Forum Klubu ROVERki.pl :: Żałoba Narodowa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Żałoba Narodowa
Autor Wiadomość
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:25   Żałoba Narodowa

Coraz głośniej w temacie sensu tegoż...święta.
Sam oczywiście zauwazyłem i na stronie tu jak i na kilkunastu innych (ale w sumie niewielu) te żałobną czerń.
Jako Pierwszy Troll Forum zakladam więc ten oto kontorwersje budzacy temacik - o zasadności ogłaszania żałoby narodowej z powodu smierci kilkunastu-dziesięciu niewiele znaczacych dla 38mln. osób mieszkających w tym kraju ludzi, którzy nie stanowią w dziennych statystykach szczególnego wyjątku owe statystki zawyżając.

Ja podzielam zdanie stad - http://www.youtube.com/watch?v=S-fyEW8-mME
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:39   

Thrillco, co tu dużo pisać - jak dla mnie napisałeś wszystko, a Lechowicz jak zwykle bardzo celnie to wszystko podsumowuje.

Rozumiem, że może być żałoba z powodu śmierci Jana Pawła II, Kardynała Wyszyńskiego (to potrafili uszanować nawet komuniści), czy upamiętniająca upadek Powstania Warszawskiego, ale miejmy umiar.

A nawet w sumie jest gorzej, bo nie da się ukryć, że to wszystko to działania tylko i wyłącznie medialne.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:39   

Ja myślę że do ogłoszenia tej Żałoby przyczyniły się Święta Wielkanocne...
Każdy Naród ma jakiegoś "konika",i tródno szukać tu odpowiedzi :/
Dla Mnie ostatnia "Ważna"(proszę mnie źle nie zrozumieć) Żałoba to ta ogłoszona po śmierci Jana Pawła II-Człowieka WIELKIEGO pod każdym tego słowa znaczeniu.
Pozdrawiam.
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:40   

Szczerze to tez tak mysle. Napewno to jest tragedia, ale wprowadzanie żałoby to sztuka dla sztuki... Tym bardziej 3 dni... Po co??

Materiał troche naciągany, bo akurat śmierć Jana Pawła II wpłynęła na bardzo wiele. Płakała cała Polska, cały świat... A autor chciał troche pomanipulować i wybrał tylko to co mu pasowało. Co do wypadków drogowych to nie ogłasza się żałoby narodowej bo te osoby nie zgineły w jednym wypadku a w setkach tysiącach.

Myśle, że prezydent chce być bardziej papieski od papieża :/ .
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:45   

boss.007 napisał/a:
Dla Mnie ostatnia "Ważna"(proszę mnie źle nie zrozumieć) Żałoba to ta ogłoszona po śmierci Jana Pawła II

No właśnie - chyba wszyscy tak sądzą, a od tego czsu było ich jeszcze 6.
Ktoś pamięta choć dwie?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:45   

Normalnie zgadzam się z Wami całym sobą !!

Według mnie, takie Narodowe Żałoby, to karma dla polityków i kolejna okazja, żeby zaistnieć w mediach i wspiąć się w sondażach. Czyste chwyty PR.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:46   

michone napisał/a:
Co do wypadków drogowych to nie ogłasza się żałoby narodowej bo te osoby nie zgineły w jednym wypadku a w setkach tysiącach.
Co w takim razie powiedziec o żałobie po wypadku polskich turystów we francji, którzy spadli w przepaść? Swięta nie było...no ale turyści uświęceni to im sie nalezało. Warto też zauwazyc ze Kaczyński zaczyna bić wszelkie rekordy bo to chyba 3 Żałoba Narodowa którą ogłasza za swojej kadencji. Do jej końca dobije może do 5! Żałoba jako sport narodowy?
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:49   

fearless napisał/a:
Według mnie, takie Narodowe Żałoby, to karma dla polityków i kolejna okazja, żeby zaistnieć w mediach i wspiąć się w sondażach. Czyste chwyty PR.

:tak: Dokładnie tak. Nikt nie ogłasza żałoby z okazji kolejnego tragicznego długiego weekendu i 20-25 ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.
_________________
It's all right...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:51   

Thrillco napisał/a:
Kaczyński zaczyna bić wszelkie rekordy bo to chyba 3 Żałoba Narodowa którą ogłasza za swojej kadencji.

Spkojnie. Ta już jest piąta.

http://pl.wikipedia.org/w...%82oba_narodowa

http://www.tvn24.pl/12690...,wiadomosc.html

I jak widać Ty też 2 nie pamiętałeś - ja nie pamiętałem ŻADNEJ ogłoszonej przez Prezydenta Kaczyńskiego - tak te zdarzenia mną wstrząsnęły.

Od ostatniej, którą uważam za uzasadnioną było już 6.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:54   

maciej napisał/a:
boss.007 napisał/a:
Dla Mnie ostatnia "Ważna"(proszę mnie źle nie zrozumieć) Żałoba to ta ogłoszona po śmierci Jana Pawła II

No właśnie - chyba wszyscy tak sądzą, a od tego czsu było ich jeszcze 6.
Ktoś pamięta choć dwie?


pamiętam ostania żałobę po wypadku w kopalni Halemba ale to akurat popieram... należny się chłopakom szacunek bo wykonują ciężką i ryzykowna prace. No i zawalenie dachu w Katowicach :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 16:59   

dobryziom napisał/a:
należny się chłopakom szacunek bo wykonują ciężką i ryzykowna prace.

Ale to ich wybór...
Cytat:
Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy.

Czy któreś z tych zdarzeń spełnia te warunki?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 17:03   

dobryziom napisał/a:
należny się chłopakom szacunek bo wykonują ciężką i ryzykowna prace.

Ale to ich wybór...

jasne są tego świadomi myślę ze jeden dzień żałoby się chłopakom należny
maciej napisał/a:

Cytat:
Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy.

Czy któreś z tych zdarzeń spełnia te warunki?


Chyba zawalenie dachu w Katowicach pod wielka katastrofę tak...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 17:12   

dobryziom napisał/a:
jasne są tego świadomi myślę ze jeden dzień żałoby się chłopakom należny

No ja nie uważam, że wykonywanie dobrze płatnej pracy, z dobrze określonym ryzykiem jest powodem do jakichś dodatkowych "honorów".

Czy to jest powód, by ustawowo cały naród miał się był przymuszony do żałoby?

Dla mnie nie.
dobryziom napisał/a:
Chyba zawalenie dachu w Katowicach pod wielka katastrofę tak...

No dla mnie nie - wystarczy spojrzeć co było jedyną taką "wielką katastrofą" przed czasami "dyktatury mediów", które potrafią wszystko nagłośnić i zrobić tragedię narodową z wypadku drogowego, bo akurat był medialny.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Asia 




Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 128
Skąd: włocławek



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 17:50   

Szkoda dzieciakow, szkoda ludzi .. ale mi tez sie wydaje .. ze załoba narodowa nie była tu potrzebna, wiele osob ginie na codzien na świecie i jakos załoby sie nie oglasza...
na swiecie dzieja sie gorsze tragedie ( mam nadzieje ze mnie dobrze zrozumiecie) niz to co sie wydarzyło ostatnio ..
ale mimo wszystko, przykra sprawa .. niech spoczywaja w spokoju.. [*]
_________________
Pozdrawiam z Włocławka ;)
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 17:57   

Gdyby nie TV i Radio nikt by nie wiedział o tej "katastrofie", nie śadze by wyszła poza okreg województwa.
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 18:01   

zaloby narodowe przestaja juz cokolwiek znaczyc. :/
a jak ludzie reaguja widac bylo wlasnie po smierci JP II- nikt im tej zaloby oglaszac nie musial, a sami czuli, ze trzeba na moment zwolnic. zreszta chyba historia kiedys najlepiej to oceni..

maciej napisał/a:
Czy to jest powód, by ustawowo cały naród miał się był przymuszony do żałoby?

kazda smierc jest dla kogos tragedia, ale czy poza tym, ze jako postronne osoby wspolczujemy rodzinom ofiar cos dla nas to znaczy? jakos mi sie nie wydaje. podobnie chyba jak dla tych rodzin- przezywaja osobista tragedie i nie sadze, zeby potrzebowali takich rzeczy. wsparcia owszem, ale cichego ("chcesz pomagac, pomagaj, a nie szukaj sensacji"). nie pustych obietnic i zapewnien politykow, ktorzy maja okazje publicznego "podbudowania" swojego wizerunku :/ . nie pomaga tez rozdrapywanie wszystkiego przez kilka tygodni we wszystkich mediach.

polacy maja przeciez na tyle rozumu, zeby potrafic sie zjednoczyc, zadzialac, pomoc. tak samo w przypadku duzych wypadkow jak i tych malych, po sasiedzku chociazby. nikt odgornie im tego mowic nie musi- takie moje zdanie.

a tak troszke OT:
michone napisał/a:
akurat śmierć Jana Pawła II wpłynęła na bardzo wiele. Płakała cała Polska, cały świat

..przez kilka dni, potem wszystko wrocilo do stanu wczesniejszego.. :bezradny:
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 18:07   

Po prostu to wszystko jest pod "publiczkę"...
Kaczyński zamiast zrobić coś konstruktywnego i starać się poprawiać wizerunek Polski to zajmuje się bzdetami, może okrutnie to zabrzmi, ale TAK, to są bzdety. Niestety taki jest świat, wypadki zdarzały się i będą się zdarzać :/ Bardzo współczuje wszystkim ofiarom, ale takie rozdmuchiwanie na siłę nic nie da, a nawet zrobi z czegoś, co powinno być dobrowolną zadumą i żalem, zmuszenie narodu do zmiany stylu życia w te dni (odwoływanie imprez itp., itd. )
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 18:22   

Bo my nie mamy stylu życia tak prawde móiąc...mamy tylko mase kopii cudzych stylów.

Brnąc dalej w temat....obecna sytuacja z Żałoba Narodową jako żywo kojarzy mi się z realnym obrazkiem tego czym jest wiara katolicka, bo nie oszukujmy sie, Prezio jest katolik, premier tyż i mimo że panstow mamy świeckie to ogłaszamy wszem i wobez żałobe, która jak by nie patrzec jest czyms co swoje korzenie i wszelkie odnośniki ma w religii/ach. A jako Świeckie Państwo Katolickie preziowi nawet do głowy by nie przyszło, zeby w takiej sytuacji nie odstawić pokazówy "świeckości" i nie kazac się modlić narodowi za dusze zmarłych....bo do tego notabene zmierza żałoba - do smutku i żalu i pomodlenia ise do czego/kogokolwiek za dusze zmarłych...kimkolwiek by nie byli. i to jako zywo przywołuje mi to co widujemy w swięto zmarłych....całą mase ludu bożego ,który sobie raz do roku nagle przypomniał o umarłych i stoi w zadumie nad grobem przykrytym marmurami o wartości Merca klasy S...jeah...smućmy się!
 
 
elkac_wp.pl 



Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 18:37   

Uważam, że przez tak częste ogłaszanie tej Żałoby Narodowej , ona po prostu traci swą wielkość, powagę, etc i staje się zwykłym ogłoszonym przez polityków badziewiem , na które większość ludzi nie będzie niedługo w ogóle zwracać uwagi.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 21:38   

elkac_wp.pl napisał/a:
Uważam, że przez tak częste ogłaszanie tej Żałoby Narodowej , ona po prostu traci swą wielkość, powagę, etc i staje się zwykłym ogłoszonym przez polityków badziewiem , na które większość ludzi nie będzie niedługo w ogóle zwracać uwagi.

Raczej już nie zwracają :/ całkowicie popieram.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink