Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 1.6 '99 LPG] Wyciek płynu chłodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400 1.6 '99 LPG] Wyciek płynu chłodniczego

Co to za uszczelka?
Autor Wiadomość
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:44   [R400 1.6 '99 LPG] Wyciek płynu chłodniczego

Witam,
Mam problem i oby to nie było coś poważnego. Zauważyłem ubytek płynu chłodniczego więc dolałem trochę, potem zacząłem szukać gdzie cieknie i zauważyłem jakiś wyciek. Domyślam się że to płyn chłodniczy bo reszta w normie. Wyciek zaznaczony na dołączonym obrazku. Jeśli możecie to dajcie znać czy to coś poważnego, ale jak na moje niedoświadczone oko to bez zdejmowania głowicy się nie obejdzie. W listopadzie miałem wymieniane jakieś uszczelniacze tłoków czy "cuś" więc głowica była zdejmowana, sprawdzana na szczelność i planowana.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MalyNicki 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 42
Skąd: Janikowo



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:13   

Na moje to wyciek z uszczelki kolektora ssącego, jeśli dobrze widze, miałem podobnie tzn. kolektor jest z tyłu ale wyciek widać również z przodu na styku głowicy z blokiem.
Sprawdź czy z tyłu silnika na bloku masz zacieki. Jeśli to uszczelka kolektora to koszt niewielki.
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:20   

uszczelka kolektora ssacego i wyciek z przodu??? cos nie halo. Na moje oko to HGF...
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:54   

hi
to wcale nie musi byc HGf
leci ci z pod glowicy, ale jak nie miesza sie z olejem lub nie wpada do 1 lub 2 cylindra ( wtedy bylby utrudniony rozruch) to obserwuj i nic nie rob, ew. jedz do reklamacji. ja mam tak samo od 4 miesiecy tylko, ze mnie jeszcze olej sie saczy.
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 23:08   

Olej czysty, po prostu rano jest plama pod samochodem. Wydaje mi się że podczas jazdy nie wycieka bo może pod wpływem ciepła coś się tam rozszerza i zatyka nieszczelność. Po jeździe nie ma ubytku za to rano mokro. Jutro przejadę po kilku "mechanikach" i dowiem się więcej.
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 23:51   

nie, faktycznie, skoro leci spod glowicy to nie HGF! Poprostu padla uszczelka (spartolona robota) i cieknie plyn na zewnatrz, po jezdzie nie bo silnik gorący i plyn paruje, a w nocy stoi zimny i sobie kap kap, wiec go widzisz. Tak czy owak plyn ucieka i uszczelka do wymiany no i pewnie skoro glowica planowana to tez! Czasem nie ma co sie oszukiwac, takie zycie...
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 07:28   Re: [R400 1.6 '99 LPG] Wyciek płynu chłodniczego

A to napewno płyn a nie olej, bo jak olej to może cieknąć z simeringów wałka rozrządu
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 11:33   

Kolego, cieknie Ci poprostu z pod głowicy, możesz spróbować ratować się dokręceniem głowicy. Ale żebyś nie przedobrzył z tym dokręcaniem :wink:
Albo ponowne zrzucenie głowicy, uszczelka itp... :roll:
Albo, jeśli Ubuwa Co tylko płynu i nic się z olejami nie miesza, to w sumie można by i to olać... Ale wtedy Pilnowanie poziomu płynu z wbiorniczku itp...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Maj 07, 2009 19:02   

Nowe info.
Płyn ucieka (ok. 0,5l na 3-4 dni) a wycieku nie ma. Nie wiem skąd się wziął płyn w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciu w pierwszym poście, ale już nic nie cieknie, a szkoda.
Już raz tak miałem, że płynu ubywało, wycieku nie było a w zbiorniczku zero śladów oleju. Problemem były jakieś "uszczelniacze tłoków". Mam nadzieje, że teraz to "tylko" uszczelka pod głowicą. Postanowiłem, że sam zajmę się naprawą "u babci na wsi" (ciekawe co z tego wyjdzie). Nie wiem tylko czy dam radę wymienić te "uszczelniacze tłoków" jeśli okaże się, że to one przepuszczają.

Co mi będzie niezbędnie potrzebne do wymiany uszczelek?
Klucz dynamometryczny,
płyny (olej, zamiast chłodniczego użyje wody z ludwikiem do przeczyszczenia układu)
komplet uszczelek i co jeszcze?
O zdolnościach nie pisze bo wiadomo (choć ich nie mam ale nie oddam znowu 1500zl)
Szpilek użyje tych samych, bo po pół roku chyba się nie rozciągnęły.

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 19:25 ]
Co ciekawe tego płynu ubywa tylko na postoju, bo jak się jeździ to poziom się utrzymuje. Nie rozumiem, poprzedni mechanik jak wymieniał mi te uszczelki twierdził, że za pół roku znowu to wylezie no i akurat mija pół roku od odebrania samochodu. Co za technologia to niech mnie ch...
Jak to możliwe jak ja nigdy nawet tym samochodem nie jeździłem do odcinki, nawet do 5 tyś./obr dobiłem raptem kilka razy. Jeżdżę raczej spokojnie.

[ Dodano: Czw Maj 07, 2009 19:51 ]
Przy jakim wskazaniu wskazówki na desce rozdzielczej mniej więcej włącza się wentylator? U mnie jest idealnie połowa, no może ciut poniżej i co chwile włącza się wentylator. Może być tak że się silnik przegrzewa i źle pokazuje na zegarach? jak na włączonym silniku odkręcę korek od zbiorniczka wyrównawczego to płyn się co prawda nie gotuje ale leci dużo pary. Może dlatego puszcza ta uszczelka bo się to wszystko przegrzewa?

Mazi nigdzie nie mam, kolek wlewu oleju to nawet suchutki jest, od zbiorniczka mokry ale beż mazi. W układzie są pozostałości po poprzedniej awarii uszczelki.
 
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 02, 2009 16:05   

no i mam w tym samym mijescu wyciek, dolewki robie ale 2litry na miesiac juz poszlo... Uszczelka przepuszcza czyli robota spartolona. Robikli mi HGF rok temu, a nawet ponad. Przejechalem nim z 12tys... Jezdze spokojnie, rzadko mam 4tys i to podczas wytprzedzania w trasie co najwyzej.
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Wyciek płynu chłodniczego
siekier Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Mar 09, 2014 15:02
kierowca
Brak nowych postów [R45] Wyciek płynu chłodniczego
ale,kurczę, jakiś dziwny
eszet Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Sie 22, 2007 12:29
eszet
Brak nowych postów [R45 2.0 iDt] wyciek płynu chłodniczego
liberoy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Paź 30, 2010 17:16
szoso
Brak nowych postów [R45] Wyciek płynu chłodniczego
bogski Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Kwi 29, 2012 20:15
Gość
Brak nowych postów [R416] Wyciek płynu chłodniczego
dom_n_k Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Cze 30, 2008 15:00
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink