Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] LPG co polecacie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS] LPG co polecacie?
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:30   

kris_1987 napisał/a:
pisałem wcześniej, że do mojego nie potrzebna jest sekwencja i dlatego mam 2 generacje, w temacie jest MG ZS 180 czyli 2,5 V6 ;-) czyli chodziło mi o sekwencję do tego ;-)
tak nawiasem mówiąc ładnego masz tego ZS-a :) szkoda, ze nie ten lepszy silnik, ale chyba tak nie narzekasz co??



oki doki :)
ja tam nie narzekam jestem zadowolony jak narazie tylko spalanie jest nie moje bo od 7 do 12 :beczy: i dlatego po zimie zostanie zalozony gaz i bedzie dobrze bo nie bede wtedy patrzyl ile to kosztuje bo na LPG zawsze do pelna tankowalem i sie nei przejmowalem (w sumie teraz tez tak robie i nie wiem jak to mi wychodzi :) :) )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:31   

Cytat:
Maciej podaj namiary na ten warsztat plisss.

Podawałem nie raz. ;)
www.lpgsystem.net :D

Nie wiem, jak u nich teraz z cenami, ale dwa lata temu 2100 za ten zestaw co pisałem. :)
BoloSr napisał/a:
a skad ty masz takei ceny ze za seqwencje 3000 z tego co wiem to za to sie placi w granicach 2200-2500 a II generacji byle co kosztuje 1700 to ja wole dolozyc te 500

:ok: Nie ma sensu oszczędzać 500, żeby potem płakać, że "dużo pali". ;)
secio napisał/a:
Małe masz wymagania, jak Ci w zupełności starcza 2generacja pomimo, że z jej uzytkowania wyciągasz wnioski jakie wyciągasz ;) .

:D
kris_1987 napisał/a:
BoloSr wcześniej pisałeś 2200-2500, teraz 2500-2700 niedługo dojdziesz do 3000 ;)
mieszkam można powiedzieć w Warszawie, uwierz tu są takie ceny, ale przecież to nie jest głownytemat tego postu, daj już spokój... pozdrawiam

Ale wystarczy, że wyskoczysz 40 km z Legionowa i możesz to zrobić dobrze za 2200-2500 - koszt nawet po 50 km w obie strony na benzynie to 40 zł. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:32   

mi ostatnio moja 200setka spalała 15-18 benzyny... ;-) ale już ogarnięte :D
ogólnie gaz jest spoko, ale w sumie opłaca się włożyć do większego silnika i większego samochodu tak jak np: r75 ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:33   

kris_1987 napisał/a:
ogólnie gaz jest spoko, ale w sumie opłaca się włożyć do większego silnika i większego samochodu tak jak np: r75 ;)


a co powiesz o tym ze ludzie wkladaja do Fiata SC LPG ?? ?
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:35   

BoloSr napisał/a:
kris_1987 napisał/a:
ogólnie gaz jest spoko, ale w sumie opłaca się włożyć do większego silnika i większego samochodu tak jak np: r75


a co powiesz o tym ze ludzie wkladaja do Fiata SC LPG


tego nie rozumiem :) słyszałem, że pali ponoć 6-7 gazu, to fajnie oszczędnie, ale ten samochód i tak mało pali to po trochę mi się to już se skąpstwem kojarzy, żeby JESZCZE obniżyć spalanie, wrzucać gaz :P , przecież SC pali koło 6benzyny z tego co się orientuję... spoko gaz tańszy, ale ile będzie musiał zrobić KM żeby zobaczyć, że oszczędził... ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:38   

kris_1987 napisał/a:
BoloSr napisał/a:
kris_1987 napisał/a:
ogólnie gaz jest spoko, ale w sumie opłaca się włożyć do większego silnika i większego samochodu tak jak np: r75


a co powiesz o tym ze ludzie wkladaja do Fiata SC LPG


tego nie rozumiem :) słyszałem, że pali ponoć 6-7 gazu, to fajnie oszczędnie, ale ten samochód i tak mało pali to po trochę mi się to już se skąpstwem kojarzy, żeby JESZCZE obniżyć spalanie, wrzucać gaz :P , przecież SC pali koło 6benzyny z tego co się orientuję... spoko gaz tańszy, ale ile będzie musiał zrobić KM żeby zobaczyć, że oszczędził... ;)



widzisz i tu sie mylisz bo ja mialem scs(werje sporting) i to palilo w granicach 6-9 a na LPG bylo od 7-10 wiec oszczednosc jest i to spora ale znam takich ktorym takie auto spal wlasnei te niby 6 i im sie nie oplacalo LPG wiec to wszystko zalezy jak sie jezdzi i ile sie chce jezdzic :)
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:40   

nie no to są już takie dywagacje...
kolega ma toyote camry 3,0 benzyna automat i pali w mieście WARSZAWA max 13l czyli w sumie tylko co mój ;) a ma ponad 3x więcej mocy...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:42   

wg. mnie każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie po prostu :) np ... listonosz wiejski .... nic lepszego niż SC nei potrzebuje a robi dziennie np. 100km :ok: zyski i zwrot instalacji widać gołym okiem ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:42   

kris_1987 napisał/a:
nie no to są już takie dywagacje...
kolega ma toyote camry 3,0 benzyna automat i pali w mieście WARSZAWA max 13l czyli w sumie tylko co mój ;) a ma ponad 3x więcej mocy...


to niech kolega ci pozyczy tego automata i ty nim pojezdzis i zobaczszy ile faktycznie pali a ty mu dasz swojego R i zferyfikujesz wtedy splanie :)

bo jak slysze ze takie cos pali 13 to jestem pelen podziwu :) :)
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:44   

BoloSr napisał/a:
kris_1987 napisał/a:
nie no to są już takie dywagacje...
kolega ma toyote camry 3,0 benzyna automat i pali w mieście WARSZAWA max 13l czyli w sumie tylko co mój a ma ponad 3x więcej mocy...


to niech kolega ci pozyczy tego automata i ty nim pojezdzis i zobaczszy ile faktycznie pali a ty mu dasz swojego R i zferyfikujesz wtedy splanie

bo jak slysze ze takie cos pali 13 to jestem pelen podziwu :)


jak swój R miałem nie sprawny przez prawie miesiąc :P to właśnie od niego pożyczyłem ten samochód, te spalanie piszę z własnej autopsji... ;) tyle mi faktycznie palił, a jazda nie porównywalna :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:46   

BoloSr napisał/a:
a co powiesz o tym ze ludzie wkladaja do Fiata SC LPG ?
kris_1987 napisał/a:
tego nie rozumiem słyszałem, że pali ponoć 6-7 gazu, to fajnie oszczędnie, ale ten samochód i tak mało pali

Ojciec ma w sc fabryczna instalacje za 2800zł. Auto pali stale 6,5l gazu na setkę. Przy cenie gazu obecnej 1,60zł wychodzi koszt 100km 10,40zł. Auto z 2006r. instalacja już dawno zwrócona, samochód służył w działalności gospodarczej, teraz jako 3-cie auto w rodzinie, bo żal sprzedawać :smile: 1000km za 104zł - któe auto tak potrafi?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
kris_1987 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 131
Skąd: Legionowo



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:51   

Mayson napisał/a:
BoloSr napisał/a:
a co powiesz o tym ze ludzie wkladaja do Fiata SC LPG ?
kris_1987 napisał/a:
tego nie rozumiem słyszałem, że pali ponoć 6-7 gazu, to fajnie oszczędnie, ale ten samochód i tak mało pali

Ojciec ma w sc fabryczna instalacje za 2800zł. Auto pali stale 6,5l gazu na setkę. Przy cenie gazu obecnej 1,60zł wychodzi koszt 100km 10,40zł. Auto z 2006r. instalacja już dawno zwrócona, samochód służył w działalności gospodarczej, teraz jako 3-cie auto w rodzinie, bo żal sprzedawać 1000km za 104zł - któe auto tak potrafi?


to SC było jeszcze produkowane w 2006r?? :?: wiem, że mało pali, malutki silnik i lekki samochód, super jak u Ciebei kosztuje gaz 1,6 też bym chciał... niestety warunki Warszawy troszeczkę są droższe ;-) już ponownie dochodzi do 2zł...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:57   

kris_1987 napisał/a:
to SC było jeszcze produkowane w 2006r??

Nawet do dziś jest produkowany jako Fiat 600 Van. Gaz u mnie 1,56zł/l u znajomego, który nie robi przewał, na Orlenie 8km ode mnie już 1,83zł/l. Ale nawet przy 2zl/l koszt 100km to 13zł. 2 osoby jadą taniej niż pociągiem. Jedyny minus to to, że tym autem nei da się nigdzie dalej pojechać, bo to puszka :smile: Dlatego służy jako rower - do sklepu, na pocztę.... :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 10:59   

kris_1987 napisał/a:
niestety warunki Warszawy troszeczkę są droższe ;-) już ponownie dochodzi do 2zł...

1,64 zł na Auchan. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:16   

kris_1987 napisał/a:
tego nie rozumiem słyszałem, że pali ponoć 6-7 gazu, to fajnie oszczędnie, ale ten samochód i tak mało pali to po trochę mi się to już se skąpstwem kojarzy, żeby JESZCZE obniżyć spalanie, wrzucać gaz


Kolego, powiedzmy sobie szczerze, gdybyś mial silnik który Nic nie pali to założę się że skąpcem byś się nie nazwał dlatego, że nie musisz płacić za paliwo :roll:

Osobiście Wszystkim zainteresowanym polecam instalacje sekwencyjne, prawda jest taka że do silników z wtryskami wielopunktowymi powinna być wlaśnie sekwencyjna instalacja...

Co do polecania czegoś... Jeżdżę już prawie 1,5 roku na sekwencji BRC założonej u dealera Hyundaia w Busku-Zdroju. Dałem 2800zl i mam gwarancję na 3 lata. Zwróciło mi się okolo pół ceny.

Brat też zakladał tam gaz do zwojej Madzi Xedos 6 2.0 V6 automat. Za instalkę zaplacil 3400zł i gwarancja na 3 lata, bez limiku km. Z jego trasami Szwajcaria-Polska i spowrotem instalka prawie mu sie już zwrócila... :wink:
Aha i zero problemów z obiema instalkami. :ok:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 11:20   

Mi zwórciła się po 4 miesiącach. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 12:05   

Odkąd wstawiłem gaz do mojego Poldiego 1.4 MPI, minęło już ponad 4 lata, podczas których przejechałem nim 90 kkm (bez dwustu), a ja nadal zastanawiam się, CO w silniku gaz "niszczy".
W tym celu nawet przykręciłem moją "II" generację dołownie do granic działania, register wkręciłem do oporu, a śruba cienkiej membrany jest o ćwierć obrotu przed występowaniem nierównomiernej pracy silnika z racji ubogiej mieszanki powietrze-gaz.
Jeżdżę namiętnie, rocznie wychodzi mi co najmniej 23- 25 kkm. Świątek-piątek, zima-lato, nie ma pomiłuj. A gaz, kurde, zupełnie nie chce silnika zniszczyć. Ma przegieg 157800 km, a na oleju zrobione przez półtora roku (ostatnia wymiana lipiec 2007) ponad 31 kkm.
I NIC się złego z nim nie dzieje. Nawet świece, które założyłem mu ostatnio we wrześniu 2005 roku, przy przebiegu 76 kkm silnika, nie są przeze mnie wymienione na nowe, a nawet ich nie czyściłem, choć mają już trzy i pół roku i przebieg 81 kkm, czyli właśnie zaczęły wg instrukcji silnika - swoje "trzecie" życie.

Prędzej silnik padnie od pękniętego paska rozrządu, którego nie udaje mi się wymienić zr racji niemożności odkręcenia śruby koła pasowego alternatora, niż gaz cokolwiek mu zrobi.
Silnik rozbierałem, z racji naprawy HGF'a w listopadzie 2006 roku, miał wtedy 102 kkm przbiegu. Przy zaworach zrobiłem jedno - pooglądałem je sobie i jedynie zdrapałem żyletką lekki osad kamienia z czół zaworów wydechowych.
To nie gaz niszczy silnik. To robią tzw. "szpecjaliści" i "mechanicy" z "warstatów".
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 14:46   

Brt napisał/a:
kris_1987 napisał/a:
Inna sprawa już jest w r75 kolegi llygas -a... MG Zs to sportowe autko


ale w obu tych autkach jest identyczny silnik :) 2.5 KV6 177KM ;)


Bo kris_1987'owi nie chodzi o jakas merytoryczna dyskusje na poziomie technicznym, tylko o dyskusje ideologiczna. Ot co ;) .
Takich dyskusji tylko tutaj bylo co najmniej kilka. Proponuje tym przeciwnikom LPG podzielic sie swoimi uwagami np. z Subaru ktore śmiało firmować to http://www.subaru-ecomatic.de/index2.php , wzmiana w jezyku ojczystym np. tutaj http://www.samar.pl/__/__...%C4%85-LPG.html .

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 18:57   

dyskusje ideologiczne o LPG sa zazwyczaj prowadzone przez tych co LPG nie uzywali albo mieli skopana instalke. Ci co maja zrobiona dobrze i jezdza to siedza cicho i licza zaoszczedzona kase :-) Sam mam R400 1.4Si z LPG i od czasu kiedy dobry gazmen poprawil instalke po papraczach to rozkoszuje sie spokojna jazda za mala kase. A ze raz na 10kkm wymieniam sobie filterki warte razem 30pln (sam kupuje z allegro) to nawet nie dochodzi do sytuacji gdzie potrzbena mi kalibracja bo sie sterownik nie zdazy rozregulowac od jazdy na zapchanych fitrach :D

Do slinika Rovera 2.5V6 to wez pod uwage troche wieksza cene instalki ze wzgledu na
- 2listwy po 3 wtryski zmiast jednej 4wtryskowej
- auto mocniejsze wiec musi byc wiekszy reduktor niz do przecietnie gazowanych auto ~100kuni

poza tym wszystkim dobry gazmen, po uprzedniej diagnozie czy silnik sie nadaje (juz milion razy o tym pisalem) wstawi ci LPG jak ta lala, oczywiscie 1-2 dodatkowe kalibracje w czasie przejazdzki moga byc konieczne ze wzgledu na osiagi albo spalanie. Ale po tym bezbolesnym (zalezy od gazmena ofkors) procesie smigasz az milo i cieszysz sie kazda zlotowka.......no i ekologia, bo w koncu spaliny LPG sa czystsze od spalin Pb95

kris_1987, - to jest dzial porad technicznych, wiec moim zdaniem ideologiczne uwagi na temat LPG nie sa na miejscu, jesli znasz techniczne powody dla ktorych 2.5V6 rovera nie powinno byc gazowane to prosze sie wypowiedz
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [ R45 itd ] Jakie żaróweczki H7 polecacie??
HoNdA_88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lut 19, 2013 11:40
sTERYD
Brak nowych postów [rover 45 2.0 itd ] 2002 jakie swiece polecacie
masin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Sty 11, 2010 19:52
labomb
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i]Jaki rodzaj oleju silnikowego polecacie[/i]
krzychot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Wrz 02, 2011 10:40
tronsek
Brak nowych postów [R45 1.8] Cichy tłumik końcowy - co polecacie i jakieś wady?
ADI-mistrzu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Pon Lut 25, 2013 11:01
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink