Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Filtr odmy???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Filtr odmy???
Autor Wiadomość
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Lut 19, 2009 20:51   [R416] Filtr odmy???
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam serdecznie.
Mam problem z szybko brudzącym się silniczkiem krokowym, co kilka dni muszę go przeczyścić, pojawia się na nim taki czarny nalot jakby przepalony olej, podejrzewam że ten olej bierze się z odmy i tu moje pytanie, czy mogę na tej rurce odmy zamontować filtr np. od jakiegoś opla, bo tylko takie znalazłem?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Mar 12, 2011 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 20:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 08:06   

jak sie pojawia tak dużo oleju w odmie to pewnie masz przedmuchy ze skrzyni krobowej-oleju ci nie bierze ?
najprościej i najtaniej bedzie założyć do odmy taką "szczotkę" z fiata-montowana w odmach wielu modeli -malucha cqn scn punto-dosyć skutecznie wyłapuje olej no i koszt to jakies 2-3 pln........
 
 
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 08:53   

olej wymieniałem jakieś 10000 km temu, no i musiałem dolać litr żeby był stan.
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 14:24   

Nie polecam zakładania filterka na przewód odmy, testowałem to jakiś czas ale później zdemontowałem. Okazuje się żę wtedy gazy nie są wyciągane i syf odkłada się na klawiaturze zaworowej, więc zasysanie tych gazów przez dolot jest jaknajbardziej pozytywne.

Więc jeśli masz kłopoty z nadmiarem oleju to warto zamontować odstojnik taki jak jest to opisane w >>tym temacie.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 17:57   

Te silniki mają odpowietrzenie rozwiązane tak, że odma SSĄCA idzie z kolektora do dekla rozrządu, a ta rurka, która idzie od dekla do przepustnicy - to jest NADMIAR przewietrzania silnika.
Gdy silnik jest sprawny i ma mało przedmuchów, nadmiar podciśnienia odmy jest właśnie kompensowany przez odmę nadmiarową, która idzie przed przepustnicę i gdy jest wszystko z silnikiem OK, to ssie sobie tamtędy powietrze z filtra, jak silnik.

Jeśli ta rurka (daje się wyjąć ręcznie, nie ma tu obejm zaciskowych) jest w środku uwalona olejem, to oznacza jedno - albo niesprawny jest układ przewietrzania silnika (zatkany, załamany wężyk odmy głównej) albo silnik jest już tak zużyty, że odpowietrzenie nie nadąża z odprowadzaniem przedmuchów, co równa się agonii silnika.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 07:58   

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Czy rurka która prowadzi od górnej części silnika do przepustnicy, to ona powinna zasysać powietrze z filtra, czy powinna wyrzucać z silnika jakieś powietrze?
Gdzieś tam czytałem że ta odma jest do tego żeby odprowadzić powietrze ze skrzyni korbowej czy jakoś tak, za dobrze nie kojarzę, ale nie doczytałem skąd się te powietrze bierze, czy to nie jest związane ze zużytymi pierścieniami? bo taką opinie też słyszałem.
Zamówiłem sobie filtr odmy na allegro od opla vectry, założę go i może chociaż krokowy nie będzie się brudził.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 21:26   

r_afal napisał/a:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Czy rurka która prowadzi od górnej części silnika do przepustnicy, to ona powinna zasysać powietrze z filtra, czy powinna wyrzucać z silnika jakieś powietrze?
Gdzieś tam czytałem że ta odma jest do tego żeby odprowadzić powietrze ze skrzyni korbowej czy jakoś tak, za dobrze nie kojarzę, ale nie doczytałem skąd się te powietrze bierze, czy to nie jest związane ze zużytymi pierścieniami? bo taką opinie też słyszałem.
Zamówiłem sobie filtr odmy na allegro od opla vectry, założę go i może chociaż krokowy nie będzie się brudził.


Jeśli silnik jest w dobrym stanie, to tą rurką (od dekla do przepustnicy) powinno ssać powietrze. Jak wywala, razem z olejem, to albo odma ssąca (idąca od kolektora dolotowego do dekla) jest zatkana, albo silnik umiera (pierścieniami puszcza kompresję do skrzyni korbowej).
Jeśli silnik jest OK, to powinno też ssać rurką od miarki oleju.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 18:24   

oprawca_1978 napisał/a:
Jeśli silnik jest OK, to powinno też ssać rurką od miarki oleju.

ale czy jak wyjmę bagnet i zatkam tą rurkę palcem to powinienem czuć że powietrze jest zasysane?
oprawca_1978 napisał/a:
albo silnik umiera (pierścieniami puszcza kompresję do skrzyni korbowej).

Jakieś 3-4 miesiące temu mechanik sprawdzał mi kompresje i mu wyszło na dwóch cylindrach po 14 bar na jednym 13 bar i na ostatnim 12,8 bar i powiedział że różnica do 2bar jest dopuszczalna, czy jak by przepuszczał powietrze pierścieniami, to miał by taką kompresje, czy powinno to wyglądać lepiej?
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 25, 2009 23:16   

takie wyniki sa ok :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Nowy dolot a filtr odmy
lukanio44 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Paź 28, 2017 23:56
Remigiusz
Brak nowych postów [R416] Zapchany przewód ODMY - dlaczego lub po co?
maximus86 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Mar 27, 2012 23:37
micheaszu
Brak nowych postów [R416] Odłączenie odmy od przepustnicy I czujnik temperatury
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Mar 08, 2014 13:37
Spoksik
Brak nowych postów [R416] Filtr kabinowy
jurus Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Kwi 07, 2009 17:44
jurus
Brak nowych postów [R416] filtr kabinowy
wieslaw61 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lis 20, 2010 10:39
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink