Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Oświetlenie obrotomierza i prędkościomierza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Oświetlenie obrotomierza i prędkościomierza
Autor Wiadomość
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 18:36   

fearless napisał/a:
Wskazówki podświetlone żaróweczkami 2W od góry - białe.


Ale malowałeś je czymś że się tak świecą :?:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 25, 2009 18:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 19:35   

Na moje oko raczej nie malowane, ale lepiej pomalować tą farbką fluoryzacyjną bo ona odbija światło i daje dobry efekt. Ja będę malował.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 17:56 ]
Dzisiaj się znowu bawiłem z tymi żarówkami, ale to znowu stan przejściowy, gdyż coś mi znowu nie pasuje, znając siebie to pewnie skończy się na tym że zakupie tarcze od Hondy Civic- INTIGO.

Tak wyglądało to przed zabawą z kolorami :


Dzisiaj wleciały nowe żarówki z nowymi czerwonymi kondonikami :



A do oświetlenia wskazówek nowe diody :



Przy okazji wywaliłem tą pomarańczową osłonę która bardzo zabierała światło :



A tak wygląda efekt końcowy, nie jestem z tego zadowolony,gdyż kolor nie jest zbyt intensywny, chłopaki z klubu Hondy Civic mieli rację żeby odkręcić tarcze zegarów i zdrapać od tyłu folię w miejscach cyfr. Trzeba będzie się za to wziąć ale jak przyjdzie ciepło bo już mi się nie chce siedzieć w ciemnym i zimnym garażu.

 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 19:20   

camaro17 ja też przerabiam obecnie ten temat,i nie musisz stosować żadnych kapturków koloryzujących,ja znalazłem to http://moto.allegro.pl/it...0_mm_tanio.html i zamówiłem ,dzisiaj mi wysłano 20 szt :) ,a co do diód ,to tak jak mówisz-efekt jest do :dupa: ,przerabiane przez wielu Roverkowiczów-kasa w błoto.A tu masz żarówki ,o identycznej mocy i w kolorze do wyboru.U mnie będzie na czerwono :) . Jak skończę ,to się pochwalę efektami.Pozdrawiam i powodzonka życzę :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 19:58   

Podeślij mi jeszcze raz tego linka bo nie można go otworzyć. A co do oświetlenia, to możliwe żeby coś było nie tak, chodzi mi o to że chyba mam jakieś zwarcie, bo jak podłączyłem te dwie diody od góry to po krótkim czasie jakieś 5 min włączone, taki dziwny smród czuje jak by coś się podpalało. Czy ktoś spotkał się z tym?????
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 20:13   

camaro17,

Bo allegro ma przerwę techniczną,a link na 100% działa-sprawdziłem wcześniej.Nick sprzedawcy na allegro,to : superled -znajdziesz spoko :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 22:19   

Jugol : i co planujesz zastąpić zwykłe żarówki tymi zamiennikami w odpowiednik kolorze?

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 08:51 ]
To ja w takim razie czekam na twoje poczynania w tej materii, jak zamontujesz te światełka to szybko zamieszczaj foto, ja też takie sobie zamówię. Aha zauważyłem dzisiaj jakiś dziwny smród podpalanych kabelków po wymianie tych żaróweczek, czy coś takiego może zaistnieć, może to te 2 diody podświetlające wskazówki od góry się jarają, ale nadal palą????????????????
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:05   

...ok camaro,jak pozakładam toto wszystko,to i fotki będą :ok: Pozdro :wink:
 
 
AndrzejekA8 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 129
Skąd: okolice Częstochowy



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 22:32   

Też zamierzam wymienić całe podświetlanie w moim R na czerwony, ale nie wiem jakie i ile żarówek będzie mi potrzebne? Chodzi mi o zegary, włączniki na desce i kolumnie środkowej.
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 22:45   

camaro17 napisał/a:
Na moje oko raczej nie malowane, ale lepiej pomalować tą farbką fluoryzacyjną bo ona odbija światło i daje dobry efekt. Ja będę malował.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 17:56 ]
Dzisiaj się znowu bawiłem z tymi żarówkami, ale to znowu stan przejściowy, gdyż coś mi znowu nie pasuje, znając siebie to pewnie skończy się na tym że zakupie tarcze od Hondy Civic- INTIGO.

Tak wyglądało to przed zabawą z kolorami :
[url=http://images39.foto...25m.jpg]Obrazek[/URL]

Dzisiaj wleciały nowe żarówki z nowymi czerwonymi kondonikami :

[url=http://images46.foto...c8m.jpg]Obrazek[/URL]

A do oświetlenia wskazówek nowe diody :

[url=http://images40.foto...6cm.jpg]Obrazek[/URL]

Przy okazji wywaliłem tą pomarańczową osłonę która bardzo zabierała światło :

[url=http://images35.foto...d9m.jpg]Obrazek[/URL]

A tak wygląda efekt końcowy, nie jestem z tego zadowolony,gdyż kolor nie jest zbyt intensywny, chłopaki z klubu Hondy Civic mieli rację żeby odkręcić tarcze zegarów i zdrapać od tyłu folię w miejscach cyfr. Trzeba będzie się za to wziąć ale jak przyjdzie ciepło bo już mi się nie chce siedzieć w ciemnym i zimnym garażu.

[url=http://images41.foto...78m.jpg]Obrazek[/URL]


...Camaro,ja też spróbowałem bez tej pomarańcowej pleksi u góry,ale byłoby za jaskrawoczerwono-sprawdziłem,pleksi wróciła na swe miejsce,ale żarówki dałem czerwone i jest rewelka,fotki postaram się wrzucić na dniach :ok:

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 19:50 ]
...jak obiecałem tak się pochwalę,jak to wyszła u mnie podniecająca czerwień :oops:

Zegarki po demontażu na warsztacie :grin:


...po założeniu aluramek:



...i efekt końcowy.

Wczoraj byłem za bardzo podniecony,ale dzisiaj zauważyłem,że chyba jedna żarówka nie świeci-lewa strona-podświetlenie temp.cieczy chłodz.Przy okazji się wymieni-poświata z góry,nadrabia pięknie ten brak :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Mar 05, 2009 19:14   

Jugol straszny ci czerwony wyszedł, śmigałeś już wieczorkiem jak jest ciemno??? nie razi cię ten czerwień, bo na zdjęciu to trochę mocno wyszło. A widzę że podświetlenia od góry nie dałeś???
U mnie w stanie przejściowym wyszło tak, z 2 diodami białymi od góry w w nocy wygląda to bajecznie!!!!


Ale dzisiaj przyszła paczuszka i jutro zamieram się za skrobanie zegarów, jak się uda z czasem to jutro zamieszczę dużo zdjęć z operacji nad tym zabiegiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] wskazowka od predkosciomierza
adams91 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Cze 17, 2012 14:24
bizon
Brak nowych postów [R400] Impulsator prędkościomierza - benyzna, diesel?
Hadziat Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Mar 17, 2014 22:05
7Tomi
Brak nowych postów [R400]Oświetlenie wnętrza
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Wrz 21, 2012 20:12
Turc
Brak nowych postów [R400] Oświetlenie wewnętrzne
Futhark Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Kwi 13, 2007 22:05
kamyk1313
Brak nowych postów [R400] nie działa oświetlenie awaryjne
baki-79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Sty 02, 2013 16:11
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink