Forum Klubu ROVERki.pl :: głosniki JBL 13cm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
głosniki JBL 13cm
Autor Wiadomość
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:59   głosniki JBL 13cm

witam mam zamiar zmienić głośniki w przednich drzwiach. syki i małą skrzynkę już mam i zastanawiam się nad kupnem takich głośników ( 16cm nie chce, chyba ze są montowane oryginalnie to wtedy kupie 16cm):

http://www.allegro.pl/ite...tis_bonusy.html
czy będą w miarę dobrze grały i pasowały w oryginalne miejsca bo nie rozkręcałem boczków. oczywiście drzwi wygłuszę matami
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:28   

orginalnie sa 16...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:38   

dzięki...bo przejrzałem wszystkie tematy itp. i jedni piszą ze 13 inni ze 16cm.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 19:35   

ziomek4007 napisał/a:
dzięki...bo przejrzałem wszystkie tematy itp. i jedni piszą ze 13 inni ze 16cm.
tak ale w r400 a nie r200. Poza tym odpusc sobie te jbl
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:01   

a jakieś Pioneera 16 dwudrożne?
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:04   

ile masz kasy?? nie sugeruj sie nazwami firm...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:06   

tylko 200zł:/ a poza tym nie jestem jakimś tam wielkim audiofilem...chcę żeby jakoś tam w miarę grało...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:28   

http://allegro.pl/item631..._960_f_vat.html

http://allegro.pl/item635..._6_1_sklep.html
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 20:37   

dla tego pierwszego zestawu musiałbym naprawdę dobrze wygłuszyć drzwi bo pewnie trzęsłoby boczkami :) ale odseparowanych nie chce...pomyślę nad tym drugim....syki albo seryjne zostawię albo zmienię i skrzynka w bagażnik :)
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 21:37   

Jeśli chodzi Helixy 6.1 to osobiście polecam jestem z nich zadowolony, oczywiście jeśli masz kase i lubisz się bawić to odseparowany zestaw 62.1 będzie o wiele lepszy ale mi zależało na niskiej cenie i łatwości montażu. Kilka tematów niżej jest mój temat, w którym znajduje się kilka fotek z montażu Helixów 6.1...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 22:36   

Ja jestem takiego zdania tak jak będzie mi montował głośniki mój kolega z CarHiFi, to ma mi zamontować 16cm idą redukcje nic nie poradzimy do tego dobre wysoko tonowe w drzwiach. Jestem zdania jak chcesz mieć dobre głośniki żeby ładnie grało zainwestuj kasę w dobre 13cm. Na pewno będziesz zadowolony. I nie rób jednej podstawowej obory nie montuj głośników w tylnej półce to największe przekleństwo. Co jeszcze mogę doradzić ze swojej strony wymontuj fabryczne głośniki z tyłu zobaczysz różnice jeśli będzie grał dobry zestaw z przodu, no a skrzynka jak najbardziej dla lepszego basu :D

Pozdrawiam DaN
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 22:41   

Cytat:
Ja jestem takiego zdania tak jak będzie mi montował głośniki mój kolega z CarHiFi, to ma mi zamontować 16cm idą redukcje nic nie poradzimy do tego dobre wysoko tonowe w drzwiach. Jestem zdania jak chcesz mieć dobre głośniki żeby ładnie grało zainwestuj kasę w dobre 13cm.
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 02:09   

Cytat:
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....


No nie takie znowu bzdury, fakt da się znaleźć 13cm lepsze od 16 ale podejrzewam, że ten przedział cenowy żadnego z kolegów nie interesuje. Żeby 13 w ogóle nadrobiła za 16 w najniższym paśmie musi spoooro więcej kosztować i doradzanie w ten sposób mija się z celem. Chyba, że 1. masz dużo kasy, 2 kupisz okazyjnie wypasioną 13 ( tak jak ja :mrgreen: )

Chociaż wydaje mi się, że po prostu się pomylił i wpisał 13 zamiast 16 :wink:

ziomek4007

Cytat:
tylko 200zł:/ a poza tym nie jestem jakimś tam wielkim audiofilem...chcę żeby jakoś tam w miarę grało..


W miarę to gra na seryjnych. Jak robić upgrade to robić porządnie albo wcale.
Cytat:

dla tego pierwszego zestawu musiałbym naprawdę dobrze wygłuszyć drzwi bo pewnie trzęsłoby boczkami


Nie przy radiu.
Cytat:

ale odseparowanych nie chce...


Dlaczego? Wydawało mi się, że szukasz lepszych?

KAX
Cytat:

oczywiście jeśli masz kase i lubisz się bawić to odseparowany zestaw 62.1 będzie o wiele lepszy ale mi zależało na niskiej cenie i łatwości montażu.


Co do niskiej ceny fakt to jest argument ale łatwość montażu? Bez przesady trudniej zamontować midbasy od tweeterów bo się śrubokrętem namachać trzeba... Ile to włożyć w miejsce fabryczne? 5 minut roboty i zamontowane a efekt o niebo lepszy niż przy 2 drożnych.

ziomek4007

Michone dobrze Ci radzi z nastawieniem na zestaw nr 1.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 11:46   

Botanix napisał/a:
Cytat:
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....


No nie takie znowu bzdury, fakt da się znaleźć 13cm lepsze od 16 ale podejrzewam, że ten przedział cenowy żadnego z kolegów nie interesuje. Żeby 13 w ogóle nadrobiła za 16 w najniższym paśmie musi spoooro więcej kosztować i doradzanie w ten sposób mija się z celem. Chyba, że 1. masz dużo kasy, 2 kupisz okazyjnie wypasioną 13 ( tak jak ja :mrgreen: )


Majac 500zl czy 1000zl czy 1500zl i majac drzwi zrobione pod 16 to w tych samych pieniadzach kupisz dobra 16 co dobra 13.

Ty masz 13 za 2k pln ale kupiles okazyjnie bo gdybys mial wydac 2000zl to kupil bys odrazu 16 w tej cenie :)

z dobrej 13 uzyskamy fajna srednice ale kickbasu nie bedzie z niej za wiele. Wszystko fajnie gdy robimy autko pokroju lupo, polo, corsa itp. Ale w wiekszych autach zaczyna bys problem bo trzeba suba ktory pociagnie dosc wysoko. Albo 13 ktora zejdzie dosc nisko z wysokim spl a to juz niestety kosztuje.


Ostatnio koledze loo zakladalem w r75 rainbow slx 256deluxe pod wzmakiem ground zero i w takim duzym aucie bas z 16 zaczyna sie gubic i suba zdecydowanie brakuje. Mime tego ze glosniki maja naprawde ladnego kicka to dolnych rejestrow brak.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 15:19   

Botanix napisał/a:

Co do niskiej ceny fakt to jest argument ale łatwość montażu? Bez przesady trudniej zamontować midbasy od tweeterów bo się śrubokrętem namachać trzeba... Ile to włożyć w miejsce fabryczne? 5 minut roboty i zamontowane a efekt o niebo lepszy niż przy 2 drożnych.


To pokaż mi w kanciaku miejsce fabryczne na głośniki wysokotonowe bo nie wiem może ślepy jestem :???: EOT
 
 
ziomek4007 



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: wlkp



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 15:40   

głośników w półce na pewno nie zamontuje... skrzynka w bagażniku wystarczy :) poza tym skoro z przodu będę miał tylko średnie i wysokie tony to bass tylko z tyłu na pewno wystarczy
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 16:52   

michone napisał/a:
Botanix napisał/a:
Cytat:
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....


No nie takie znowu bzdury, fakt da się znaleźć 13cm lepsze od 16 ale podejrzewam, że ten przedział cenowy żadnego z kolegów nie interesuje. Żeby 13 w ogóle nadrobiła za 16 w najniższym paśmie musi spoooro więcej kosztować i doradzanie w ten sposób mija się z celem. Chyba, że 1. masz dużo kasy, 2 kupisz okazyjnie wypasioną 13 ( tak jak ja :mrgreen: )


Majac 500zl czy 1000zl czy 1500zl i majac drzwi zrobione pod 16 to w tych samych pieniadzach kupisz dobra 16 co dobra 13.

Ty masz 13 za 2k pln ale kupiles okazyjnie bo gdybys mial wydac 2000zl to kupil bys odrazu 16 w tej cenie :)

z dobrej 13 uzyskamy fajna srednice ale kickbasu nie bedzie z niej za wiele. Wszystko fajnie gdy robimy autko pokroju lupo, polo, corsa itp. Ale w wiekszych autach zaczyna bys problem bo trzeba suba ktory pociagnie dosc wysoko. Albo 13 ktora zejdzie dosc nisko z wysokim spl a to juz niestety kosztuje.



Widzę że ktoś opykany trochę jest, ale nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Głośniki 13 montuje się zazwyczaj co mi wiadomo gdy osoba nie będzie posiadała wzmacniacza, jeśli jednak w przyszłości ktoś się obudzi, że chce wzmacniacz 13 są do wyautowania ponieważ wtedy wchodzą 16 cm. Jak by się upar to znajdzie dobre głośniki w rozsądnej kwocie. Trzeba także wyjść z takiego założenia, że jak się zamontuje zestaw przeciętnej jakości to nie ma co się wyrywać z radiem za 600-900 pln. Trochę podobne by to było jak się porwać z kijem na słońce.

pozdrawiam DaN
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 22:34   

dan12 napisał/a:
michone napisał/a:
Botanix napisał/a:
Cytat:
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....


No nie takie znowu bzdury, fakt da się znaleźć 13cm lepsze od 16 ale podejrzewam, że ten przedział cenowy żadnego z kolegów nie interesuje. Żeby 13 w ogóle nadrobiła za 16 w najniższym paśmie musi spoooro więcej kosztować i doradzanie w ten sposób mija się z celem. Chyba, że 1. masz dużo kasy, 2 kupisz okazyjnie wypasioną 13 ( tak jak ja :mrgreen: )


Majac 500zl czy 1000zl czy 1500zl i majac drzwi zrobione pod 16 to w tych samych pieniadzach kupisz dobra 16 co dobra 13.

Ty masz 13 za 2k pln ale kupiles okazyjnie bo gdybys mial wydac 2000zl to kupil bys odrazu 16 w tej cenie :)

z dobrej 13 uzyskamy fajna srednice ale kickbasu nie bedzie z niej za wiele. Wszystko fajnie gdy robimy autko pokroju lupo, polo, corsa itp. Ale w wiekszych autach zaczyna bys problem bo trzeba suba ktory pociagnie dosc wysoko. Albo 13 ktora zejdzie dosc nisko z wysokim spl a to juz niestety kosztuje.



Widzę że ktoś opykany trochę jest, ale nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Głośniki 13 montuje się zazwyczaj co mi wiadomo gdy osoba nie będzie posiadała wzmacniacza, jeśli jednak w przyszłości ktoś się obudzi, że chce wzmacniacz 13 są do wyautowania ponieważ wtedy wchodzą 16 cm. Jak by się upar to znajdzie dobre głośniki w rozsądnej kwocie. Trzeba także wyjść z takiego założenia, że jak się zamontuje zestaw przeciętnej jakości to nie ma co się wyrywać z radiem za 600-900 pln. Trochę podobne by to było jak się porwać z kijem na słońce.

pozdrawiam DaN
a co mam piernik do wiatraka?? niestety srednica tutaj ma najmniejsze znaczenie :) glupie helixy db 52.1 (13cm) potrzebuja tych 30w rms na normalna gre gdzie 62.1 potrzebuja 30-40... pod radiem jedne i drugie beda kiepsko wysterowane wiec dla mnie glupiego robota...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 23:29   

[quote="michone"][quote="dan12"]
michone napisał/a:
Botanix napisał/a:
Cytat:
ale co ty za bzdury tu wypisujesz....


a co mam piernik do wiatraka?? niestety srednica tutaj ma najmniejsze znaczenie :) glupie helixy db 52.1 (13cm) potrzebuja tych 30w rms na normalna gre gdzie 62.1 potrzebuja 30-40... pod radiem jedne i drugie beda kiepsko wysterowane wiec dla mnie glupiego robota...


Zobaczył byś znaczy posłuchał co się dzieje po zamontowaniu wzmacniacza xD
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 00:03   

Michone
Cytat:

Majac 500zl czy 1000zl czy 1500zl i majac drzwi zrobione pod 16 to w tych samych pieniadzach kupisz dobra 16 co dobra 13.


No to prawda
Cytat:

Ty masz 13 za 2k pln ale kupiles okazyjnie bo gdybys mial wydac 2000zl to kupil bys odrazu 16 w tej cenie :)


Ja mam 13cm za 3000zł :) a kupiłem za 750zł... przesłuchiwałem sporo modeli i w cenie do 1500zł, drozszych na sklepie nie mieli i nic nie grało tak jak te 13 ( nawet jeśli chodzi o te najniższe pasmo za ty pasmo wyższe w ogóle bez porównania zwłaszcza tweetery grają przepięknie ). W zasadzie te głośniczki są nieco dziwne najbardziej zaskakują mnie magnesy... są bardzo małe, bardzo a mimo to głośnik tak rzuca drzwiczkami, że głowa boli :) .

KAX

Cytat:
To pokaż mi w kanciaku miejsce fabryczne na głośniki wysokotonowe bo nie wiem może ślepy jestem :???: EOT


Przepraszam zapomniałem, że jeździsz starszym modelem. Faktycznie zabawy byłoby nieco więcej.

Cytat:
Widzę że ktoś opykany trochę jest, ale nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Głośniki 13 montuje się zazwyczaj co mi wiadomo gdy osoba nie będzie posiadała wzmacniacza, jeśli jednak w przyszłości ktoś się obudzi, że chce wzmacniacz 13 są do wyautowania ponieważ wtedy wchodzą 16 cm. Jak by się upar to znajdzie dobre głośniki w rozsądnej kwocie. Trzeba także wyjść z takiego założenia, że jak się zamontuje zestaw przeciętnej jakości to nie ma co się wyrywać z radiem za 600-900 pln. Trochę podobne by to było jak się porwać z kijem na słońce.


Cytat:
Głośniki 13 montuje się zazwyczaj co mi wiadomo gdy osoba nie będzie posiadała wzmacniacza


Zanim napiszesz coś takiego to odnieś się do ceny.., faktycznie przy pierdziawkach za mniej niż 100zł to można się sugerować 13 słabsza od 16... ale w tym dziale ( tuning CA ) skupiają się ludzie, którzy raczej chcą wydać więcej niż 100zł.

Tak jak michone pisał, co ma piernik do wiatraka... Powiem tak, mam w domu metrowe kolumny... 4 drożne. 20cm basy, 16cm średnio-basy, 5cm tweetery i 2cm piezzo. Potrafi nimi mocno zatrząść przy 70% ( 80W ) mocy, podłączyłem pod niego Polk Audio 13cm... + tweeter i co? No i jakoś to grało lecz do optymalnych 100W przy których grają już super brakowało...

Helix 62.1 16cm ma 50W RMS, chwilowo wytrzyma też 100W. Moje Polki 13cm przy 50W to się dopiero zaczynają budzić a zalecana moc to 100W ( maksymalna 150W ). Nie wspominając o jakości dźwięku Helix przy mocy bliskiej będzie już pierdział jak... Polki nie.

Ponad to moc sama w sobie nie jest wyznacznikiem czegokolwiek. Anie jakości, ani głośności ani pasma przenoszenia itd... jest to tylko obciążenie jakie zniesie cewka i ewentualnie można sobie z tego policzyć jaką maksymalną głośność uzyska się na danych głośnikach. Np. Helix 62.1 przy 50W na obu kanałach da około 107dB - tym samym przestroga, to już mocno szkodzi przy dłuższym odsłuchu :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów [R200] Głośniki - dlaczego NIE głośniki w tylnej półce?
rafal506 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Mar 01, 2011 09:46
Lisus
Brak nowych postów [R416] Głośniki - czy przednie głośniki pasują od MG ZS/45
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Maj 05, 2011 15:47
Robertt
Brak nowych postów [R200] Głośniki - czy są głośniki w drzwiach
sdm1 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Wrz 05, 2010 08:29
sdm1
Brak nowych postów [R75] Głośniki
fisha Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Nie Kwi 13, 2008 13:47
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink