Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tempomat nie działa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tempomat nie działa
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 19, 2009 11:26   

nie mam kontroli trakcji
a w ogóle sterownik tempomatu podłącza się gdzieś kabelkiem do silnika? bo miałem zmieniany silnik i może czegoś nie podłączyli do silnika.
Mam ten samochód od nie dawna a na elektryce samochodowej nie bardzo się znam...

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 11:30 ]
nie, kontroli trakcji nie mam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 19, 2009 11:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Cze 19, 2009 13:54   

moduł współpracuje ze sterownikiem silnika , ale skoro ten pracuje dobrze , to może po odpięciu baterii moduł utracił pamięć w tym temacie i trzeba zaprogramować. Zakładam , że bezpiecznik sprawdzony i stop świeci.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 10:22   

Bezpieczniki i czujniki na pedałach posprawdzałem. Jaki "stop"masz na myśli? i jak ponownie można zaprogramować?
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 11:04   

kris-tofer napisał/a:
Jaki "stop"masz na myśli?
napisałem ''stop'', a myślałem o światłach cofania ,bo są na tym samym bezpieczniku co tempomat.Co do programowania, to w zasadzie tempomat tego nie powinien wymagać , ale tu nie ma nic pewnego i potrzeba sprzętu, z możliwością programowania modułów sterujących w R75 np. T4. To jest ostateczność, jak się ma pewność , że moduł tempomatu jest dobry.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 14:25   

Światła cofania działają, czyli bezpiecznik jest OK Przyznam, że pomysły przyczyn usterki już mi się wyczerpują... Jak sprawdzić mam moduł tempomatu czy jest sprawny? podpiąć do innego auta? Skoro świeci lampka na głównym włączniku tempomatu to moduł powinien być dobry???
A może jednak będzie to licznik? Prędkość samochodu pokazuje, licznik też ale prędkość samochodu jest przesadzona o jakieś 25km/h sprawdzałem z GPSem a kontrolka od ABSu wogóle nie świeci, jest uszkodzona.
Mechanik po podłączeniu komputera stwierdził, że komputer silnika nie widzi prędkości samochodu, a czujnik ABSu na przednim prawym kole jest dobry...
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 14:56   

kris-tofer napisał/a:
a czujnik ABSu na przednim prawym kole jest dobry...
jak pisałem , to jest czujnik też do sygnału prędkości i jak by był wadliwy to nie działały wskażniki zależne od prędkości i przebiegu tzn. szybkościomierz, paliwa , wycieraczki,blokada zamków, TC,ABS i może jeszcze coś.
kris-tofer napisał/a:
prędkość samochodu jest przesadzona o jakieś 25km/h
zawyżenie o 7-10% w każdym aucie jest prawidłowe i wymagane , lepiej porównać z innym samochodem
kris-tofer napisał/a:
kontrolka od ABSu wogóle nie świeci, jest uszkodzona
można zrobić test sprawdzający zegarów.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 15:14 ]
http://forum.roverki.eu/v...1&highlight=obc
2.0 test deski rozdzielczej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 17:31   

kris-tofer napisał/a:
kontrolka od ABSu wogóle nie świeci, jest uszkodzona.

w tym aucie raczej się nie przepalają kontrolki bo nie są na zarówkach tylko na diodach a jeżeli nie świeci to raczej ktoś przy tym rzeźbił i coś porozłączał
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 00:25   

mi tez nie dziala tempomat tzn dioda zielona swieci ale nic pozatym
i ja mam troche inna sytuacje poniewaz mam automat z tym ze zbieglo sie to wlasnie
z awaria skrzyni tzn stracilo sie zasilanie na sterowniku(zostalo dorobione) i od tego czasu
tez nie dziala tempomat to moze sprawdz czy jest zasilanie na sterowniku tempomatu
to zawsze jakas kolejna wskazowka;]
ja tez tak musze zrobic....
pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 12:03   

OK tak zrobie, sprawdzę te zasilanie, ale chodzi Ci o ten główny sterownik, który jest za schowkiem? ja mam manualną skrzynię a po wymianie silnika tempomat nie działa

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 12:04 ]
w 201 roku do silników CDT montowali już automaty?
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 23:16   

to jest ta mniejsza skkrzynka za schowiem u pasazera
ja wczoraj wlaczylem troche z nim i jestem w kropce bo zasilanie od wlacznika na konsoli glownej dziala kiedy sie swieci napiecie 12v jest na niebiesko-pomaranczowym przewodzie
a zasilanie glowne powinno byc na zolto-niebieskim a ja tam po wlaczeniu zaplonu mam ok.
3-4v ?
moze ktos wie czy ten sterownik jest na 12v czy moze na 5v?
bo juz nie wiem sam;]
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:33   

Jutro zabieram się do naprawy wentylatora na chłodnicy, później muszę zajrzeć do Makpersonów (sorki nie wiem jak to się dokładnie pisze) bo coś w nich stuka a później dopiero do tempomatu i ABSu Wtedy będę mógł coś więcej napisać jaka jest u mnie przyczyna nie działającego tempomatu..

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 11:40 ]
Na koniec zostanie mi sprawdzenie webasta i to chyba na tyle usterek w moim roverku, pozostaną tylko kosmetyczne sprawy pranie tapicerki i takie tam pierdoły :)
Pozdrawiam
 
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 01:23   

kris-tofer napisał/a:
Makpersonów


McPherson'ów ;)
_________________
Adam
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sty 01, 2010 15:17   

kris-tofer naprawiłeś swój tempomat?
U mnie też ostatnio nie działa. Docisnąłem czujnik pod pedałem sprzęgła i dalej nic. świeci się tylko zielona lampka na włączniku i tyle. Nie zapala się lampka tempomatu na zegarach. Już nie wiem co może być. Wymieniałem ostatnio sprzęgło i wyciągałem radio. Czy do włącznika tempomatu idzie jedna czy dwie kostki?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 20:05   

apples, nie naprawiłem jeszcze. Puki co nie jeżdżę w długie trasy, to i tempomat mało potrzebny. Myślę, żeby jechać na komputer to może coś pomoże, zdiagnozuje problem, bo mam takie same objawy jak opisujesz.
apples napisał/a:
Wymieniałem ostatnio sprzęgło i wyciągałem radio
a co się ma sprzęgło i radio do tempomatu?
apples napisał/a:
Czy do włącznika tempomatu idzie jedna czy dwie kostki?
do tego włącznika pod panelem klimy idzie chyba jedna kostka, a pod poduchę jeszcze nie zaglądałem, nie chciało mi się odłączać akumulatora, a boję się, że mi inaczej łeb urwie :)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 14:20   

Sprzęgło i radio do tempomatu nic nie ma, ale jak wyciągałem może coś mogłem odłączyć. Stąd moje pytania. Dzięki. Będę walczyć dalej. :wink:

Czy ktoś kto ma sprawny tempomat może mi sprawdzić jedną rzecz? Nie pamiętam jak było u mnie jak działał. Czy po wciśnięciu włącznika tempomatu jednocześnie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej również na postoju czy dopiero w czasie jazdy po przekroczeniu 40km/h i naciśnięciu SET.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 15:47   

apples napisał/a:
Czy po wciśnięciu włącznika tempomatu jednocześnie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej
tak
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 17:27   

SeniorA chyba jednak nie.U mnie zapala się dopiero po włączeniu na kierownicy,przy czym działa prawidłowo od czasu ustawienia kostki przy pedale sprzęgła.Ta pierdoła przydaje mi się bardzo często.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 17:52   

Dziadek dzięki za pomoc. :ok: Nie mój post więc nie mogę postawić pomógł.

Jak prawidłowo chodzi ten czujnik przy pedale. U mnie przesuwa się na ząbkach w tym czarnym "uchwycie". Czy ten czujnik w środku ma jakiś element który się wysuwa, czy cały biały element stanowi całość?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 18:38   

Dziadek, sprawdziłem to teraz w instrukcji i jest napisane tak :'' 1. Nacisnąć główny włącznik ( zaświeci się lampka kontrolna na tablicy wskaźników ). 2.Przyspieszyć aż do osiągnięcia wymaganej prędkości.Musi to być wartość powyżej 45 km/h oraz poniżej 200 km/h. 3.Nacisnąć przycisk "SET+" w celu wprowadzenia osiągniętej prędkości do elektronicznej pamięci systemu .. "
I dalej : " W modelach z silnikiem Diesla , po upływie 30sekund naciskania na pedał przyspieszenia ( np. wyprzedzanie ) system zostanie automatycznie wyłączony.Aby włączyć go ponownie, należy nacisnąć przycisk ' RES '. " i to może w tym momencie w dieslu zapala się powtórnie kontrolka.
Widać jest różnica między dieslem a benzyna , a może jeszcze automatem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 19:25   

U mnie właśnie tak działał. Wiesz jak zbudowany jest czujnik przy pedale sprzęgła? Widziałeś go może? Czy myślisz że jak jest źle ustawiony to może na desce nie zapalać się kontrolka?

Zasada działania tempomatu z instrukcji obsługi R75.

Ostatnio zmieniony przez apples Sro Lip 28, 2010 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tempomat - jak działa ?
Olo12 Rover serii 75, MG ZT 39 Sro Lip 16, 2008 19:39
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75]Nie działa tempomat
roverr Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Maj 27, 2016 09:50
SeniorA
Brak nowych postów [R75] nie działa tempomat
curaasan Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Sty 21, 2018 21:58
curaasan
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Hirek Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Kwi 04, 2009 23:44
MaReK
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Tordal Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 14, 2013 15:39
Tordal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink