Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Fotele od Anglika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Fotele od Anglika

swap
Autor Wiadomość
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 01:38   [R45] Fotele od Anglika

Od poczatku marzyla mi sie skora w Roverku.
Wyszlo tak, ze kupilem takiego z welurem.
Jak wiadomo, opcje wybiera sie w salonie.

Ale do rzeczy... Kupic skore do R45 jest w miare latwo. Ale zazwyczaj czesci sa od Anglikow.
Teraz pytanie - czy fotele od Anglika beda pasowac do wersji Europejskiej?
Wiadomo, ze dobrze, zeby fotel pasazera mial regulacje wysokosci, bo przy swapie z Anglika fotele bedzie trzeba zamienic miejscami ze wzgledu na umiejscowienie regulacji.
Tzn. fotel kierowcy idzie w miejsce pasazera i odwrotnie.
Czy w zwiazku z tym nie bedzie problemu z montazem takich "obroconych" foteli?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 22, 2009 01:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 07:32   

Fotele jak najbardziej podchodzą bo to te same co w R75 (i sam testowałem u siebie) ale nie zamienisz ich miejscami bo niby jak?? Gdzie będziesz miał wtedy regulacje? Na środku??
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 13:00   

Nie zrozumielismy sie do konca :)
Mialem na mysli to, ze lewy nadal bedzie lewy, a prawy bedzie na prawo, ale co za tym idzie...
Fotel kierowcy z Anglika, tutaj bedzie fotelem pasazera, a fotel pasazera stanie sie fotelem kierowcy.
Wlasnie dlatego, zeby rugalacja byla na swoim miejscu i z tego tez powodu wazne jest, zeby oba fotele mialy regulacje wysokosci.

Moze pokretnie napisale, ale zgadza sie? :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 13:03   

Bądą ppasować :)
Cytat:
Fotel kierowcy z Anglika, tutaj bedzie fotelem pasazera, a fotel pasazera stanie sie fotelem kierowcy.

dokładnie tak :)
marcinZG napisał/a:
i z tego tez powodu wazne jest, zeby oba fotele mialy regulacje wysokosci.

jeśli uda się takie znaleźć ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Alonzo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 13:05   

one nie beda zamieniane miejscami, jedynie kierowca będzie na innym miejscu niz w angliku. Jesli oba stare fotele u Ciebie mają taką regulację i tak samo jest w tych co zamierzasz kupić to bedzie git :P
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 13:25   

mozna by tez sie pokusic o swap by miec oba regulowane. Zalozmy ze kupuje fotele z anglika gdzie angielski kierowca/polski pasazer ma regulacje. Zostawiamy i mamy regulacje dla pasazera

Natomiast my polscy kierowcy/angielscy pasazerowie nie mamy regulacji...:( wiec mozna by przelozyc samo obicie do mechanizmu przesuwania i regulacji glebokosci z naszego aktualnego fotela:D

Troszke trzeba porzeźbić ale mysle ze warto:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 14:16   

Akurat na Allegro jest teraz zestaw fotele + kanapa, w czarnej skorze.
Dzwonilem wypytac, gosc twierdzi ze oba fotele posiadaja pelna regulacje i sa podgrzewane oraz maja poduszki boczne.
Co ciekawe poczatkowo wraz z boczkami wystawil je za 650zl, ale cene juz zmienil na 900.. ;)
Mowil tez ze sa juz zarezerwowane bo ma na nie chetnego, wiec raczej juz za pozno.


Najpierw porobie w aucie to co jest do zrobienia, potem bede sie staral dorwac skore :)
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 16:38   

Nie ma takiej wersji wyposażenia żeby oba fotele miały pełną regulację. Tylko w fotelu pasażera będziesz miał wysokość. Można ewentualnie przełożyć poszycie na Twój fotel europejski kierowcy.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 00:21   

Zukowaty napisał/a:
Nie ma takiej wersji wyposażenia żeby oba fotele miały pełną regulację. Tylko w fotelu pasażera będziesz miał wysokość. Można ewentualnie przełożyć poszycie na Twój fotel europejski kierowcy.


Nie zgodze sie z Toba :)
Zobacz tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=595140265
Na jednej z fotek wyraznie widac regulacje wysokosci fotela pasazera.
No chyba, ze to taka rzezba, ze fotel pasazera byl pierwotnie fotelem kierowcy w Angliku?

Aczkolwiek gadalem dzisiaj z gosciem na szrocie i mowil ze nie ma problemu zeby zostawic wozek od starego fotela a przelozyc reszte.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 01:05   

marcinZG napisał/a:
Aczkolwiek gadalem dzisiaj z gosciem na szrocie i mowil ze nie ma problemu zeby zostawic wozek od starego fotela a przelozyc reszte.

Nie ma problemu o ile to fotel elektryczny w moim przypadku bo i innym razie nei ma mocowań na silniczki.
marcinZG napisał/a:
Na jednej z fotek wyraznie widac regulacje wysokosci fotela pasazera.
No chyba, ze to taka rzezba, ze fotel pasazera byl pierwotnie fotelem kierowcy w Angliku?

Jak by tak było to bym był bardzo zaskoczonym bo to te same fotele co w R75 a w nich nie ma pełnej regulacji w obu fotelach. Możliwe że rzeźba bo kiedyś koleś z allegro zapewniał mnie że oba jego fotele mają regulację góra dół pomimo że na guzikach nie było tego widać.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 01:32   

Zukowaty napisał/a:
Jak by tak było to bym był bardzo zaskoczonym bo to te same fotele co w R75 a w nich nie ma pełnej regulacji w obu fotelach.


Idac tym tropem - do R45 mozna wrzucic elektryczne fotele zywcem z R75?
Oczywiscie jakos trzeba by je zasilic. I pewnie przelozyc razem z szynami, o ile szyny maja identyczne mocowanie?

To juz tak sobie gdybam z czystej ciekawosci :)
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 10:04   

Ja nie musiałem nic przerabiać. Szyny były takie same a elektryka już pociągnięta. Nie wiem czy jest sens się w to bawić bo one są trochę ciężkawe a i z elektryka trzeba by walczyć...no ale jest to do zrobienia.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 10:18   

marcinZG napisał/a:
Akurat na Allegro jest teraz zestaw fotele + kanapa, w czarnej skorze.
Dzwonilem wypytac, gosc twierdzi ze oba fotele posiadaja pelna regulacje i sa podgrzewane oraz maja poduszki boczne.
Co ciekawe poczatkowo wraz z boczkami wystawil je za 650zl, ale cene juz zmienil na 900.. ;)
Mowil tez ze sa juz zarezerwowane bo ma na nie chetnego, wiec raczej juz za pozno.


Najpierw porobie w aucie to co jest do zrobienia, potem bede sie staral dorwac skore :)



UFFFFFF mnie sie udało :) ten szczęśliwiec to ja ;p i też planuję zrobić tak, że mechanizm lewego fotela przełożę do fotela skórzanego.

BTW Juz od dawna myślałem o fotelach skórzanych, nigdy takich nie miałem, nigdy nie miałem okazji przejechać się w skórze :)
Na allegro było kilka aukcji z fotelami w skórze jednak ceny 1,5kzł , 1kzł skutecznie odstraszały.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 10:29   

barszczyk, jak dorwiesz te fotele to daj znać czy rzeczywiście regulacja jest w obu.

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 10:31 ]
A tak w ogóle to powiedz mi czemu Cie na spotach nie ma?? Najlepiej wytłumacz się w odpowiednim temacie na "spoty lokalne" :razz:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 12:21   

Zukowaty napisał/a:
barszczyk, jak dorwiesz te fotele to daj znać czy rzeczywiście regulacja jest w obu.

[ Dodano: Sob Maj 23, 2009 10:31 ]
A tak w ogóle to powiedz mi czemu Cie na spotach nie ma?? Najlepiej wytłumacz się w odpowiednim temacie na "spoty lokalne" :razz:


Heh trudno powiedzieć :( w tyg praca, co drugi weekend uczelnia, a w pozostale wolne dni albo spedzam z moja kobieta, albo na dzialce dlubie :)
 
 
 
marcinZG 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 13:36   

barszczyk napisał/a:
Na allegro było kilka aukcji z fotelami w skórze jednak ceny 1,5kzł , 1kzł skutecznie odstraszały.


Powiem ci, ze jak wczoraj bylem na lubuskim szrocie, gdzie facet ma mase czesci do Roverkow, to powiedzial mi, ze za skore policzy sobie okolo 600zl :)
Mowil ze na chwile obecna nie ma, ale z czasem na pewno sie cos pojawi i mam dzwonic co piatek i pytac.

Ale tez jestem ciekawy jak wyglada sprawa z ta regulacja wysokosci i w ogole jak ci pojdzie z montazem, takze raportuj na biezaco co i jak ;)
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 14:18   

marcinZG napisał/a:
barszczyk napisał/a:
Na allegro było kilka aukcji z fotelami w skórze jednak ceny 1,5kzł , 1kzł skutecznie odstraszały.


Powiem ci, ze jak wczoraj bylem na lubuskim szrocie, gdzie facet ma mase czesci do Roverkow, to powiedzial mi, ze za skore policzy sobie okolo 600zl :)
Mowil ze na chwile obecna nie ma, ale z czasem na pewno sie cos pojawi i mam dzwonic co piatek i pytac.

Ale tez jestem ciekawy jak wyglada sprawa z ta regulacja wysokosci i w ogole jak ci pojdzie z montazem, takze raportuj na biezaco co i jak ;)


Nie ma problemu, po fotele jadę we wtorek, w poznaniu będę w piątek więc w weekend będę kąbinował, porobię zdjęcia i zdam relację :-)
 
 
 
joemax77 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 113
Skąd: warmia-mazury



Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:31   

a jesli fotele w angliku maja poduszki boczne to nie ma wyjscia fotel pasazera musi byc u nas fotelem kierowcy i odwrotnie i niewazne,czy ma podnoszenie, przesuwanie itp? czy mozna je wystrzelic?
_________________
Wiem coraz więcej, ale tylko dzięki Wam.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 20:55   

joemax77, mysle, ze poprostu mialbys pasazera z podusza a siebie kierowce bez poduszki, ale z regulacja glebokosci siedziska
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 17:17   

Witam!

Trochę to trwało, ale jakoś czasu na założenie foteli nie miałem.

No więc tak:
oba przednie fotele posiadają pełną regulację (przód - tył, góra - dół, regulacja lędźwiowa)

Odbierając od faceta fotele oczywiście były całe brudne od błota, podobno dzieci chodziły po nich.

Demontaż i montaż jest dziecinnie prosty, przednie fotele trzymają się na cztery śruby, natomiast tylne siedzisko jest tylko na zaczepy i jedną śrubę, a oparcia na 4-y śruby.

Niestety prosiłem kolesia o wiązkę elektryczną całą niepoprzecinaną od podgrzewania foteli i zaznaczyłem, że wiązka ma być z przekaźnikami, na co Pan odparł mi, że nie miał pojęcia, że maty grzewcze są na przekaźnikach i tu bęc facet jakiś zakręcony był, no ale będę jeszcze w Lublinie za dwa tygodnie to mi odłoży te przekaźniki.

I niestety mam problem, bo szukam konektorów żeby instalację powpinać w oryginalne miejsca w kostkach i nie mogę nigdzie konektorów takich dostać, nawet w tme.pl nie mają :/

Ma ktoś z Was chłopaki takie konektorki? 2,8mm konektor kwadratowy? zrobię zdjęcie to wkleję.

Jakość zdjęć tragiczna :cry: , na żywo zdecydowanie ładniej wyglądają :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] lusterko od anglika
jackjackal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pon Sty 05, 2015 22:57
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [416] Lampa od anglika.
baksik28 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Mar 24, 2013 11:58
kruszan
Brak nowych postów [R45] Lusterka z anglika
redcloud Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sob Mar 24, 2012 19:31
redcloud
Brak nowych postów [R45] Przekładka zegarów z anglika
blues_23 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Maj 15, 2013 21:26
blues_23
Brak nowych postów [R45 2.0 idt] Przekładka z Anglika na EU WYKONANE!!
redcloud Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 34 Pon Cze 04, 2012 00:16
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink