Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaki aparat fotograficzny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki aparat fotograficzny
Autor Wiadomość
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



  Wysłany: Sro Mar 18, 2009 08:14   Jaki aparat fotograficzny

Witam wszystkich. Mam pytanie jaki jest waszym zdaniem najlepszy aparat cyfrowy używany/nowy w cenie do 400 max 500zł :???: Nie znam się mam teraz Technaxx x8 3,14Mpx i zdjęcia z niego są na bardzo słabym poziomie :mad: Czy jest możliwe że w tej cenie zakupiłbym aparat który pozwalałby na zrobienie zdjęć takiej jakości jak np tu: http://moto.allegro.pl/it...r_opl_raty.html czy tu: http://moto.allegro.pl/it...zarej_w_pl.html :?:
Wpadł mi w oko taki aparat http://www.allegro.pl/ite...ja_sprawdz.html sprostał by moim wymaganiom?? Chciałbym także żeby był prosty w obsłudze.
Bardzo Proszę o pomoc z góry Dziękuje :smile:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 08:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 08:42   

Smoke napisał/a:
Czy jest możliwe że w tej cenie zakupiłbym aparat który pozwalałby na zrobienie zdjęć takiej jakości jak np tu: http://moto.allegro.pl/it...r_opl_raty.html
Takie zdjęcia zrobisz każdym markowym aparatem. Nie ma w nich nic szczególnego. Co do zdjęć tego Mesia, to tylko lustrzanka z b. jasnym obiektywem (mała głębia ostrości), które kosztuje niekiedy 2-3x tyle co body aparatu. Poza tym sporo pracy w PSuju ;)
Smoke napisał/a:
Wpadł mi w oko taki aparat http://www.allegro.pl/ite...ja_sprawdz.html
Miałem ten aparat przrez półtora roku i moge powiedzieć, że poza Sonym R1 (inna półka) i Fuji s100 (nie ta cena) to najlepszy kompakt na rynku. Bierz go póki jeszcze jest !! Bo jak nie to sam go kupię dla żony !! :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 08:50   

A ja polecam Fuji S6500 fd - nowych co prawda już nie ma, ale można ustrzelić perełkę w kwocie 500 - 600 zł na allegro. Mam ten aparacik i powiem, że nie zamienił bym na nic innego.
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 08:52   

fearless napisał/a:
A ja polecam Fuji S6500 fd
Właśnie o takiego kolega pytał :D

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 08:54 ]
Mocno zastanowiłbym się nad tym konkretnym oferowanym na aukcji... może się okazać uszkodzony... ale ogólnie ten model jak najbardziej...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:08   

Viniu napisał/a:
fearless napisał/a:
A ja polecam Fuji S6500 fd
Właśnie o takiego kolega pytał :D



A przepraszam, klikałem na link, ale wyskakiwało błąd strony :D
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:15   

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Co do linka to nie wiem klikam i działa :> :smile: A co do tego aparatu to ja się za bardzo nie znam i nie wiem czy ta wada co pisze w aukcji to jest błachostka czy coś poważnego :???: Czyli rozglądać się w tej cenie głównie za takim fuji??
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:18   

to zależy czy ważna jest dla Ciebie poręczność tzw "imprezowa". wyciągnąć z kieszeni, pstryknąć i schować do kieszeni:)

Z małych kompaktów polecić mogę markę Canon
Coś w tym stylu jeśli nowy: http://www.allegro.pl/ite...u_fut_fvat.html

I ogólnie seria A5xx

a jeśli może być używany i troszkę większy ale z lepszą matrycą to:
http://www.allegro.pl/ite...al_komplet.html

Czyli seria A6xx
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:21   

Właśnie bardziej mi zależy na jak najlepszej jakości zdjęć i prostej obsłudze niż na poręczności choć też jakiegoś kolosa nie chce.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:36   

Smoke napisał/a:
A co do tego aparatu to ja się za bardzo nie znam i nie wiem czy ta wada co pisze w aukcji to jest błachostka czy coś poważnego :???: Czyli rozglądać się w tej cenie głównie za takim fuji??


Ta wada to nie błahostka - sprzedający raczej celowo pisze że jest to zaawansowany sprzęt a on nie umie go obsługiwać - żeby wytłumaczyć tą awarię. Tego bym nie brał - później kupa bujania z serwisem i duże koszty naprawy.

I tak jak Kolega napisał wyżej, musisz się zastanowić do czego Ci sprzęt potrzebny - czy do cykania fotek na imprezkach, czy może bardziej zależy Ci na poważniejszej amatorskiej zabawie w fotografię. Jeśli to drugie - to jak najbardziej polecam Fuji S6500, poza trybem auto daje możliwość samodzielnego ustawiania parametrów - i co jest wielkim plusem - obiektyw (zoom) jest ustawiany przez Ciebie, a nie jak w innych zabawkach silniczkami.... Daje to dużo frajdy i pozwala na szybsze ustawienie zoom-a.
 
 
Smoke 



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Okolice Rzeszowa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:43   

Właśnie zależy mi najbardziej na dobrej jakości typu jakieś uroczystości gdzieś na wycieczce lub do ogłoszenia na allegro :lol: na imprezki nie chodzę więc takie pykanie głupich zdjęć mnie nie interesuje :smile: więc pewnie będę się nastawiał na jakiś aparat typu tego Fuji.
Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam, Szerokości :mrgreen:

Ps: Takie coś znalazłem za dość ciekawą ceną jak uważacie : http://www.allegro.pl/ite..._gwarancji.html
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:50   

Viniu napisał/a:
(...) Co do zdjęć tego Mesia, to tylko lustrzanka z b. jasnym obiektywem (mała głębia ostrości), które kosztuje niekiedy 2-3x tyle co body aparatu.


50 F1.8 kosztuje ok. 300 :)

Viniu napisał/a:
Poza tym sporo pracy w PSuju ;)


To jest największa "magia" zdjęć mesia...

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 09:56 ]
Smoke napisał/a:
Właśnie bardziej mi zależy na jak najlepszej jakości zdjęć i prostej obsłudze niż na poręczności choć też jakiegoś kolosa nie chce.


Jeśli zależy Ci na jakości, wszedłbym w lustrzankę. W biegiem czasu, możesz ją modyfikować, dokupić obiektyw i... rozwijać się. Zaden kompakt (nawet najlepszy), nie da tego, co oferuje lustrzanka.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:56   

Smoke napisał/a:

Ps: Takie coś znalazłem za dość ciekawą ceną jak uważacie : http://www.allegro.pl/ite..._gwarancji.html


Oj jo jo - plastik-fantastik.... Jakoś nie mam przekonania do Kodaka, kodak to głównie mi się z kliszami kojarzy ;)

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 10:01 ]
Tomi napisał/a:

Smoke napisał/a:
Właśnie bardziej mi zależy na jak najlepszej jakości zdjęć i prostej obsłudze niż na poręczności choć też jakiegoś kolosa nie chce.


Jeśli zależy Ci na jakości, wszedłbym w lustrzankę. W biegiem czasu, możesz ją modyfikować, dokupić obiektyw i... rozwijać się. Zaden kompakt (nawet najlepszy), nie da tego, co oferuje lustrzanka.


Zgadzam się z Tomim, że żaden kompakt nie dorówna lustrzance, ale może niech Kolega na początek obezna się z zaawansowanym kompaktem - a później niech się przesiądzie na lustrzankę..... Lustrzanka na start, może zniechęcić do fotografii - jeśli nie będzie potrafił dobierać nastawień.
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:03   

Smoke napisał/a:
Ps: Takie coś znalazłem za dość ciekawą ceną jak uważacie : http://www.allegro.pl/ite..._gwarancji.html


ja tego Kodaka odradzam. miałem z nim do czynienia. Nie powala jakością zdjęć, bardzo często podbija iso i zdjęcia są zaszumione. ten Fuji to dobra opcja. Proponuje popatrzeć też na autogiełdzie czy gumtree ;)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:42   

Tomi napisał/a:
50 F1.8 kosztuje ok. 300
350zł w fotojokerze ;) Mam taki i bardzo sobie chwalę np. w fotografii portretowej córci. Jednak tym obiektywem nie zrobisz wielu zdjęć podobnych do tych z aukcji Mercedesa. Choćby fotki wnętrza... 50mm (a tak naprawdę to 80mm) to dużo za wąsko...

Co do tego Fuji, to ma kilka niezaprzeczalnych zalet: szeroki kąt obiektywu - 28mm (dla małego obrazka), ISO 800 porównywalne nawet do Sony A100, czyli do lustra, czyli jak na kompakt to baaardzo dobrze. Nie jest to jednak aparat dla zupełnego laika, bo tryb AUTO jest wręcz tragiczny. Ale juz priorytet przysłony czy nawet tryb P (półautomatyczny) daje fajne efekty...

Reasumując jeśli wystarczy kompakt, to taki Fuji będzie najlepszym wyborem, jeśli chcesz się rozwinąć, to
Tomi napisał/a:
wszedłbym w lustrzankę
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:42   

fearless napisał/a:
Zgadzam się z Tomim, że żaden kompakt nie dorówna lustrzance, ale może niech Kolega na początek obezna się z zaawansowanym kompaktem - a później niech się przesiądzie na lustrzankę..... Lustrzanka na start, może zniechęcić do fotografii - jeśli nie będzie potrafił dobierać nastawień.
Lustrzanka również ma tryb auto więc nie ma problemu gdy ktoś jest laikiem, poza tym podstawowe zasady fotografii są proste jak budowa cepa :) Kwestia wyboru kompakt/lustrzanka, to branie pod uwagę co najmniej kilku, jeżeli nie kilkunastu czynników ;) .
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:18   

Polecam przy zakupie aparatu sprawdzić przedtem na samplach jakość zdjęć. Można to zrobić np. tuhttp://www.dpreview.com/ Po lewej klikamy camera database i znajdujemy interesujący nas aparat.
Co do tego konkretnego zakupu :wink: to polecam jednak lustrzankę. Trafiają się na Allegro aukcje gdzie za 500-700 PLN można już jakąś kupić. Co prawda z kitowym obiektywem, ale na początek starczy. Później, w miarę ze wzrostem umiejętności można taki zestaw rozszerzać o nowe obiektywy. Koleżanka rok temu kupiła za 1200PLN Nikona (modelu nie pamiętam) z 2 obiektywami Nikona stałka 50 i jakiś tele, więc warto poszukać.
Jak jest okazja, to napiszę o moim "zestawie" :mrgreen: Canon 400D, porównywany bezpośrednio z Nikonem D80. Bije go na głowę jeśli chodzi o poziom szumów przy wysokim ISO i cenę :wink: , ale przegrywa głównie z ergonomią i menu (np. podwójna ekspozycja). Do tego obiektyw tele Tamron 55-200 światło 4-5,6 (zwany potocznie wiertarką, plastikowy, tani, wolny, głośny, ostrość zadowalająca) i szeroki Tamron 17-50 ze stałym światłem 2,8 (mega ostry i mega szybki, jak również mega drogi - prawie tyle co korpus :wink: - wcześniej Tokina 16-50, która zupełnie nie dawała rady i szybko poszła do żyda). Do tego kilka szkiełek, statyw, plecak, karty pamięci i już kwota sięga średniej ceny R200 '96-98 :rotfl:
Piszę to wszytko, aby pokazać, że na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać, jeśli oczekuje się konkretnych efektów. Moją pierwszą cyfrówką był kompakt Nikona - Coolpix 3100. Takie małe gówienko :mrgreen: Gdyby nie kontakt z lustrzanką w pracy, to nie wiem czy bym sam lustrzankę kupił. Do tej pory widząc zdjęcia z marnego kompaktu, odruchowo "krzywię oczy" :/
Nie chcę też tu sugerować wydawania niewiadomo jak wysokiej kwoty, tym bardziej, że budżet masz ograniczony. Warto za to na bieżąco śledzić serwisy aukcyjne - okazja napewno się trafi :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:24   

fearless napisał/a:

Zgadzam się z Tomim, że żaden kompakt nie dorówna lustrzance, ale może niech Kolega na początek obezna się z zaawansowanym kompaktem - a później niech się przesiądzie na lustrzankę..... Lustrzanka na start, może zniechęcić do fotografii - jeśli nie będzie potrafił dobierać nastawień.


Lustrzanka posiad tryb "małpy", a różnica podstawowa jest tak, że w kompakcie może nigdy nie poznać możliwości, które daje lustanka. Dla mnie największą zaletą lustrzanki jest jej szybkość i wymienność obiektywów... czyli coś, co jest nieosiągalne dla żadnego kompakta :)
 
 
Wojtek88 




Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:32   

Ja od roku fotografuję Panasonic Lumix FZ20 (full manual), jest to wiekowy model, ale wg mnie z dobrymi parametrami.

Oto jego specyfikacja, myślę, że w przedziale cenowym podanym wyżej się mieści.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3118


Zrobiłem nim już ok. 10 000 zdjęć. Jednak coraz bardziej się zastanawiam nad lustrzanką.


Zdjęcia które nim zrobiłem -> http://www.wojtuuus.digart.pl :P
_________________
Roverlution
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:44   

Wojtek88 napisał/a:
od roku fotografuję Panasonic Lumix FZ20
Niestety poziom szumów w Panasach powyżej ISO 100 jest dla mnie nie do przyjęcia :/

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 11:46 ]
Mixtated napisał/a:
sprawdzić przedtem na samplach jakość zdjęć
jest jeszcze fajna stronka nie tylko z samplami z aparatów, ale z obiektywów... http://www.pbase.com/cameras
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:54   

Mixtated napisał/a:

Jak jest okazja, to napiszę o moim "zestawie" :mrgreen: Canon 400D,


Sporo osób w klubie go używa... ja również :)

Mixtated napisał/a:

Do tego obiektyw tele Tamron 55-200 światło 4-5,6 (zwany potocznie wiertarką, plastikowy, tani, wolny, głośny, ostrość zadowalająca) i szeroki Tamron 17-50 ze stałym światłem 2,8 (mega ostry i mega szybki, jak również mega drogi - prawie tyle co korpus :wink: - wcześniej Tokina 16-50, która zupełnie nie dawała rady i szybko poszła do żyda).


- kitowy Canon 18-55 F3,5-5,6 (generalnie do wymiany),
- Canon 50 F1.8,
- Canon 70-210 F4

Do zestawu amatora brakuje lepszego zamiennika kitu i jakiegoś naprawdę szerokiego kąta (bez "rybiego").

Mixtated napisał/a:

Nie chcę też tu sugerować wydawania niewiadomo jak wysokiej kwoty, tym bardziej, że budżet masz ograniczony. Warto za to na bieżąco śledzić serwisy aukcyjne - okazja napewno się trafi :ok:


Tak jest ze wszystkim. Im dalej w las, tym więcej drzew... Pasja kosztuje, niezależnie od tego czego ona dotyczy, a im dalej brniemy, tym jest ona droższa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Aparat fotograficzny do 1000 zł
borsi Offtopic 10 Sro Kwi 25, 2012 12:04
sobrus
Brak nowych postów Jaki aparat kupic
Remigiusz Offtopic 5 Wto Sie 10, 2010 20:39
Markzo
Brak nowych postów Jaki aparat foto kupić :?:
Paul Offtopic 7 Czw Wrz 27, 2007 20:27
Viniu
Brak nowych postów Jaki aparat sobie kupić?
Ant Offtopic 25 Sro Cze 13, 2007 19:36
Ant
Brak nowych postów Jesienny konkurs fotograficzny
siemion_ Offtopic 8 Czw Lis 19, 2020 20:03
Malignus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink