Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 414 2000r 103 km]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 414 2000r 103 km]

przepustnica-czyszczenie
Autor Wiadomość
pio322322 



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 10
Skąd: konin



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 08:03   [rover 414 2000r 103 km]

witam wszystkich. mam prośbe chciałbym dzis przeczyscic przepustnice i zastanawia mnie jak mam sie do tego zabrac a mianowicie na co uwazac zeby nie popsuc na co zwracac szczegolna uwage zeby ocenic stan przepustnicy i czy musze ja wykrecic czy wystarczy jak zdejme waz od powietrza. prosze o porady bo znajac moje zdolnoci moge cos popsuc a nie chciałbym. pozdro
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 20, 2009 08:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:01   

Mozna z, jak i bez odkrecania. Lecz lepiej odkrecic zwlaszcza, ze to tylko 4 srubki, 1 linka i 1 kostka do opiecia. Dobrze pedzelkiem i benzynka przeczyscic oske w okolicach gdzie wchodzi w korpus przepustnicy (wewnatrz). Zepsuc tam nie ma czego.
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:03   

Zakładam że ten artykuł już przeczytałeś? :czytaj to:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:08   

PTE napisał/a:
Zakładam że ten artykuł już przeczytałeś? :czytaj to:
przepustnica z tego artykulu ma sie nijak do przepustnicy a ktora pyta kolega pio322322,
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:32   

Lechos napisał/a:
PTE napisał/a:
Zakładam że ten artykuł już przeczytałeś? :czytaj to:
przepustnica z tego artykulu ma sie nijak do przepustnicy a ktora pyta kolega pio322322,


Ha! Ale ma się zupełnie tak samo do tej, jaka jest w moim Poldoroverze! I to jest najważniejsze.
W tych nowych, zdaje się, nie ma silniczka krokowego zblokowanego z zespołem przepustnicy i jest ona jeszcze prostsza w budowie i łatwiej jest ją wyczyścić, bo chyba też nie ma tam przewodów do grzania przepustnicy wodą z silnika.

Acha - mam pytanie do Roverkowców - czy w Waszych silnikach przewód nadmiarowy odmy, ten, który idzie od dekla silnika do zespołu przepustnicy, ciągnie zawsze powietrze?
W mnie zawsze ciągnie, jak go zatkam, to najpierw zabiera mi palec do środka a potem w silniku robi się takie podciśnienie, że wałki rozrządu zaczynają skrzeczeć (podciśnienie w środku silnika redukuje nadciśnienie oleju, przez co ww. wałki zaczynają pracować na "żywca" i płaczą. Wydaje mi się, że takie zjawisko świadczy o tym, że nie ma przedmuchów z tłoków silnika, albo są tak małe, że wydajność przewietrzania silnika jest o wiele większa niż objętość tych tłokowych piardów. Silnik ciągnie powietrze (sprawdzałem zapalniczką wiele razy), czy zimny, czy ciepły, przez miarkę oleju a nawet, jak się odkręci korek oleju i zrobi "uchyłkę" to tą szczeliną też ciągnie (zabiera płomyk do środka, fajnie to wygląda.

Zróbcie to doświadczenie w Waszych silnikach i odpiszcie! (uważajcie, jak silnik na gazie pracuje, u mnie nic nie buchnęło, ale gazownię sam sobie reguluję i wiem, jak działa).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 11:34   

PTE napisał/a:
Zakładam że ten artykuł już przeczytałeś?
-nie za bardzo widze związk z plastikową przepustnicą ,jak jest montowana w większości roverków z silnikami k.....najlepiej wziąsć benzynkę ekstrakcyjną i szmatkę bwełnianą (ale taką żeby nie zostawiała "farfocli"),moze też być pędzelek i szczoteczka do zębów (uwaga!-benzyna ekstrakcyjna może ją rozuścić !),zdejmujemy linkę gazy,odkręcamy cybanty (jesli przepustnica była wcześniej demontowana,jesli nie była to są takie zaciski blaszane jednorazowego użytku-trzeba się zaopatrzyć w cybanty,lub mocne i szerokie opaski plastikowe-używane do wiązek elektrycznych),odkręcamy cztery śruby mocowania korpusu przepustnicy,zdejmujemy odmę,jak ktoś ma komresor można przedmuchać,jak ktoś nie ma bierze szczoteczkę (najlepiej starą i taką której już nie bedzie używana... :mrgreen: ),szczotkujemy z zewnatrz okolice sprężyn na ośce i wszystkie miejsca mocno zabrudzone (na "sucho"), nastepnie szmatka i pedzelek wraz z benzynką ekstrakcyjną idą w ruch (można odkręcić klapkę przepustnicy-wtedy mamy dostep do ośki od środka-ważne-trzeba zapamiętać jej położenie),czyścimy wszystko tak zeby było suche,następnie bierzemy smar silikonowy i natryskujemy troszkę na ośkę od wewnatrz przepsutnicy-nadmiar wycieramy,tak samo robimy z zewnątrz (nie polecam preparatów typu wd-400 i pozostawianie ich nadmiaru-bo do tego się łapie brud),po wszystkim składamy w odwrotnej kolejności (trzeba pamiętac o wyczyszczeniu wnętrza odmy olejeowej i silniczka krokowego-jesli nie ma tam oleju to znak że nasz silnik jest w dobrej kondycji),dosyć ważne jest odpowiednie napiecie linki gazu-jesli będzie za duży luz bedzie sie nam źle jeździć,ale jesli napniemy ją za mocno to obrty nie będą spadać-bardzo niebezpieczne!-i to by było na tyle :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200 SDI, 2000r] Data rejestracji 2000r. Dziwne?
Michal982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Sie 25, 2007 00:40
PHJOWI
Brak nowych postów [rover 414 103 km 2000r]
powazny problem pomocy koledzy
pio322322 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Paź 28, 2009 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [ROVER 25, 2000r, 2,0D] - Głowica
Potrzebna głowica!!!
kasilla1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Lis 22, 2007 13:50
sTERYD
Brak nowych postów [rover 414 103km 2000r]
zakładać lpg czy wystrzegac sie?
pio322322 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 40 Czw Mar 05, 2009 16:13
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink