Forum Klubu ROVERki.pl :: [220 SDI '97] pilot pękł na pół, kupiłam nowy i co dalej?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[220 SDI '97] pilot pękł na pół, kupiłam nowy i co dalej?
Autor Wiadomość
Gabreka 



Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 22:29   [220 SDI '97] pilot pękł na pół, kupiłam nowy i co dalej?

Witam.
Pewnie był ten temat na forum nie raz.
Ja również nie raz miałam problemy z dostaniem sie do samochodu.rustracja pomieszana z apopleksją zwłaszcza gdy trzeba odjechać ze stacji benzynowej a tu sznurek aut wesoło trabi na ciebie. Naciskam, naciskam-przyciski a tu nic. Dioda od immobilaizera miga-auto oczywiście nie odpala. Znajomy rozebrał piloota i co? Płytka pękła. Kupiłam od forumowicza(tu wielkie dzieki za szybka przesyłkę) pilota-używka i co dalej?
Proszę o namiary na jakies instrukcje co do zaprogramowania nowego pilota. Czy też zresetowania czy jak tam się to nazywa.
Co jest potrzebne aby to zrobić, jakieś kody, numery itp. Skąd je wziąć? Chcę sama spróbować zmierzyć sie z tematem.
Mój znajomy oddał swojego ukochanego Dodga do warsztatu na uszczelnienie przekładni kierowniczej. Dosyć że przekładnia dalej cieknie to jeszcze poprzestawiali widocznie cos w kierownicy i trzeszczy przy skręcaniu.A o tym że zostawili bałagan w aucie i centralka gazu w aucie przestała działać nie wspomnę.
Zatem ja nie oddam mojego ukochanego auta w ręce jakiś tam rzeźników. Najpierw chcę sama wyczerpac wszystkie możliwości. Chyba że mi się nie uda.
Ale myslę, że jakiś sprytny forumowicz mi w tym troche pomoże. Nie musi byc przystojny hi hi hi. Cenie sobie głownie fachowość i wiedzę.

Cierpię patrząc tak na swoje autko, które utkneło na chodniku, a ja muszę do pracy jeździć jakimś cholernym Dewoo Tico.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 23, 2009 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 23:07   

Hmm sztuczka tego nie obejdziesz jak masz pilota nie od tego auta to teraz należy "dopisać" go do całego zestawu :) żeby to zagrało :) najlepiej jeśli teraz napiszesz do Kolegi z Forum PHJOWI i on ci na pewno jakoś pomoże :) tzn nie obędzie się od wizyty u jakiegoś elektryka samochodowego bo pilota trzeba zaprogramować...
Ale jak juz wspomniałem Zapytaj Kolego Phjowi :)
Na priv wysyłam ci namiar na niego :)
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 10:04   

no w przypadku pilota to nie obejdzie sie bez wizyty na kompie roverkowym :( I nawet najładniejsze oczka mechanika nie pomogą ;) Jeśli ten stary pilot jeszcze jakkolwiek działa to bierz tego nowego pilota, odpal auto starym i zasuwaj do PHJOWI (po wcześniejszym umówieniu się) Na miejscu wszystko Ci zaprogramuje itp. Najlepiej jadąc na programowanie mieć 2 piloty, bo taka sama cena jest za programowanie 1 czy 2 sztuk. Przy okazji dostaniesz kod immo, w razie gdyby pilot padł :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 17:42   

W Komornikach pod Poznaniem w serwisie Rovera tez zaprogramują, ale zapewne drożej niż u PHJOVI.Z kolei do serwisu trochę bliżej i łatwiejszy i bezpieczniejszy dojazd - szczególnie przy dzisiejszych warunkach pogodowych.W serwisie kobieta ma szanse co nieco utargować z ceny tej 15 minutowej usługi.
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 17:45   

Altomy w Komornikach to ja bym raczej nie polecał. Nawet odradzam.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Przemek87 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: NWO



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 01:45   

W Poznaniu blisko Placu Wolności też programują.

Szybko i drogo , bo za 3-minutową usługę biorą 100 zł.... no ale tyle to kosztuje wiec nie ma co narzekać, chyba że ktoś po znajomości załatwi taniej :)

Jak kogoś by interesowały namiary do tego punktu to niech pisze, to znajdę adres i telefon bo mi sie gdzieś zapodziały :wink:
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 06:41   

Przemek87 napisał/a:
W Poznaniu blisko Placu Wolności też programują.

Szybko i drogo , bo za 3-minutową usługę biorą 100 zł.... no ale tyle to kosztuje wiec nie ma co narzekać, chyba że ktoś po znajomości załatwi taniej :)

Jak kogoś by interesowały namiary do tego punktu to niech pisze, to znajdę adres i telefon bo mi sie gdzieś zapodziały :wink:

jeżeli mówisz o tym punkcie na Marcinkowskiego koło Hotelu Rzymskiego to chyba więcej biorą. Ale cholera zapomniałem, wiem że ja po wydatku 290zł za nowy pilot + programowanie u Przema byłem zadowolony że u niego zrobiłem. Potem na marcinkowskiego dorabiałem sam kluczyk zapasowy i dopytywałem o ich cennik i wychodziło więcej.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:35   

A we Wrocławiu nie uświadczy się TestBooka?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:35   

Cytat:
no w przypadku pilota to nie obejdzie sie bez wizyty na kompie roverkowym :( I nawet najładniejsze oczka mechanika nie pomogą ;) Jeśli ten stary pilot jeszcze jakkolwiek działa to bierz tego nowego pilota, odpal auto starym i zasuwaj do PHJOWI (po wcześniejszym umówieniu się) Na miejscu wszystko Ci zaprogramuje itp. Najlepiej jadąc na programowanie mieć 2 piloty, bo taka sama cena jest za programowanie 1 czy 2 sztuk. Przy okazji dostaniesz kod immo, w razie gdyby pilot padł :ok: :)

Cena więcej niż przystępna!!! Ponadto jak nie masz to daje (sprzedaje) Ci swojego pilota (używanego), podpina auto pod komputer, sprawdza co i jak i kasuje błędy - jeśli są. Ponadto w luźnej rozmowie dostajesz garść cennych informacji, które są już całkiem gratis. :wink: Naprawdę warto do niego pojechać!!!
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:37   

Cytat:
A we Wrocławiu nie uświadczy się TestBooka?

Jak byłam u Jowiego to akurat stało u niego w warsztacie auto z Wrocławia.... :mrgreen:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:44   

We wrocku jest Testbook, ale gdyby mnie nawet żywcem mieli przypalać, to tam bym nie pojechał ;) A pozatym taniej wyjdzie programowanie u Jowiego + wycieczka z Wro do Nowego miasta + wódka z zakąską, żeby opić działanie pilota, niż samo programowanie we Wrocku ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 09:09   

Cytat:
We wrocku jest Testbook, ale gdyby mnie nawet żywcem mieli przypalać, to tam bym nie pojechał ;)

No właśnie tak mi się wydawało, że skoro gość targał swoją 75-tkę taki kawał to nie na darmo. PHJowi ją robił a facet sobie siedział cały czas w restauracji. Nowe Miasto wielkie nie jest - poza PHJowim pewnie niewiele tam atrakcji, więc widocznie ta jedna warta tych nakręconych kilometrów.... :mrgreen:
Ja tam nie żałuję, mimo że z Torunia niby tylko 170 km, ale jedzie się fatalnie (roboty drogowe, przez miasta, zła nawierzchnia) - jechałam ponad 3 godziny.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 09:15   

lista najgorszych firm, pozycja 5 .... pewnie nie bez powodu :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Przemek87 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: NWO



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 12:23   

azer napisał/a:

jeżeli mówisz o tym punkcie na Marcinkowskiego koło Hotelu Rzymskiego to chyba więcej biorą(...)


Tak, dokładnie o tym, ja miałem swój pilot więc za samo programowanie stówkę dałem :wink:
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 16:44   

namiko napisał/a:
Cytat:
We wrocku jest Testbook, ale gdyby mnie nawet żywcem mieli przypalać, to tam bym nie pojechał ;)

No właśnie tak mi się wydawało, że skoro gość targał swoją 75-tkę taki kawał to nie na darmo. PHJowi ją robił a facet sobie siedział cały czas w restauracji. Nowe Miasto wielkie nie jest - poza PHJowim pewnie niewiele tam atrakcji, więc widocznie ta jedna warta tych nakręconych kilometrów.... :mrgreen:
Ja tam nie żałuję, mimo że z Torunia niby tylko 170 km, ale jedzie się fatalnie (roboty drogowe, przez miasta, zła nawierzchnia) - jechałam ponad 3 godziny.


Jest jeszcze druga atrakcja..... Rzeka warta raj dla wędkarzy :)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [200 1,4 16v 1999r] Nowy pilot 3TXB
leszczyna Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Kwi 01, 2009 23:07
penio
Brak nowych postów [R220 SDi'97] Kupiłam szrota pomocy
megg87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 47 Sro Mar 23, 2011 11:13
chudson
Brak nowych postów [R200] Pękł wąż od chłodnicy
pistolet Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Nie Sie 26, 2012 11:45
leszczu
Brak nowych postów [R200 1.4Si 99r] Pękł gumowy przewód ukł. chłodzenia
dudik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Wrz 16, 2008 22:31
piter34
Brak nowych postów [R216] Dalej nie odpala
cabriolecik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lis 17, 2008 20:03
cabriolecik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink