Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL] Dobrzy Producenci Części
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 19:48
[ALL] Dobrzy Producenci Części

którzy producenci części wytwarzają solidne rzeczy ??
Autor Wiadomość
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



  Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 21:32   [ALL] Dobrzy Producenci Części

Proszę o podpowiedź którzy producenci części wytwarzają solidne rzeczy a nie badziewie w intercars-ie najczęściej można spotkać między innymi takich wytwórców jak :
- 4MAX
- Herth+Buss
- AJUSA
- ELRING
- JC AUTO
- TRW
- MOOG
- YAMATO

są mi oni zupełnie nieznani a wymieniłem tylko tych którzy najczęściej się pojawiali, proszę powiedzcie których unikać a które warto kupować nie tylko z tych wyżej wymienionych :neutral:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 21:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 21:45   

- 4MAX -mechanicy "rozszyfrowali" skrót następująco-wytrzyma 4 dni max.....
- Herth+Buss -pakowacz,można róznie trafić....
- AJUSA -uszczelki tradycyjne własnej produkcji(nienajlepsze),wielowarstwowe metalowe i metalowe z elastomerami pakuje znanych producentów-ale wtedy są droższe od goetze,elring,reinz.........
- ELRING -prima sort,jedna z niewielu marek która nie "zeszmaciła" się ....
- JC AUTO -pakowacz,klasa niższa i średnia niższa......(pod jc występują częsci "lepsze" (bez końcówki literowej) i "gorsze"(na końcu oznaczenia cyfrowego "pr","jc" itp...)
- TRW -prima sort
- MOOG -prima sort
- YAMATO -pominę,bo nie miałem do czynienia i raczej nie chcę mieć..... :mrgreen:

z filtrów mogę polecić mann&hummel,fram,corteco (filtry kabinowe tanie i znacznie lepsze od filtrona),purflux,knecht,mecafilter....tak tutaj zachwalany filtron moim zdaniem jest za drogi jak na jakość którą oferuje (mozna kupic tańsze filtry renomowanych producentów które są znacznie lepiej zrobione-np.wkład filtracyjny filtrona nie jest impregnowany-jak np.knecht...)
układy hamulcowe-ate,lucas/trw i tarcze zimmermana-osobiście innych nie uznaję....z hydrauliki hamulcowej -lpr,metteli/cifam,samko.....bardzo popsuło się brembo jeśli chodzi o tarcze........
z zawieszenia-moog,trw,meyle,febi,lemferder-z tym że nie każda kieszen może to wytrzymać......ze średniej półki rts,sidem......niepolecam polskich producentów i "sprzętów" typu kamoka i qap oraz daco-no chyba że ktoś lubi grać w "rosyjską ruletkę" jadąc swoim autem......... :rotfl:
z układów napędowych (przeguby)-gkn/lobro,glyco,metteli.......od biedy przeguby harta-dosyć tanie i niezbyt awaryjne......
ze sprzegieł-sachs,luk,valeo-z "pierwszej ligi",z tańszych ma-pa,ewentualnie sasone......
amortyzatory to bilstein,monroe,sachs,gabriel........niektórzy zahwalają kayabę-jakoś nie mam przekonania..........ale to moja prywatna opinia......
z układów zapłonowych (świece,cewki,kopułki,palce)-beru,bosch,facet/eps,ngk,denso,eyquem.......
jak mi cos wpadnie do głowy to dopiszę,generalnie jest tak że produkty pakowane (kager,4-max,maxgera,kamoka,qap,daco)są produktami dalekowschodnimi ,w których głównym priorytetem była cena....więc jakość zeszła na dalszy plan.....jedynego "pakowacza" jakiego mogę polecić z "czystym sumieniem" to protechnic...........
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 11:37   

Dzięki właśnie oto mi chodziło (chociaż sposób podania jak dla mnie trochę zbyt żargonowy nie bardzo rozumiem określenie pakowacz - jedynie domyślam :razz: ) trafił się jeszcze jeden producent NOK ceny takie średnio niskie jakość podobnie ??
 
 
Raffaele 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 76
Skąd: Rabka-Zdrój



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 17:40   

"Pakowacz" - to typowa firma importująca detale, przepakowująca z pudełek dostawcy do własnych. Ale wg mnie obecnie nikt w Polsce nie bawi się w przepakowywanie, Chińczyk zrobi to taniej.
Przykład. Zakładasz sobie firmę, dogadujesz się z jakimś Chińczykiem który produkuje Ci żądane produkty, sprowadzasz je tylko do magazynu w Polsce i sprzedajesz.
Chińczycy to sprytni i bardzo pracowici ludzie - wszystko Ci zrobią, nawet polską naklejkę przykleją jak im wyślesz jej grafikę :grin: włącznie z kodem kreskowym itd. W Polsce tylko robisz stan magazynowy i pchasz na rynek.
 
 
maciekmpl 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 18:46   

Dołączę się do pytania. Firma QUINTON HAZELL (podobno brytyjska) - dobra, czy trzymać się z daleka?

M
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:50   

A co sądzicie o DELPHI chodzi mi o tarcze i klocki hamulcowe?? :?:
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 07:13   

miał z was ktoś do czynienia z łożyskami firm :
TMMEN
http://allegro.pl/item612..._rover_600.html

JAPAN LINE
http://allegro.pl/item609...rzod_japan.html

KAGER
http://allegro.pl/item614...rd_iv_v_vi.html

TECHNOSTAR
http://allegro.pl/item611...nda_accord.html


Wahacze i sworznie

TEKNOROT
http://allegro.pl/item618..._crv_rover.html
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 12:08   

Mój brat założył pompę wody QUINTON do swojej 400-setki i po kilkunastu kilometrach rozpadła się. Pierwszy raz widziałem coś takiego. Nigdy nie kupię nic tej firmy,chyba że będę zmuszony :) . Ale to ta sławna brytyjska jakość.Tytanic poszedł na dno i przemysł stalowy GB też :) .

[ Dodano: Pią Kwi 24, 2009 12:12 ]
Kolega Tetryk wyczerpująco podał informacje na temat dobrych producentów.Ja lubię jeszcze firmę Textar. SKF również nigdy mnie nie zawiodło,natomiast firma ATE zawiodła mnie bardzo,zarówno kiepską jakością wyrobów jak i podejściem do klienta.
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 14:35   

Traianus napisał/a:
miał z was ktoś do czynienia z łożyskami firm :
TMMEN
http://allegro.pl/item612..._rover_600.html


Ja miałem dokładnie takie łożysko u siebie (kupione na aukcji tego typa)i nie było z nim większych problemów nie szumiało itp. pomijając fakt że wcześniej założyłem skf i bardzo szybko się rozsypało (2-3 miesiące) :evil: tak się wk@$%@$em ,i powiedziałem że nie będę więcej przepłacał :twisted: i kupiłem to coś i o dziwo latało bez problemów :roll:
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 22:35   

Traianus napisał/a:
miał z was ktoś do czynienia z łożyskami firm :
TMMEN
http://allegro.pl/item612..._rover_600.html


Chyba TIMKEN? Znana, amerykańska firma z tradycjami. Od ponad 10 lat mają fabrykę łożysk w Polsce (w Sosnowcu) - jeszcze w zeszłym stuleciu miałem kupować ich łożyska do Skody, ale wybrałem słowackie i rosyjskie :wink:


iktorn73 napisał/a:
(...) Nigdy nie kupię nic tej firmy,chyba że będę zmuszony :) . Ale to ta sławna brytyjska jakość (...)


Po co więc kupiłeś MG?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 22:54   

przepraszam ale próbowałem odszyfrować to co pisało na pudełku, w googlach wynalazłem ze ma to się zwać TIMMEN ponoć niemieckie hehe :razz: , ale nadal nie mogę wyszperlać co to za firma NOK - intercars tym handluje
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 01:13   

PTE napisał/a:
Traianus napisał/a:
miał z was ktoś do czynienia z łożyskami firm :
TMMEN
http://allegro.pl/item612..._rover_600.html


Chyba TIMKEN? Znana, amerykańska firma z tradycjami. Od ponad 10 lat mają fabrykę łożysk w Polsce (w Sosnowcu) - jeszcze w zeszłym stuleciu miałem kupować ich łożyska do Skody, ale wybrałem słowackie i rosyjskie :wink:


Ale pudałka Timkenn jeśli dobrze pamiętam są czarnno pomarańczowe (czy jakoś tak), a tu jest TMMEN... czyżby przypadkowa zbieżność?

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 01:30 ]
Traianus napisał/a:
Proszę o podpowiedź którzy producenci części wytwarzają solidne rzeczy a nie badziewie w intercars-ie najczęściej można spotkać między innymi takich wytwórców jak :
- ELRING
- TRW
- MOOG
- YAMATO

Z Erlingiem się spotkałem i używałem. słyszałem różne opinie. TRW to dawny Lucas. Yamato to trochę pokłosie transakcji wykupienia JC Auto (była kiedyś taka fajna hurtownia, która niestety z racji nie używania TecDoca i wprowadzania włansego indeksowania części najczęściej nie wiedziała czym handluje, Można było tam znaleść dwa identyczne produkty, które miały inną naklejkę JC i inną cenę :)
Yamato to wyższa półka elementów zawieszenie i układu kierowniczego. NOK jest częśto zamienne z YAMATO.

MOOG'a nie korzystałem, ale pochodzenie sugeruje coś dobrego (Federal Mogul jeśli się nie mylę).

W liście dobrych producentów umieściłbym:

- ATE,
- FAI,
- 555,
- Delphi Lockheed,
- Bosch,
- BERU,
- VALEO,
- SKF, LUK/INA, Ruville (to właście to samo jeśli chodzi o rolki i napinacze).

Nie miałem również nigdy problemów z elektryką KW i EPS (w pudałkach jest to samo).

Zupełnie nieźle wygląda KAGER (jakościowo). Najczęście w opakowaniach Kagera są renomowane produkty.

Traianus napisał/a:

- 4MAX
- JC AUTO
- AJUSA


4max to najtańszy brand InterCarsu. Najczęście pakują w pudałka to co uda im się kupić w Chinach. JC auto podobnie, choć podobno tarcze hamulcowe JC Auto są dobre. Generalnie po wykupieniu JC przez InterCars, to są te same produkty różniące się tylko ceną i pudełkiem.

AJUSA to hiszpańska marka uszczelek. W przypadku serii K raczej się nie sprawdza... a polski rynek jest nimi zalany.

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 01:31 ]
Blemen napisał/a:
A co sądzicie o DELPHI chodzi mi o tarcze i klocki hamulcowe?? :?:


Raczej średniej jakości :(

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 01:35 ]
iktorn73 napisał/a:
natomiast firma ATE zawiodła mnie bardzo,zarówno kiepską jakością wyrobów jak i podejściem do klienta.


Hmmm... to miałeś dziwny przypadek. Ja jeżdżę na produktach ATE od paru lat... teraz to chyba piąty czy szósty Roverek. Aktualnie we wszystkich są conajmniej klocki ATE.

R216i Cabrio - Klocki i płyn ATE (tarcze Zimmerman Sport),
R420D - Tarcze i klocki ATE,
MG ZS - Klocki ATE (tarcze jeszcze oryginalne).

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 01:37 ]
Ponadto zapomniałem dodać, że w przypadku przednich hamulców do MG ZR160 i ZS180, w komplecie z klockami ATE są śrubki i wszystkie blaszki... może stąd ich dość wysoka cena.
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 13:45   

przymierzam sie do zakupu przednich górnych wahaczy, z tańszych na allegro, pośród wielu bezimiennych pojawiają sie firmy FAST i MAPCO ktoś miał z nimi do czynienia ??
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pią Maj 29, 2009 10:24   

Po co więc kupiłeś MG?[/quote]
Kupiłem ponieważ podoba mi się wygląd,bo przecież nie jakość :) ,no i fajnie się jeździ.To trzeci R w rodzinie więc chyba jesteśmy zarażeni :) .
-SKF-właśnie mnie zawiodło,łożyska rozpadły się po kilkudziesięciu kilometrach,pompy wody kiepskie i są na nie reklamacje
-JC miałem tarcze tej firmy i były bez zarzutu
-Kager-co otworzę pudełko to produkt znanej i dobrej firmy :) ,jak na razie super,pompy wody bez zarzutu
-ATE jakość ogólnie dobra ale nie uwzględnili reklamacji za tarcze w których zrobili za duże otwory na łożyska!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [wszystkie] Oznaczenie części
plemaster Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Pią Lut 04, 2011 09:59
plemaster
Brak nowych postów [R45] Uszczelka pod glowice nr. czesci.
keczu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sob Gru 18, 2010 19:37
keczu
Brak nowych postów [Łódź] - części, warsztaty
drooid Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 20 Pią Wrz 09, 2011 19:26
pgrad
Brak nowych postów [All] Pomoc w nazwaniu części
SyntaX Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Nie Mar 22, 2009 21:52
penio
Brak nowych postów [rover] dostęp do części
drlubicz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Nie Wrz 28, 2008 14:08
DawidNB



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink