunkowskazami. jak podłączyc?
adriangno Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Gru 19, 2011 11:08
szoso
Brak nowych postów [R214i 97r] Jak podłączyć kable zapłonowe
bonus89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sie 21, 2010 11:17
bonus89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink