Forum Klubu ROVERki.pl :: Folia zmieniajaca kolor auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Folia zmieniajaca kolor auta
Autor Wiadomość
50Juro 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: Łódz

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:45   Folia zmieniajaca kolor auta

http://moto.allegro.pl/it...z_w_polsce.html


czy ktos z was probowal czegos takiego?? a jezeli tak to moze wiecie czy ciezko to zalozyc i il tej folii potrzeba do r400
Ostatnio zmieniony przez thef Czw Paź 01, 2009 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:57   

Cytat:
czy ktos z was probowal czegos takiego??


Nie ale pomysł dobry.

Cytat:
a jezeli tak to moze wiecie czy ciezko to zalozyc


W linku, który podałeś jest film z montażu tam jest odpowiedź na Twoje pytanie.
Cytat:

il tej folii potrzeba do r400


1 szt. ma rozmiary 1.53 x 1m więc ile jej potrzeba?
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 16:04   

ciekawa alternatywa dla lakierowania samochodu... tylko ze 1.53 x 1m za 349pln sporo myślę ze na moje coupe z 10 takich Foli...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 01, 2009 16:13   

na moją szpachlę byłoby jak znalazł :hahaha:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 16:58   

Mam wrażenie że obłożenie całego samochodu wychodzi dość drogo, to już chyba nowy lakier się bardziej opłaca.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 17:03   

50Juro, akurat takiego wynalazku nie zakładałem ale mogę coś powiedzieć o zakładaniu czegoś podobnego. Nie dalej jak kilka tygodni temu wysłali mnie z firmy na prezentacje do firmy zajmującej się sprzedażą ploterów drukujących i różnych mediów do tych ploterów min. foli do oklejania samochodów reklamami. Prezentacja miała właśnie w szczególności dotyczyć foli do oklejania pojazdów. Po krótkiej prezentacji firmy i różnych rodzajów foli przeszliśmy z sali konferencyjnej do holu gdzie stał pięknie wypucowany ford fiesta. Cześć praktyczną czyli oklejani prowadził miły pan z Belgii. krótko się przedstawił i zabrał się do roboty rozwinął wielki arkusz foli jakieś 4m na 1,5m i z pomocą kolegi przykleił mniej więcej w miejscu w którym to miało być docelowo i zabrał się za właściwe dopasowywanie foli. Szło mu to bardzo sprawnie... myślę sobie łatwizna. Tu trochę podgrzał tam naciągnął tu wygładził, tam przeciął i jedna strona gotowa (w międzyczasie oczywiście tłumaczył techniki naklejania) Niestety to tylko tak wyglądało gdy Pan skończył każdy mógł sobie spróbować z tą folią i masakra dla kogoś kto to robi pierwszy raz zdaje się to niewykonalne co chwile się marszczy lub robią się pęcherzyki itp. Ten plus był, że folia która prezentowali była naprawdę bardzo "user friendly" klej zaczynał mocno łapać dopiero po 30-40 min więc był czas na poprawki, jeśli nam się folia rozciągnęła nie ma problemu po podgrzaniu do odpowiedniej temp wracała do swojego pierwotnego kształtu mimo to jest to naprawdę trudne dla kogoś kto ma z tym styczność pierwszy raz. Na filmiku wygląda to łatwo ale zwróć uwagę, że nie zrobili tego od razu na jednym ujęciu robią lusterko na następnym już jest nieobklejone ;) Po za tym trzeba stosować odpowiednie techniki aby po kilku tygodniach pod wpływem wysokiej czy niskiej temp folia nie zaczęła się kurczyć czy też odklejać. Najgorzej jest z rowkami i innymi wyprofilowaniami w karoserii folię trzeba było podgrzać do odpowiedniej temp i w odpowiednim miejscu, trzeba też mieść "trochę" narzędzi, szpatułek, nożyków, kostek filcowych no i ten koleś miał jeszcze opalarkę boscha z wyświetlaczem, regulacją temp i siły nadmuchu aby nie przesadzić z ogrzaniem ale też aby folie nie była za zimna przy profilowaniu nierówności. Jeśli jesteś cierpliwy i masz kogoś do pomocy to na pewno dasz rade ale będzie z tym masę roboty i może się okazać, ze w połowie auta zrezygnujesz... Ufff ale się rozpisałem ale przynajmniej chociaż trochę zobrazowałem jak wygląda naklejanie foli na samochody i, ze nie jest to takie łatwe jak wygląda na filmiku ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
50Juro 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: Łódz

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 18:23   

dzieki chlopaki chyba faktyczni taniej i prosciej bedzie cale auto oddac do lakiernika i przynajmniej bede mial pewnosc ze sie nic nie podrze;p w sumie taka folia jest dobra ale do poszczegolnych elementow.
 
 
 
lukas-g15 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 45
Skąd: Janowice/Lublin

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 19:15   

Taką folią można sobie obkleić lusterka, części zderzaków ale nie cały samochód
 
 
 
angell1981 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 22
Skąd: Sieradz

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 03:25   

też o czymś takim myślałem i zadzwoniłem nawet do jednej z czołowych firm zajmujących się profesjonalnie oklejaniem aut takimi foliami. Firma ta sprowadza folie renomowanych firm ze stanów więc nie jest to żaden bubel. Przekonałem się jednak do lakiernika. Dzwoniąc do firmy wypytałem ich o wszystkie ważne dla mnie aspekty i dowiedziałem się, że:
- aby dobrze samemu ułożyć folię nie wystarczą tylko umiejętności manualne ale i wiedza, którą "sprzedają" na kursie za ok 1000pln
- kiedy ułożysz folię nie gwarantują, że po pewnym czasie nie zacznie się odrywać w pewnych miejscach. na filmie robiono to szybko ale w rzeczywistości trzeba robić spory zakład folii i ukrywac np pod spodem maski. Docinanie prawie na skraju elementu grozi odrywanie po pewnym czasie
- nikt nie dawał mi gwarancji że mycie na myjkach ciśnieniowych "karszerem" nie spowoduje, że ciśnienie wody nie oderwie kawałka folii gdzieś na obrzeżach.
- nie dawano mi gwarancji, że kolor po kilku latach będzie taki sam i się trochę nie odbarwi
Zatem mając już taką wiedzę uznałem, że na oklejenie pojedynczych elementów np:: dachu i maski czy lusterek jest to do przeżycia. Całe oklejanie chyba mija się z celem.
Koszt oklejenia auta - mam sedan limuzynkę - cena w zależności od wielkości auta - ale podobna dla różnych typów aut - waha się w granicach 2000 - 2500pln. Tyle co lakierowanie ale za to lakier trwalszy. Jeślibym kupił samą folię jest taniej trochę więcej niż połowę - 1200 - 1500pln lecz jest ryzyko że mi coś nie wyjdzie i trzeba będzie dokupić kolejny pas foli za 300, 400 pln i wyjdzie na to samo jakbym robił u nich. Myślę, że to kwestia gustu i kasy. Raczej mało nie zarabiam ale mi by było szkoda wydawać tyle kasy na coś co nie jest do końca pewne - co nie jest raczej na lata. Plust tego taki - chcesz wrócić do starego kolorku nic prostszego suszarka bądź opalarka i jedziesz. Po polakierowaniu już nic nie zrobisz - chyba że kolejny raz wydasz 2000 pln. :)
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 06:23   

angell1981,
Cytat:
w granicach 2000 - 2500pln.


znajdz mi lakiernika który umaluje auto za 2000 :lol: :lol: chyba bez środków....
 
 
studiocardesign 



Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 22:27   

jak bym miał taksówkę to chetnie ale na swoje cacko tego niezałożył bym :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 16:06   

Jako ciekawostkę powiem, że pamiętam artykuł o takiej folii w AutoŚwiecie z roku 1995 albo 1996. Zmienili wtedy kolor białego Merca 190 na niebieski i nawet wtedy nie była to u nich już nowość (w Niemczech) :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?
The_Baca Tuning wizualny 21 Czw Mar 08, 2012 18:38
Kozik
Brak nowych postów [R200] jaki kolor felg do auta?
bartek19901990 Tuning wizualny 7 Czw Sie 17, 2017 15:07
longer86
Brak nowych postów [R 75 CDT 2.0]folia termiczna
kerbi Tuning wizualny 11 Pią Mar 12, 2010 13:55
Markzo
Brak nowych postów Folia Elektroluminescencyjna
ZEGARY INDIGLO - ŚWIETLISTA STYLISTYKA WNĘTRZA
Tomaszi Tuning wizualny 95 Czw Lis 20, 2008 23:47
trollbee
Brak nowych postów przyciemnianie szyb folią
wojzel Tuning wizualny 8 Nie Maj 15, 2011 12:22
dziadekc1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink