Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpaleniem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpaleniem.

Czujnik położenia wału korbowego czy wałka rozrządu?
Autor Wiadomość
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 12:19   

Cytat:
kiedy jest śnieg pod autem, kiedy śniegu brak się nie włącza

Roverkowy reumatyzm? :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 23, 2011 12:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 12:28   

chyba że mi się wydaje :shock: ale tak jak pisałem wcześniej tego nie miałem, kiedy spadł śnieg nagle po 1 uruchomieniu auta pokazuję się ikonka kontroli trakcji na dużym wyświetlaczu, poźniej jak zgaszę i znów uruchomię to się nie pokaże :shock:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Gru 23, 2011 13:51   

u mnie tak było kiedyś i przyczyna był siłownik na podszybiu a raczej wtyczka która kiepsko kontaktowała. Ale diesel nie ma siłownika :hm:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 22:16   

No właśnie też mi sie ta kontrolka od tc zapala na jakies 3sek i gaśnie ale zapal sie tylko w zimie gdy temp jest poniżej 5, moze 0 stopni jak stoi w słonku tego nie ma.
Dodam jeszcze,że jak chciałem spalić kapcia (nie ważne czy TC włączona czy wyłączona) to po paru chwilach zapalają sie ABS i TC i nie gasną do ponownego uruchomienia silnika, ale musi być wyłączony canajmiej na 0,5h
 
 
 
andrzej360 




Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 21:12   R75 2.0 CDT: Kręci, nie pali

Jak w temacie. Rozrusznik kręci ale silnik nie zapala. Był deszcz i dużo wody... Zauważyłem, że nie działa pompka paliwa (ta przed filtrem, koło aku). Pompka sprawna - podłączyłem starą i też nie działa.

Jakieś pomysły?
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



  Wysłany: Pią Mar 15, 2013 17:39   

witam . mam podobny problem dlatego nie bede zakładał nowego tematu. od 3 tygodni mój rover ciężej pali. Pali za 1 razem ale muszę go dłużej kręcić i jak odpali to przez pierwsze 5 sekund trochę prycha jak stara betoniarka i nie chce ładnie wejśc na obroty jak zazwyczaj nassaniu. problem występuje tylko przy zimnym silniku. odpada aku i czujnik położenia walu . stawiałbym na świece coś z zasilaniem i muszę zajrzeć do przepustnicy czy nie jest zapchnięta mazią. Czekam na opinie geniuszy tego forum :mrgreen:
_________________
Gawor
 
 
 
arczii212 



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 2



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 22:07   Re: [R75] Problem z odpaleniem.

witam mam ten sam problem odpala za drugim razem wie moze ktos dlaczego tak sie dzieje rover 75 2.0v6
 
 
Bartek11634 



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 10



Wysłany: Sob Maj 18, 2013 08:51   

Witam Panowie zaprowadziłem swojego rovera na instalacje lpg. Po założeniu gazu silnik nie odpala, brakuje mu iskry na komputerze pokazało bląd czujnika wałka rozrządu który został wymieniony, błedu nie pokazuje ale nadal nie ma iskry. Zauważyłem ze pod przepustnicą wisi nie wpięta wtyczka ale mechanior mówi ze ona już tak leżała, jest to możliwe? Co może być z tą iskrą?
 
 
Rounders 



Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 2



Wysłany: Wto Maj 28, 2013 23:32   

Witam, dołączę się do tematu, zmieniłem w moim R75 (2.0 CDT 115km), czujnik położenia wałka rozrządu, po czym autko zaczęło odpalać na zimnym jak i ciepłym silniku (wcześniej nie palił na ciepłym). Niestety, autko postało po tym dwa dni na dworze i obraził się na mnie. Jutro spróbuję odpalić go na lepszym akumulatorze lub na kablach, chodź mój akumulator jest nowy. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś podejrzenia proszę o pomoc i z góry dziękuję za zaintersowanie.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 29, 2013 09:41   

Pompka paliwa sprawdzona?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Bartek11634 



Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 10



Wysłany: Pon Cze 03, 2013 08:10   

W moim przypadku pomogła wymiana czujnika wałka rozrządu, wału korbowego i niestety komputera.
 
 
Ejber1922 



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3



Wysłany: Pon Cze 03, 2013 13:03   

Witam. Mam podobny problem do waszych. Otóż jakieś dwa miesiące temu wymieniłem zbiornik paliwa bo stary był dziurawy. Od niedawna mam problem, ze nawet gdy komputer pokazuje ilość paliwa na 60, 70 a nawet na 100 km paliwa, auto nie chce odpalić.. pompka się załącza. Ogólnie świeci mi się barak kontroli trakcji i ABS-u ale to chyba raczej nie mam nic związku z tym, że nie odpala. Model Roverka to 75 2.0 V6 benzyna bez gazu.
 
 
 
marcin81 




Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: płock



Wysłany: Nie Lip 20, 2014 17:33   

Witam wszystkich . Pozwolę podpiąć się do tematu bo też mam problemy z odpalaniem autka . R 75 1,8 benzyna 2000 r. Problem wygląda następująco : Słychać jak załącza się bendiks ale rozrusznik wogóle nie zaczyna pracować . Oczywiście po jakimś czasie mu przechodzi i wszystko jest normalnie pali bez problemu . Jest to bardzo uciążliwe bo nigdy nie wiadomo kiedy załapie . Ostatnio stał 2 dni a później ruszył bez problemu . Może ma ktoś jakiś pomysł co może być ? :cry:
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 20, 2014 18:03   

Trzeba wymienić bądź wyczyścić w rozruszniku zwory. Dość tania sprawa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Czw Gru 25, 2014 19:28   

Witajcie, o toż mam problem z odpaleniem swojego Rovera, co najgorsze wydarzyło się to przed świętami i teraz stoi nieruchomy pod domem. Teraz opowiem wszystko po kolei:

W czwartek 18 grudnia, wyjechałem samochodem na miasto po zakupy, kiedy ponownie wsiadłem do samochodu i odpaliłem, to zapalił mi się ABS i teraz cały czas się pali. Po kilku dniach, wracając do domu zaparkowałem samochód pod nachyleniem (przy tym świeciła mi się rezerwa). Po 5 minutach samochód na ciepłym silniku nie chciał ponownie odpalić jak na benzynie tak i na LPG, wyjąłem akumulator żeby naładować, samochód zostawiłem do następnego dnia.

Rano następnego dnia, wlałem 10 l benzyny podłączyłem naładowany akumulator, jak stał pod nachyleniem, to nie chciał odpalić, próbowałem 3-4 razy, po tym jak wyprostowałem, to za 2-3 razem odpalił i chodził bez problemowo - przejechałem z 50 km (co jakiś czas gasząc i odpalając, każda czynność odbyła się za pierwszym razem bez jakikolwiek objaw).

Następnego dnia, Rover odpalił za pierwszym razem, pojechałem na miasto i zaparkowałem na prostej. Po 10 minutach nie chciał odpalić. Próbowałem z 10 razy uruchomić, dopiero po 15-20 minutach wreszcie odpalił.

Następnego dnia znowu przejechałem z 50 km kilkakrotnie gasząc i odpalając za pierwszym razem, wróciłem do domu i zaparkowałem pod nachyleniem.
Następnego dnia już nie chciał odpalić :| Próbowałem dolać benzyny, podładować akumulator, wyprostować samochód, uderzyć ze strony baku, ruszać samochód w boki i nic.

Jak przekręcam kluczyk do pozycji 2 to słychać pracującą pompę paliwa z tyłu później z przodu. Rozrusznik kręci ładnie, był regenerowany pół roku temu.
Na LPG i na benzynie nie chce odpalić.

Jakieś pomysły, zanim będę zamawiał lawetę żeby sprowadzić samochód do mechanika?

Na święta zostałem bez samochodu :(
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 25, 2014 22:06   

moim zdaniem czujnik położenia wałka, mi się tak samo objawiał
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Pią Gru 26, 2014 13:55   

rafalmis1 napisał/a:
moim zdaniem czujnik położenia wałka, mi się tak samo objawiał


Dzięki za radę, też o tym myślałem, tylko czy przez ten czujnik nie da się uruchomić w ogóle samochodu niezależnie czy na zimnym silniku czy na ciepłym? Czy twój problem z odpalaniem był poruszany na forum, mogę prosić o link?

Trzeci dzień próbuję odpalić i nic :-(

Jeszcze dodam że benzyny mam lekko poniżej 1/4, nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z odpaleniem, czytałem gdzieś że jeżeli pompa paliwa na wyczerpaniu to nie może być stan paliwa poniżej 1/4.

"rafalmis1" Przy okazji zapytam ciebie, zauważyłem że dużo serca wkładasz w swojego Rovera :-) Czy we własnym zakresie podłączałeś do komputera Rover? Jeżeli tak, to będę bardzo wdzięczy za radę jaki kabel i soft stosować do rocznika 1999. Kiedyś w to się bawiłem, dużo czytałem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, więc liczę na pomóc od osoby doświadczonej.

Zanim się zdecyduję na lawetę i do mechanika, chciałbym jednak sam spróbować wyeliminować problem o ile się da.
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 15:12   

na zimnym zawsze odpali, na ciepłym nie. ale u mnie było tak, że na ciepłym czasem odpalił. Kup sobie Auto Com i będziesz zadowolony, a nawet bardzo.
Jak nie odpala całkowicie, to sprawdź przewody od czujnik, bo mogą być uszkodzone, już się z tym spotkałem, wystarczyło polepić. Ale też może być wina pompki, daje za małe ciśnienie

[ Dodano: Pią Gru 26, 2014 15:12 ]
czujnik wyjdzie na każdym kompie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alexdownar 



Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 19



Wysłany: Pią Gru 26, 2014 16:25   

rafalmis1 napisał/a:
na zimnym zawsze odpali, na ciepłym nie. ale u mnie było tak, że na ciepłym czasem odpalił. Kup sobie Auto Com i będziesz zadowolony, a nawet bardzo.
Jak nie odpala całkowicie, to sprawdź przewody od czujnik, bo mogą być uszkodzone, już się z tym spotkałem, wystarczyło polepić. Ale też może być wina pompki, daje za małe ciśnienie

[ Dodano: Pią Gru 26, 2014 15:12 ]
czujnik wyjdzie na każdym kompie


Witam, czy chodzi o ten interfejs: http://allegro.pl/diagnoz...4908116609.html

jak dla mnie jest za drogi, więc nie widzę w tym szczęścia, chyba że chodzi o coś innego. Nie wiem który rocznik masz swojego Rovera, więc przepuszczam że też 99, dla tego pytam czy udało się we własnym zakresie podłączyć do komputera i odczytać błędy, jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny za info jaki interfejs i jakie oprogramowanie, oczywiście chodzi o tańszą alternatywę sprzętu za 15 tyś zł.
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 17:12   

To jest oryginał i on tyle kosztuje :| musisz szukać np takiego http://allegro.pl/new-cdp...4915631938.html chyba będzie to samo .Właściwie myślę że przed holowaniem auta do mechanika powinieneś od tego zacząć właśnie podpiąć pod jakiegoś kompa i sprawdzić błędy :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
MiReK Rover serii 75, MG ZT 41 Wto Sie 03, 2010 09:34
Grzesiek_Gdynia
Brak nowych postów [R75]problem z odpaleniem
slawek4711 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Paź 19, 2014 22:32
slawek4711
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem - CDT
Bulway Rover serii 75, MG ZT 97 Pią Mar 04, 2016 17:33
cin1391
Brak nowych postów [R75] problem z odpaleniem
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Paź 16, 2016 21:22
Muody
Brak nowych postów [R75]Problem z odpaleniem
krasin Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lut 04, 2018 11:04
krasin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink