Forum Klubu ROVERki.pl :: Wlepka Klubowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 16:30
Wlepka Klubowa

Aby rozpoznawać nasze samochody na Polskich drogach :D
Autor Wiadomość
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:56   

fearless napisał/a:
ogo moze nie jest zastrzezone, ale prawa do niego ma klub, bo jego autor wydal na to takowa zgode (wiem od kolegow klubowiczow bedacych tutaj od niemal poczatku).


Nie ma o tym żadnego zapisu ogólnodostępnego :p

MaReK napisał/a:
W/g mnie wykorzystywanie go bez zgody Zarzadu Klubu jest złe :)


Zgadzam się, ale Zarząd Klubu nigdzie tego nie zabrania :)


Bo do tego służy stosowna ustawa. Jeśli chcesz poczytać...
http://isip.sejm.gov.pl/s...D20031117Lj.pdf

fearless napisał/a:
Logo jest dostępne dla każdego - nawet bez statusu klubowicza :) i zapewne każdy może z tym zrobić co zechce, bo podczas pobierania, nie ma żadnej informacji o tym, że logo czy też znak jest zastrzeżony.....


bardzo się mylisz, poczytaj ustawę.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 15, 2009 09:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
escatox 




Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 10:42   

Chyba tutaj też ;) i to nawet bardziej ;)

http://isip.sejm.gov.pl/s...D19940083Lj.pdf

Cytat:
Art. 2.
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja,
jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.

2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu
pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu
pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie
twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.


Cytat:
Art. 8.
1. Prawo autorskie przysługuje twórcy, o ile ustawa nie stanowi inaczej.

2. Domniemywa się, że twórcą jest osoba, której nazwisko w tym charakterze uwidoczniono
na egzemplarzach utworu lub której autorstwo podano do publicznej
wiadomości
w jakikolwiek inny sposób w związku z rozpowszechnianiem utworu.

3. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego
zastępuje go producent lub wydawca, a w razie ich braku – właściwa organizacja
zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.


Z tego wynika że:

1. Prawo do pliku ma autor którego login został podany do publicznej wiadomości lub klub jeżeli nastąpiło przekazanie praw autorskich.

2. Możesz pobrać sobie logo i je dowolnie pozmieniać, ale:

3. korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu - czyli nie możesz z tego przerobionego loga korzystać :mrgreen: ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 17:20   

fearless napisał/a:
Zgadzam się, ale Zarząd Klubu nigdzie tego nie zabrania :)

Mylisz się.
Walne Zebranie Klubu, czyli organ nadrzędny nad Zarządem, bardzo dokładnie określiło kto i jak może korzystać z loga w statucie Klubu: http://www.roverki.pl/article.php?sid=298
Cytat:
Rozdział 3.
2. Członkiem Zwyczajnym Klubu ("klubowiczem") może być każdy obywatel polski mający pełną zdolność do czynności prawnych, ukończone lat 18 i nie pozbawiony praw publicznych, posiadający samochód marki MG Rover lub będący sympatykiem tej marki, wykazujący zainteresowanie realizacją celów Klubu. Warunkiem jest spełnienie innych wymogów określonych statutem i uchwalonymi na jego podstawie regulaminami.
3. Przyjęcia w poczet Członków Zwyczajnych Klubu dokonuje Zarząd w drodze uchwały po złożeniu, przez kandydata na członka, deklaracji przystąpienia do Klubu – wyrażającej się w opłaceniu klubowej składki rocznej. Tym samym kandydat zobowiązuje się do przestrzegania statutu, obowiązujących regulaminów, uchwał władz Klubu oraz do działania na rzecz Klubu.
5. Członkowie Zwyczajni ("klubowicze") mają prawo do:
→6. noszenia odznak klubowych i reprezentowania jego barw;


Nikt inny nie ma praw wymienionych w podpunkcie 6 i to, że logo jest publicznie dostępne nic tu nie zmienia - przez analogię - logo Sony też jest publicznie dostępne i nie we wszystkich wersjach ma to małe "R" na górze.

Dodatkowo, moim zdaniem, zachęcania do modyfikacji i używania loga Klubu przez osobę, która jeszcze do Klubu nie przystąpiła nosi znamiona zachowania wymienionego w punkcie 16. podpunkt 5. tego samego rodziału - działania na szkodę Klubu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
KoObi89 




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 168
Skąd: Tarnowiec/Tarnów

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 20:32   

Dzięki Maciejowi i wszystkim pozostałym klubowiczom wolałem się upewnić jak to z tym jest i dlatego też zostane tylko przy najklepce pod tablice do czasu wstąpienia w szeregi klubowiczów:)
_________________
Kobi :D
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:04   

No i się posypało.....

To znaczy, że nie mogę korzystać ze swojej nalepki (przerobionej poprzez dodanie mojego nicku) ??

Jednocześnie oznacza to, że złamałem punkty regulaminu, czyli popełniłem wykroczenie.... ??

"Działanie na szkodę Stowarzyszenia Roverki.pl"

Teoretycznie więc powinienem zostać wykluczony ze Stowarzyszenia ??

Dobrze myślę - czy się mylę.

Chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź, żebym wiedział czy mogę nalepić sobie naklejkę np. na szybę ??

Edit: Jak na razie - jeszcze nie wykorzystałem logo Stowarzyszenia, jedynie zostało przedrukowane i spokojnie sobie leży i czeka....

A i jeszcze jedno pytanie (kilka) - co w takim razie z resztą plików do pobrania ??

Czy można bez uprzedniego pytania drukować ulotki i je kolportować ?? (teoretycznie też zastrzeżone prawem autorskim)

Czy można drukować instrukcję - i np pożyczyć koledze, który nie jest Klubowiczem ?? (też zastrzeżone prawem autorskim - osoby która przetłumaczyła)

itd itd.... ??
Ostatnio zmieniony przez fearless Pon Lut 16, 2009 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:07   

fearless napisał/a:
Chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź, żebym wiedział czy mogę nalepić sobie naklejkę np. na szybę
Dla formalności napisz do Zarządu prośbę o zgodę, dołącz wzór naklejki i będzie OK (tak myślę, o ile logo będzie nienaruszone) :D
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:09   

fearless napisał/a:
No i się posypało.....

To znaczy, że nie mogę korzystać ze swojej nalepki (przerobionej poprzez dodanie mojego nicku) ??

Jednocześnie oznacza to, że złamałem punkty regulaminu, czyli popełniłem wykroczenie.... ??

"Działanie na szkodę Stowarzyszenia Roverki.pl"

Teoretycznie więc powinienem zostać wykluczony ze Stowarzyszenia ??

Dobrze myślę - czy się mylę.

Chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź, żebym wiedział czy mogę nalepić sobie naklejkę np. na szybę ??
Fearless, przeczytaj Statut, Regulamin itd. dowiesz się wszystkiego. Naklejki nie możesz naklejać na samochodzie, bo wykorzystałeś do jej stworzenia czyjąś własność (własność twórcy, do której prawa oddał potem klubowi). Możesz sobie ją przykleić np. gdzieś w domu o ile nie pokazujesz jej szerokiemu gronu ;)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:12   

Ja nie rozumiem jednego. Skoro sa dostepne bezplatnie wlepki pod tablice, ktore chyba nawet lepiej odznaczaja auto niz znaczek klubowy, to po cholere udawac, ze sie jest klubowiczem, skoro sie nim jeszcze nie jest ;) ?
To jak naklejanie znaczka "M" na rozlatujace sie Beemki, przez "kierowcow" z zapadlych miejscowosci.

Jak tak bardzo komus zalezy na udawaniu klubowicza, to chyba lepiej napisac wyklejanka "JESTEM KLUBOWICZEM" :roll:
Idac za ciosem z tektury wyciac legitymacje klubowa, a z Jana Niezbednego zrobic sobie sticker. Oderwac z innego R/MG znaczek logo z klapy i walnac sobie na czarny t-shirt, ze niby koszulka klubowa.

Cholera. Piszac to chyba dzialam na szkode klubu, bo jednak moga sie tacy tutaj znalezc, co skorzystaja z moich rad :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:19   

MaReK napisał/a:
Ja nie rozumiem jednego. Skoro sa dostepne bezplatnie wlepki pod tablice, ktore chyba nawet lepiej odznaczaja auto niz znaczek klubowy, to po cholere udawac, ze sie jest klubowiczem, skoro sie nim jeszcze nie jest ;) ?


W tym momencie nie chodzi już o to.... tylko o to czy ja będąc klubowiczem mogę nalepić sobie własną przerobioną nalepkę na np szybę ??

Raczej nikogo nie muszę już udawać - jestem KLUBOWICZEM :D mam emblemat - na zamku bagażnika :hahaha: , mam naklejki - jak sam zauważyłeś na zderzakach :hahaha:

I teraz do pełni szczęścia, przedrukowałem emblemat na naklejkę z własnym nickiem - i o to chodzi - czy mogę nalepić.... taka moja prywatna inwencja twórcza - bo pomyślałem że jak ktoś zobaczy mojego R z naklejką - to w pozdrowieniach będzie mógł od razu napisać "pozdrowienia dla R 400 fearless" ;)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:29   

fearless napisał/a:
W tym momencie nie chodzi już o to.... tylko o to czy ja będąc klubowiczem mogę nalepić sobie własną przerobioną nalepkę na np szybę ??
Nie, nie możesz, bo taka naklejka to plagiat.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:29   

Ja wiem, ze jestes klubowiczem i pelen szacun, ze w koncu dotarly do Ciebie wszystkie gadzety z tym zwiazane ;)

Dajmy szanse innym tez zostac. Tylko chodzi o sposob i wrecz namawianie do tego "ej napisz se, ze jestes klubowicz, bedzie git" :)

fearless napisał/a:
I teraz do pełni szczęścia, przedrukowałem emblemat na naklejkę z własnym nickiem - i o to chodzi - czy mogę nalepić.... taka moja prywatna inwencja twórcza - bo pomyślałem że jak ktoś zobaczy mojego R z naklejką - to w pozdrowieniach będzie mógł od razu napisać "pozdrowienia dla R 400 fearless"

Dobry pomysl. Niektorzy inaczej to robia. Np. kupuja logo z czcionka Roverkowa i ze swoim nikciem. Takie malutkie, kleja sobie z boku i fajnie tez wyglada - kto co lubi.

Napisz mail na zarzad i czekaj odpowiedzi
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:39   

thef napisał/a:
Nie, nie możesz, bo taka naklejka to plagiat.


Dziękuje za odpowiedź jednoznaczną - takiej oczekiwałem.

MaReK napisał/a:

Napisz mail na zarzad i czekaj odpowiedzi


Oj to się chyba do zlotu letniego zejdzie ;)

Wszystkim pięknie dziękuję za wypowiedzi w temacie.

A thef - ja niczego się nie czepiam ale,
thef napisał/a:
Fearless, przeczytaj Statut, Regulamin itd........ .
- proszę pisz mój nick z małej literki ;) Bo jakoś nie pasuje do mnie fearless przez duże "F" aż taki nieustraszony to ja nie jestem :D

Pozdrawiam.
fearless.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:41   

fearless napisał/a:
Oj to się chyba do zlotu letniego zejdzie ;)


dlaczego, na bieżąco odpisujemy na maile. :) więc jeśli nie wiesz to nie rzucaj słów na wiatr, ok? :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:43   

fearless napisał/a:
proszę pisz mój nick z małej literki ;) Bo jakoś nie pasuje do mnie fearless przez duże "F" aż taki nieustraszony to ja nie jestem

Moze to bylo zaczecie zdania?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:43   

thef napisał/a:
fearless napisał/a:
W tym momencie nie chodzi już o to.... tylko o to czy ja będąc klubowiczem mogę nalepić sobie własną przerobioną nalepkę na np szybę ??
Nie, nie możesz, bo taka naklejka to plagiat.

Ale wystarczy, że napiszesz do Zarządu, a ten się zgodzi i już będzie :ok: . :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:47   

maciej napisał/a:
Ale wystarczy, że napiszesz do Zarządu, a ten się zgodzi i już będzie :ok: . :)


no nie, bo będzie musiał poczekać do zlotu letniego ;>
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:48   

walkie napisał/a:
bo będzie musiał poczekać do zlotu letniego ;>
Za 2 lata :diabeł: :hahaha:
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:49   

hehe ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:52   

walkie napisał/a:
fearless napisał/a:
Oj to się chyba do zlotu letniego zejdzie ;)


dlaczego, na bieżąco odpisujemy na maile. :) więc jeśli nie wiesz to nie rzucaj słów na wiatr, ok? :)


walkie tam se taką emotkę wsadziłem co by było jasne że to tak w żartach :)

Wiem że Zarząd odpowiada natychmiast ;)

MaReK napisał/a:
fearless napisał/a:
proszę pisz mój nick z małej literki ;) Bo jakoś nie pasuje do mnie fearless przez duże "F" aż taki nieustraszony to ja nie jestem

Moze to bylo zaczecie zdania?


To i tak chcę z małej ;) Jestem nonkonformistą :D

Edit: A jak się z Wami skontaktować ?? ;) Czy wystarczy że napiszę np. do jednego z członków Zarządu i już będzie :ok: ??
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 10:54   

zarzad@roverki.pl - Klubowicz takie pytania zadaje ?? :szok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink