Forum Klubu ROVERki.pl :: Notbook, eepc - poszukiwania sprzetowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Notbook, eepc - poszukiwania sprzetowe
Autor Wiadomość
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:22   Notbook, eepc - poszukiwania sprzetowe

Zapytuje tutaj, gdyz mam malo czasu niestety ostatnio i coraz mniej rowniez do wyjazdu i podrozy wakacyjnych.

Do sprawy- posiadam dysk zewnetrzny w obudowie z czytnikami kart sd,cf itd. w trakcie podrozy robie b duzo zdjec i je na tym dysku przechowuje, spisuje sie swietnie - digimate III. jednak do jakiejkolwiek ingerencji i wysylania zdjec potrzebny komp. O ile w miejscu pracy w USA nie bedzie z tym wiekszego problemu(ale jednak lepiej byc niezaleznym), ale juz w podrozach dalej po Mexyku to sam dysk to malo :/

Poszukuje czegos w miare malego- ale nie jak wiekszy notes ;) tak zeby zdjecie bylo widac lepiej niz na wyswietlaczu w d40 ;) Przeznaczenie kompa - przechowywanie zdjec, obrobka tak, zeby gimp nie zamulil oraz musi miec WIFI do dostepu do netu :)

tyle :D

jezeli sie nie ogarne z kompem za jakies rozsadne pieniadze to kupie po prostu 500gb nowy dysk i wloze w obudowe ;) a zdjecia obejze po powrocie O_o

nie bedzie to komp do codziennego uzytku, bo posiadam PC ;) ten tylko bylby wykorzystywany na sesjach w plenerze i w podrozach :D

HELP , mial ktos doczynienia z takimi zabawkami i cos podpowiedziec moze ?

brat podeslal cos takiego :
http://www.morele.net/lap...0-043pl-216879/

podziekowal od razu za wszelkie opinie :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:33   

ja mialem stycznosc z http://allegro.pl/item653...minimalnej.html stawialem tam xpsp3 i musze powiedziec ze calkiem sprawnie to sobie radzi z codziennymi sprawami.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:36   

U120 dobry sprzęt, ja sam posiadam Samsung NC10 i jestem bardzo zadowolony z tego netbooka. Wygodna klawiatura, shift i ctrl w takim miejscu co być powinny, a nie jak w większości poprzestawiane i później problem z przyzwyczajeniem. Największą zaletą NC10 jes chyba bateria, która mi wytrzymuje przy przeglądaniu www poprzez kabel ok. 7,5h, przywłączonym Wi-Fi jest to zaś gdzieś w granicach 6,5h, także imponuje czasem pracy. Matryca matowa, także plus podczas pracy w plenerach, nic się nie odbija, wszystko pięknie widać. Także ja od siebie polecam NC10 i/lub Asus 1000HE, a to dlatego, że mam jeszcze codzienny kontakt z Asus EEE PC 904HD i również sprawuje się super, ale jednak matryca mniejsza i klawisze mniej wygodne aniżeli w Samsungu. Jednak wybór należy do Ciebie.
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 14:45   

maniaq, moja zonka ma MSI U100 i bardzo sobie chwali (pewnie najbardziej dlatego, że jest różowy :D ). Ja się teraz zastanawiałem nad nabyciem maluszka, żeby nie nosić ze sobą 15,4" bo to jednak troche wazy :) Ja jednak skłaniałbym się ku Eee, ale ze względu na bezproblemową pracę z Linuksem - to dla mnie dość ważne kryterium, ale rozumiem, że ciebie interesuje Win na pokładzie więc wybór masz większy. Moim zdaniem powinieneś się przejść do jakiegoś marketu podotykać potrzymać w łapkach, bo przy 10" to jednak układ klawiatury jak ywis wspomniał ma bardzo duże znaczenie - ot ergonomia po prostu i wygląd. Jakość wykonania jest w nich całkiem niezła (mówię o Eee i MSI, bo te w łapkah miałem). Zwróć uwagę też na czas pracy baterii.

Pozdrawiam
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 23:14   

NC10 - istotnie fajny:)
Choć ja bym polecał coś takiego: Samsung N120 - poza parametrami praktycznie identycznymi z konkurencją, wygodną klawiaturą, dobrym wykonaniem, od wspomnianego NC10 jest minimalnie cieńszy, a czas pracy na baterii, osiągnięcie wyniku rzędu 10-11 godzin nie jest dla niego niczym nadzwyczajnym - więc komfortowo "zwyczajnie" (a więc bez ściemniania matrycy do minimum itd) można spokojnie popracować 8-9h. (krótkie info np. Chip.pl)

Zacny okazuje się też Acer AO751h - z ciekawą matrycą na LED'ach 11,6" o rozdzielczości jak w Vaio - 1366x768 (większa niż w std. 15,4").

Do tego grona zaproponowałbym też HP 2140 - ze względu na wbudowaną kartę sieciową obsługującą wi-fi w standardzie 802.11a (+b/g oczywiście), wykorzystywany przecież w Stanach z tego co mi wiadomo...


Każdy z netbooków ma swoje plusy i minusy, jedne mają lepszą baterię, gorszą matrycę, inne lepszą klawiaturę, ale gorszą obudowę, itd itp - napisz na czym najbardziej by Ci zależało, co ma jaki priorytet, a co mniejszy - postaramy się znaleźć optimum;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 23:20   

Ja zastanawiam sie nad nowym produktem: HP dv2 z matrycą 12,1 i dosyć fajne parametry ma.

http://www.skapiec.pl/img...ew-np804ea.html
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 23:37   

siemion_, uwierz mi, nie chcesz tego Paviliona :-)
No chyba że w wyglądzie się zakochałeś tak, że nic innego się nie liczy :)

Pavilion to taka ciekawa linia notebooków HP, do której samo HP się nawet nie przyznaje :haha:

Napisz coś więcej do czego ma to być sprzęt, czego byś po nim oczekiwał itd.
Niestety obecne HP'ki są nie dość że zazwyczaj stosunkowo drogimi, to mocno przeciętnymi laptopami:/ Nie twierdzę że to samo zuoooo, ale jednak uważam zazwyczaj w konkurencji można zleźć coś fajniejszego:)
Ale oczywiście podyskutujmy:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:14   

zawezam kryteria

cena do 2 k pln, ale lepiej mniej , bo czekaja mnie wydatki :/

przeznacznie archiwizacja, obrobka zdjec + dostep do netu= WIFI, jak zagra muze , tez bedzie ok- nie priorytet ;)

chcialbym, zeby klawiatura miala w miare standardowy uklad, caps, ctrl, alt niedaleko siebie, bo w programach uzywam juz skrotow i lepiej jakby nie bylo niespodzianek, kazdy z kompow pokazanych przez azazela ma podobny uklad ten po lewej stronie ktory mnie interesuje :)

interesuje mnie wierne oddanie kolorow, jezeli to mozna okreslic w takich malenstwach ;) cudow sie nie spodziewam , ale pisze co bym chial.

nie chcialbym zeby mulil przy kazdej okazji wlaczenia czegokolwiek. nie zapcham go syfem , wiec powinien dawac rade podstawowa korekcje zdjec zrobic.

chcialbym, zeby byl w miare maly - cos kolo 10-12" max , bateria im dluzej to zawsze lepiej, wydaje mi sie, ze te kilkaset gr nie zrobi mi roznicy .

potrzebne usb, ale to juz standard :)

pytanie co z bootowaniem takiego kompa jak nie ma cd, ani flopa tym bardziej :D ktos pamieta jeszcze dyskietki >? :D czy bootowac mozna z usb wtedy ? nie mam zupelnie pojecia :bezradny:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:37   

Jutro zatem postaram się pobawić nieco tym Acerem, bo to nowość u nas na rynku, i niewiele jeszcze wiadomo - ale wygląda i zachowuje się obiecująco;)
Nie lubiłem nigdy Acera, ale kurde skubani z nowa linia TimeLine czy tymi netbookami naprawdę milowy krok do przodu zrobili.

Na chwile obecna powiedziałbym tak:
- jak czas pracy na baterii - Samsung N120
- jak matryca (chyba najważniejsza przy zdjęciach - największa, o największej rozdzielczości, to jeszcze na LED'ach, co na kolory, kontrasty itd sie przenosi) - to Acer
- jak duza "wygodna" klawiatura i wi-fi w standardzie "a" - to HP

Co do bootowania, niestety nie widziałem jeszcze żeby w BIOSie można było ustawić bootowanie z USB:/ Wiec raczej zostaje tylko napęd zewnętrzny...


albo takie CUDO :mrgreen:
"Minimalnie" przekracza założony budżet...ale i tak mam go przecenionego z 9 tys na 6 :mrgreen:
11.1", obudowa z włókien węglowych, świetna matryca, normalnie napęd, parametry sprzętu...idealnie by się nadal:)
Dzisiaj tatuś kupił takiego 15 letniej córeczce z osprzętem za w sumie 7 tysięcy zl... :shock:
Chociaż trochę im w tym pomogłem... :cool: :diabeł:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:46   

Azazel85 napisał/a:


Co do bootowania, niestety nie widziałem jeszcze żeby w BIOSie można było ustawić bootowanie z USB:/ Wiec raczej zostaje tylko napęd zewnętrzny...


To mało widziałeś. Wiele nowych płyt głównych ma taką opcję. Na lapkach się za bardzo nie znam ale skoro nie ma napędu optycznego to możliwość bootowania z USB to imo podstawa...
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:49   

Pływak napisał/a:
To mało widziałeś. Wiele nowych płyt głównych ma taką opcję. Na lapkach się za bardzo nie znam ale skoro nie ma napędu optycznego to możliwość bootowania z USB to imo podstawa...


Bardzo możliwe - nie mam niestety kontaktu z serwisem, a mi nigdy szukanie takich możliwości nie było potrzebne. Ale spróbuje się dokładnie dowiedzieć jak sytuacja wygląda w przypadku netbookow.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 00:53   

ten samsung tez mi sie wydaje ok, tylko 1 gb ramu, nie powali, ale chyba starczy na xp-ka .

na + mozliwosc rozszerzenia do 2 gb

w dobrych pieniadzach znalazlem rowniez :D musze sie wybrac w sobote na ogladanie i macanie :rotfl:

z tym bootem nie jestem wlasnie pewien O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 01:00   

Samsung N120 obsługuje bootowanie z USB :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:09   

no to plywak , skoro tak mowisz , to by zalatwialo sprawe, bo nie posiadam zewnetrznego napedu ;)

w sobote wieczorem poszukam i poogladam :D tylko gdzie w wawie sklepy sa pootwierane do pozna ? ;)

narazie z tych 3 co podal azael + te MSI sa na celowniku ;)

dzieki, jakby ktos cos jeszcze znal i podrzucil, bede wdzieczny :D

pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:34   

Wszystkie netbooki obsługują botowanie spod USB, także tu nie ma większych problemów.

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 11:36 ]
Co do Samsunga, to nie spodziewaj się takiej pracy na baterii, tam jest identyczna bateria jak w NC10 :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 02:40   

jestem swiadom, ze dane techniczne i realia to czesto rozne rzeczy, ale ... cos bede musial wybrac :)

" wazne zeby te plusy, nie przyslonily nam minudow " ;)

jak dam rade to jutro podjade pomacac , tylko sklep musze znalezc odpowiedni :D



UP UP UPDATE ! :D

bylem na chwile poogladac popatzrec jaki by mi pasowal, wiec wybor byl taki, na pewno nie mniej niz 10" nie wiecej niz 12"

i poszukalem w parametrach jakie by mi odpowiadaly i jest propozycja tego :
http://www.allegro.pl/ite..._wind_u100.html

czy ktos z kolegow moze cos o nim powiedziec ?
klocki ma w srodku takie jak wiekszosc , na + ram i bateria :)

minusow nie widze ;) dlatego pytam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 23:46   

Jak juz pisałem na lapkach się nie znam ale Asus to bardzo dobra firma więc nie powinno być problemów...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 01:17   

maniaq napisał/a:
http://www.allegro.pl/ite..._wind_u100.html

czy ktos z kolegow moze cos o nim powiedziec ?


Hmm, jak dla mnie mocno plastikowy :(
Matryca z led'ami chyba jednak niewiele ma wspólnego, mimo takowej informacji na aukcji - do zdjęć IMHO średnio się nadaje:/
Obudowa niestety trzeszcząca, zdarzały się egzemplarze pękające przy zawiasach matrycy lub dolnym brzegu klawiatury (przy klawiszach CTRL i "kursor w prawo"):/
Sama klawiatura stosunkowo mała, wg mnie mało komfortowa:/

EEE były pierwszymi, przez co są konstrukcjami nieco przestarzałymi :/
Bateria do 7 h, przy matrycy ściemnionej do 40% (nic nie widać), wyłączonych wi-fi, BT i kamerze (żródło) - mimo dużej pojemności, delikatnie mówiąc "szału" nie ma.
NC10, na full matrycy i z wi-fi 7-8h pracuje "lekko", N120 jeszcze więcej.

Co do Ram'u, 2GB kość to wydatek rzędu 100zł.... :)

Martwi mnie trochę źródło pochodzenia laptopów - Asus standardowo wyposaża je w 1 GB RAM'u (vide strona producenta) - całą partię więc rozkręcali i wymieniali Ram'y?

Niemniej firma Asus istotnie jest sprawdzona i solidna, po za powyższymi sprzęt jest ok ;) Sprzedają się dość, i na potęgę jakoś nie wracają - to zaliczamy na plus :)


Osobiście, kupując stawiałbym wbrew wszystkiemu na Acera.
Pobawiłem się tymi notkami nieco przez weekend, i na prawdę wg mnie ma najwięcej plusów.

Acer, największa zaleta matryca - 11,6" przy tylko nieznanie większych gabarytach (ale jest cieńszy od reszty), rozdzielczość 1366x768 versus 1024x600 u reszty - i tu są prawdziwe, zauważalne LED'y (lepsze kontrasty, kolory, energooszczędność).
Duża, b. wygodna klawiatura. Obudowa i jakość wykonania - co najmniej bardzo poprawna. Pewnie że do Vaio z włókna węglowego sporo mu brakuje - ale to inna liga:)
Bateria - podobnie jak w Samsungu, 7-8h spokojnej pracy. Bawiąc się w necie przez wi-fi na matrycy jasnej w ok 80%, XP pokazywał mi pozostały czas pracy na baterii 10,5h...

Ale żeby nie było zbyt pięknie: niższy model procesora (taktowanie 1,33 vs. 1,6) - wydajnościowo jednak praktycznie niezauważalne. "Tylko" dwie obsługiwane sieci bezprzewodowe: b/g, tylko rok gwarancji, moje osobiste wyłącznie uczulenie do marki Acer przez stare ich modele - do obecnych ciężko się poważniej przyczepić:/
Wbrew temu uczuleniu, osobiście chyba brałbym Acera.

W wolnej chwili podjedź sobie do jakiegoś Vobisu (na www możesz sprawdzić które salony mają go na stanie), pomacaj, zobacz - a potem ewentualnie poszukaj na Alledrogo;)

Na drugim miejscu uplasowałby się Samsung N120 (od NC10: dłuższy czas pracy na bat., cieńszy, matowa obudowa).

Ale wybór należał będzie do Ciebie:)


Co do bootowania z USB, pytałem chłopaków z serwisu - istotnie płyty mają taką opcję i nie jest to nic nadzwyczajnego. Ale...problemem bywa zrzucenie Windows'a na pendriv'a tak żeby wszystko dobrze działało, czasami może być z tym ponoć masa babrania się, a efekt różny:/ Dlatego chłopaki zawsze jadą z płyt dołączonych do kompletu przez jakiś zewnętrzny napęd;) Ponoć łatwiej, szybciej, prościej ;)

Pzdr!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Cze 08, 2009 08:45   

maniaq napisał/a:
ten samsung tez mi sie wydaje ok, tylko 1 gb ramu, nie powali, ale chyba starczy na xp-ka .


XP będzie dobrze chodził i przy 256MB RAM :smile:

Ja bym się tylko zastanowił, czy taki maluch będzie w ogóle potrzebny po wakacjach. Bo jak ma się potem kurzyć gdzieś w kącie, to chyba lepiej po prostu kupić większy dysk.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 08, 2009 10:20   

no wlasnie, ze ma byc maluch- do plecaka zapakowac i w droge. plastik nie plastik.... tutaj sa niby obudowy alu ale te obudowy to najczesciej obwodka metalowa dookola, co i tak nie zabezpieczy plastiku przed peknieciem w razie spotkania z CZYMS , np ziemia :D

mam swiadomosc ze Eee musial miec zmieniany ram, ale chce go wiecej, bo bedzie xp + jakis program graficzny, a grafa pociagnie tez z ramu, wiec boje sie zeby nie zamulalo.

w Eee mam w mniejszych pieniadzach kompa z klockami takimi jak samsung + wiekszy ram

matryca... nie znam sie na tym dokladnie, ale ledy sa wykorzystywane do podswietlania, by zaoszczedzic pobor pradu, stad wyniki po 5h na lampkach na baterii.

samsunga ogladalem z bliska , eee rozne modele i nie pamietam dokladnie czy to byl ten 1000.

imho roznice w $ placi sie za obudowe + matryce ( bo sa rozne) oraz napis na wierzchu ;)


bedzie wykorzystywany po podrozach, na kolejne podroze :D oraz sesje foto w plenerze- np w sobote by mi sie przydal juz ;)

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 13:03 ]
no to wiadomo... vini vidi vici

Asus Eee 1000H , wlozona kostka 2 gb ramu przy mnie w sklepie ;)

cena do zaplacenia na FR-e 1399

wydaje mi sie ze ciezko pobic taka cene z takimi klockami w srodku. w weekend brat poinstaluje mi co tzreba backup-y porobimy i bedzie przyszly tydzien testow :D

Podziekowal wypowiadajacym sie :D szerokiego pasma zycze :rotfl:

wrazenia opisze jak potestuje i pobawie sie nim ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Poszukiwania zaginionej arki
xROnx Offtopic 4 Czw Lis 11, 2010 22:59
Pawkaz
Brak nowych postów Poszukiwania firm aby zrobic swojego rovera na demo car'a
pioneer_SRT Offtopic 4 Czw Cze 18, 2009 11:08
pioneer_SRT



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink