Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tuleja tylnego wahacza - wymiana
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tuleja tylnego wahacza - wymiana
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Mar 06, 2013 11:50   

markozalko, robisz śmietnik w każdym temacie. Ogarnij się trochę ... kup albo nie kupuj i nie trój. 2 miliony pytań w jednej kwestii we wszystkich możliwych tematach. Nie stać na konia to zamień na rower ... sorry ale tak to wygląda przez te wszystkie pytania. :evil:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 06, 2013 11:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Mar 12, 2013 16:39   

bardzo dziekuje

[ Dodano: Pon Mar 11, 2013 16:01 ]
Dziś wstawiłem auto na wymianę tulei. Kupiłem dwie Lemendorfa i 1 TRW. Tą pod siedzeniem pasażera wziąłem Lemendorfa tylko bez kołnierza. Mówili mi że te z kołnierzem już są wycofane z produkcji. Jedynie na allegro widziałem TRW z tym kołnierzem. Dzień dziś minął i jak narazie nie oddali fury, mam nadzieję ze jutro będę miał ją.

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 16:39 ]
No i jestm po wymianie wszystkich tulei. Mechanik powiedział że tylko pływajace miały lekkie luzy, jakoś oko na to przymykam. Efekty po wymianie.... cóż myślałem że będzie dużo lepiej ale i tak jest ok. Jadąc po nierównościach nie ma już takiego pukania z tyłu ale jak wpdnę w dziure albo przez te policjanty leżące przejeżdżam to jest nadal łubudu z tyłu. Ni tak mocne jak wcześniej ale nadal głośne. Nie wiem od czego to.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 20:42   

witam potrzebuje symbol tulei zaznaczonej na rysunku.
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 20:58   

RGX101110
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 12:36   

marcin.misek, wielki dzieki
a pasuja moze jakies zamiennik, npi od bmw? bo powiem ze mam problem z znalezieniem, chyba ze ktos wie gdzie dostanę takie części,
i mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakas różnica pomiedzy wahaczem pokazanym na zdjeciu do kombi a sedana czy raczej sa takie same.
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 17:21   

21matys napisał/a:
czy jest jakas różnica pomiedzy wahaczem pokazanym na zdjeciu do kombi a sedana czy raczej sa takie same.

raczej takie same, w katalogach nie widze podzaiłu na sedan/kombi przy tm wachaczu.
Co do zamienników, nie wiem.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 17:50   

marcin.misek napisał/a:
co do zamienników, nie wiem.

a nie wiecie gdzie mozna kupic??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Lut 04, 2014 18:22   

nie wiem czy w Polsce znajdziesz, orginalne można kupić w UK, tutaj masz linki gdybyś chciał zakipić w UK,

http://www.allcarpartsfas...sion-upper-arm/

http://www.ekmpowershop28...110-43299-p.asp

http://www.brit-car.co.uk...g_zt___rover_75
 
 
as4173 




Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 2



Wysłany: Sob Mar 01, 2014 13:11   

markozalko rozwiązałeś to walenie z tyłu? Po wjechaniu w większą dziurę nawet z niedużą prędkością zawieszenie z okolic prawego tylnego koła jest taki dźwiek odbicia od blachy i zastanawiam się czy nie jest to poduszka od amortyzatora lub amortyzator. Amortyzatory tylne wymieniałem 3 miesiące temu na kayaba'ę bo na starych tyłem bujało góra/dół. Na nowych jest podobne uczucie ale są bardzo sztywne. Jakby było tego mało ostatnio ledwo co ruszyłem z parkingu, nie duża dziura i tylne koło się zblokowało. Wsiadłem, ruszam w przód blokuje dalej, pomogło do tyłu i znów przód. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło i czy to ma związek z zawieszeniem czy z ręcznym :-|
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 03, 2014 08:44   

Coś Ty nie udało mi się jeszcze. Zastanawiam się czy wogóle dojdę co to. Przeważnie z przodu mi puka z prawej strony ale często tez z tyłu. Dźwięk jakby coś strzelało z tyłu. Jakby jakaś sprężyna się naciągała czy grom wie jak to nazwać. Czasem też puknie jak stoję i lekko auto do tyłu zjedzie. Nie wiem czy sprężyny mi źle założyli czy tuleje. Najgorzej jest jak auto jest zimne bo jak się rozgrzeje to nieco lepiej jest. Pojadę teraz na szarpaki i na złość nic nic nie wykaże.

[ Dodano: Pon Mar 03, 2014 08:44 ]
Kurcze obawiam się ze problem ten może być ciężki do zdiagnozowania. Znalażłem coś podobnego na forum BWM http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=1&t=23754. Wczoraj to miałem dośc spore strzały :) ale najgorsze jest to z estrzela jak jest zimny. O co tu chodzi.....
 
 
as4173 




Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 2



Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 22:10   

Byłem na wymianie wkładów tulei przednich i 3 tylnych tulei. Podejrzewałem od niedawna pęknięcie tylnej sprężyny i musiałem ją wymienić, pękła przy mocowaniu. Wszystko jakby ustało ale gdybym dokupił drugą nową sprężynkę to by już leciutkie bujanie tyłu z tej strony ustało. Ogólnie jestem zadowolony i teraz wiem że za to bujanie tyłem nawet na prostej drodze były odpowiedzialne też w połowie zużyte sprężyny :)
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 22:19   

as4173, jakie kupiłeś tuleje na tył?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 22:25   

as4173, gdybyś przywiązywał wagę do utrzymania auta i bezpieczeństwa oraz komfortu, wymieniłbys OBIE sprężyny mimo, że pękła tylko jedna ;) Sprężyny, amory to są rzeczy które powinno się wymieniać parami ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 14:33   

as47
Udało się Tobie zdiagnozować te stuki? Wybierałem się jakiś czas temu na szarpaki ale nie dojechalem. Obawiam się że nic mi nie powiedzą albo zaczną wymyślać. Lecz ostatnimi czasy zaczyna mnie już tak denerwować te stukanie że wyjdę z siebie :) :). Raz z tyłuy innym razem z przodu. Ile to można wymieniać :) :)
 
 
stee-zoo 




Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 54
Skąd: Kwitajny/WARM.-MAZ.



Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 21:28   

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie ostatnio wymieniałem lewą i prawą tuleje tylnego wahacza wzdłóżnego (te które wchodzą w próg).
Przed odkreceniem srób mocujących zaznaczyłem punkty tak zeby przykrecić tak samo w tym samym polożeniu.
Czy po wymianie tych tulei teraz musze jechac na ustawienie kontów kół i zbieżnośc ,ja sadze ze tak ale chciał bym sie upewnic.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 21:42   

stee-zoo, no raczej rzeczą logiczną jest że warto jechać na zbieżność po ingerencji w zawieszenie, gdzie mogło dojść do przestawienia.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 22:54   

W 75 z tyłu nie ustawia się kątów, a tym bardziej kontów. Jedynie zbieżność
Po wymianie tulei przykręciłem w stare miejsca. Opon nie drze, jeżdżę juz tak drugi rok. Choć logika podpowiada ze wypadalo by to zrobić
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 09:22   

A może ktoś opisać jak wymienić tuleje tylnego wahacza głównie chodzi mi o tą górna pływającą. Napiszcie czym i jak to wyjąc nabić i czy trzeba cały wahacz zdjąć czy da się na aucie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 09:33   

Robiłem na aucie, stara do wyjęcia to użyłem typowo solowej metody wiertarka, mlotek, przecinak :D teraz zrobiłbym to inaczej... Sa ściągacze do tulei, ale uznalem to za zbyt duży wydatek jednorazowy... Kupiłem długą śrubę wzmacnianą, do tego taka długa nakrętka do łączenia prętów gwintowanych(ze względu na większą ilość zwojów gwintu żeby się nie zerwały) a z gratów w piwnicy wyszukałem rurki odpowiedniej średnicy, trochę podkładek i po odpowiednim spasowaniu poszło.

Z lewą stronę strasznie się męczyłem, mając już przygotowane wszystkie graty, prawa strona poszła szybko.

Trochę druciarstwo, ale tuleje siedzą juz 2 rok i nie wypadły jeszcze
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 13, 2016 10:33   

Tak blisko mam fachowca z narzędziami a ja się z tym tu obsrywam :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tuleja wahacza
staf Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Wrz 20, 2010 08:49
Gość
Brak nowych postów [R75] Tuleja wahacza
pieknyiro Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 05, 2015 22:02
pieknyiro
Brak nowych postów [R75] Tuleja tylna przedniego wahacza
rafal_s Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Kwi 09, 2012 19:07
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Tuleja dolna wahacza przedniego
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 17 Sro Maj 21, 2008 14:11
jacekmarus
Brak nowych postów [R75] Tuleja wahacza przedniego - tylna
gagatek Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Kwi 18, 2012 13:35
skrzypol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink