Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 98r ] dziwne brzeczenie...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 98r ] dziwne brzeczenie...
Autor Wiadomość
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



  Wysłany: Pon Lut 09, 2009 06:59   [R200 1.4 98r ] dziwne brzeczenie...

hmm panowei ostatnio zauwazylem cos dziwnego otoz.

zawsze jezdze z radiem na full wiec nie slysze czy cos mi sie tlucze itp ( jak np brzeczy tapicerka )

ale ostatnio zauwazylem cos dziwnego w moim autku dokladnie przy 2100 obr. i na ok 2200 konczac slychac taki metaliczny dzwiek.


czy to na luzie czy na kazdym innym biega zawsze bez wyjatku czy dodam powli gazu czy szybko i czy obroty ida w gore czy aktualnie spadaja w dol

w tym przedziale sychac taki bzzzzz (metalowe drgania cos w tym stylku) zawsze bez wyjatku.

poduszki silnika raczej ok bo jak kupilem r to wymienialem dwie pozatym one inaczej sie zachowuja i nie ma takiego czegos ze akurat w takich obrotach dzwiek dochodzi spod maski slychac go dokladnie w srodku na zewnatrz juz gorzej. najlepeij go slychac jak siew siedzi na fotelu pasazera...

ktos ma jakies pomysly co to??
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 09, 2009 06:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 08:24   

zapal napisał/a:
ktos ma jakies pomysly co to??

obawiam się, że to może być całe multum możliwości i bez dokładniejszego zdiagnozowania przez Ciebie miejsca, z którego dochodzi dźwięk nikt Ci nic nie podpowie ...
zmuszony niestety jesteś do zabawy w detektywa, najlepiej z druga osobą do pomocy, która będzie Ci pomagała utrzymać te newralgiczne obroty silnika ...
szukajcie w okolicach wydechu (dość często potrafi przenieść się od niego dźwięk w inne miejsce), każde jedno miejsce pod maską, z jakimikolwiek metalowymi elementami (czyli prawie wszystko) ...cholercia, trudno cokolwiek nawet dokładniej podpowiedzieć :/
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 08:53   

hmm obsluchiwalismy to z kolega i na zewnatrz ciezko to usyszec wrecz jest to niemozliwe iwdomo roverek chodzi dosc glosno:)

dzwiek nie jest glosny ( np tak jak mialem uwalona poduszke to taki halas byl ze nie dalo sie tego wytrymac) a tu poporstu na tych obrotach taki mtaliczne brzmienie... no i strasznie todziwne ze tylko w tych obrotach juz probowalem na wyzszych na nizszych nic tylko ta strefa miedzy 2100-2200 i troche to wkurza bo z reguly na takich obrotach jezdze wiec wiadomo...

druga sprawa to teraz zimno garaz mam ale maly nie ma nawet jak dokladnie sie polozyc pod autkiem i tp... jesli chodzi o wydech to wszystkie gumy sa i to tez inny dziwke bo z wydechemmialem problem w oplu w poprzednim aucie i tam bylo slychac taki brzek z okolic galki bigow a tu takie metalicznie brzeczenie...

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 08:54 ]
sproboje nagrac ten dzwiek ale obawiam sie ze ciezko bedzie to uslyszec;/

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 08:55 ]
raz na forum pamietam jak czytalem ktos w jakims temacie pisal o czyms podobnym niestety nie pamietam o co to chodzilo i rowniez niedoszukalem sie tego ... dlatego napialem nowy temat liczac na to ze ktos wlasnie mial z czymstak dziwnym doczynienia...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 23:12   

zapal napisał/a:
raz na forum pamietam jak czytalem ktos w jakims temacie pisal o czyms podobnym niestety nie pamietam o co to chodzilo i rowniez niedoszukalem sie tego


podejrzewam, że może Ci chodzić o mój wątek:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35060

dodam, że sprawy nie rozwiązałem, ale cały czas prowadzę śledztwo :)
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 09:37   

niestety nie kolego :) mi jak jade poza ta deska z tylu od bagzanika nic nie stuka :)


a to brzeczenie jest jakby z silnika i to nie jest stukot.. pamietam ze jakis czas temu ktos opisywal podobny problem no ale nie interesowalem sie tym i nie wiem jak sie to skonczylo dlatego licze ze ktos moze przeczyta moj temat i mial juz doczynienia z taka sytuacja :) do mechanika niechce jechac bo to blachostka ktora bardzo mi nie przeszkadza , i tak pewnie sam by nie wiedzial co to i zdzieral ze mnie kase radza wymieniac poszczegolne elementy...
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 12:15   

Kolego, sprawdź (postukaj w katalizator), mógł Ci się odspoić.
U mnie np. czasem coś zabrzęczy, ale jak jedzie się np na 3 z zaniskimi obrotami. Podejżewam wlaśnie ten katalizator, planuję go wybić :ok:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 13:05   

Miałem takie brzęczenie w corollce. Uaktywniało się tylko w określonym przedziale obrotów. Przyczyną była... skorodowana osłona kolektora wydechowego, która wpadała w rezonans. Odkręciłem ją, wyciąłem rdzę, braciszek zaspawał mi dziury kawałkami blachy, nawierciłem nowe otwory, zamocowałem i... problem zniknął :wink:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
szymon1986 



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 240
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 13:33   

też słysze taki chwilkowy metaliczny dźwięk po zmianie dodaniu gazu na 2 biegu soradycznie na 3,ale to tylko przez moment możliwe że też w jakimś zakresie obrotów na co nie zwróciłem uwagi
 
 
Sylwi-13 




Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 9
Skąd: Stargard



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 14:06   

Witam- może pomogę bo miałam podobny objaw.

to link do tematu http://forum.roverki.eu/v...ighlight=zgrzyt przeczytaj ostatni post.
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 15:28   

PTE, Sylwi-13, ok dziekuje wam, posprawdzam to moze rzeczywiscie to jakas blacha, tylko ze to slysze zawsze na kazdym biegu i nawet na luzie i czy obroty ide w gore czy w dol dokladnie od 2100 do 2200 :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:32   

Mam ten sam 'problem' w swoim r214Si. Metaliczny chwilowy dźwięk podczas dodawania gazu. Nie mam pojęcia czym jest spowodowany ..
 
 
 
Greg_Wu 




Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 19:15   

Witam, ja mam dokładnie ten sam problem. Niedawno przytarłem podwoziem 'leżącego policjanta" i zaczęło mi coś okrutnie brzęczeć. Mechanik znalazł problem, postukał młotkiem w mocowanie rury wydechowej i wymienił tłumik. Teraz brzęczy tylko między 2100 a 2200 obrotów. Z miejsca kierowcy brzęczenie słychać tak jakby w okolicach dolnej części prawych tylnych drzwi. Nie mam bladego pojęcia co to może być. Nie mam jak zajżeć pod samochód, ale lada dzień robię przegląd i może sie wyjaśni. Jak się wyjaśni co to jest napiszę, może mój brzęczyk będzie też i Waszym :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 24, 2012 14:00   

zapal, rozwiązałeś ten problem, bo ja mam identycznie jak u ciebie ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Sie 28, 2012 00:27   

Osłona rury wydechowej? Osłania podłogę na wysokości tylnich siedzeń. Może brzęczeć.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 29, 2012 18:50   

truten23, też to obstawiam.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Sie 29, 2012 21:38   

No potrafi toto czasem brzęczeć o rurę... :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
princo12 



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 53
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Sie 30, 2012 22:09   

Witam
Miałem ten sam problem . Nie wiedziałem co to jest ale pewnego pięknego dnia wydmuchało mi HGF, przy okazji wymieniłem kompletny rozrząd wraz z napinaczem . W łożysku napinacza zostało tylko parę kulek :( po wymianie problem zniknął . Nie chcę straszyć ale u mnie to było źródłem tego denerwującego dźwięku .
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 16:06   

princo12 napisał/a:
W łożysku napinacza zostało tylko parę kulek

To musiał być już strasznie wyeksploatowany. Jak wymieniałem rozrząd to łożysko napinacza i sam napinacz był w bdb stanie, aż szkoda było wymieniać ale mechanik stwierdził że jak wszystko to wszystko na raz.
A dla tych co mają problem z "tym dziwnym dźwiękiem" i z każdym innym których w naszych roverkach nie brakuje mam idealne rozwiązanie które zadziała na 100%, wiem bo sam je zastosowałem. Załóżcie sobie tłumik sportowy. :rotfl:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 11:16   

Tylko, że u mnie napinacz paska rozrządu został niedawno zmieniony na nowy. :neutral:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Brzęczenie tapicerki
michfra88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Lis 22, 2012 17:38
rdgz
Brak nowych postów [R200 SDi] brzęczenie pod silnikiem w trakcie jazdy
niedziu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Mar 01, 2011 01:12
maniaq
Brak nowych postów [R200] Grzeje sie DZIWNE
pyzavader Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Wrz 26, 2012 15:56
Adrian
Brak nowych postów [r200 1.4SI '98r] dziwne huczenie :(
michone Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Gru 21, 2007 00:03
szogu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink