Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI

mały tutek do zmiany oświetlenia w naszych R
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

  Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:48   R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI

Witam wszystkich !!

Po wielu rozkręcaniach i skręcaniach zegarów w swoim R400 postanowiłem zrobić mały Tutek jak polepszyć nasze oświetlenie zegarów. Zachęcam do rozważań i własnych prób, a na dowód daję dużo zdjęć jak to przeprowadzałem.

Do Administratora: Proszę nie zamykać tego tematu, z racji że wcześniej założyłem w innym dziale to: http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0 gdyż pytanie było całkiem o co inne ale z racji innych perturbacji trochę się to rozjechało. Więc zakładam nowy tema aby wszystko było uporządkowane.

Więc zacznijmy od początku:


Zegary na stole



Rozkręcamy







Na pierwszy ogień obrotomierz

Przed operacją



Po operacji drapania:





A to sprawca zbrodni:



Prędkościomierz





A tak wygląda po zamontowaniu













Słowo dla przyszłych majsterkowiczów, mianowicie, czas skrobania jednej tarczy to ok.15 min, także nie wiele, co do wskaźnika temperatury i paliwa został przez zemnie nie skrobany bo tam rzecz ma się inaczej. Gdyż jest klejony do podkładki z przezroczystego tworzywa sztucznego, i trzeba ściągać wskazówki a jeżeli o wskazówki chodzi to nie radzę dotykać od wskaźnika paliwa bo później będzie źle pokazywał. Taka mała rada na przyszłość.

A co do żarówek jakie zamontowałem to proszę:



do tego należy dołożyć to że zlikwidowałem ten plastik od góry gdzie jest podświetlenie wskazówek i zastosowałem 2 diody białe:



To wszystko, pozdrowienia dla wszystkich i życzę udanych przeróbek.
Cytat:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 28, 2010 23:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 15:57   

Pogratulować :brawo: ,na 100% nie jeden skorzysta :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:07   

Z tą myślą to zrobiłem :!: :!: :!: :!:
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 16:33   

Witaj,
hehe.. po zakupie mojego Rover 2 lata temu to był mój pierwszy tuning :mrgreen: :wink:

Mam tylko takie pytanie, gdzie kupiłeś te żarówki kolorowe :?:

Pierwsza wersie zrobiłem na zielonych diodach Led, zamiast żarówki w to miejsce poszły 3 diody :wink: Niestety mi stan licznika kilometrów za słabo w nocy oświetlało i mnie to denerwowało :razz:

Druga wersie właśnie zrobiłem tak jak ty, kupiłem takie żarówki zielone. :neutral: I pochodziło to może nie cale 2 miesiące i zaczęły mi ciemnieć aż się po kolei spaliły :evil:
Jestem tylko ciekaw ile u ciebie będą działać :mrgreen:

Wymyśliłem wiec 3 koncept jaki mam aktualnie :wink: Czyli wsadziłem te żarówki orig. bez tych pomarańczowych czapek. A tam gdzie skrobało się ta powłokę na zegarach, kupiłem w sklepie papierniczym folie samoprzylepna zielona, i ja obkleiłem zegary od tylu :wink: A te pola na zegarach co są czerwone, zostały od tylu czerwona folia obklejone. Rewelacyjnie świeci i jestem w pełni zadowolony :lol:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 06, 2009 19:28   Re: R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW

gratki prawie jak w moim MG ZS fabrycznie :)
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 19:35   

Remi55 : co do żarówek to zakupiłem je na tej aukcji http://moto.allegro.pl/it...0_mm_tanio.html

A dlaczego ciekawisz ile mi te żaróweczki wytrzymają, jak one są takie same jak te oryginalne białe, różnica polega tylko na tym że są malowane na kolor.
A co do twego pomysłu na podświetlenie to bardzo bym prosił o jakieś ładne zdjęcia możę przydadzą się na przyszłość.
 
 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 22:16   

co zrobić żeby km przejechane były bardziej oświetlone bo chyba w każdym rowerze jest tam ciemno
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 23:12   

camaro17,
No niestety nie mam zdjęć bo nie miałem w tedy kamery pod ręka :sad: To może ja jakieś blednę miałem albo coś, ale kupiłem 6 stk. zielonych i ani jedna nie przeżyła. :sad: W sumie w tym sklepie co je kupilem to mi tez świece żarowe padły po dwóch miesiącach :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 09:55   

SeevS nic nie zrobisz w R już tak jest, chyba że wymyślisz jakieś oświetlenie made in home to może będzie działać. Innym wyjęciem jest zamontowanie tarcz Intigo z Hondy ale jest to troszeczkę za drogie, ten pomysł odłożyłem na późnej, może skusze się na nie na wakacjach, ale to na pełen komplet razem z podświetleniem pokręteł nawiewów i regulacją jasności podświetlenia.
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 09:56   

mam pytanko do kolegów-a mianowicie,widzę że macie amki założone,rozumiem że trzeba wycinac to miejsce gdzie jest oświetlony licznik z góry żeby je włozyc,tak ?
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:15   

Tetryk broń Cię Panie Boże!!!!Nic nie wycinaj,jak poszukasz w dziale technicznym i tuningu,znajdziesz jak zdemontować zegary,następnie,jak zdjąć szybkę(pleksi) z zegarów-delikatnie trzeba się z tym obchodzić-przydaje się suszarka do włosów :ok: i jak już zdejmiesz pleksi,normalnie zakładasz sobie aluramki,od spodu wywijasz je na zewn.żeby się dobrze trzymały-nie potrzeba żadnego kleju.Powodzenia !! !
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 10:56   

tak tylko w tym dziale były też głosy że szybka lubi przy sciągniu pęknąc i lepiej wyciąc taką poprzeczkę pomiedzy oświetleniem........jedni pisza tka ,drudzy tak.... :?:
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:16   

...ja postępowałem z nią delikatnie i przy pomocy suszarki do włosów i stopniowo po kawałku,po założeniu aluramek punktowo dałem klej silikonowy-przezroczysty.Po prostu nic na siłę,delikatnie jak z jajkiem,w końcu nie tylko mi się to udało :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:25   

Jugol racja z tą suszarką, ale nie strasz kolegi tetryk że nie można niczego wycinać, ja nie bawiłem się z suszarką i odklejania szybki bo to za nic nie wiadomo co się może stać. Mało tego dzwoniłem do sprzedawcy czyli DIDA od którego prawie każdy kupił na forum te alu ramki i on nie jednemu już to montował bez uszczerbku dla zegarów. Także ja wyciąłem ten kawałek plastiku z góry zegarów i od góry wsadziłem krążki a palcami przez otwór je wcisnąłem. Pamiętaj że przed włażeniem krążków najlepiej wewnętrzną stronę alu ramek zaokrąglić monetą 2 zł tak aby zrobił się rant i miały czego się trzymać. Uważaj aby po kilku dniach jazdy czasem cie nie odpadły i żeby nie drżały. Ja tak zamontowałem jak ci piszę i już rok śmigam bez jakich kol wiek komplikacji. A szybka lubi pękać i żebyś nie musiał jeździć z pęknięciem na szybce. A po za tym jak wytniesz ten plastik od góry i zrezygnujesz z pomarańczowej wstawki od 2 żaróweczek podświetlających zegary i wstawisz tam 2 zażądane diody np. białe tak jak u mnie to dostaniesz bardzo ładny efekt w podświetleniu.
Jugol a ty jak dobrze pamiętam to zrezygnowałeś z podświetlenia wskazówek od góry?? I masz założony ten pomarańczowy plastik który niby rozprasza światło a w rzeczywistości nic nie daje.
Ostatnio zmieniony przez camaro17 Sob Mar 07, 2009 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:31   

tak własnie myślałem,dzieki za pomoc...
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:34   

tetryk czyli jaki sposób wybrałeś montażu tych alu ramek????
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 11:39   

Camaro odpowiadałem Ci już,że dawałem oświetlenie z góry,tylko mnie się podobuje czerwień :diabeł: ,Ty dałeś białe,ja dałem czerwone-to tyle w kwestii oświetlenia z góry :ok:
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Mar 07, 2009 12:08   

chyba wytnę poprzeczkę,zbyt duże ryzyko uszkodzenia szybki,a jak się to zrobi na ciepło nożykiem to nawet nie bedzie widać....ale najpierw musze zamówić ramki na zegary,nawiewy no i chcę okleić folią środkowy panel i wokół dr.zm.biegów.....ale to jak sie zrobi cieplej bo narazie nie mam warunków (brak garażu)-teraz czeka mnie wymiana filtrów,oleju,czyszczenie kanałów went.no i jak sie z tym uporam to nabiję klimę,działa,ale wolę być przygotowany na upały....... :mrgreen:
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 12:52   

Może ja się podpisze pod temat jeśli chodzi o podświetlenie zegarów w R200 :)

Sprawa wygląda bardzo podobnie jak w 400, można zdrapać bez problemów również tarcze od temperatury i paliwa, bo nie są klejone na żadnej płytce.

Jeśli chodzi o żarówki. W zależności jaki chcemy uzyskać kolor.
Z moich doświadczeń wiem, że niebieski kolor to jedynie diody, bo żarówki malowane dają raczej zielonkawy. Diody oświetlają słabiej, zwłaszcza licznik przejechanych km, ale kolor o wiele lepszy. (Chociaż jak patrze na fotki wyżej, to moje żarówki niebieskie były innego koloru, bardziej jasne, może dlatego taki efekt miałem)

Jeśli chcemy na czerwono to można dać żarówki lakierowane, bo widać u kolegi że wyszło to super.

Ogólnie to najlepiej w 200 wybrać kolor czerwony, bo w takim zegarku, czy pokrętłach nawiewu, gdzie nie da rady usunąć tego fabrycznego bursztynu, czerwone żarówki najlepiej się przebiją.

PS. Muszę te alu ramki też mieć, bo wygląda to zajefajnie :)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sob Mar 07, 2009 14:27   

tetryk to moje informacje na temat alu ramek i oklejania kokpitu przydadzą ci się, w najbliższym czasie, powodzenia. Co do oklejania kokpitu to poczytaj sobie mój temat ja tam wszystko jasno i objętościowo przedstawiłem, żebyś za dużo nie szukał http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36655

[ Dodano: Sob Mar 07, 2009 14:38 ]
Korczus alu ramki polecam jest to chyba najlepsza rzecz jaka może być. bardzo się przydaje przy poprawie oświetlenia bo odbijają światło co daje nam podwójny efekt.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Świecące wskazówki zegarów
marek181 Tuning wizualny 9 Sob Gru 18, 2010 12:24
camaro17
Brak nowych postów [R620] nowe życie zegarów
fenomen1717 Tuning wizualny 16 Sob Mar 31, 2018 13:48
fenomen1717
Brak nowych postów R400 MROCZNE WSKAZOWKI by CAMARO17
foto & film
camaro17 Tuning wizualny 22 Czw Gru 10, 2009 22:47
Pływak
Brak nowych postów [R400] Tarcze zegarów
mmaniek Tuning wizualny 28 Sob Kwi 05, 2008 21:45
pitol23
Brak nowych postów R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL
montaż org. urządzenia z Hondy Civic 5d
camaro17 Tuning wizualny 56 Sro Paź 14, 2009 22:46
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink