Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Roverek 75 vs Passat Tdi 110KM
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Roverek 75 vs Passat Tdi 110KM
Autor Wiadomość
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 19:49   [R75] Roverek 75 vs Passat Tdi 110KM
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam roverka od miesiąca czasu.Wszystko mi sie w nim bardzo spodobało autko piękne wygodne wyciszone pięknie pracujący silniczek nic nie kopci itd.To moj pierwszy dieselek wiec nie wiedzialem czego mam sie spodziewać co do mocy silnika.Wcześniej mialem honde 140KM w benzynie i jak na te 115KM w dieslu to wydawalo mi sie ze zbiera sie ładnie.Wszystko mi sie podobalo do momentu kiedy przejechalem sie passatem b5 tdi 110KM . Byłem w szoku ze tak sie zbiera od najniższych obrotów rwał do przodu wlepiając mnie w fotel. Wtedy zaczełem sie zastanawiać.Czy roverki 75 takie są słabe jak na te 115KM czy te paski takie zrywne czy może mój jest jakiś zamulony.Wymieniłem filtr powietrza ale nic to nie dało.|Czy ktoś z was miał porównanie miedzy tymi autkami? lub co ewentualnie moze byc z moim nie tak ze nie zbiera sie tak jakby to przystało na te 115 kucy. proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 19:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
REMO 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 67
Skąd: East Cheshire



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 19:59   

Koniki nic nie znaczą.Najważniejszy jest moment obrotowy.

P.S.
:cool: Ja też sie przejechałem szybszą furą kumpla, ale i tak wolę swój wolny samochodzik bo on ma to coś czego inne nie mają!
_________________
Dobry mechanik to taki który wie co robi a nie taki który myśli, że wie co robi!
Roverek kontra Guliwer-http://www.youtube.com/watch?v=Z-chMefXa84
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:00   

no oki spoko wsyztsko sie zgadza ja tez sie zgadzam z Toba tylko chodzi mi konkretnie o to zeby sie dowiedziec czy moje autko jest zamulone jakieś czy one takie poprostu są
 
 
 
REMO 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 67
Skąd: East Cheshire



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:08   

Przepraszam,byłem troszkę uszczypliwy.Niestety nie pomogę Ci , bo o dieslach to wiem tylko tyle że jeżdzą na olej napędowy :rotfl: .Jest na forum napewno ktoś kto Ci pomoże w tym zagadnieniu.Pozdrawiam.
_________________
Dobry mechanik to taki który wie co robi a nie taki który myśli, że wie co robi!
Roverek kontra Guliwer-http://www.youtube.com/watch?v=Z-chMefXa84
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:11   

i właśnie na odpowiedź takich ludzi czekam:) pozdro
 
 
 
Michal 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 155
Skąd: Rossosz/Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:30   

Ja bym proponował podpiąć go pod komputer, może coś jest nie tak.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:01   

nie no wszystko jest w porządku... powiedzmy :/ silnik CDT u nas na forum zasłynął z tego że zostało przedstaionych parę dowodów że nie trzyma mocy i zamiast delkarowanych 116KM i 260Nm jest ~100KM i ~240Nm.
    Przy tej masie i gabarytach jest to jednak trochę mało... Polecam temat w dziale tuning mechaniczny o chiptuningu R75 przez OBD
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:32   

Dzisiaj jeździłem Golfem 4 kombi 116km w 6 stopniowej skrzyni i powiem że fajnie się zbiera. Lepiej od roverka. No ale jest lżejszy. PO za tym roverek aż tak źle się nie zbiera i wystarcza do normalnej podróży.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 23:10   

napek napisał/a:
chodzi mi konkretnie o to zeby sie dowiedziec czy moje autko jest zamulone jakieś czy one takie poprostu są

zmierz czas 0-100 km/h i 60-100 na IV biegu
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 23:25   

Ciufcia napisał/a:
napek napisał/a:
chodzi mi konkretnie o to zeby sie dowiedziec czy moje autko jest zamulone jakieś czy one takie poprostu są

zmierz czas 0-100 km/h i 60-100 na IV biegu

i przetestuj to samo na odpiętym przepływomierzu. Rover 75 ma to do siebie, że nie czuje się prędkości, więc może to tylko subiektywne odczucia tych różnic. Ale tego to nie wiem, nie jechałem ani jednym ani drugim jako kierowca :)
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 23:31   

azer napisał/a:
Rover 75 ma to do siebie, że nie czuje się prędkości

...oraz to, że koniki się po jakimś czasie rozbiegają :roll: ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 00:00   

jak je przetestujesz jeden kolo drugiego to dopiero bedzie widac ktory lepiej idzie :wink: bo wystarczy ze jeden ma lepiej wygłuszone wnętrze i lepiej dopasowane zawieszenie i odczucia będą inne ze wolniejszy :wink:
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 07:23   

tak ogólnie to sie zbiera fajnie nie powiem.szczególnie jak sie jedzie powyzej 3 biegu ale od najniższych obrotów chyba nie ciągnie tak jak powinien.bede musial podłączyć po kompa i spróbowac na przepływce.i zmierze tą prędkośc od 0-100km/h podam info i może cos dalej zdziałamy. a czy ktoś konfretnie miał porównaniem z takim paskiem tdi?
 
 
 
sogreg1 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Lubaczów



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 07:24   

wwekol napisał/a:
jak je przetestujesz jeden kolo drugiego to dopiero bedzie widac ktory lepiej idzie


Potwierdzam.
Zrobiłem taki test z skodą octavią (jak sądzę tan sam silnik co ten passat).
Na odcinku 1 km nie miała szans :rotfl: , a przecież mój jest na automacie :ok: W manualu powinno być jeszcze lepiej (pod warunkiem, że umie się szybko jeździć :wink: ).

Możesz także dodać sobie kuców - patrz temat dotyczący chip-tuningu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=19515
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 07:47   

napek, jeśli nie ciągnie od niskich obrotów, no to generalnie już taka charakterystyka tego silnika, ale to można jednak poprawić, zacznij od wyczyszczenia EGR i zaworku podciśnieniowego od niego, z doświadczenia wiem, że po tym zabiegu auto będzie czulsze na gaz i będzie lepiej jechać. Ale tak jak koledzy radzili odepnij przepływomierz i się tak przejedź, zobacz czy wtedy jest różnica.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 07:50   

no oki troche dłubie na tym forum czytam jak kazdy czyści i naprawie różne rzeczy ale szczeże sie boje sam ruszac zeby nic nie zepsuc ale chyba bede musiał zacząc ryzykowac bo płacić niebardzo lubie;p a jak odłączyć mam przepływke szukam na forum i nic moze poprostu nie wiem gdzie to jest?:P wystarczy odpiąc jakąs kostke?
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 08:00   

Rowan,przyjacielu,znowu liczę na Twoją cierpliwość!
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 09:27   

Moge sprzedać wrażenia z benzynowego roverka w porównaniu do BMW seria3 z taką samą mocą. Jak jade szwagra BMW to wdusza w fotel jak wdepniesz i mam wrażenie że ma odejście jak diabli jak wsiądę w mój to tego nie czuję a zbiera sie lepiej. W zeszły weekend szwagrowski jechał moim i potwierdził moje odczucia R75 tak są zestrojone że nie czuć ani przyspieszenia ani prędkości no i jest 5 razy ciszej w środku nawet z otwartymi szybami
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 10:09   

sknerko napisał/a:
............. no i jest 5 razy ciszej w środku nawet z otwartymi szybami


buhahahahah :) dobre to :D :D :D

Pomijając to zestrojenie, to jednak wrażenie wciskania w fotel głównie stanowi o tym że auto jedzie, jak tego nie czuć w jednym a czuć w drugim to na moje oko (choć jedno mam bleszczate) raczej ten co w nim czuć ma lepsze odejście, jest jeszcze fakt że jak prowadzisz i trzymasz się kierownicy to tego wciskania tak nie czuć, jak wsiądziesz do czyjegoś auta to zazwyczaj siedzisz jako pasażer i wtedy wrażenia są inne.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 10:20   

Kris napisał/a:
buhahahahah dobre to

Pomijając to zestrojenie, to jednak wrażenie wciskania w fotel głównie stanowi o tym że auto jedzie, jak tego nie czuć w jednym a czuć w drugim to na moje oko (choć jedno mam bleszczate) raczej ten co w nim czuć ma lepsze odejście, jest jeszcze fakt że jak prowadzisz i trzymasz się kierownicy to tego wciskania tak nie czuć, jak wsiądziesz do czyjegoś auta to zazwyczaj siedzisz jako pasażer i wtedy wrażenia są inne

Wrażenia opisane z fotela kierowcy, ściganie (czyli odejście) testowane z rolki od 2 biegu w obu samochodach na przemian zmiana kierowcy, zawsze Rover deczko lepszy nie dużo ale zawsze. I mój nie wciska i jest cichszy od ryczącej BMW mam V6 i mi tu nie gadaj bo w BeEmie można ogłuchnąć tam jednak wydech troche bardziej sportowy. Może 1,8 jest głośniejszy od 2.0V6 :hm:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Roverek na baterie :D
surek16 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Lip 24, 2012 04:50
haszczyc
Brak nowych postów [R75] Skrzypi mi Roverek :(
iThomas Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Gru 04, 2010 16:33
iThomas
Brak nowych postów [R75] Roverek stracił moc
kowart1971 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Wrz 15, 2009 18:43
SeniorA
Brak nowych postów [75] ROVERek pali wentylatory!
Mr.RovereK Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Paź 22, 2012 21:32
dukat11
Brak nowych postów [i] Roverek kończy swój żywot...
krzyszp Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Paź 16, 2021 19:19
krzyszp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink