Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Małe FAku dot. klimy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Małe FAku dot. klimy
Autor Wiadomość
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 13:02   

Ozonowanie faktycznie nie usunie przykrego zapachu, zabija natomiast bakterie,grzyby i roztocza które to właśnie produkują ten smrodek. Więc nie piszcie że nic nie daje.
Dopiero połączenie tej metody i preparatu uwalniającego się z pojemnika w postaci aerosolu daje oczekiwany rezultat.
Wspomniałem również by sprawdzić przestrzeń za filtrem, tam przecież też mogło sie coś wykluć , można tam wpuścic preparat do odgrzybiania, a dmuchawe włączyć np. z godzinnym opóżnieniem (preparat i tak dojdzie gdzie trzeba grawitacyjnie)

Użyć np. tego http://allegro.pl/bezinwa...1571772056.html
_________________
rom
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 13:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 17:04   

Mam prośbę o pomoc. Dziś próbowałem dostać się do filtra kabinowego. Nie odkręcałem wycieraczki i dlatego nie mogłem wyjąć tej czarnej puszki. Bałem się też że coś urwę albo coś. Nie mogłem jej przecisnąć przez tę dziurę w plastkiu. Zobaczyłem że ma ona jakieś zatrzaski po środku. Czy ją się odpina i wtedy wyciąga czy razem z tym się wyjmuje? Zobaczyłem że na dnie jest sporo syfu organicznego. Drutem przepchałem tę dziurę ale tylko zobaczyłem małą dziurkę ze światłem. Widać sporo jest tam tego brudu. Czy może to tak walić jak klima nie działa? Dostałem się do parownika i tam wogóle nie śmierdzi.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 17:40   

markozalko napisał/a:
Nie mogłem jej przecisnąć przez tę dziurę w plastkiu.
Plastyk podważasz też do góry. Wypinasz tylko kołek narożny
markozalko napisał/a:
Zobaczyłem że ma ona jakieś zatrzaski po środku. Czy ją się odpina i wtedy wyciąga czy razem z tym się wyjmuje?
Razem wyciągasz do góry po odchyleniu plastyku o którym pisałeś wyżej. Ściągasz osłonkę "kraciastą", wyciągasz zaślepienie nad ECM i filtrem i odginasz plastyk do góry.
markozalko napisał/a:
Zobaczyłem że na dnie jest sporo syfu organicznego. Drutem przepchałem tę dziurę ale tylko zobaczyłem małą dziurkę ze światłem. Widać sporo jest tam tego brudu. Czy może to tak walić jak klima nie działa?
Nie. U mnie jest czysto i śmierdzi. Zauważ, że zapach pojawia się tylko w momencie wyłączenia AC i utrzymuje się (bynajmniej u mnie) przez około 10min. Po włączeniu AC automatycznie zanika.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 18:05   

A czy w takim razie muszę wyjąć ten cały plastik (który unoszę do góry żeby tę puszkę wyjąć), spod kantu maski? Jak jest maska otwarta to początek plastiku właśnie jest pod tym. Trzeb ago wyjąć i wtedy da się bardziej do góry podnieść te ciortostwo?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 18:09   

Cytat:
A czy w takim razie muszę wyjąć ten cały plastik (który unoszę do góry żeby tę puszkę wyjąć), spod kantu maski? Jak jest maska otwarta to początek plastiku właśnie jest pod tym. Trzeb ago wyjąć i wtedy da się bardziej do góry podnieść te ciortostwo?
Nie. Unosisz do góry po odchyleniu uszczelki od strony silnika. Wyciągasz tylko kratkę i zaślepkę nad filtrem i ECM. Przy odchylaniu uważaj aby nie poleciały w kosmos zaślepki owalne z podszybia. :wink:

Jakby coś wysłałem ci numer telefonu do mnie na PW.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 01, 2011 22:30   

Zapach "wilgoci" po wyłączeniu klimy jest normalny, bo wtedy jest odparowywana woda, która wcześniej podczas pracy klimatyzacji, skropliła się na parowniku. Taki efekt zauważyłem w każdym typie klimatyzatora z którymi miałem stycznosć (i w samochodowych i domowych).
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 02, 2011 12:27   

Brt napisał/a:
Zapach "wilgoci" po wyłączeniu klimy jest normalny, bo wtedy jest odparowywana woda, która wcześniej podczas pracy klimatyzacji, skropliła się na parowniku. Taki efekt zauważyłem w każdym typie klimatyzatora z którymi miałem stycznosć (i w samochodowych i domowych).
Kurcze, ale żeby aż tak śmierdziało. Zapach podobny do starej mokrej szmaty od podłogi. W niektórych autach, aż tak nie śmierdzi lub wcale.
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pon Maj 02, 2011 19:01   

Kurde w scenicu (manualna klima) też tego nie czułem gdy się robiło off
w audi a4 (klima auto) także czuje ale delikatniej niż w r75 przy wyłączaniu, czyli mówicie że to normalny objaw?

w poldolocie nie mam tego problemu :lol:
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Maj 02, 2011 19:14   

U mnie po wyłączeniu klimy czyli po przełączeniu na ekon czuć tylko przez chwile zwiększenie wilgotności powietrza, natomiast nie czuć żadnego smrodka.
Raz na rok używam seBasto w postaci takiego pojemnika który wstawia się do auta na 10 min w tym czasie wypuszcza aerosol, który krąży w obiegu zamkniętym klima nie musi być włączona jedynie dmuchawa.

[ Dodano: Pon Maj 02, 2011 19:14 ]
apples, sprawdż czy masz w pełni czyste odprowadzenie skroplin z parownika.
_________________
rom
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 12:58   

automechanik napisał/a:
apples, sprawdż czy masz w pełni czyste odprowadzenie skroplin z parownika.
Czyste.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 14:53   

Palenie osłabia węch :mrgreen:
_________________
rom
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 08:35   

Mam pytanie do Applesa czy uporałeś się z tym smrodem. Znów mi się zaczęło. Jak włączę rano nawiew (bez klimy) to wali normalnie moczem. Jak się włączy klimę to smrodu nie ma. Niedawno dobrałem się do parownika i spsikałem pianką go, ale parownik chyba działa jak klima chodzi. Skąd to wali? Czy jak walnę pianką w boczne nawiewy to tez mogę zalać moduł? Musze coś z tym zrobic bo to obrzydliwe jest. Może smród się bierze od deszczu bo leci mi woda do środka, korki w podszybiu zalepiłem silikonem a i tak leci.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 09:38   

markozalko napisał/a:
parownik chyba działa jak klima chodzi
z tego co wiem to powietrze cały czas pzchodzi przez parownik..... nawet jak klima jest wyłaczona tylke wtedy parownik nie schładza.... fakt u mnie tez czasem tak jest ze jak wyłacze klime to po chwile przez pewein czas czuc dziwny zapach wbarzo wilgotnego powietrza ale nie moczu póki co :) w tamtym roku wywaliłem cała piane do parownik i pzez pwien czas najperw pieknie pachniało cytryną potem przz dwa tygodnie waliło octem ;p ; a potem pzestało wogóle chyba bakterie i grzby przegrały walkę...
ale moze ozonowanie cos pomoże ??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 11:23   

U mnie po wyłączeniu także zapach mokrej szmaty, czas zdjąć osłonkę po stronie pasażera i władować tam cały spray do czyszczenia klimy.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 11:44   

A myślisz że to jest właśnie wina parownika? W sumie tez tam psikałem pianki ale może mało. A jak się psiknie w nawiewy oprócz środkowych to też można ten moduł zalać??
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 15:10   

Wurth SaBesto. Najskuteczniejszy środek do dezynfekcji. Sam przetestowałem w R, w ciągnikach i w kombajnie. Pięknie zwalcza każde grzybki :wink: Ale tani nie jest :razz:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 16:33   

Rowan napisał/a:
Wurth
nic co jest z tej firmy nie jst tanie ale za to skuteczne ;p bo nemeckie ;p
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 14:26   

Ostatnio kupilem ten prepatar Wurth za 46 zł z myślą że spsikam parownik. Na opakowaniu pisze że starcza na 2 użycia po ok. 30 sekund każde. Myślę sobie 15 sekund na jedną stronę parownika i 15 na drugą. Jakie było moje zdziwienie jak po 15 sekundach pojemnik był pusty. Wkurzyłem się okropnie bo chyba mi sprzedali oszukany preparat ale jak to udowodnię. Żeby to było 10 zł pali licho ale prawie 50. Mialem resztę pianki k2 więc władowałem w tę drugą stronę. Niestety znów wali jajami. Nie śmierdzi jak klima działa tylko jak wyłączę. Wczorja jeździłem z klimą trochę a dziś rano jak włączyyłem nawiew fujjj. Nie iwem czym już ten smród zniszczyć. Warto psikac w te kratki nawiewu? Rozumiem ż ew te środkowe nie bo moduł zaleje. Filtr kabinowy nowy. Nie mam pojęcia czym sobie pomóc, żeby znów nie przepłacić
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 16:32   

U mnie dokładnie tak samo. Już zaczyna brakować cierpliwości,bo użyłem wszystkiego co możliwe (także Wurtha). Pozostało mi jeszcze ozonowanie,ale sąsiad robił w swoim audi i capi u niego starą szmatą. Najgorzej jest po dłuższym nieużywaniu klimy- po włączeniu super,ale jak dojeżdżam do garażu i włączę Econ,to......
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 17:10   

Ja od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zbudowania ozonatora... (mam już potrzebne części) ale czasu brak... Jeśli chcecie poczytać na temat skuteczności usuwania smrodku przy pomocy ozonu zerknijcie na elektrodę Ozon jest chyba najskuteczniejszy.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Małe problemy
bakan30 Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Lip 22, 2009 22:15
Zukowaty
Brak nowych postów [R75] Śmierdzi z klimy
denirok Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Wrz 01, 2009 10:07
denirok
Brak nowych postów [R75] części klimy
chart Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Wrz 24, 2021 16:54
dawidd
Brak nowych postów [R75] Dziwne hałasy z klimy
nitta Rover serii 75, MG ZT 30 Pon Maj 03, 2010 12:33
sash997
Brak nowych postów [R75] Wentylator klimy, chłodnicy?
michal07 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Cze 27, 2009 10:55
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink