Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 97'] xenony w oryginalnych kloszach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: maciej
Sro Lut 25, 2009 11:19
[R420 97'] xenony w oryginalnych kloszach
Autor Wiadomość
krychu_nt 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: PN



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:11   [R420 97'] xenony w oryginalnych kloszach

Witam, mam pytanie czy ktoś zakładał xenony w oryginalnych kloszach? Jak to wyglada i co w ogóle myślicie na ten temat. Bardziej podobają mi sie xenony z soczewkami takie jak mozna kupić do R200 ale niestety do R400 nie ma takich. Wiec chciałbym sie was poradzić. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez krychu_nt Wto Lut 24, 2009 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:18   

takie tematy powinny odrazu w koszu londowac...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
krychu_nt 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: PN



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:28   

chociaż byś sie określił dlaczego niby maja lądować w koszu. Bo takie analfabetyczne odpowiedzi jak Twoje powinny tam właśnie "londowac" :D
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:33   

dlatego ze nie laska uzyc opcji szukaj... na pierwszej stornie szukajki znalazlem 3 tematy...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
krychu_nt 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: PN



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 19:35   

a nie łaska odpowiedzieć tylko pisać o "londowaniu" :D jednym słowem żal
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 20:27   

Ja się przyłączam do tematu ale tylko w pewnym stopni, gdyż bardziej mnie interesuje na pierwszy plan zamontować soczewki w reflektory R400 a w następnym kroku zamontować te upragnione xenony. Tak na marginesie jakoś 2 tyg prawie kupiłem zestaw xenonów ale zrezygnowałem bo bardziej mnie interesuje zamontowanie soczewek, jeden z klubowiczów takie coś zamontował ale za chiny nie mogę z nim nawiązać kontaktu. Może ktoś wie jak to zamontować????????????????
 
 
 
krychu_nt 



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 13
Skąd: PN



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 20:42   

no wlasnie soczewki to własciwie najwazniejsza rzecz. Szkoda ze nie ma takich zamiennikow jak sa np na allegro do R200. soczewki z ringami
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 24, 2009 23:25   

a ja mam xenony w normalnej lampie i juz:P

W USA nie ma ograniczen pt soczewka, spryski, smopozniom a ludzie maja takie same oczy jak my. Wszyscy gadaja ze sa oslepiani itd. Ale gdyby to bylo takie mocne oslepianie to juz dawno ze 20 aut by w rowie lezalo i rozglos by byl na caly kraj a po tygodniu zmiana ustawy, kodeksu drogowego itd.

Bo polski rzad dziala gdy ludzie gina, wiec skoro na raize nie dziala to chyba jest okej.
Poza tym co wiecej, spryski samopoziom itp sa wymagane do aut powyzej 2000 roku produkcji! I w sumie prawo nie zakazuje stosowania zarowek wyladowczych. A jak cos nie jest zabronione to jest dozwolone.

Ale trzeba przyznac, ze to tykajaca bomba, ktora niedlugo wybuchnie:/

Co do montazu to bardzo prosto, raz raz montuje sie przetwornice, wpina zarowki xenonowe w miejsce zwyklych, podlacza przewody zarowki z instalacja samochodowa i przetwornica napiecia.

Efekt: piekny kolor, wyrazisty, mocny, dobrze siecacy w nocy, widmo swiatla mniej meczoce dla oka ludzkiego, mniejsze zuzycie energii i dluzsza zywotnosc (oczywiscie xenony ciut lepsze niz te tanie za 160zl)


Pewnie zaraz tutaj masa osob mnie skarci za te "herezje" wiec darujcie sobie a podejmijcie spokojny dialog. Osobiscie mijajac auto z xenonami w normalnym ref nie mam nic przeciwko...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 07:56   

faecd,

Cytat:
W USA nie ma ograniczen pt soczewka, spryski, smopozniom a ludzie maja takie same oczy jak my. Wszyscy gadaja ze sa oslepiani itd. Ale gdyby to bylo takie mocne oslepianie to juz dawno ze 20 aut by w rowie lezalo i rozglos by byl na caly kraj a po tygodniu zmiana ustawy, kodeksu drogowego itd.


widzisz w USA robia zawieszenia na resorach jeszcze i silniki na gaznikach... ten kraj jest w wielu dziedzinach 100 lat za murzynami...

Cytat:
Poza tym co wiecej, spryski samopoziom itp sa wymagane do aut powyzej 2000 roku produkcji! I w sumie prawo nie zakazuje stosowania zarowek wyladowczych. A jak cos nie jest zabronione to jest dozwolone.


Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz zielonego pojęcia...

Cytat:
Bo polski rzad dziala gdy ludzie gina, wiec skoro na raize nie dziala to chyba jest okej.
W Polsce jak i w calej europie xenony w kloszach bez homologacji i dc/dr sa zabronione dobrze od lat 90....

Cytat:
a ja mam xenony w normalnej lampie i juz:P
:shock:
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:41   

Przecież ten temat xenonów w reflektorach nie przystosowanych do tego był wałkowany bardzo wiele razy, nie rozumiem po co co jaki czas się do tego wraca. Takie xenony może założyć każdy laik, nie jest to nic trudnego, no jeżeli ma się 2 lewe ręce to już inna sprawa.
Może za miast xenonów zajmijmy się montażem soczewek w reflektorze, chyba że dla wielu jest to za trudny temat i wolą iść po najniższej linii oporu i montować pseudo xenony do zwykłych reflektorów. Założyłem osobny temat w dziale technicznym w sprawie soczewek ale widać nikt nie jest zainteresowany profesjonalnym podejściem do sprawy lepszej widoczności przed sobą.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 08:44   

camaro17 napisał/a:
Przecież ten temat xenonów w reflektorach nie przystosowanych do tego był wałkowany bardzo wiele razy, nie rozumiem po co co jaki czas się do tego wraca. Takie xenony może założyć każdy laik, nie jest to nic trudnego, no jeżeli ma się 2 lewe ręce to już inna sprawa.
Może za miast xenonów zajmijmy się montażem soczewek w reflektorze, chyba że dla wielu jest to za trudny temat i wolą iść po najniższej linii oporu i montować pseudo xenony do zwykłych reflektorów. Założyłem osobny temat w dziale technicznym w sprawie soczewek ale widać nikt nie jest zainteresowany profesjonalnym podejściem do sprawy lepszej widoczności przed sobą.
robienie soczewek tez jest nielegalne :P jesli szukacie instrukcji jak zrobic to na forum VW jest pelno opisow. (mowie powaznie i bez zlosliwosci)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 09:00   

Zaraz poszukam, ale z tego co się orientuje forum VW w polskim wydaniu jest bardzo dużo, masz na myśli jakieś konkretne.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 11:19   

Tu są wskazania na odpowiednie wątki:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25900

Temat zamykam, bo to już 123 taki sam wątek.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75 r99] Xenony - bi Xenony
dzieju Tuning wizualny 16 Pią Lis 11, 2011 11:03
Alexi
Brak nowych postów [All R]Przeróbka na xenony
Bez komentarzy czy to jest legalne czy nie ;)
Gość Tuning wizualny 18 Sro Mar 18, 2009 20:28
faecd
Brak nowych postów [R200 '96] jakie xenony
radocha Tuning wizualny 55 Wto Lip 21, 2009 13:04
Toshiro
Brak nowych postów Xenony MG ZR/ R 25 czy warto montowac ksenony??
kaaaziuu Tuning wizualny 9 Sro Lip 28, 2010 15:22
Krzysi3k
Brak nowych postów Xenony i lampy soczewkowe r400
Ad_ams Tuning wizualny 6 Pon Lis 17, 2008 11:55
Tomaszi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink