Forum Klubu ROVERki.pl :: problem Z PZU
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
problem Z PZU
Autor Wiadomość
Pangalana 



Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 21:59   problem Z PZU

Witam wszytskich
problem jakich pewnie wiele - ale ja pierwszy raz z nim sie spotykam. Pierwszy samochod Rover 400 416 Si (gaz fabryczny, alufelgi, szyby elektro, regulacja kierownicy, poduszki...)no i po 4 miesiacach radosci jazdy rozbil mi tyl inny samochod. jego wina, dostal mandat, ja jestem jako poszkodowana. i zaczyna sie zabawa z PZU. Wycenieli szkode calkowita - naprawa to 250 % wartosci auta. - chociaz auto nie wyglada zle - ma zbity tyl, ale np szyba tylna cala, naruszona konstrukcja bo kola sie rozjechaly i drzwi sie kiespko domykaja, uszkodzona butla (nowa) nawet swiatla cale tylne sa bo samochod ktory mnie stuknal byl waski i wbil sie bardziej pod rovera. moj problem polega na tym ze nie potrafie udowodnic PZU ze koszty jakie ponioslam z kupnem auta i przygtoowaniem do jazdy sa wyzsze niz ich wycena . Daja mi dwie mozliwosci - albo daja 100 % za auto ale po ich niskiej stwace, albo jeszcze mniej plus auto przeznaczone do kasacji.
Tak jak pisalam jest to moje 1 auto , nie znam mechanikow i zasad zalatwoiania kwestii formalnych z ubezpieczycielem... ciezko mi cokolwiek postanowic. PZu nalega ze mam sie spieszyc z decyzja, Zastanawiam sie czy jak zdecyduje sie na nizsza kwote plus auto to auto moge sptrzeadac z atyle ile mi sie uda czy PZu narzuca mi jakas kwote? -

pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 05, 2009 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 00:17   

Jeśli policja stwierdziła jego winę, Tobie przysługuje prawo do przywrócenia samochodu do stanu "sprzed wypadku" z jego OC. Nie spiesz sie z decyzją - PZU tylko czeka jakby Cię tu orżnąć.
Jesli zażyczysz sobie, ze PZU ma auto naprawic (oczywiście na częściach ORYGINALNYCH!! bo przecież takie posiadałaś w momencie wypadku), to oni mają obowiązek to auto naprawic niezaleznie od kosztów. Ciebie to nie interesuje - mają problem.

Jesli zgadzasz się na przyznanie szkody calkowitej również nie daj się wystrugać, bo przysługuje Tobie 100% rynkowej wartosci auta (a nie, jak mogą Ci próbować wciskać, że niby 70%). Szczerze mowiąc oni tylko czekają, aż zgodzisz sie na calkowitą, bo po prostu im to jest na rękę :D
Jeśli auto da sie naprawić a kwota przyznana przez PZU jako szkoda calkowita Cie satysfakcjonuje (oczywiście masz wyjść na tym na "+") możesz w to wejść.
Oczywiście "wrak" jest Twój !! Nikt Ci go nie zabiera !

Nigdzie sie nie spiesz !! !! Pytaj !
;)
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 09:28   

tutaj masz link jak postąpił jeden z forumowiczów
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=30099
napisz takie samo pismo.powodzenia
 
 
 
Pangalana 



Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 09:59   

ok a jesli PZu okresla szkode calkowita i pisze " ze wzgledu na zakres uszkodzen pojazdu jego naprawa jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona i PZU nie pokryje kosztow ewentualnej naprawy" to mze podepszec sie tym artykulem
art. 363
§ 1. Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Jednakże gdyby przywrócenie stanu poprzedniego było niemożliwe albo gdyby pociągało za sobą dla zobowiązanego nadmierne trudności lub koszty, roszczenie poszkodowanego ogranicza się do świadczenia w pieniądzu.

wiec naprawa mi odpada. moge walczyc o kase. tylko ze oni oferuja mi najnizza cene rynkowa auta (poparli sie wycena chyba autotax) ale dla mnie bedzie to strata ok 3 tys. w jaki sposob moge walczyc o ta kase - nie majac rachunkow.
 
 
Zigg 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 10:15   

W takim przypadku piszesz odwołanie od ich decyzji (masz do tego prawo) i/lub powołujesz rzeczoznawcę z własnego OC (bezpłatnie - o ile Twoje ubezpieczenie taką opcję przewiduje-trzeba doczytać w "warunkach ubezpieczenia"). Otrzymujesz ponowną wycenę, którą przedkładasz w PZU.

I jeszcze jedna kwestia.
Ile auto kosztowało a ile PZU proponuje Ci wypłacić ?
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 10:23   

I tu jest pies pogrzebany.10 lat temu miałem szkodę całkowitą to zarobilem na tym dużo kasy ale czasy się zmieniły.
Przeczytaj dokładnie cały wątek który podałem.tam forumowicz napisał że ponownie zadzwonił że chce AC i żeby mu wycenili auto...poczytaj dokładnie, musi byc jakiś sposób na odzyskanie kasy
 
 
 
Pangalana 



Dołączyła: 05 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: lubelskie



Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:48   

Dzieki za rady, musze poczytac, pomyslec czy warto walczyc ...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:48   

Pangalana, wszystko zależy od wartości samochodu sprzed szkody (jak wyceniło PZU?), wartości szkody wycenionej przez PZU oraz kwoty, jaką musiałabyś zapłacić za naprawę samochodu w dowolnym zakładzie blacharsko-lakierniczym.

Jeżeli auto jest było przed szkodą warte 10kPLN, a Ty znajdziesz zakład, który naprawi szkody za 9999PLN, to informujesz o tym PZU i orzekasz, że wybierasz taki sposób naprawy szkody.
...a potem czekasz na rozwój wypadków.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z MTU
Perez Prawo i ubezpieczenia 16 Nie Sie 30, 2009 00:14
Perez
Brak nowych postów Problem z OC
plemaster Prawo i ubezpieczenia 20 Czw Wrz 08, 2011 20:00
tolik
Brak nowych postów Problem z uczelnia
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lip 11, 2012 09:47
Pawkaz
Brak nowych postów Problem z TUiR
se7en86 Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Maj 04, 2011 22:52
Ciufa
Brak nowych postów Problem z Link4
Alexi Prawo i ubezpieczenia 2 Pon Paź 11, 2010 22:26
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink