Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Webasto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Webasto
Autor Wiadomość
Arkadio89 



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 19
Skąd: Lubon



Wysłany: Pon Gru 22, 2014 11:37   

Nie mam dostępu do neta z tego względu że jestem w polsce przez weekend co 2 tygodnie. (Kierowca)
Więc czytam ile zdołam i do tej pory nie znalazlem.
Poswieciles czas by zadac te pytanie to mogles juz odpowiedziec czy ten sterownik jest pootrzebny czy nie.
Dziekuje z góry.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 22, 2014 11:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Gru 22, 2014 13:05   

sterownik nie jest potrzebny i to nie od niego zależy czy ogrzewanie wnętrza sie włącza,sterownik odpala tylko piec, sterownik w środku występuje dość żadko,jeśli go niema to piec działa tylko jako dogrzewacz,oczywiście można go rozbudować bez większych problemów do ogrzewania postojowego z zegarem, pilotem, telefonem itd :)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Arkadio89 



Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 19
Skąd: Lubon



Wysłany: Sob Gru 27, 2014 19:24   

No i wszystko na temat
 
 
JacekM 



Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 22



Wysłany: Pon Sty 05, 2015 11:02   

sash997, Jednak u mnie coś poleciało,jak odpalę samochód webasto załącza się w ten sposób że ( początkowa jego praca) powietrze jest zasysane i wydmuchiwanie rurką lecz ta praca nie zmienia dźwięku dzieje się tak przez ok 4 minuty i się wyłącza z tym że obudowa webasta robi się lekko ciepława w tym czasie nie słychać tykania z tyłu jak to było wcześniej.Zrobiłem test na wyłączonym silniku tak jak pisaliśmy wcześniej webasto startuje w jakiś dziwny sposób szumi nie tak jak kiedyś na początku podczas testu.Zmierzyłem czas tj. 0.00s start po 2.00 gaśnie na 5 sekund i znowu ten szum.Chyba mnie czeka serwis webasto.
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Sty 05, 2015 21:11   

jeśli masz możliwości to rozbierz piec i zobacz jak w środku wygląda(jest to dość prosta czynność) zwróć uwagę na sitko na dnie palnika oraz podłacz wszystkie elementy pieca na krótko tj dmuchawe,świece, pompke paliwa. Dmuchawa po odłaczeniu prądu ma sie nie zatrzymać odrazu tylko dość płynnie
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pieter65 



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 32



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 09:41   

Witam . Mam pytanie czy webasto od diesla można zamontować do benzyny v6 i co potrzeba wymontować , żeby był cały komplet i gdzie go wpiąć -chodzi o grzanie płynu .
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 13:03   

niby można ale jest kilka różnic przez które bym tego nie robił,z moich oględzin różnica jest w palniku i sterowniku,palnik w benzynie ma mniejszy przekrój rurki doprowadzającej paliwo,sterownik zaś różni sie programem tj inna sekwencja sartu (benzynowy rozpala o wiele szybciej) itp... niewiem jak z pompą paliwa ale myśle że jest ta sama dla diesla i benzyny bo testowałem na różnych paliwach (np bimber,olej przepalony) i działa nadal bez problemu. Poza wymienionymi elementami piece niczym sie nie różnią. Sterownik można oczywiście przeprogramować z diesla na benzyne i na odwrót,pozostaje tylko kwestia palnika
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pieter65 



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 32



Wysłany: Nie Sty 11, 2015 15:10   

sash997, a jak by chodziło na ON to też trzeba przeprogramować sterownik ?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Sty 11, 2015 15:27   

Nie, jeśli dasz oddzielny zbiorniczek z ON i na nim będzie pracowało webasto to podłączasz wszystko tak ja w oryginale :) Sam chciałem u siebie w benzyniaku dokładać zbiorniczek i webasto od diesla, ale odpuściłem. Choć w przyszłym roku zamontuje :)
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Sty 11, 2015 18:35   

ja w benzynie też bym zamontował na diesla i mały zbiorniczek,diesel jednak mniej wybuchowy...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pieter65 



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 32



Wysłany: Pon Sty 12, 2015 09:27   

A co dokładnie trzeba wymontować , żeby był cały komplet . Wiem , że webasto i czujnik koło chłodnicy a sterownik to gdzie on sie znajduje .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 12, 2015 09:45   

sterownik jest na webasto pod plastikową osłoną u góry pieca po prawej stronie.

To co wymieniłeś +pompka paliwa
_________________
75 Red Edition
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Sty 24, 2015 22:33   

witki, dzięki temu tematowi udało mi się naprawić webasto. Startowało ale albo pracowało z przerwami albo po niedługim czasie się wyłanczało i wydech był zimny. Zakupiłem na alledrogo interfejsik ze sterownikami i zainstalowalem thermo test-pokazywalo dwa błędy: pompka paliwa i pompka obiegowa cieczy.
Wyciągnąłem piecyk z auta, rozebrałem na części pierwsze i do sterownika zamiast pompek podłączyłem żarówki 5W i wszystko ruszyło. Co ciekawe sprawdzając pompke paliwa na krótko okazało się że wcale nie jest uwalona więc nie wiem czemu wywalało błąd? Natomiast pompka obiegowa była spalona, kupiłem używkę i piecyk śmiga aż miło i bardzo cicho, slychać tylko delikatny szum z gwizdem ale nie wycie jak wcześniej. Może to kwestia wyczyszczenia :?:
I teraz mam pytanka:
1. Czy piec ma sterowanie od radia hiline żeby pracowal jako ogrzewanie a nie dogrzewacz? Bo tak mi jeden gostek powiedział no a radio zostało zmienione na inne jeszcze przez poprzedniego wlaściciela.
2.Jest to piecyk 66232c i czy ktoś próbował wykorzystać pin 4 ( +12V po osiągnięciu temp. 30 st) do wysterowania nawiewu w kabinie? Mam zamiar zainstalować zdalne wlączanie.
3. Na płytce sterownika jest złącze 4pinowe zakryte jakby mostkiem z blaszki, do czego to? Do programowania? Da się trym jakoś ppobawić?

Z ciekawości rozebrałem pompke obiegową z myślą ewentualnej naprawy ale nic z tego-w środku tylko stojan z jakiś cieniutkich drucików, płytka z elektroniką i to zalane jakąś twardą pianką.
Ostatnio zmieniony przez RYCHO35 Sob Sty 24, 2015 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 24, 2015 22:37   

RYCHO35, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeżeli chodzi Ci czy da się przerobić webasto na ogrzewanie postojowe to poczytaj to: https://www.roverki.eu/zr...5-cdt-cdti.html
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Sob Sty 24, 2015 22:54   

tak, czytałem to i pewnie będę też z tego korzystał choć chodzi mi po głowie trochę inne rozwiązanie (ale nie wiem czy skuteczne). Chodzi mi jednak o to czy pin 4 w moim piecu (66232c ) gdzie dopiero po osiągnięciu temp 30 st pojawia się 12v ( bo w piecu 98570b zaraz po uruchomieniu jest 12v) nie będzie powodował jakiejś przerywanej pracy nadmuchu bo np napłynie nowa porcja nie ogrzanej jeszcze cieczy chłodzącej?
Nie wiem czy dobrze wywnioskowałem ale autor przytoczonego przez Ciebie przykładu mial chyba piec 98570b.
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Sty 25, 2015 20:44   

Rycho odpowiem na twoje pytanka:
1. niema takiej możliwości szczególnie w Twojej wersji pieca
2. nie używałem tego wyjścia w aucie ale włączałem kompem i pojawia sie tam +12V,sądze że nagrzewnica nie zbije Ci temp płynu w takim stopniu aby sie nie ogrzał w silniku zanim znów trafi do pieca
3.to złącze jest do telestartu wbudowanego w pokrywke sterownika (bardziej popularne w starszych modelach pieca BW/DW 50)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Wto Sty 27, 2015 19:56   

dzięki za odp

[ Dodano: Wto Sty 27, 2015 19:56 ]
dziś zrobiłem sobie test jak szybko nagrzewa się silnik z webastem i jestem mile zaskoczony-ruch miejski ale nie o dużym natężeniu ( godz. 6 rano), jedno skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, temp na zewn. -4st i do pełnego nagrzania silnika wystarczył odcinek ok 2,5 km! Jestem w szoku bo bez webasta potrzebowałem 10-12 km! Nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć autem z webastem (no chyba że z suchym).
Dziś przyszedł sterownik na pilota do webasta , jak tylko znajdę chwilkę czasu to będę czynił mody żeby w końcu móc korzystać w pełni z tego dobrodziejstwa :wink:
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Paź 29, 2015 09:21   

Odgrzebując temat webasto mam ciągle problem z temperaturą wskazywaną w teście webasto. Program do testowania webasto pokazywał mi temperaturę 95 stopni na zimnym piecu. Przelutowałem termistor oryginalny na sterowniku i temperatura wskazywała 17 stopni. Piec działał całą poprzednią zimę. W tym roku pierwsze przymrozki - webasto milczy. Zrobiłem test a temperatura znów 95 stopni. Wymieniłem termistor na NTC 10K , zamontowałem sterownik i w teście 15 stopni. OK webasto zadziałało na drugi dzień . Dziś znów cisza , lekki przymrozek a w teście webasto temperatura 95 stopni. Gdzie może być jeszcze przyczyna złego wskazania temperatury w teście webasto. W raporcie błędów występuje za każdym razem błąd temperatury 135 stopni.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 29, 2015 09:27   

pablo sprawdź czy nóżki od termistora nie są przylegają do tej metalowej podstawki - robi się wtedy zwarcie i piec nie grzeje tylko się 'wietrzy'.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Czw Paź 29, 2015 09:33   

Hmm sprawdzałem kilka razy , wydaje się że nic nie zwiera. Świadczy to że po złożeniu na drugi dzień działało prawidłowo, ale jak na złość mogło gdzieś w czasie drgań zewrzeć, sprawdzę . A inne sugestie , czy elektronicznie wartość z termistora jest gdzieś błędnie po drodze przekazywana do sterownika ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] WEBASTO
Jakie są różnice?
Kubowy Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 07, 2008 11:01
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Webasto do kv6 2.5 v6
Brat Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Gru 10, 2017 16:42
PiotrVN
Brak nowych postów [R75] Webasto
działanie
zdzisiekgiby Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 23, 2008 11:05
Maniek_gg
Brak nowych postów [R75] Webasto
Słychac tylko przelewanie paliwa, niby załącza a nie odpala
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 207 Pią Sty 02, 2015 12:24
groszek_76
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] CDT 2.0 WEBASTO
lepti Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Gru 29, 2012 18:38
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink