Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD] Lampy przednie - które i czy warto?! dopasowanie..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SD] Lampy przednie - które i czy warto?! dopasowanie..

(Depo vs DJAuto vs inne)
Autor Wiadomość
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 21:44   [R220SD] Lampy przednie - które i czy warto?! dopasowanie..

Czas na zmiane lamp przednich - czytalem kilka post na ten temat i gwoli scislosci:

1. szukam czegos w rozsadnej cenie (do 300zl/komplet), czy jesli chodzi o producentow/firmy w tym przedziale cenowym procz DJ Auto i DEPO sa jeszcze inni ktorych warto wziac pod uwage?

2. zady i walety powyzszych - czytalem ze DEPO to plastik a DJAuto to szklo, ale takze ze DJ nie sa dopasowane i sa problemy z tym aby je dobrze i ladnie spasowac - o co dokladnie chodzi i ile pracy,wysilku wymaga ladne osadzenie lamp DJ?

3. czy sa jakies rodzaje wewnetrzejen czesci lampy - srebrne, ciemne etc. - to chyba nazywa sie odblaskami...?

4. gdzie cenowo moznna najfajniej zakupic powyzsze.

5. na allegro znalazlem cos takiego:

http://www.allegro.pl/ite...oryginalne.html

cenowo wygladaja chyba niezle - sadzicie ze warto??

6.czytalem ze zalozenie przekaznikow na swiatla mijania daje dobre efekty - przyznam ze nie znam tematu w ogole, z jakimi kosztami to sie wiaze i czy wymaga duzego nakladu pracy?

jak zwykle dzieki za pomoc,
Ostatnio zmieniony przez Brt Pon Gru 08, 2008 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 08, 2008 21:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 21:54   

ad2. mam wrażenie, że są odrobine bardziej wypukłe niż orginały i przez to minimalnie bardziej wystają i nie dają siedopasować idealnie do blachy błotnika. mogęcyknąć fotkę jak jest u mnie :ok:
ad.3. nie spotkałem się z innymi wersjami niż odblaskowe (chyba że jakieś samoróbki) ;)
ad.4. kupowalem od tomiego z klubową znizką.
ad.5. mam wrażenie, że rawa jest ciemniejsza od lewej, ale to moze być wina fotki. warto o to zapytać :ok:
ad.6. daje dobre efekty ;) koszt, to przekażnik za kilka PLN + trochę przewodu, końcówek itp. razem materiał to max 30PLN + robocizna
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 22:01   

byloby fajnie - bede wdzieczny za fotke z takiej perspektywy z ktorej to widac - ze mna jest taki prlblem ze zwracam uwage na takie rzeczy i jesli okaze sie ze mialoby mnie to kluc w oczy to musze poszukac czegos innego: )


"ad.5. mam wrażenie, że rawa jest ciemniejsza od lewej, ale to moze być wina fotki. warto o to zapytać" - nie bardzo wiem o co dokladnie chodzi - i co am spytac i jak ma brzmiec odpowiedz aby bylo dobrze?:)

PS. sadzisz ze faktycznie to oryginaly fabryczne i ze warto sie pokusic - moje sa juz tak zolte i zniszczone ze nic nie widac, a wolalbym uniknac wymiany gorszych na rownie gorsze: )
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 22:36   

na tych fotkach nie widać czy to fabryczne valeo a na oko nie jestem w stanie stwierdzić, w kazdym razie lewa wygląda na nową a prawa na używkę trochę pociemniałą już. Ja raczej wziąłbym nówki zamiennniki - pewne rozwiązanie.
Fotki postaram sie jutro cyknąć. Ta wypukłaość jest niewielka i jak ktoś nie wie gdzie patrzeć to nie zauważy nawet, ale przy przekładce było to zauważalne i orginały trochę łatwiej dały się dopasować ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 22:50   

Brt napisał/a:
ad.6. daje dobre efekty ;) koszt, to przekażnik za kilka PLN + trochę przewodu, końcówek itp. razem materiał to max 30PLN + robocizna



Mam pytanko a robiłeś coś takiego?? chodzi w którym miejscu te przekaźniki zamontować (tzn dosłownie miejscu, nie chodzi mi o obwód elektryczny)?? rozumiem ze przekaźniki maja pomoc w ten sposób ze będą mniejsze spadki napiec wiedz popłynie większy prąd a wiedz mocniej będą świecić żarówki tak??
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 22:58   

wwekol napisał/a:
rozumiem ze przekaźniki maja pomoc w ten sposób ze będą mniejsze spadki napiec wiedz popłynie większy prąd a wiedz mocniej będą świecić żarówki tak??

Dokładnie :ok:

Przekaźnik (tylko jeden montowałem do świateł mijania) umieściłem obok przekaźnika świec żarowych. Ale miejsce jest dowolne gdzie Ci pasuje ;) :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 23:45   

no to mam już robótkę na przyszły weekend. Dzieki za info
Cytat:
Brt
:mrgreen:

[ Dodano: Pon Gru 08, 2008 23:47 ]
cos pomieszałem z tym cytowaniem :mrgreen: Pozdro
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 19:28   

i jeszcze jedno - ja mam sterowanie manualne, a slyszalem ze DJAuto to automaty - czy istenieja manuale i mozna je gdzies dostac?
jelsi nie - to czy da sie w normalny domowy psosob jakos dopasowac te automaty do manuala - cos komplikowanego? dizeki,

PS. Brt - jak tam fotka?: )
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 20:20   

lepiej sprawdz jakie maja sterowanie przed zakupie :roll:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 20:38   

Mam również zamiar wymienić lampy przy swoim R200. Orginały...chyba nie, bo trochę drogie - 430 zł VALEO to dla mnie trochę dużo. Chciałbym zamienniki, słyszałem i czytałem różne opinie, ale więcej było tych dobrych. Jednak mam pewien problem. Sterowanie manualne, szukałem w różnych sklepach w sieci (może słabo szukałem), dzwoniłem po sklepach i wszędzie są lampy z elektrycznym sterowaniem. Nawet w sklepie u Tomiego, od którego zacząłem poszukiwania, nie było tych z manualnym :/ Wiem możny by dokupić silniczek i całą resztę i nie będzie problemu, ale nie chcę dodatkowych zbędnych kosztów, bo sterowanie elektryczne nie jest mi potrzebne. Znacie może jakiś sklep, w którym dostałbym takie lampy o jakie mi chodzi?? może ktoś kupywał już takie?? Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś namiary na sklep. Link do strony, bądź nr tel
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 20:53   

krzysztof_ns, niestety nie zrobiłem :oops: do pracy nie wziąłem aparatu, a po pracy ojciec mi buchnął roverka, ale już sobie uszykowałem aparat, wiec jutro rano w pracy cyknę fotę i wrzucę na forum.
Co do sterowania (mam manualne a nie elektryczne) to miałem te regulatory (plastikowe sruby z mocowaniami) w połamanej lampie i stamtąd po prostu je wyciałem i wkleiłem w nowe lampy zaślepiając dziury na silniczki. jak ktoś nie chce robić takiej "rzeźby" to niestety pozostaje zakup silniczków, nawet niesprawnych (byle dało się je obracać), gdyż można też je regulować ręcznie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:04   

jak sadzicie podejda te silniczki do 200tki?

http://moto.allegro.pl/it...ki_do_lamp.html
:>
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:10   

hmm...nigdzie nie mozna dostac manuali - dosc dziwnie...hmm, czyli albo kupno silniczkow albo wyciecie zaslepki (z lamp ktore mam teraz) i zwykle prymitywne wklejenie ich do elektrycznych - czy to wszystko i bedzie ok? nie bedize problemow z ustawieniem swiatel na diagnostyce?

ile moga kosztowac takie silniczki i gdzie mozna je dostac solo? - moga byc nawet popsute skoro nie ma to znaczenia...choc troche szkoda, bo sadzilem ze stare lapmy wypoleruje i jeszcze komus posluza jako tymczasowe zamienniki np po stluczce...

czy silniczki od anglika bylyby ok???

nie sadzilem ze to bedzie az taki problem...

Brt - w porzadku, poczekam do jutra - mam juz na oku DJauto - czekam tylko na Twoj "sygnal" i dzialamy z zakupem,
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:16   

krzysztof_ns napisał/a:
gdzie mozna je dostac solo?

na szrotach roverkowych lub allegro.
krzysztof_ns napisał/a:
czy silniczki od anglika bylyby ok???

tak :)
krzysztof_ns napisał/a:
zwykle prymitywne wklejenie ich do elektrycznych - czy to wszystko i bedzie ok? nie bedize problemow z ustawieniem swiatel na diagnostyce?

Żadnych problemów :ok: :) Ja potrzebowałem na szybko coś wymyslić (buziak od sarenki), stąd takie rozwiązanie. Sądze, że gdyby wymiana była planowana to i silniczki bym wczesniej znalazł i założył ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:31   

Brt - i jeszcze cos:

1. czy "dopasowanie" tych DJ sprowadza sie tylko do osadzenia ich czy takze wymaga to innych kombinacji czy przerobek czegokolwiek/dostosowywania?

2. czy po osadzeniu widac jakies przestrzenie nieladne czy "szpary" wieksze niz powinny byc - slysalem takze taka opinie...?

3. czy w porownaniu do nowych tworzywnych np DEPO faktycznie swieca lepiej i lepiej wygladaja jako szklane?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:43   

ad 1. - nie
ad2. - może minimalne (sam się musze przyjrzeć :mrg: )
ad3. - w porównaniu do zuzytych seryjnych to niebo a ziemia, i w wyglądzie i w świeceniu, ale jak się mają do DEPO to niestety nie wiem :| nie miałem okazji do porównania.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 21:52   

rozumiem ze "nie" na pierwsze pytanie oznacza ze tylko sie je wkreca i po problemie...

wlasnie o to pytalem - we wczesniejszych post powolujesz sie na roznice miedzy starymi zuzytymi a nowymi DJ - nie ma porownania do tworzywnych np DEPO, pytam bo jesli mialpoby sie okazac ze swieca podobnie to moze warto zakupic DEPO i miec je spasowane jak nalezy - choc chyba szklo to zawsze szklo i nie zmatowieje tak jak tworzywo...przynajmniej tak mi sie wydaje: )
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:09   

hmm nie wiem skąd to "nie" się wzięło hehe :D Nie wiem też jak wyglada sprawa spasowania DEPO, ale chyba nei ma problemów (niedawno ktoś na forum wymieniał właśnie na DEPO). Ja wymieniałem orginalne VALEO na DJ AUTO. Co do świecenia to podejrzewam, że DEPO tez będą świecić OK. Co do jakości i trwałosci to :bezradny: ale myślę że spokonie przewtrwają Twoją kadencję ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:27   

no teraz to zaladowales mi klina (bez podtekstow prosze: )...sadzilem ze Twoj wybor DJ pokierowany byl konstruktywa argumentacja przemawiajaca za powyzszymi w konfrontacji z np. DEPO czy innymi...liczylem na konkretna argumentacje potwierdzajaca wyzszosc wspomnianych - a teraz to juz sam nie wiem co brac...: )
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 09, 2008 22:35   

Cytat:
hmm...nigdzie nie mozna dostac manuali - dosc dziwnie...hmm, czyli albo kupno silniczkow albo wyciecie zaslepki (z lamp ktore mam teraz) i zwykle prymitywne wklejenie ich do elektrycznych - czy to wszystko i bedzie ok? nie bedize problemow z ustawieniem swiatel na diagnostyce?

Z tym własnie troche nie bardzo (ciekawi mnie czemu nie robią teraz z regulacja reczna ) chyba ze ja słabo szukam (ale juz niestety mam z elektrycznym sterowaniem )
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R220SD 97']Opony - ktore wybrac? 4xbieznik czy 2+2...?!
(kilka konkretnych propozycji...)
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Czw Lis 06, 2008 22:10
krzysztof_ns
Brak nowych postów [r200] tarcze nacinane ktore lepsze i czy warto?
Naki17 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Lis 06, 2012 12:02
Marc-in
Brak nowych postów [R220SD] Lampy przód pomoc przy wyborze.
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 29, 2013 11:31
silnoreki2000
Brak nowych postów [R220SD 98'] Miejsca w których warto dokonac konserwacji.
Co zakonserwowac??
Nextassy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Mar 31, 2010 15:47
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink