Forum Klubu ROVERki.pl :: [all] Centra FUTURA opinie // albo akumulator żelowy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 22:58
[all] Centra FUTURA opinie // albo akumulator żelowy?
Autor Wiadomość
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:18   [all] Centra FUTURA opinie // albo akumulator żelowy?

Hej,

pewnie jutro będę musiał zamówić nowy akumulator bo stary coś ostatnio zaczął wariować w sumie dość szybko bo ma dopiero niecałe 2 lata... na szczęście jest gwarancja wiec kaska się zwróci :) teraz pytanie ktoś użytkuje taki aku http://centra.com.pl/nasz...a/futura-5.html do mojego autka CA602 60Ah ( ostatnio jak kupowałem miał być niby 64Ah, a dzisiaj na stronie boscha jeszcze co innego :p http://www.akumulatorybos...amochodu=127902 ) kosztuje 299pln chyba dobra cena. Zastanawiam się również nad akumulatorem żelowym jakieś opinie rady?
_________________
Tomcata na części info na PW
Ostatnio zmieniony przez piter34 Czw Sty 29, 2009 10:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kpt 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:21   

dobryziom napisał/a:
teraz pytanie ktoś użytkuje taki aku http://centra.com.pl/nasz...a/futura-5.html

hmm, ja uzytkuje od kilku miesiecy i jedyne co moge powiedziec- działa :)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:39   

dobryziom, kazdemu polecam Centre Future + bo to naprawde niesamowity aku...
Ze wszystkich ktore mialem a byly Bosche, Kagery, Dalco, Shnaidery, Varta i takie tam... Centra oraz Exide sa najlepsze...
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:46   

a ktoś wie skąd takie rozbieżności w pojemności u rożnych producentów? obecny co mam Jenox 64Ah, centra 60Ah, Bosch 54Ah

PS jakieś opinie na temat żelowych? w ogóle zastanawiam się nad przełożeniem aku do bagażnika...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 13:42   Re: Centra FUTURA opinie // albo akumulator zelowy?

dobryziom napisał/a:
http://centra.com.pl/nasze-produkty/centra/futura-5.html


Wg mnie najlepszy akumulator jaki tylko moze być spośród kwasowo-ołowiowych.
A co do żelowych to w samochodzie nie testowałem ale w kilku motorkach miałem i sprawuje się całkiem dobrze, myślę, że lepiej od kwasówki. Tyle, ze w przypadku aku do motocykla cena jest porównywalna baterii żelowej i kwasowej, no a w przypadku aku do autka różnica jest już spora, dlatego na twoim miejscu bez zastanawiania brałbym centre.
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 15:21   

thx chłopaki chyba mnie przekonaliście do zakupu, oczywiście jak by ktoś miał jeszcze jakieś spostrzeżenia tym bardziej dotyczące aku żelowych lub rożnych parametrów Ah do tego samochodu u producentów to śmiało
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:17   

Ja jezde od 5 miesiecy na zelowce:

http://shop.edoperformanc...ies-p-9148.html

23ah prad rozruchu kolo 500 - zerowe problemy - calosc 7 kilo.
Mozesz sobie to rzuczac, do gory nogami montowac - robic co chcesz i zakup jest na lata.

Jak nie planujesz car audio to lepiej dolozyc 100-150 zeta do syfa centry moim zdaniem poczekac 2 tygodnie i miec wypasa wyczynowego i -7 kilo na aucie ;) BTW Centra Futura jest chyba najlzejsza i dobrze sie sprawuje z tych wszystkich zwyklych jak brac to ja.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 15:39   

No tak, ale to pojemnosć troche niska. Włączysz np światła, radio dmuchawe i kierunki i już napięcie może drastycznie spaść. No a na zgaszonym silniku prądu starczy na prawie 3razy krócej niż na standardowej baterii 60Ah.
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:09   

W praktyce chodzi bez problemu i wystarcza na wszystko a kreci mocniej jak 60tka analogowa ;) Szczerze mowiac pali to od sztycha i zerowe problemy nawet na -20 po 3-4 dniach nie zapalania. Dlatego mowie jak ktos nie planuje car audio tak jak ja i jezdzi lekkim autem i pakuje w niego madrze tak jak DOBRYZIOM to warto sobie to kupic bo fajna sprawa i zwraca sie z czasem bo trwalosc jest wielokrotnie wieksza i wytrzymalosc tego sprzetu a cenowo jest praktycznie to samo jak sie ladnie postara. Pozdr.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 18:32   

Konrad_Zr160 musze wlasnie poszukac jakiegos zelowego tylko bym wolał znalesc gdzies na miejscu za rozsadne pieniadze, bardzo mi pasuje zelowka z uwagi na to ze moglbym przelozyc go do bagaznika. No nic poszukam na allegro albo w hurtowniach samochodowych.


PS moge jescze troche podumac bo moj aku odzyl... chociaz jak znajde zelowke w dobrej cenie oddam go do reklamcji :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:31   

a masz na tej zelowce podany max prad ladowania ??
zelowka nie lubi byc ladowana zbyt duzym pradem,
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:53   

Dobryziom niestety te aku sa nie do dostania w Polsce. Owszem ciezkie kupisz optimy itp. bardziej do car audio. Jedyne zrodlo ktore dorwalem to edo performance w uk najblizej. Ja juz od nich bralem. Jakbys faktycznie byl zdecydowany to cos moge pomoc w sciagnieciu. Generanie tez nie mieli tego na stanie i troszke trwalo z USA do Uk ale potem juz po masle kilka dni paczka w domu. Dali mi rowniez fajny rabat bo jak uslyszeli ROVER/MG to nie widzieli, ze wogole takie auta sa i jeszcze bardzo chca fotografie do katalogu firmowego tego autka.

AndrewS - tez sie o to balem a sie okazuje ze bezproblemowo jako zamiennik moze byc.
Ja to mam pol roku juz jezdze i dziala bardzo dobrze nie zauwazylem nadmiernego grzania sie aku itp. Napiecia elegancko, zerowe problemy z instalacja w aucie.

http://braillebattery.com...tteries/b2317/#

To wszystko co na temat tego sprzetu jest.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Sty 29, 2009 05:35   

AndrewS napisał/a:
a masz na tej zelowce podany max prad ladowania ??
zelowka nie lubi byc ladowana zbyt duzym pradem,


Nic bardziej mylnego. Klasyczny akumulator kwasowo-ołowiowy powinien być ładowany prądem wynoszącym 10% pojemności akumulatora (czyli aku 60Ah ładujemy prądem 6A).
Dla porównania akumulatory żelowe są przystosowane do prądu ładowania wynoszącego 30% pojemności akumulatora (czyli analogicznie aku 60Ah możemy ładować prądem 18A).
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 11:44   

dzisiaj sobie przeglądałem zaprzyjaźnione forum i znalazłem ciekawa stronę z aku. http://www.essa.com.pl/of...id=183&pid=1511 nie wiem czy się nie przymierze do takiego waga oraz wielkość jest idealna :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 12:13   

a ja mialbym pytanko z innej beczki ale nie bede zakladal nowego tematu w tym celu.
Panowie auto stoi w garazu od miesiaca i akumulator sie rozladowal juz dawno.
Czy jak go podepne na przewody od kolegi, odpale i pochodzi troche i sie podladuje to bedzie dobrze smigał taki aku? czy raczej nie ma takiej opcji?

akumulator bez obslugowy varty (nie mozna dolewac wody)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Lut 14, 2009 12:33   

Sprawdz czy na pewno nie mozna dolac wody, wiele bezobslugowych ma taka mozliwosc :) Ja bym wzial i podladowal prostownikiem bardzo malym pradem. Chyba, ze chcesz tylko auto odpalic i np. zaraz sprzedac. Opcja z protownikiem daje wieksza szanse, ze akumulator bedzie dluzej dzialal ok.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 14:42   

Konrad_Zr160, według mnie nie ma nic gorszego do audio niż akumulator żelowy.
Akumulatory żelowe nie lubią być mocno rozładowywane i nawet kilka głębokich cykli potrafi nieodwracalnie popsuć akumulator.
dobryziom, akumulatory Stingera to jedne z najlepszych na świecie. Bardzo wydajne szczerze mogę je polecić do zwykłego użytku jak i do wyczynów w CA. Akumulatory Stingera szczególnie z czerwonej serii nie ustępują takim markom jak np. Kinetik który jest wykorzystywany w ekstremalnych instalacjach audio.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 15:33   

gpredki, dzieki za info. U mnie napewno nie mozna lac wody to na bank wiem bo juz sprawdzalem i pod nalepke tez zerkalem. Auta nie sprzedaje, naprawie sobie i dalej bede jezdzil nim, wiec zrobie tak jak mowisz i prostownikiem go najpierw potraktuje;) akurat kolega dysponuje takowym:)

dzieki wielkie:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lut 14, 2009 15:52   

Brail do car audio sie nie nadaje - optima, stingray bedzie lepsza ale wagowo nie ma porownania. Stingraya zoltego mialem i polecam. Ma rowniez moj kolega juz z 4 lata i daje rade. Ja szukalem ultralekkiego - car audio mnie nie interesuje w tym samochodzie. Brail robi sprzety dla wydmuszek typowo pod tor.

Dobryziom - ten jest niezly ale nie rewelacyjny jakby taki super byl to by mial 2 razy tyle prad rozruchu jak moj takze sobie sprawdz czy to bedzie dobrze krecilo bo ma raptem ok 200 A. Moj odbija pod 500 i radzi sobie super z 1.8 vvc. Moze byc za malo na Twoje 2 litry. Wciaz polecam braila - to jest the best firma na swiecie w temacie male, lekkie, wydajne. Nie potrzeba nic wiecej jak dla nas 20-30 ah ale prad rozruchu ile wlezie.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 18:29   

faecd napisał/a:
Czy jak go podepne na przewody od kolegi, odpale i pochodzi troche i sie podladuje to bedzie dobrze smigał taki aku?


no smigal moze i bedzie
ale na zdrowie mu nie pojdzie
alternator laduje wtedy zbyt duzym pradem
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] Akumulator żelowy AGM
Doświadczenia oraz opinie
Remigiusz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Pon Mar 15, 2010 11:23
domel-x
Brak nowych postów [r All] czy ktos stosował XERAMIC, albo stp ?
Czy to naprawde działa?
konradoos Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 13 Sro Sty 27, 2010 21:59
Haidi
Brak nowych postów [R all] akumulator w niedziele w warszawie?
_papa_ Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Nie Kwi 17, 2011 16:52
tomason
Brak nowych postów [iDT]Dobry nowy akumulator z dostępem do cel
Jordan87 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Pią Sty 02, 2015 22:47
Jordan87
Brak nowych postów [R600] VS [R75] Diesel opinie
Mazak Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Wto Mar 29, 2011 18:07
Mazak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink