Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Silnik nierówno pracuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Silnik nierówno pracuje
Autor Wiadomość
tomi78 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 209
Skąd: nowa sol



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 14:22   [R416] Silnik nierówno pracuje
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Do dzisiaj nie uzyskalem na to odpowiedzi, jest wiele tematow podobnych ale zaden nie rozwiazuje mojego problemu. Silnik moj odpala bez zadnych problemow zawsze czy zimno czy cieplo bez roanicy i przez pewien okres chodzi rowniutko ,po odpaleniu potem zaczyna nierowno chodzic tak jakby nie palil na jeden cylinder po jakis dwoch minutach zaskakuje i silnik pracuje rowniutko i nic sie nie dzieje. Dodam ze podczas tego gdy silnik nierowno chodzi to gdy sie jedzie to troche szarpie samochodem. Co to moze byc gdyby czujnik temperatury to by od razu zle chodzil tak sobie mysle uklad zaplonowy wymieniony oprocz cewki . To sie dzieje bez wzgladu czy cieplo zimno deszczowo czy sucho zawsze jest tak samo . Pomozcie moze ktos z was spotkal sie z takim problemem
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Cze 24, 2011 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 26, 2009 14:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
irons122 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 14:34   

wczoraj pojechałem na warsztat z podobnym problemem na początku nierówno pracował a po jakims czasie zaczął szarpać i tak coraz mocniej w czasie jazdy jak cos powiedza na diagnostyce komp to napiszę.
 
 
 
tomi78 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 209
Skąd: nowa sol



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 14:55   

Dobra to daj mi znac czekam . Mi szarpie tylko wtedy jak nierowno pracuje silnik czyli przez jakies dwie minuty tak wszystko jest ok juz pozniej. Zastanawia mnie czemu po odpaleniu pracuje rowno potem zaczyna dopiero nierowno pracowac a potem jest juz wszystko tak jak ma byc.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 17:02   

tomi78 napisał/a:
po odpaleniu potem zaczyna nierowno chodzic tak jakby nie palil na jeden cylinder po jakis dwoch minutach zaskakuje i silnik pracuje rowniutko i nic sie nie dzieje.


no bo np. na poczatku nie sa brane pod uwage sygnaly z sondy lambda bo nie pracuje,
chyba ze ktorys czujnik w danym przedziale temp ma zle parametry
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
tomi78 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 209
Skąd: nowa sol



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 07:27   

No ale jakby tylko na poczatku nie byl brany sygnal z sondy lambda to gdyby zaczal po jakims czasie chodzic nierowno to by juz tak caly czas chodzil a on przestaje i jest wszystko ok.Zastanawiam sie nad cewka , ale czy cewka moze takie problemy stwarzac? No moze to jakies czujniki bo juz sam nie wiem co to jest ,mechanicy tez juz nie jeden patrzyl i nic kazdy co innego kaze wymienic i zaden jeszcze nie trafil.
 
 
zmarly1 



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 14:26   416Si 16V + LPG

Własnie staram sie rozwiazac ten sam klopocik. Mam wymienione wszystkie elementy zaplonu( swiece,cewka, kable, palec, kopulka) Na LPG smiga mi pieknie rowniutko pracuje nie ma czego poprawiac, ale na benzynie jest ten wlasnie klopot ze na wolnych obrotach nie ladnie brzmi jak by palil na 3 garach i zauwazylem ze w czasie przyspieszania ma ostatnio jakies opuznione reagowanie na pedal gazu. Dzis wymienilem filtr powietrza nic nie dalo, filtr paliwa zostal wymieniony wczoraj i bez zmian. Moze silnik krokowy? Zaznaczam ze na LPG nic sie nie dzieje. Wiec problem lezy po stronie dostawy benzynki do silnika badz powietrza. Jesli sie wyjasni to napisze Pozdr.
 
 
 
grzesiek-neomix 



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: świdnica



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 15:44   

Witam wszystkich, mam identyczny problem w moim R200 , odpalam silnik kilkanascie sekund pracuje równo, później zaczyna sie dusić , dławić, musze go trzymać na obrotach, po kilku minutach wszystko jest ok.Wymieniłem przewody, kopułkę , palec , swiece i silnik krokowy.problem jak był tak jest dalej.Szlag mnie trafia z tym autem szczerze mówiac, albo trafiłem na zły egzemplarz bo zawsze coś nawali, albo wszystkie te angielskie cacka są tak awaryjne.oznajmiam wszystkim że postawię z chęcią litrowego Walkera jak ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 20:18   

zmarly1 napisał/a:
brotach nie ladnie brzmi jak by palil na 3 garach


byc moze zasyfil sie jeden z wtryskiwaczy, przy gazie jest to mozliwe

grzesiek-neomix napisał/a:
odpalam silnik kilkanascie sekund pracuje równo, później zaczyna sie dusić , dławić, musze go trzymać na obrotach, po kilku minutach wszystko jest ok


moze sonda w pewnym zakresie temp. jakies glupoty wysyla do kompa, a jak sie juz solidnie rozgrzeje to jest ok
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
merlin11228 



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 17:06   

Witam jestem nowym uzytkownikiem forum nio i szczesliwym posiadaczem 416 którego wczoraj dosyc okazyjnie zakupiłem,ale do rzeczy.Mam chyba dosyc podobny problem z silnikiem z tym ze jeszcze nie zdarzyłem przejrzec, swiec, przewodów ,przepustnicy i.t.d ale jutro sie tym zajme.A dokladniej- u mnie silniczek po dodaniu gazu dosyc wolno schodzi z obrotów poczym sie zatrzymuje na chwile na 1100 i spada do okolo 900(przy tych obrotach i zimnym silniku delikatnie nim rzuca) zauwazyłem ze troszke mam cos nie tak z wtyczka silnika krokowego bo po dotknieciu jej silnik wskakiwał na 2000 obrotów ale to jest do zrobienia ,uboczny efekt złego styku na wtyczce jest taki ze przy włączeniu wentylatora na chłodnicy silnik wskakuje na 2000 obrotów ale jak tylko ja dopchne wszystko jest oka.Nio i to wszystko to nic jedynie mnie martwi najwieksza bolączka mianowicie silnik potrafi zgasnac podczas jazdy ale tylko na biegu jałowym na niskich obrotach ,czyli jak np dojezdzam do skrzyzowania jest to niezalezne od tego czy jest on cieply czy zimny.nio i ostatnie mam wrazenie ze nie działa mi ssanie jakie powinien miec obroty silnik na ssaniu i przy jakiej mniej wiec temperaturze na zewnatrz jest pewne ze ssanie powinno sie załączyć??Jezeli miał ktoś podobne problemy bardzo prosze o odpowiedz bo niestety z tego co zauwazyłem jest wiele podobnych tematów lecz pozostawinych bez odpowiedzi.....

własnie zauwazyłem ze czasami zejdzie na te 900 obrotow poczym wskoczy na sekunde na 1100 i zejdzie spowrotem na 900 pomocy
 
 
 
grzesiek-neomix 



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 14
Skąd: świdnica



Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 08:48   

merlin11228 napisał/a:
Witam jestem nowym uzytkownikiem forum nio i szczesliwym posiadaczem 416 którego wczoraj dosyc okazyjnie zakupiłem,ale do rzeczy.Mam chyba dosyc podobny problem z silnikiem z tym ze jeszcze nie zdarzyłem przejrzec, swiec, przewodów ,przepustnicy i.t.d ale jutro sie tym zajme.A dokladniej- u mnie silniczek po dodaniu gazu dosyc wolno schodzi z obrotów poczym sie zatrzymuje na chwile na 1100 i spada do okolo 900(przy tych obrotach i zimnym silniku delikatnie nim rzuca) zauwazyłem ze troszke mam cos nie tak z wtyczka silnika krokowego bo po dotknieciu jej silnik wskakiwał na 2000 obrotów ale to jest do zrobienia ,uboczny efekt złego styku na wtyczce jest taki ze przy włączeniu wentylatora na chłodnicy silnik wskakuje na 2000 obrotów ale jak tylko ja dopchne wszystko jest oka.Nio i to wszystko to nic jedynie mnie martwi najwieksza bolączka mianowicie silnik potrafi zgasnac podczas jazdy ale tylko na biegu jałowym na niskich obrotach ,czyli jak np dojezdzam do skrzyzowania jest to niezalezne od tego czy jest on cieply czy zimny.nio i ostatnie mam wrazenie ze nie działa mi ssanie jakie powinien miec obroty silnik na ssaniu i przy jakiej mniej wiec temperaturze na zewnatrz jest pewne ze ssanie powinno sie załączyć??Jezeli miał ktoś podobne problemy bardzo prosze o odpowiedz bo niestety z tego co zauwazyłem jest wiele podobnych tematów lecz pozostawinych bez odpowiedzi.....

własnie zauwazyłem ze czasami zejdzie na te 900 obrotow poczym wskoczy na sekunde na 1100 i zejdzie spowrotem na 900 pomocy



Mam identyczny problem :)
 
 
 
merlin11228 



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd: Sosnowiec



  Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 12:32   

tak i po krotkim przegladzie autka doszłęm ze silniczek krokowy u mnie nie działa ,mimo iz ładnie sobie brzeczy.a dokladnie bolec silnika krokowego nie powraca po maxymalnym wychyleniu wrecz wypada z silniczka poprostu wewnatrz objechała sie zebatka i od co.rozwiazanie chwilowe ustawiłem bolec w pozycji tak aby silnik miał 1000 obrotow i zakleiłem go:) :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 1.6 16V 96r]Nierówno pracuje silnik na postoju
Mirson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Wrz 22, 2010 08:47
Mirson
Brak nowych postów [R416] Problem auto pali ale silnik pracuje nierówo
resonQ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Pon Maj 12, 2014 13:48
dirtdaras
Brak nowych postów [45 2.0TD 05`] GŁOŚNO PRACUJE SILNIK
adamo48 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Kwi 16, 2010 10:47
Brt
Brak nowych postów [MG ZS] silnik pracuje jak traktorek,na zimnym.
edwincal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Paź 02, 2012 18:31
edwincal
Brak nowych postów [R420] SILNIK PRACUJE PO WYŁĄCZENIU ZAPŁONU
1973krzysiek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Mar 10, 2008 09:19
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink