Forum Klubu ROVERki.pl :: [827si] Problem z automatyczną skrzynią biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[827si] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Autor Wiadomość
Filip_212 




Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 30



Wysłany: Sob Lis 12, 2011 18:14   [827si] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1994

Cześć,
Dzisiaj stałem się (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem Roverka 827 Si z 1995 roku :D

Wiadomo, trzeba trochę o niego zadbać, ale generalnie nie ma tragedii.
Jedynie ze automatyczną skrzynią jest dość poważny problem

Nie wiadomo dlaczego, jak ruszam z pozycji stojącej, wciskając gaz do oporu, idzie ładnie, ale nie wrzuca wyższego biegu, leci jak strzała do odcinki.

Jak odpuszczam gaz, to przerzuca (mam takie wrażenie) od razu 2 biegi do góry.
Jak chce zredukować (kick-down) i wciskam do oporu, redukuje początkowo o jeden bieg, następnie znów o kolejny - obroty wchodzą prawie na czerwone pole i na tak wysokich obrotach już nie ciągnie - to normalne. Ale żeby się to wszystko unormowało muszę znów trochę odpuścić gaz, żeby wrzucił wyższy bieg i jako tako jechał...

Nie mam pojęcia o co chodzi. Może olej stary, albo go za mało?
Nie za bardzo znam sie na automatach...

Proszę o pomoc !
Ostatnio zmieniony przez Filip_212 Pią Gru 02, 2011 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 12, 2011 18:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 23:11   

Filip_212 napisał/a:
Nie za bardzo znam sie na automatach

Zatem czeka cię na początek wizyta u mechanika. Warto zlecić przegląd i wymianę płynów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 23:28   

Skrzynie w modelu 827 są raczej bezawaryjne i ciężko je zamordować, jednak jak każdy automat jest dość delikatny.
Oczywiście nie będę zbyt oryginalny i napisze, że zacząć trzeba od zmiany oleju. Proponuje mobil ATF 220. Jest bardzo tani i wystarczający do tej skrzyni. Najlepiej zmieniac w sposób dynamiczny, tym bardziej, że w tym modelu nie jest to trudne.
Następnie należy odczytać ewentualne kody błędów. jest opis na forum jak to zrobić. Mruga lampa "s4" na desce ?

Za zmianę biegów na odpowiednich obrotach odpowiedzialny jest m.in. konwerter. Możliwe, że konieczna będzie jego wymiana.
 
 
 
Filip_212 




Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 30



Wysłany: Nie Lis 13, 2011 23:31   

Do włożenia jest jakieś 1500 zł, żeby był idealny. Oleju silnikowego praktycznie zero (ledwo widać było na bagnecie czarny ślad).

Niestety mam wyciek spod klawiatury i z miski olejowej i nie mogę nigdzie znaleźć nowych uszczelek..
Dolałem na szybko 1 litr Elfa 10W40, który miałem ze sobą, żeby dojechać do domu.

Automat zaczął lepiej (choć nie idealnie) zmieniać biegi, silnik lepiej się zbiera. Ale to i tak nic.

Dopóki nie znajdę filtra oleju w skrzyni aut., filtra oleju silnikowego, uszczelki klawiatury i miski i nie wymienie płynów nie zamierzam go ruszać, ale boje się, że to troche potrwa..

[ Dodano: Nie Lis 13, 2011 23:31 ]
S4 nie mruga. jedynie czasem wyskakuje mi błąd komputera i ciągle świeci (jak na 800 przystało) kontrolka SRS.

Nie wiesz, gdzie mogę dostać te uszczelki i filtry, które wymieniłem wyżej?
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Lis 14, 2011 18:18   

Filtra do skrzyni nie kupisz, bo jego się nie zmienia (jest wbudowany w środku i jedynie przy remoncie można go zmienić), filtr oleju silnika to OP 593 (numer z filtrona), ja kupuje jakiś najtańszy szajs w Intercarsie za niebagatelną kwotę 4,50zł.
Z uszczelkami będzie gorzej. Te do dekli górnych jeszcze kiedyś szło kupić, natomiast do górnych bocznych nie kojarzę w sprzedaży, ale tam wszedzie można nawalic masy uszczelniającej i będzie szczelne. Pod miskę olejową też jest ciężko dostać, ja ostatnio kupowałem na miejscu w sklepie specjalizującym się w częściach do aut japońskich (coś koło 20zł).

Sprawdź poziom i barwę oleju w skrzyni biegów. Bagnet jest utopiony w gąszczu przewodów hamulcowych w okolicy pompy ABS.
 
 
 
danielofski 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 7
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 19:11   

Uszczelki pokrywy zaworów kupowałem kilka miesięcy temu bodajże w intercarsie i nie było żadnych problemów. Uszczelkę miski olejowej co prawda dwa lata temu, ale też nie szukałem zbyt długo. Boczne kupiłem w ASO, nie były drogie.

Zresztą, w ASO Hondy górna uszczelka pod pokrywę kosztuje ok. 50zł. Zamiennik niewiele taniej
 
 
Filip_212 




Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 30



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 18:54   

Kupiłem komplet (2 takie same uszczelki) pod klawiaturę, o zadnych bocznych nie miałem pojęcia...
Jak one wyglądają i gdzie się je montuje?
Co do uszczelki michy, to mi facet w intercarsie odradził jej zakup, bo jest papierowa. Kupiłem za to masę Elringa.

Przy okazji: mam jeszcze pytania odnośnie hamulców, bo też wypada je wymienić: Czy standardowo w Roverach 827si były montowane 262mm czy 285 mm tarcze?
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 23:17   

Tarcza 262. Uszczelka michy oryginalna jest bodajże korkowa. Na masie też będzie, tylko wyczyść dobrze i nie wywal starą uszczelkę.
Resztę masz na PW.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [827si] Problem z elektryką
Filip_212 Rover serii 800 5 Sro Lis 16, 2011 18:55
Filip_212
Brak nowych postów [r820 ti] problem ze skrzynia biegów rzęzi.....
Granat Rover serii 800 12 Pią Lut 21, 2014 11:00
Granat
Brak nowych postów [R827] Problem ze skrzynią biegów i kilka pytań
saib_78 Rover serii 800 6 Pon Gru 28, 2009 20:55
blue827
Brak nowych postów [827SI] Kuny i smaczne kable WN
czujny Rover serii 800 9 Pią Gru 30, 2011 17:34
czujny
Brak nowych postów [827SI] Chłodnica a raczej jej brak
czujny Rover serii 800 7 Nie Lut 12, 2012 10:43
Tomek1212



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink