Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Łożysko/poduszka amotryzatora przedniego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Łożysko/poduszka amotryzatora przedniego
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 17:04   

Oj, są na allegro albo w innych sklepach. Właśnei patrzę na ceny od 180-199 zł za sztukę
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 14, 2014 17:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 17:16   

o, faktycznie. Ciekawe co ten Fatimex warty.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 18:57   

Znalazłem takie coś w necie i powiem że parę rzeczy mam z tego a winą obarczałem sam nie wiem co. Nigdy nie mogłem dojść do tego, szczególnie do niestabilnego auta w trasie a szczególnie podczas wiatru.
Objawy zużytych poduszek amortyzatora:
■stuki przy podskokach koła, na pagórkowatych nierównościach podbijających, rzadziej na dziurze jak koło miękko się wtacza
■czyli dziury z ostrymi krawędziami, podbitki na podwyższeniach ok 2cm itp – tutaj obserwuję stuki
■ściąganie przy przyśpieszaniu lub spowalnianiu, zazwyczaj w odwrotnym kierunku dla przyśpieszania i hamowania
■zmiana kierunku jazdy przy ostrym hamowaniu, odczucie niestabilności, pływania, drgania na kierownicy
■drgania na kierownicy już przy małych prędkościach (drgania przy dużych to zdeważone starością tarcze, lub krzywe felgi, ale to osobny temat)
■przy podmuchach wiatru zmiana kierunku jazdy
■przy ruszaniu, np. na skrzyżowaniu w lewo 90 stopni, odczucie jakby całe zawieszenie się ruszało
■objawy nasilają się przy silnym operowaniem gazem, gwałtownym przyśpieszaniu na skręconych kołach czujesz jak koła uskakują, np. jak ruszasz np. z parkingu w bok
■odczucie przesuwania się raczej góry pojazdu, mniej pływania dołu – jak jest przy np. wybitych dolnych sworzniach kulowych mocowania piasty koła do wahacza dolnego

[ Dodano: Wto Paź 14, 2014 18:57 ]
Pelson91 a Tobie jak to się objawia, że musisz wymienić?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:00   

Cytat:
Pelson91 a Tobie jak to się objawia, że musisz wymienić?

raz, że skrzypi przy skręcaniu na postoju, a dwa, że przy wymianie sprężyn okazało się, że łożyska są popękane i coś nie tak jest z poduszką. Wymienię, będę miał spokój ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:21   

Aha no to kit trzeba rękawa zakasać i kupać. Jak sam nie diagnozuje to nikt mi tego nie zdiagnozuje. Szkoda, ze tego nie zrobiłem przy wymianie sprężyn i amorów ale kto wiedział.
U mnie wcześniej na postoju skrzypiało a teraz w trakcie jazdy na skrętach słychać niepokojące dźwięki, czyli strach się bać :)
Ostatnio zmieniony przez markozalko Wto Paź 14, 2014 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:22   

markozalko napisał/a:
Szkoda, ze tego nie zrobiłem przy wymianie sprężyn i amorów ale kto wiedział

przecież wymieniając sprężyny i amor, rozbierasz całą kolumnę. Generalnie jak łożysko jest uwalone to to widać :)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:25   

Widzisz, ja tego nie robiłem tylko mechanicy. A oni może tego nie zauważyli albo nie było tak mocno rozwalone aby się w oczy rzucało. Mnie tylko zastanawia, skoro u mnie skrzypi ewidentnie guma to może nie łożysko pało tylko ta poduszka....??
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:36   

markozalko napisał/a:
Mnie tylko zastanawia, skoro u mnie skrzypi ewidentnie guma to może nie łożysko pało tylko ta poduszka....??

Łożysko jest to gumowy o-ring, a poduszka to cała reszta górnego mocowania
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:43   

No to co lepiej wymienić twoim zdaniem samo łożysko czy poduszkę? Bo różnica w cenie jest :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:54   

markozalko, ja mam uwalone łożyska ale słuchając najlepszego specjalisty od R, lepiej będzie jak wymienimy całe poduszki. Szerszej wiedzy na ten temat nie mam, ale mam nadzieję, że załatwi to sprawę skrzypienia ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:04   

jeśli guma w poduszkach nie jest uwalona, a przy ruszaniu kierą skrzypi to wymieniajcie tylko same łożyska pod tymi poduszkami. Kiedyś była to kolosalna różnica w cenie, a jak poducha nie urwana, to nie ma jej co moim zdaniem wymieniać, bo to tylko wyłuda kapusty
pozdrawiam
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:07   

To w takim razie aby sprawdzić nei łożysko ale tylko poduchę to można ją obcenić od góry czy też trzeba odkrećić mc persona? Pytam bo dla mnie to jest problem, bo aby zobaczyć co jest walnięte musze jechać do majstra. Weźmie on odkręci i sprawdzi i musi skręcić bo na miejscu tego nie będą mieli. Potem znów jechać i znów rozbierać, a wszystko płacić muszę.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:12   

To różnie, czasami od dołu tylko widać, z resztą od góry i tak chyba mało tej gumy widać :)))
nie wiem dokładnie, czy tak na 100 proc sprawdzisz, ale jakby pobujać samochodem i obserwować tą poduszkę czy nie ma wyraźnych luzów, jak nie to moim zdaniem nie uwalona, ale ja już dawno z R75 nie miałem do czynienia. A co tam się dzieje w ogóle? stuka czy tylko trzeszczy przy ruszaniu kierą?
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:15   

kris-tofer napisał/a:
To różnie, czasami od dołu tylko widać, z resztą od góry i tak chyba mało tej gumy widać :)))
nie wiem dokładnie, czy tak na 100 proc sprawdzisz, ale jakby pobujać samochodem i obserwować tą poduszkę czy nie ma wyraźnych luzów, jak nie to moim zdaniem nie uwalona, ale ja już dawno z R75 nie miałem do czynienia. A co tam się dzieje w ogóle? stuka czy tylko trzeszczy przy ruszaniu kierą?


Trzeszczy i skrzypi i to okropnie ale jak jest na dworzu ciepło albo jak przejadę kilkadziesiat km wtedy się rozgrzeja jakaś guma i daje popalić. Strasznie to denerwuje a ostatnio słyszę jakieś trzaski gumowe albo coś takiego, ciężko to nazwać, jak jadę po rondzie albo przy mniejszej prędkości robię jakiś skręt. Co do stuków to sporo mam wymienione ale i tak jakieś tam są, nie wiem czy to tak ma być czy te drogi marne. To mi nie przeszkadza tylko to co pisałem wyżej.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 20:22   

I tak jedna rozbiórka, wyciągną Ci poduszki i sie okaże czy tylko łożyska, czy też i poduchy,bo że łożyska do wymiany to pewniak
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 14, 2014 23:47   

miałem podobnie ostatnio :) na zimnym silniku nic nie było słychać dopiero w trasie przy skręcaniu kierownica było to słychać wymieniłem łożysko amortyzatora (oryginał SNR 30zł) i problem znikł, poduszkę miałem w dobrym stanie
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Paź 16, 2014 09:22   

Problem mi w większości zniknął, może nie do końca ale jest ogromna poprawa. Pękły mi przewody hamulcowe, całe szczęście że w mieście a nie w trasie bo akurat jechałem później i po ich wymianie poprawa. Nie słyszę już dźwięków na rondzie, czy też przy parkowaniu. Wczoraj zrobiłem trasę i aż miło było parkować i kręcić kierownicą bez szurania. Nie wiem co to ma wspólnego ale jak na razie łożyska amorów zostawiam. Wiec może jak ktoś ma podobne objawy niech spojrzy na te przewody bo to nie przelewki.
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Nie Mar 22, 2015 15:08   

sash997, jak Ci się jeździ na tych łożyskach od puga ??
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Mar 22, 2015 21:26   

poszło PW ale teraz sprawdziłem łożysko od peugota 206 prześmigało ok 60-70tyś km więc niema tragedii :D
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Mar 30, 2015 11:45   

Czy taki dźwięk jak tu na tym filmiku to jest właśnie wina łożyska czy też samej maglownicy. Zbliża sie ciepło i już miałem kilka razy "przyjemność" słuchania tego. Czemu to się dzieje jak jest ciepło i jak zrobię jakąś trasę to wówczas jak np. manewry na parkingu robię to daje ze hej. O wiele głośniej niż na filmie. I jak skręcam w prawo. Nie chcę na pałę czegoś kupować. Pisałem o tym wcześniej gdzieś indziej ale tu poruszę temat. Dzięki za ewentualne sugestie.
https://www.youtube.com/watch?v=td0HqwWQQqs
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Poduszka/łożysko amortyzatora
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Mar 11, 2018 19:21
tomi24lbn
Brak nowych postów [R75] Demontaż reflektora przedniego
Dawidovs Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Sie 10, 2013 08:47
Dawidovs
Brak nowych postów [R75] ABS - wymiana przedniego czujnika
xytras Rover serii 75, MG ZT 51 Nie Wrz 08, 2013 20:05
Dziadek
Brak nowych postów [r75] Wymiana gum stabilizatora przedniego
thorgalxxx Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 07, 2012 20:39
thorgalxxx
Brak nowych postów [R75] Wymiana przedniego zawieszenia
Grafito Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Lis 10, 2016 19:45
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink