Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45/MG ZS] Ile wytrzymuje sprzęgło i jakie są jego koszta ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45/MG ZS] Ile wytrzymuje sprzęgło i jakie są jego koszta ?
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:46   [R45/MG ZS] Ile wytrzymuje sprzęgło i jakie są jego koszta ?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Siemka
Mam pytanko ile powinno wytrzymac sprzeglo w benzynie 1.8 ?? ?
Ile kosztuje takie sprzeglo (dobre a nie byle co ) i co plecicie zeby zapodac i gdzie jest odpowietrznik od pedalu sprzegla ?? ?

Pedał sprzegła lapie mi przy podlodze i nie wiem czy to juz sprzeglo mowi pa czy moze sie zapowietrzy uklad :(

na jakiej wysokosci powienien lapac pedal sprzegła ?? ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Maj 23, 2011 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 18:54   

Ceny sprzęgieł możesz sprawdzić w tomateam.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 19:35   

kasjopea napisał/a:
Ceny sprzęgieł możesz sprawdzić w tomateam.


masz racje zupelnie zapomnialem ale co z reszta mojego pytania ?? ??
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 20:38   

To już ja niestety nie pomogę :/
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 19:23   

kasjopea napisał/a:
To już ja niestety nie pomogę :/


mam nadzieje ze sie ktos taki znjadzie :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 20:44   

BoloSr napisał/a:
ile powinno wytrzymac sprzeglo w benzynie 1.8 ??

zależy kto i jak jeździ ;)
przy częstym piskaniu itp to może i po 50 kkm umrzeć

jeśli chodzi o zapowietrzony układ to po pierwsze zerknij czy masz płyn w zbiorniczku na pompce :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 20:49   

sTERYD napisał/a:
BoloSr napisał/a:
ile powinno wytrzymac sprzeglo w benzynie 1.8 ??

zależy kto i jak jeździ ;)
przy częstym piskaniu itp to może i po 50 kkm umrzeć

jeśli chodzi o zapowietrzony układ to po pierwsze zerknij czy masz płyn w zbiorniczku na pompce :cool:


no ale ja tak raczej nie jezdze chyba ze poprzedni wlasciel to robil ale z tego co wiem to raczej nie :)
mzasz moze fote gdzie tego szukac ?? ? i czy jakby sie zapowietrzylo to pedal by przypadkiem nie opadl ?? bo on akurat jest wyzej niz hamulec :mad:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 20:54   

pedał ma swoją sprężynkę więc będzie się cały czas trzymał w tym samym miejscu dopóki go nie wciśniesz ;)
a baniaczek jest pod tą skrzynką bezpieczników pod maską. W R45 trzeba ją odkręcić żeby tam zajrzeć, nie to co w 400 ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 20:56   

sTERYD napisał/a:
pedał ma swoją sprężynkę więc będzie się cały czas trzymał w tym samym miejscu dopóki go nie wciśniesz ;)
a baniaczek jest pod tą skrzynką bezpieczników pod maską. W R45 trzeba ją odkręcić żeby tam zajrzeć, nie to co w 400 ;)


oki to jutro bede zagladal (a jak to wyglada ?? ? )a jak to w razie czego odpowietrzyc ?? ? i co tam zalac za płyn ??
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:02   

okrągły gumowy korek na walcu wychodzącym ze ciany grodziowej. Jak podniesiesz puszkę z bezpiecznikami to tam za dużo zbiorniczków nie ma ;)
tylko pod tym korkiem jest jeszcze kumowy miękki kubełek (często wyłazi razem z korkiem), a dopiero potem jest płyn Dot-3 lub dot-4 (fabrycznie chyba 3)
odpowietrzenie to skomplikowańsza sprawa, bo niestety producet nie zamontował odpowietrzacza na tłoczku :/ musisz użuć wysprzęglika jak strzykawki i najpierw napełnić go dokładnie, a potem najlapiej wstrzyknąć płyn do pompki "od tyłu"
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:07   

sTERYD napisał/a:
okrągły gumowy korek na walcu wychodzącym ze ciany grodziowej. Jak podniesiesz puszkę z bezpiecznikami to tam za dużo zbiorniczków nie ma ;)
tylko pod tym korkiem jest jeszcze kumowy miękki kubełek (często wyłazi razem z korkiem), a dopiero potem jest płyn Dot-3 lub dot-4 (fabrycznie chyba 3)
odpowietrzenie to skomplikowańsza sprawa, bo niestety producet nie zamontował odpowietrzacza na tłoczku :/ musisz użuć wysprzęglika jak strzykawki i najpierw napełnić go dokładnie, a potem najlapiej wstrzyknąć płyn do pompki "od tyłu"


no to znalesc to znjade ale z tym odpowietrzanie to juz sie boje :beczy:
nie bardzo kumam jak mam to zrobic :(
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:10   

jakby płynu nie było widać, to na początek spróbuj wcisnąć tłoczek wysprzęglika ile wlezie i może to wystarczy, żeby się na dnie kropelka pojawiła ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:13   

sTERYD napisał/a:
jakby płynu nie było widać, to na początek spróbuj wcisnąć tłoczek wysprzęglika ile wlezie i może to wystarczy, żeby się na dnie kropelka pojawiła ;)


czyli mowisz o tym co jest na skrzyni biegow i wciska lape od sprzegla ?? ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:14   

tak :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:16   

sTERYD napisał/a:
tak :cool:


oki to widze ze jutro bede musial kombinowac moze to sprzeglo jeszce pociagnie :mrgreen:

na jakiej wysokosci powienien lapac pedal sprzegła ?? ?
Ostatnio zmieniony przez BoloSr Pią Maj 01, 2009 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:18   

sTERYD napisał/a:

a baniaczek jest pod tą skrzynką bezpieczników pod maską. W R45 trzeba ją odkręcić żeby tam zajrzeć, nie to co w 400 ;)


W moim 416 też trzeba odkręcić skrzynkę bezpieczników żeby się dostać do pompki.

BoloSr napisał/a:

no to znalesc to znjade ale z tym odpowietrzanie to juz sie boje :beczy:
nie bardzo kumam jak mam to zrobic :(


odpowietrzenie polega na tym że, musisz mieć jeszcze jedną osobę, Ty odkręcasz puszkę z bezpiecznikami i wyjmujesz korek z pompki (mając w ręku DOT 4) druga osoba naciska sprzęgło( to powoduje przepływ z tłoczka koło skrzyni na pompkę - albo odwrotnie) kilka razy, - Ty dolewasz płynu, jeśli trzeba, jak płyn będzie już jednolity (bez bombli), przestajecie pompować sprzęgło - dolewasz do 3/4 zbiorniczka w pompce i jest już wszystko ok. Jesli to nie pomoże, to znaczy że sprzęgło do wymiany. hej!!
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:19   

fearless napisał/a:
sTERYD napisał/a:

a baniaczek jest pod tą skrzynką bezpieczników pod maską. W R45 trzeba ją odkręcić żeby tam zajrzeć, nie to co w 400 ;)


W moim 416 też trzeba odkręcić skrzynkę bezpieczników żeby się dostać do pompki.

BoloSr napisał/a:

no to znalesc to znjade ale z tym odpowietrzanie to juz sie boje :beczy:
nie bardzo kumam jak mam to zrobic :(


odpowietrzenie polega na tym że, musisz mieć jeszcze jedną osobę, Ty odkręcasz puszkę z bezpiecznikami i wyjmujesz korek z pompki (mając w ręku DOT 4) druga osoba naciska sprzęgło( to powoduje przepływ z tłoczka koło skrzyni na pompkę - albo odwrotnie) kilka razy, - Ty dolewasz płynu, jeśli trzeba, jak płyn będzie już jednolity (bez bombli), przestajecie pompować sprzęgło - dolewasz do 3/4 zbiorniczka w pompce i jest już wszystko ok. Jesli to nie pomoże, to znaczy że sprzęgło do wymiany. hej!!



no to fajnie bedzie zabawa :) hej
na jakiej wysokosci powienien lapac pedal sprzegła ?? ?
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:23   

BoloSr napisał/a:

na jakiej wysokosci powienien lapac pedal sprzegła ?? ?


ZTCP na połowie jego wysokości, nie na dole i nie na górze! Hej!!
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 01, 2009 21:25   

fearless napisał/a:
BoloSr napisał/a:

na jakiej wysokosci powienien lapac pedal sprzegła ?? ?


ZTCP na połowie jego wysokości, nie na dole i nie na górze! Hej!!


to moje jest nie tak bo lapie na samym dole (moge wtedy wbic bieg ) i puszcza na 1/4 swojej wysokosci :roll:
 
 
alga 



Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 60

Rover 45

Wysłany: Pią Sie 17, 2012 18:47   

Panie i Panowie - poproszę o pomoc w wyborze sprzęgła do R45 1.8 16V a najlepiej całego kompletu... czy warto kupić używane np z gwarancją czy zdecydowanie lepiej nowe? Jaką firmę polecacie? Czy w granicach 250 zł da się już coś kupić?
_________________
"Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Sprzęgło i jego pochodne
Uszczelniacze
klozub Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Paź 02, 2008 01:00
sTERYD
Brak nowych postów [R45] jakie sprzęgło??
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Gru 11, 2013 09:19
wooy11
Brak nowych postów [R414] Jakie sprzegło?
Wiesia92 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Lut 18, 2015 09:53
driftdreamer
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420 Di 1997r.] Jakie sprzęgło.
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 09, 2010 10:37
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Jakie sprzęgło do1,6? i ile zębów i jaka średnica? i
ebson Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Sie 01, 2011 15:01
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink