Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tempomat nie działa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tempomat nie działa
Autor Wiadomość
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 20:09   

Miałem taki problem ze wciskałem przycisk Tempomatu pod panelem klimatyzacji zaświecała sie dioda i to wszystko. Przyciski przy kierownicy nie reagowały a przy zegarach nie zapalała sie dioda "autostradki".

Naprawa: (Pod kierownicą ) wystarczyło wycisnąć ten biały czujnik w kierunku górnej metalowej części sprzegła :) Polecam sprawdzić
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 05, 2012 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szkielo82 




Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Wielącza Kolonia

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 12:19   

Johnny napisał/a:
przy zegarach nie zapalała sie dioda "autostradki".


A u mnie się zapala.

A w ogóle to którędy najlepiej dostać się do pompki?
Bo tam nie ma dojścia ani od góry, ani od dołu!
 
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 13:36   

szkielo82 napisał/a:


A w ogóle to którędy najlepiej dostać się do pompki?


Tam jest ciezki dostęp , ja od dołu robiłem po zdjęciu tego czarnego plastiku (osłony). Patrzyłeś czy czujnik dotyka do sprzęgła ?
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 06, 2012 15:24   

szkielo82 napisał/a:
A w ogóle to którędy najlepiej dostać się do pompki?
Bo tam nie ma dojścia ani od góry, ani od dołu!

Od dołu po zdjęciu osłony a od góry to ja wykręcam moduł świateł i wtedy jest dość miejsca
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:21   

Pytanie czy ten czujnik (oryginał LR) będzie pasował do R75?
http://allegro.pl/freelan...2621978635.html
rozumiem że czujnik od hamulca i od sprzęgła jest taki sam - czyli jest zamienny...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:45   

Zadzwoń do nich http://lr.pl/sklep/wlaczn...p-23310385.html bo oni maja części i do LR i do Rovera i są ogarnięci przynajmniej ci z oddziału w Poznaniu

[ Dodano: Pon Wrz 10, 2012 20:45 ]
albo do JOWIEGO on też będzie miał pojęcie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
jdariusz 



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 29



Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 20:10   

Zamontowałem do siebie tempomat i mam taki problem. Jak ruszę i przed włączeniem tempomatu nie nacisnę hamulca to się załącza i działa jak należy przyśpiesza z kierownicy, po wciśnięciu sprzęgła się rozłącza a po naciśnięciu SET znowu się uruchamia. Jak nacisnę hamulec to koniec, drugi raz się nie załącza i muszę się zatrzymać zgasić auto i odnowa ruszyć bez hamulca. Miał ktoś coś takiego ? Czujniki przy pedałch zamieniałem i czły czas tak samo :???:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 10:24   

jdariusz, może ten temat coś wniesie http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=23851
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 10:45   

SeniorA, a u Ciebie też zachodzi takie zjawisko jak opisywane u kolegi?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
jdariusz 



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 29



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 11:03   

SeniorA, czytałem i dalej nic nie wiem :???:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 13:26   

MaReK napisał/a:
SeniorA, a u Ciebie też zachodzi takie zjawisko jak opisywane u kolegi?
nie. Tempomat działa jak oryginalny.Ostatnio przetestowałem go dokładnie przez kilka godzin, jadąc autostradą i drogami szybkiego ruchu.Spisuje się znakomicie współpracując ze skrzynią automatyczną .Na trasie 750 km zużycie paliwa z klimą 7.5 l/100, w drugą stronę 7.8 l/100. (korki na bramkach).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 16:30   

Całkiem niezły wynik jak na benzyniaka ;D
Co do tempomatu i dokładki, to różnica pomiędzy Waszymi autami jest w skrzyni biegów. Czyli generalnie dwa czujniki pozycji pedału hamulca i sprzęgła.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 18:10   

No fakt , w automacie jest jeden czujnik. Oczywiście ja celowo szukałem ,kupiłem i zamontowałem interfejs i moduł tempomatu z auta kV6 2.0 z automatem , tym samym wyposażeniem i rokiem produkcji.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
jdariusz 



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 29



Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:23   

No i problem rozwiązany. Czujnika pedału hamulca nie można zamienić z czujnikiem sprzęgła. Hamulec czujnik czarny a sprzęgło biały i naczej tempomat nie zadziala.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 15:15   

jdariusz napisał/a:
Hamulec czujnik czarny a sprzęgło biały i naczej tempomat nie zadziala.

Kupiłem używany czujnik w kolorze białym.
Dla wyjaśnienia ja mam 2.0 V6 automat i u mnie w hamulcu jest czujnik czarny. Najpierw postanowiłem poprawić położenie czujnika. Poprawiłem, zrobiłem jazde próbną i... tempomat nie działa :/
Wymieniłem czujnik na ten biały. Jazda próbna, próba uruchomienia tempomatu i... niestety nic :/
U mnie objawy są takie:
naciskam przycisk tempomatu w konsoli środkowej zaświeca się kontrolka w przycisku
rozpędzam auto powyżej 45km/h naciskam przycisk "set" i kontrolka tylko raz mrugnie i tyle. Za każdym naciśnięciem mruga ale nie świeci się ciągle. Tak samo jest jak naciskam "Res"
Natomiast gdy wymieniłem czujnik na biały to kontrolka w liczniku ani razu nie mrugnęła czyli kolor czujnika ma znaczenie.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Vk37iJj7AinFhkBwi3NDVzJ1l1yURItV_y6NxDjLlOI?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/q3VrElO4-oNdPfL4WtJatzJ1l1yURItV_y6NxDjLlOI?feat=directlink
mam automat i teraz jeszcze pytanie czy jeśli miałbym uwalony czujnik położenia pedału hamulca to działały by prawidłowo światła stopu? U mnie działają bez problemu...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Wrz 22, 2012 21:41   

xROnx napisał/a:
mam automat i teraz jeszcze pytanie czy jeśli miałbym uwalony czujnik położenia pedału hamulca to działały by prawidłowo światła stopu?
jak jest czujnik uwalony ,to wtedy stop świeci w sposób ciągły do czasu usunięcia usterki , a dodatkowo brak hamowania silnikiem .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 14:10   

SeniorA napisał/a:
jak jest czujnik uwalony ,to wtedy stop świeci w sposób ciągły do czasu usunięcia usterki , a dodatkowo brak hamowania silnikiem .

aha czyli w takim razie mojej usterki braku działającego tempomatu nie mam co szukać w czujniku położenia pedału hamulca... :/
 
 
Szuryga 



Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: Baranowo



Wysłany: Pon Sty 27, 2014 13:04   

Witam odgrzeję trochę kotleta. Postanowiłem pisać w tym temacie bo mam problem z tempomatem. Ostatnio zmieniłem taśmę w kierownicy i klaksony ożyły oraz sterowanie radiem ale tempomat jak nie działał tak nie działa. po włączeniu tempomatu na panelu pod klimatyzacją kontrola się zapala na zielono. Po przeczytaniu kilku postów na temat tempomatu postanowiłem zajrzeć pod spód kierownicy i zobaczyłem taki oto obrazek http://www.fotosik.pl/pok...693ec853a2.html
na obrazku widzimy jak czujnik od tempomatu wisi sobie w powietrzu patrzyłem ale nie wiem jak i gdzie powinien być przyczepiony i nie wiem. Na zdjęciu w oddali widzimy chyba na końcu pedału sprzęgła na górze coś dziwnego jakies wężyki(zielone) i są one okręcone taśmo i ściśnięte jest wszystko metalowo obiemko skręcano nie wiem co to za rzeżba no i jeszcze pompka sprzęgł na mojej nie ma zbiorniczka do płynu tylko jakiś waz gumowy jest założony w tym miejscu i wchodzi gdzieś tam w podłogę w głąb w strone silnika! tutaj filmik z widokiem na pompę sprzęgła i na czujnik od tempomatu--


jeszcze mam pytanie jak wyjąłem ten cały włącznik świateł przednich to za nim były takie dwie kostki luzem sobie wiszą od czego one mogą być? http://www.fotosik.pl/pok...9ce68b3b9d.html

Znalazłem na alleg....takie pedały tylko co napisać gościowi że co ja chce kupić samo mocowanie czujnika tempomatu czy jak? kupie samo mocowanie a potem wyjdą kwiatki że u mnie nie ma jak tego zamocować!
http://allegro.pl/pedal-g...3876046508.html

To co miłośnicy rovera pomożecie :oops: !
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 27, 2014 13:13   

O kurde ;)

Widać ktoś miał dość oryginalnego rozwiązania rovera i zrobił przeróbkę na patent z BMW.
Ja nie kojarzę u siebie takiej sprężyny nigdzie... ale może nie pamiętam już.

Zobacz czy pod maską, albo tam gdzie są wycieraczki nie ma jakiegoś mocowania zbiorniczka na płyn DOT-(4)5. Jak tam ktoś zrobił taką mega przeróbkę to nie wiem czy nie będziesz musiał kupić całej podstawy z obudową. Zadzwoń do ADI-CZESCI (banner na stronie po lewej stronie) i zapytaj go, może będzie miał wiedzę i odpowiednie części dla Ciebie.

Co do kostek za LSMem... pierwsze widzę... Ale nie widziałem wszystkiego jeszcze więc... :)
Może to jakieś obejście IMMO albo coś tam było podłączane... rzeźby, które teraz przywróci Ci ktoś kto zna to auto na pamięć.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Szuryga 



Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 33
Skąd: Baranowo



Wysłany: Pon Sty 27, 2014 13:21   

ta sprężyna to wygląda jak od tapczanu taka fest filmik się nie załadował ale jak będę miał link to wkleję

co do zbiorniczka to jest owszem jak zdejmę to kratkę co jest na podszybiu jakby za akumulatorem tam jest zbiorniczek na nakrętce jest oznaczenie powiedzmy klocków hamulcowych to wiadomo tam dolewamy płyn hamulcowy no ale chyba ten wąż co jest na pompce sprzęgła nie jest połączony z tym zbiorniczkiem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Tordal Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 14, 2013 15:39
Tordal
Brak nowych postów [R75] Tempomat - jak działa ?
Olo12 Rover serii 75, MG ZT 39 Sro Lip 16, 2008 19:39
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75]Nie działa tempomat
roverr Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Maj 27, 2016 09:50
SeniorA
Brak nowych postów [R75] nie działa tempomat
curaasan Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Sty 21, 2018 21:58
curaasan
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Hirek Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Kwi 04, 2009 23:44
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink