Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1,6,99R] Wycieki płynu chłodzącego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1,6,99R] Wycieki płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
SeS 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:19   [R25 1,6,99R] Wycieki płynu chłodzącego

Witam
Wiem, że poruszam temat obecny notorycznie na tym forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem jak do tej pory.
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Roverka 25 z silnikiem 1,6. Genialne autko jeśli nie liczyć małego problemu, który nie bardzo pozwala mi nim jeździć. Od jakiegoś czasu ubywało mi płynu w zbiorniczku. Zrobiłem uszczelkę pod głowicą i z nią jest wszystko ok ale płynu wystarcza znów na jakieś 50 km. Mysle, ze nie jest to teraz kwestia uszczelki, bo zauważyłem że jak auto jest rozgrzane po jakimś krótkim przejeździe to płyn wycieka i widać go pod samochodem mniej więcej w okolicy prawego przedniego koła. Bardzo proszę doświadczonych posiadaczy Roverków o pomoc, bo w Częstochowie nie ma chyba mechanika który by sie znał na tej marce. Nie mam pojęcia czy to moze być jakieś pękniecie przewodów doprowadzających płyn. Zaznaczam, ze silnik jest czysty idealnie a w zbiorniczku wyrównawczym nie ma śladów oleju. Po prostu płyn gdzieś sobie wycieka. :cry:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:27   

POMPA WODY kiedy wymieniana?
 
 
SeS 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:35   

Teraz miesiąc temu była wymieniona wraz z termostatem, bo mechanik od tego zaczynał zanim wziął się za uszczelkę.
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:42   

skoro pompa wody zmieniona, uszczelka pod glowica ok, to musisz poszukac ewentualnych wyciekow. Najlepiej wstawic autko do ogrzewanego garazu na noc i rano przemacac wszystkie weze czy nie ma pekniecia, wszedzie obok opasek, sprawdzic chlodnice czy nie cieknie, korek odpowietrzajacy czy zakrecony, czy sam zbiorniczek nie cieknie. Ale najpierw kupic nowy korek od zbiorniczka.
 
 
SeS 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:50   

Dziękuję, sprawdzę jak radzisz jeszcze dziś w taki sposób. Czy byłoby gdzieś widać na zbiorniczku albo gdziekolwiek jakieś ślady gdyby korek był zepsuty? Oglądałem zbiorniczek i korek zgodnie z sugestiami, które znalazłem w innych postach i teoretycznie żadnych śladów na nich nie było.
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 18:54   

A nie przegnił od korozji przewód metalowy biegnący od termostatu z tyłu silnika do chłodnicy. Miałem takie same objawy i walczyłem z tym bardzo długo. W końcu zlokalizowałem te mikro dziurki :wink: w ten sposób że wprowdziłem samocgód na kanał i na odpalonym silniku patrzyłem co się dzieje spróbuj to nic nie kosztuje :wink: no może troche paliwa :razz:
 
 
 
SeS 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 19:05   

Nie mam pojęcia, bo tego jeszcze nie sprawdzałem ale sprawdzę zaraz. Dzięki wielkie za podpowiedź.
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 19:14   

wycieki plynu mozna zlokalizowac rowniez po bialym nalocie.
 
 
KL 



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa/Białołęka



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 16:43   Re: [R25 1,6,99R] Wycieki płynu chłodzącego

SeS napisał/a:
Witam
Mysle, ze nie jest to teraz kwestia uszczelki, bo zauważyłem że jak auto jest rozgrzane po jakimś krótkim przejeździe to płyn wycieka i widać go pod samochodem mniej więcej w okolicy prawego przedniego koła.


Moze to wskazywac na nieszczelnosc przewodu laczacego chlodnice ze zbiorniczkiem wyrownawczym. Jesli dobrze mi sie wydaje, to plyn przeplywa tym wezem dopiero, gdy osiagnie juz pewien poziom w zbiorniczku. Stad wyciek objawiajacy sie przy rozgrzanym silniku. Chodzi mi o ten waz, ktory idzie gora od chlodnicy, przy zbiorniku plyny do spryskiwaczy, az to takiego trojnika, ktory rozdzila przewody (jeden z nich prowadzi potem do zbiorniczka).
Sam mialem z tym problem, bo ow waz wypadl mi z uchwytu podtrzymujacego go przy zagieciu w przedniej czesci karoserii i spadl na rolke, ktora wytarla w nim dziurke.
Proponowalbym zatem blizej sie temu przewodowi przyjrzec. Biale plamy powinny wskazac miejsce ewentualnego wycieku.
 
 
kalisz 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 19:38   

Sprawdź czy masz dokładnie dokręcone metalowe opaski na wężu :idea:
 
 
 
SeS 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 20:33   

Dziękuję za pomoc wszystkim. Przyczyną usterki była faktycznie nieszczelnosć na przewodach ukladu chłodzacego. Przewód się po prostu przetarł pod opaską łączącą. Dzieki takiej drobnej awarii mam jednak wymienione wszystkie uszczelki, termostat itp :) Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i do zobaczenia na drogach. Pozdrawiam. Seb
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Wycieki oleju, płynu chłodniczego... Naprawa
Rover666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lis 17, 2011 19:27
Rover666
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214 Si] Ubytek płynu chłodzącego
piotrex123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Maj 17, 2013 17:52
Adrian
Brak nowych postów [R25] Ubywa płynu chłodzącego
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 16, 2017 22:15
colo254
Brak nowych postów [R25]Ubytek płynu chłodzącego
marcinm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Kwi 26, 2007 23:22
Paul
Brak nowych postów [R 214Si, 97r.] Ubytki płynu chłodzącego
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 38 Pią Gru 04, 2009 00:02
des



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink