Forum Klubu ROVERki.pl :: [r 400 1.6si + klima] 95r Szybkie pytanie o filtr -FILTRON
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r 400 1.6si + klima] 95r Szybkie pytanie o filtr -FILTRON
Autor Wiadomość
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:18   [r 400 1.6si + klima] 95r Szybkie pytanie o filtr -FILTRON

j.w. pytanie do znawców - jakiej firmy filtr węglowy do r 416si z klimą fabryczną ??

Filtronowski K1082 - nie występuje w wersji węglowej - stąd moje pytanie.

Jakiej firmy można dostać odpowiednik K1082 w wersji węglowej ??

żeby nie było użyłem opcji "szukaj" ale odpowiedzi znalezione nie były zadowalające i jednoznaczne - funkcja googlowanie też niewiele przyniosła - są jakieś - ale te firmy jakieś takie nijakie....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:25   Re: [r 400 1.6si + klima] 95r Szybkie pytanie o filtr -FILTR

fearless napisał/a:
j.w. pytanie do znawców - jakiej firmy filtr węglowy do r 416si z klimą fabryczną ??

Filtronowski K1082 - nie występuje w wersji węglowej - stąd moje pytanie.

Jakiej firmy można dostać odpowiednik K1082 w wersji węglowej ??

żeby nie było użyłem opcji "szukaj" ale odpowiedzi znalezione nie były zadowalające i jednoznaczne - funkcja googlowanie też niewiele przyniosła - są jakieś - ale te firmy jakieś takie nijakie....


poszukaj moze dostaniesz firmy Mann :bezradny:
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:36   

Filtr węglowy zaffo znajdziesz u Tomiego :smile:

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 16:38 ]
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=432
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:41   

kasjopea napisał/a:
Filtr węglowy zaffo znajdziesz u Tomiego :smile:

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 16:38 ]
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=432




:hahaha: o najprostszym rozwiązaniu nie pomyślałem, ale teraz to już za późno....,gdybym tak ze dwa dni temu zamówił - to dziś bym miał, a ja się bujałem po mieście i szukałem w sklepach - a na dziś mi potrzebny :beczy:

Dzięki kasjo.
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:41   

po pierwsze filtr filtrona to papierowa kupa ktora nawet pol roku nie wytrzyma bo zgnije od wilgoci. Nie mam zamiaru dawac 40-50pln za papierowa harmonijke w papierowej ramce z mizerna piankowa uszczelka na obwodzie, wyglada to jak zadanie z "pracy techniki" z dawnej podstawowki..lipa i tyle. to juz lepiej na plastikowa ramke co pol roku nowa rajstope naciagac, bedzie lepszy efekt, przynajmniej nie bedzie miala w czym wilgoc siedziec

proponuje zapytac w tomateam albo na allegro, tam widywalem znacznie lepiej wygladajace filtry zaffo
_________________
820ti Coupe :-) raw power
Ostatnio zmieniony przez paff Czw Lut 12, 2009 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:43   

paff napisał/a:
po pierwsze filtr filtrona to papierowa kupa ktora nawet pol roku nie wytrzyma bo zgnije od wilgoci. Nie mam zamiaru dawac 40-50pln za papierowa harmonijke w papierowej ramce z mizerna piankowa uszczelka na obwodzie, wyglada to jak zadanie z "pracy techniki" z dawnej podstawowki..lipa i tyle. to juz lepiej na plastikowa ramke co pol roku nowa rajstope naciagac, bedzie lepszy efekt, przynajmniej nie bedzie miala w czym wilgoc siedziec
:haha:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:54   

wg moich skromnych obserwacji ten filtr to kurzołap i tyle :-) i zeby spelnial swoje zadanie trzeba by go wymieniac/czyscic co pol roku, po takim czasie kurz za pieknie nie pachnie :-)

wole swoj stary dobry filtr Rovera ktory sklada sie z plastikowej siatki zlozonej w harmonijke w plastikowej ramcje, na plastikowa siatke naciagnieto taka tkanine - fizeline, ktora kiedys jak byla nowa to byla pewnie "nawęglowana" . Teraz nie jest nowa i nie jest nawęglowana, ale ja wole to trzymac i 2 razy w roku to wyprac (zamiast 2 razy zaplacic za papierowy wynalazek filtrona 80-100pln)

oni specjalnie nie robia tych filtrow z plastiku, bo by sie nadawaly do ponownego uzytku po wypraniu....a tak sa z papieru i chcac nie chcac trzeba je wymieniac.....ot postep :cool:
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 17:00   

dlatego wolę zaffo :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 17:01   

paff napisał/a:
wg moich skromnych obserwacji ten filtr to kurzołap i tyle :-) i zeby spelnial swoje zadanie trzeba by go wymieniac/czyscic co pol roku, po takim czasie kurz za pieknie nie pachnie :-)


Przecież nie chodzi o filtr Filtrona - jak napisałem - filtron nie ma K1082 w wersji węglowej, więc po co ta cała dyskusja - a w zasadzie monolog :D

paff napisał/a:
wole swoj stary dobry filtr Rovera ktory sklada sie z plastikowej siatki zlozonej w harmonijke w plastikowej ramcje, . Teraz nie jest nowa i nie jest nawęglowana, ale ja wole to trzymac i 2 razy w roku to wyprac


Dlatego chcę kupić filtr węglowy(np zaffo - też ma tą kratkę) a nie zwykły, z tą różnicą, że jak minie te 15 - 20 kkm to wymienię na nowy - ktoś w końcu po coś ten aktywny węgiel tam wsadził, a jak go wypierzesz to już nie jest to filtr węglowy :p

paff napisał/a:
oni specjalnie nie robia tych filtrow z plastiku, bo by sie nadawaly do ponownego uzytku po wypraniu....a tak sa z papieru i chcac nie chcac trzeba je wymieniac.....ot postep :cool:


Wątpię żeby to o to chodził.... po prostu idą na taniochę i tyle :) a filtr tak czy siak trzeba wymieniać co jakiś czas.
Ja na przykład wymieniałem swój w marcu tamtego roku - teraz stuknęło jakieś 20 kkm i nadejszla wiekopomna chwila aby wymienić - bo już ciężko dmucha.
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 17:41   

raz sie wpakowalem w zakup K1082 to musialem wylac swoje zale za stracona kase ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:39   

paff napisał/a:
raz sie wpakowalem w zakup K1082 to musialem wylac swoje zale za stracona kase ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


W takim razie jesteś usprawiedliwiony :D :D :D

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 19:41 ]
Po bezowocnych poszukiwaniach w Garwolinie, jestem zmuszony zamówić filtr u Tomiego :)

I niestety dziś nasza Maleńka Ania musiała męczyć się w źle filtrowanym wnętrzu Rover-ka :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [216 Coupe 97r] Szybkie pytanie reflektory przednie
Vesper416 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
1 Sro Gru 30, 2009 20:41
Marrkus
Brak nowych postów [R 200 '95] Szybkie zużycie opony...
Zbieżność czy coś innego?
Pływak Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
8 Sob Sie 01, 2009 14:26
Pływak
Brak nowych postów [R 416 GSi 93r.] Problem z klimą i regulatorem powitrza
PabloR Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
5 Pon Kwi 28, 2008 18:46
PabloR
Brak nowych postów [R 414 95]Filtr oleju ?
borsi Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
16 Wto Sie 04, 2009 09:20
borsi
Brak nowych postów [Rover 214] Filtr Paliwa
dr332 Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer
2 Pią Sie 31, 2012 20:33
dr332



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink