Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Dodatkowe glosniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Dodatkowe glosniki
Autor Wiadomość
keraj83 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Żagań



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:30   [R200] Dodatkowe glosniki

Witam,

Na wstepie dodam ze nie znam sie zbytnio na car audio i dla tego chcialbym sie zapytac jak moge podlaczyc dodatkowe glosniki.
Mam wyjscie w radiu 4x wiec z przodu w drzwiach mam glosniki i 2 na tyle, ale chcialbym jeszcze dolozyc 2 dodatkowe na tyl. Co powinienem zrobuc w tym przypadku ?

Pozdrawiam!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:35   

Witam

Przede wszystkim odpuścić sobie dodatkowe głośniki. To nie ilość głośników świadczy o jakości czy głośności. Powiedz ile masz na wydanie wtedy coś się wymyśli. Najlepsza opcja to pozbyć się przednich i tylnych. W zamian zamontować przednie dobrej jakości. Jeżeli masz około 200zł na wydanie to możesz spodziewać się bardzo sporej różnicy :) .

Pozdrawiam
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
keraj83 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Żagań



  Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:29   

Botanix napisał/a:
Najlepsza opcja to pozbyć się przednich i tylnych. W zamian zamontować przednie dobrej jakości.


Wlasnie to zrobilem. Wymienilem oryginalne, bo byly tam jeszcze i zamontowalem nowe i mocniejsze z przodu. Te z tylu rowniez wymienilem, ale tam sa male (10cm srednicy), wiec nie graja za dobrze. Z przodu etekt jest zadowalajacy ale z tylu juz nie i dlatego zastanawiam sie czy moge dolaczyc dodatkowe i zamontowac je na polce. Slyszalem ze jak przesadze to moge spalic sobie radio, czy to prawda ?

Rozwazam tez inna opceje, a dokladniej to kupienie subbufera ze wzmacniaczem i wyjsciem na 2 glosniki i wtedy zamontowac je na polce. Kasa sie zawsze znajdzie, ale nie do przesady :cool:

Pozdrawiam
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:42   

Cytat:
Rozwazam tez inna opceje, a dokladniej to kupienie subbufera ze wzmacniaczem


To ma sens

Cytat:
...i wyjsciem na 2 glosniki i wtedy zamontowac je na polce.


To nie ma sensu :)

Mam wrażenie, że nie wiesz co chcesz uzyskać tymi dodatkowymi głosnikami. Chodzi ci o ogólną głosność, bas, sopran czy co :) ?
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 02:46   

Ja obecnie w swoim R 200 zamontowałem 6X9 w półkę bez wzmacniacza 9623i zamiast tych małych, bo to jest beznadziejne miejsce na jakiekolwiek głośniki, w obecnej chwili grają zasilane zwykłym radiem Pioneera i dają radę :D ... w dalszych planach mam zamiar kupić wzmacniacz 2 kanałowy pod subwoofer na BP (Band Pass) i podłączyć pod wzmacniacz na 2.5 mm kablu te 6X9 by wydusić z nich wszystko co sie da i uzyskać jak największą jakość dźwięku. W przód natomiast będzie odseparowany zestaw Infinity ref 6020CS, który sądzę że będzie wystarczającym uzupełnieniem przodu. Na sam koniec zmienię jednostkę sterującą (Radio) na pioneera 7900 UB lub IB (UB czy IB to już kwestia gadżecika). Oczywiście wszystko trzeba będzie wyciszyć i wytłumić... :/ a następnie wymyśliłem sobie jeszcze bardzo fajny patent a mianowicie DVD podłączone podrze tą jednostkę sterującą dwa monitory w zagłówkach, oraz jeden prawdopodobnie (zwróć uwagę na podkreślenie) zabudowany gdzieś na desce rozdzielczej chowany, wysuwany czy coś w tym stylu... trochę drogo ale efekt podejrzewam będzie piorunujący :D

prawa autorskie zastrzeżone na wykonanie itp :D :cool:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 15:34   

Cytat:
Ja obecnie w swoim R 200 zamontowałem 6X9 w półkę bez wzmacniacza 9623i zamiast tych małych, bo to jest beznadziejne miejsce na jakiekolwiek głośniki,


Skoro miejsce na głośniki jest beznadziejne to po co montowałeś tam głośniki :) ?

Cytat:
w dalszych planach mam zamiar kupić wzmacniacz 2 kanałowy pod subwoofer na BP (Band Pass)


Czemu na band-pass się decydujesz?
Cytat:

podłączyć pod wzmacniacz na 2.5 mm kablu te 6X9 by wydusić z nich wszystko co sie da i uzyskać jak największą jakość dźwięku.


Jeżeli przez wzmacniacz masz na myśli wzmacniacz w radiu to nie ma sensu montować tak grubych kabli - żadnego.

Cytat:
W przód natomiast będzie odseparowany zestaw Infinity ref 6020CS, który sądzę że będzie wystarczającym uzupełnieniem przodu


Co znaczy uzupełnieniem przodu? Coś oprócz tych infinity chcesz jeszcze z przodu trzymać?
Cytat:

Oczywiście wszystko trzeba będzie wyciszyć i wytłumić...


Koniecznie :)


Teraz rada ode mnie. Pozbądź się 6x9 i 9623i w momencie gdy wmontujesz suba... jeśli chcesz je zatrzymać to zrób im obudowy. Inaczej sub będzie niemiłosiernie zniekształcał dźwięk z tych głośników. Przy mocnym graniu może Ci je uszkodzić. Skoro mocny bas potrafi wymasować plecki to wyobraź sobie co zrobi z tymi membranami... ;)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 17:20   

Już tłumaczę :D

1. Nie chodzi mi ze miejsce w półce na 6X9 jest beznadziejnie, tylko na te malutnie głośniczki w plastiku co są obok pasów i szyby... chodziło mi o to miejsce co byś tam nie wsadził i tak kijowo zagra :P
2. Zdecydowałem sie zakupić woofer JBL GTO 1204 BP... jakoś jestem przekonany bardziej do BP niż BR. Wydaje mi sie że Band Pass ma lepsze brzmienie i rotacja powietrza jest znacznie lepsza, natomiast dla mnie Bass Reflex strasznie pluje tym powietrzem przez co bass wydaje sie taki chrypliwy :/
3. nie nie nie źle mnie zrozumiałeś...;) nie chodzi mi o wzmacniacz w radyjku tylko wzmacniacz dwukanałowy pod który, będzie w bagażniku podpięty i woofer i 6x9 już rozumiesz ??
4. uzupełnienie przodu tzn że te Infinity ref 6020CS bedą zdecydowanie lepsze od tych które mam teraz (patrz standard) i będą uzupełniać z przodu to co robi tył.

5. jeśli chodzi o radę co do usunięcia 6x9 podczas gdy dojdzie woofer odrzucę ponieważ robiłem już z kolegą taki projekt jak mój i wręcz przeciwnie bardzo dobrze sie maja te 6x9 pod wzmacniaczem wraz z wooferem, żadnych zniekształceń dzwięku czy uszkodzeń membrany nie ma dodam, że nie są one w żadnych budowach :D

Owszem mocny bass lubi masować ale widzę że nam chodzi o co innego w CA ja potrzebuje czystości dźwięku, żebym usłyszał jak igła w gramofonie trzeszczy jeśli wiecie o co mi chodzi :D dlatego też tłumię auto :)

aa no i oczywiście do bagażnika pod wzmacniacz kondensator, który bo to mi walczył ze spadkami napięcia :D
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 20:51   

Cytat:
1. Nie chodzi mi ze miejsce w półce na 6X9 jest beznadziejnie, tylko na te malutnie głośniczki w plastiku co są obok pasów i szyby... chodziło mi o to miejsce co byś tam nie wsadził i tak kijowo zagra :P


Tak to zrozumiałem za pierwszym razem chodziło mi o głośniki po bokach a nie w półce ;)

Cytat:
2. Zdecydowałem sie zakupić woofer JBL GTO 1204 BP... jakoś jestem przekonany bardziej do BP niż BR. Wydaje mi sie że Band Pass ma lepsze brzmienie i rotacja powietrza jest znacznie lepsza, natomiast dla mnie Bass Reflex strasznie pluje tym powietrzem przez co bass wydaje sie taki chrypliwy :/


BP ma nieco inny spadek dB :) . W BR jest 24db/ oktawe a w BP 18. Jest to coś pomiędzy obudową zamkniętą i bass-reflex. Posiada zalety obu za to wady żadnej z nich. Nie twierdziłem, że zły wybór chciałem wiedzieć tylko czemu :)

Cytat:
3. nie nie nie źle mnie zrozumiałeś...;) nie chodzi mi o wzmacniacz w radyjku tylko wzmacniacz dwukanałowy pod który, będzie w bagażniku podpięty i woofer i 6x9 już rozumiesz ??


Rozumiem, chcesz pod wzmacniacz 2 kanałowy podpiąć głośniki 6x9 i subwoofer. Pytanie tylko jak to zrobisz, żeby czegoś nie uszkodzić :) ? Rozumiem też teraz czemu band-pass ( obudowa tworzy naturalny filtr górno przepustowy, jednak nie tak dobry jak ten we wzmakach niestety ).

Zły pomysł podłączać pod 2 kanały 3 głośniki, nie tylko jeśli chodzi o groźbę uszkodzenia ale kontroli dźwięku jego jakości, no nie polecam :)

Cytat:
4. uzupełnienie przodu tzn że te Infinity ref 6020CS bedą zdecydowanie lepsze od tych które mam teraz (patrz standard) i będą uzupełniać z przodu to co robi tył.


Rozumiem tak tez pomyślałem ale chciałem się upewnić. Mimo wszystko źle trochę podchodzisz do tematu, nie od tej strony. To z tyłu powinno się ewentualnie uzupełniać to co robi przód a nie na odwrót. Przód jest najważniejszy, tył nie ma znaczenia chyba że prowadzisz siedząc na tylnym siedzeniu :) .

Cytat:
5. jeśli chodzi o radę co do usunięcia 6x9 podczas gdy dojdzie woofer odrzucę ponieważ robiłem już z kolegą taki projekt jak mój i wręcz przeciwnie bardzo dobrze sie maja te 6x9 pod wzmacniaczem wraz z wooferem, żadnych zniekształceń dzwięku czy uszkodzeń membrany nie ma dodam, że nie są one w żadnych budowach :D


To, że Ci się wydaje, że zniekształceń dźwięku nie ma nie znaczy, że go nie ma. Bas wygina blachę... to co robi z membraną :) ? Chcesz zostawić zostaw ale jeśli chcesz zrobić serio fajne CA to zaczynasz nie od tej strony...

Cytat:
Owszem mocny bass lubi masować ale widzę że nam chodzi o co innego w CA ja potrzebuje czystości dźwięku, żebym usłyszał jak igła w gramofonie trzeszczy jeśli wiecie o co mi chodzi :D dlatego też tłumię auto :)


Tylko, że Twoje założenia temu zaprzeczają. Nie tak buduje się porządny zestaw CA.

Cytat:

aa no i oczywiście do bagażnika pod wzmacniacz kondensator, który bo to mi walczył ze spadkami napięcia :D


Przy takich mocach zbędny. Kondensatory wstawia się gdy moce sięgają rzędu 1000- watt. Inaczej to jak wyrzucenie kasy w błoto.

Widzę, że gotówki masz wystarczająco ale niestety wykonanie troszeczkę nie takie. Chciałem pomóc i doradzić jak zrobić to dobrze ale widzę, że nie przekonam :)

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 14:37   

przekonać może i nie przekonasz, ale chętnie usłyszę jak byś to zrobił, a kondensator nie jest znowu taki drogi więc sie jeszcze zobaczy :D . Wypowiedz się jak Ty byś to zrobił, może w którejś części cię posłucham... :D o tłumieniu możesz nie pisać bo na tym punkcie to mam obsesję... :P tak że spoko. POZDRO

a i jeszcze nie rozumiem co masz na myśli w pkt.5 że moje założenia temu zaprzeczają :D a jeśli chodzi o podłaczenie 6x9 i woofera pod jeden dwu kanałowy wzmacniacz to jest bardzo dobry pomysł do uszkodzeń nie dojdzie ;) wtedy dopiero to 6X9 ożywają

zaraz gdzieś miałem link ze wzmaką http://www.allegro.pl/ite...l_bonus_ss.html

przepraszam bardzo nie 2 kanałowy tylko 4 kanałowy, myślałem o czym innym i pisze coś innego :)
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 15:15   

Cytat:
a i jeszcze nie rozumiem co masz na myśli w pkt.5 że moje założenia temu zaprzeczają :D a jeśli chodzi o podłaczenie 6x9 i woofera pod jeden dwu kanałowy wzmacniacz to jest bardzo dobry pomysł do uszkodzeń nie dojdzie ;) wtedy dopiero to 6X9 ożywają


Miałem to rozwijać ale się poprawiłeś. 2 a 4 kanałowy wzmacniacz to spooora różnica :) .
Co do wzmaka fajny, ale za mniejsze pieniądze można kupić lepszy. Rozejrzyj się za Rofckfordem.

Cytat:
przekonać może i nie przekonasz, ale chętnie usłyszę jak byś to zrobił, a kondensator nie jest znowu taki drogi więc sie jeszcze zobaczy :D . Wypowiedz się jak Ty byś to zrobił, może w którejś części cię posłucham... :D o tłumieniu możesz nie pisać bo na tym punkcie to mam obsesję... :P tak że spoko. POZDRO


No to już piszę... masz kupę kasy do wywalenia a to duży plus jeśli chodzi o CA. Z tym, że dodatkowe głośniki z tyłu jakości dźwięku nie poprawią, będzie trochę głośniej to fakt ale nie ładniej. Zastanów się na czym Ci zależy. Co chcesz osiągnąć przez głośniki tylne? Głośność, jakość dźwięku, przestrzeń dźwięku?

Przodu jeszcze nie kupiłeś więc... Czy nie lepiej w cenie średnich przodów i tyłów kupić na prawdę niezły przód? Nie jeździsz limuzyną 7 metrową tylko roverkiem 200 ( tak jak ja ). Dobre przody, dobrze umiejscowione i dobrze odcięte wystarczą Ci na cały samochód.

Na Twoim miejscu więc skupiłbym się na:

1. Solidny przód ( tyłu bym się pozbył )
2. Subwoofer w obudowie zamkniętej ( impuls jak z armaty )
3. Nie jeden 4-kanałowy wzmacniacz a 2 dwukanałowe.

Cytat:
a kondensator nie jest znowu taki drogi więc sie jeszcze zobaczy


Drogi nie jest ale przy tych mocach kompletnie NIC Ci nie da. Jest to kwota, którą możesz dołozyć doc czegoś innego.... tam gdzie różnica będzie.

Kondensator zaczyna działać wtedy, gdy potrzebujesz chwilowej mocy większej niż akumulator jest w stanie dać a uwierz mi przy tym wzmaku do tego nie dojdzie, musiałbyś kupić coś 2 razy mocniejszego i słuchać tego na pełnej mocy.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 17:20   

nie wiem gólnie to mi odbiło żeby zrobić wszytko na INFINITY i JBL i tego będę sie trzymał... jeśli chodzi o tył to zobaczę jeszcze czy naprawdę zrezygnuję z tych 6x9, są zamontowane jeżdżą jestem z nich zadowolony (oczywiście podłączone są bezpośrednio do radia). co o przodu chciał bym zachować wszystko w standardowych miejscach jak to mówią niepozorny ale ma pier... :D bo myślałem jeszcze nad 16 Kappa ale to już są przesadnie drogie... tak że nie wiem sam milion myśli na minutę a cel jeden głośno z dobrym czystym bassem o nieskazitelnej jakości przestrzennym dźwiękiem...

mam jeszcze jedno pytanie co do kondensatora, czy czasami nie spowolni on rozładowywanie akumulatora podczas głośnego grania na postoju przy zgaszonym silniku i zapobiegnie spadkom napięcie gdy akumulator będzie nie ładowany ?? ...
Bo nie chciał bym przygody, że po załóżmy godzinie grania, nie będę miał czym odpalić samochodu :lol:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 20:20   

To czy masz kondensator czy nie, nie ma wplywu na to jak szybko rozladowuje Ci sie bateria.On tylko przechowuje w sobie czesc energi na mocniejszy wykop.W zasadzie biorac pod uwage straty na dodatkowych kablach z kondkiem to ciut szybciej aku rozladujesz.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Martti 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 26
Skąd: Legionowo



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 22:39   

Witam,
tak czytam sobie ten temat, wydaje mi sie, ze masz juz jakis obraz,
moze ktos ci cos powiedzial i teraz szukasz tylko potwierdzenia swoich teorii.
Z tego co sie zorientowalem, az tak bardzo na jakosci dzwieku ci nie zalezy....
ma byc glosno i nie charczec, zatem to co zaproponowales na infinity i jbl zadowoli cie
w pelni.
Kolega Botanix staral sie ukierunkowac cie na jakosc dzwieku - przekazu
aby bylo mozna sluchac niuansow, a nie tylko czysto i glosno.
Majac z tylu jajka + subwoofer + wzmak 4-kanalowy musisz pomyslec o zasileniu przodu.
Obudowa BP spokojnie da rade naglosnic okolice, bedziesz najpierw slyszany, potem widziany.

Ja podobnie jak kol. Botanix skupilbym sie na
1 zestaw na przod - ktorego wczesniej poslucham, chocby na szafie
2 wzmacniacz
3 subwoofer (dla mnie obudowa zamknieta i max 25cm)

Pomijam kwestie kabli i dostosowania drzwi
(dystans z MDF pod glosnik i stworzenie namiastki komory rezonansowej dla 16 w drzwiach) jako oczywiste

pozdro,
Martti
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 14:39   

będę robił sprawdzał i patrzył co sie dzieje :) może i macie racje jestem taki że do póki nie dotknę nie usłyszę jak gra do póty nie uwierzę niestety taki już jestem :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów jakie glosniki wysokotonowe (r200)
rafalbalec Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sro Lip 14, 2010 10:21
Brt
Brak nowych postów R200 jakie glosniki stadardowe ?
lukasz2002 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Lut 24, 2008 10:34
rovero
Brak nowych postów [R200] Glosniki INFINITY ref 655cs
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 06, 2012 11:17
zibik21
Brak nowych postów Dodatkowe głośniki
Kam971 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pon Maj 02, 2016 20:23
BigBoyPL
Brak nowych postów [mg zr] glosniki
xtomekx Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Wrz 19, 2008 15:23
rodi_



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink