Forum Klubu ROVERki.pl :: Wypowiedzenie umowy OC w Allianz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedzenie umowy OC w Allianz
Autor Wiadomość
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 11:56   Wypowiedzenie umowy OC w Allianz

Witam.

Chyba mam problem

W czerwcu 2008r. kupiłem Octavkę. Przejąłem również polisę OC dotychczasowego właściciela z datą końcową polisy na dzień 23 kwietnia 2009r. A że Allianz był droższy od firmy, w której zawsze się ubezpieczam. poszedłem do agencji Allianza i złożyłem wypowiedzenie polisy, niestety było to dzień po terminie. Problem w tym, że pani agentka nic nie wspomniała, że polisy nie można już wypowiedzieć bo jest po terminie, tylko najzwyklej przyjęła je. Więc ja pewny, że polisę wypowiedziałem, pojechałem ubezpieczyć się w innej formie.

Dzisiaj dostałem wezwanie z Allianza, że nie opłaciłem składki.

Powiedzcie mi... czy muszę wpłacać kasę do Allianza ?? Co mi grozi jeśli nie wpłacę składki ?? Egzekucja, komornik ?? Przecież auto mam ubezpieczone w innej firmie...
Trochę nie uśmiecha mi się mieć podwójnego ubezpieczenia.. aż taki hojny to ja nie jestem.. ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 03, 2009 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 12:09   

Viniu, a masz potwierdzenie jakies ze Ci tego wypowiedzenia nie przyjela?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 12:21   

Viniu zacznij od dokladnego zapoznania sie z umowa zawarta przez poprzedniego wlasciciela, szczegolnie w czesci dotyczacej warunkow wypowiedzenia umowy / zwykle napisane malutenkim druczkiem/ tam musi byc / w kazdym razie powinno byc okreslone kiedy i przy zachowaniu jakich warunkow mozna umowe wypowiedziec. Waznym jest rowniez abys mial potwierdzenie przyjecia twojego wypowiedzenia. to znacznie upraszcza sprawe. Jezeli takiego powierdzenia nie masz, to proaktycznie masz przechlapane.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 12:25   

Tak na mojej kserokopii, gdzieś to mam potwierdzone. Problem jednak nie jest w tym czy jest potwierdzenie, że wypowiedziałem, czy nie. Dzwoniłem do Allianza i oni u siebie mają to moje wypowiedzenie, tylko twierdzą, że jest/było nieskuteczne, bo zostało złożone dzień po terminie i w tym cały szkopuł :( Najbardziej wkurza mnie to, że agentka w ogóle przyjęła to wypowiedzenie i nawet słówkiem się nie odezwała, że ono i tak będzie nieskuteczne. Gdybym to wiedział, to nie szedł bym się ubezpieczać gdzieś indziej...

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 12:31 ]
walkie napisał/a:
a masz potwierdzenie jakies ze Ci tego wypowiedzenia nie przyjela?
Właśnie w tym sęk, że ona je przyjęła, dlatego byłem przekonany, że umowę rozwiązałem...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 12:45   

Viniu jezeli masz dostepm do dziennikow ustaw to na ta chwile moge ci podac, ze znjadziesz to w Dz.U. Nr 24. poz.1152 z 2003r - jest tam zamieszczona ustawa z dnia 22 maja 2003r - o ubezpieczeniach obowiazkowych, Ubezpieczeniowym funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ja w tej chwili nie mam mozliwosci aby te ustawe przewertowac, ale sprobuje zrobic to jeszcze dzis do godziny 15-ej. Jak mi sie uda to napisze.

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 12:59 ]
No jednak udalo mi sie dotrzec do konkretnych przepisow. Po zapozaniu sie z nimi a sa to przepisy art.26 i art.28.ust.1 i 2 cytowanej w poprzednim poście ustawy to musze przyznac, iz rzeczywiscie masz problem. Ja bym proponowal udac sie do kierownika / czy jak tam sie zwie/ agencji, czy oddzialu/ i w rozmowie z nim ten problem rozwiazac.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:10   

zetes, tego się właśnie obawiałem... :( No nic.. trzeba będzie pogadać, a jak nie to poproszę o rozłożenie na raty... :(
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:21   

Viniu, wazne w tym wszystkim jest czy byla oplacona skladka do konca obowiazywania umowy, bo zgodnie z trescia art 28, ust. 2 ustawy zawarcie nastepnej umowy nie nastepuje, pomimo braku powiadomienia jezeli nie zostala oplacona w calosci okreslona w umowie skladka za mijajacy okres 12 miesiecy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:45   

zetes, hmm.. nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale składka w Allianzu było opłacona do końca obowiązywania umowy czyli do do 23 kwietnia. I ratę zapłacił poprzedni właściciel, a drugą (w sierpniu lub październiku 2008r.) opłaciłem już ja. Więc ubezpieczenie miałem wykupione do 23 kwietnia 2009r. O to chodzi ??
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:48   

chyba nie opłacenie polisy skutkuje zerwaniem ubezpieczenia i nie ma się czym przejmować bo nie zmuszą cie do zapłacenia za polisę z której nie korzystasz inna sprawa by była jakbyś zaczął sie od nich domagać ochrony ubezpieczeniowej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:48   

Tak o to chodzi. Jezeli skladka zostala oplacona do konca obowiazywania umowy to pozostaje Ci negocjowac z przedstawicielem Allianza. Powodzenia :wink:

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 14:25 ]
Wynika to rowniez z tresci art.31, ust.1 cytowanej wyzej ustawy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 15:20   

sknerko, no właśnie nie jest taka oczywista. Kiedyś było tak, że nie płaciłeś składki i już.. nic Cię nie interesowało, polisa nie istniała. Dzisiaj ciąży na Tobie obowiązek wypowiedzenia umowy. Jeśli tego nie zrobisz, to zostaje przedłużona automatycznie i możesz wpaść w tzw. podwójne ubezpieczenie... jak ja :( No chyba, że ja coś źle interpretuję...

Mnie tylko ciągle nurtuje jedno: czy Allianz może wszcząć jakieś postępowanie egzekucyjne wobec mnie ?? I w jakiej formie ??

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 15:21 ]
zetes, czyli mam rozumieć ta nowa polisa z innym ubezpieczycielem nie ma prawa istnieć i tym samym powinienem coś z nią zrobić ??
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 15:39   

Viniu napisał/a:
sknerko, no właśnie nie jest taka oczywista. Kiedyś było tak, że nie płaciłeś składki i już.. nic Cię nie interesowało, polisa nie istniała. Dzisiaj ciąży na Tobie obowiązek wypowiedzenia umowy. Jeśli tego nie zrobisz, to zostaje przedłużona automatycznie i możesz wpaść w tzw. podwójne ubezpieczenie... jak ja :( No chyba, że ja coś źle interpretuję...

Mnie tylko ciągle nurtuje jedno: czy Allianz może wszcząć jakieś postępowanie egzekucyjne wobec mnie ?? I w jakiej formie ??

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 15:21 ]
zetes, czyli mam rozumieć ta nowa polisa z innym ubezpieczycielem nie ma prawa istnieć i tym samym powinienem coś z nią zrobić ??



Masz pewną odpowiedź na nurtujące cie pytania.
Wymówienie musi być zgłoszone nie później jak jeden dzień przed wygaśnięciem umowy. Wynika to z ustawy z dnia 22 maj 2003r. A jeśli chodzi o postępowanie...Tak zostaje uruchomiony etap windykacyjny. Pozdrawiam
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 15:51   

http://biznes.gazetaprawn..._polisy_oc.html Moze to coś pomoże :twisted:

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 15:57 ]
http://www.rzu.gov.pl/ska...chanicznych__55 a tu opisuja jak można spróbować wybrnąć z podwójnego ubezpieczenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 03, 2009 18:24   

sknerko napisał/a:
http://www.rzu.gov.pl/ska...chanicznych__55 a tu opisuja jak można spróbować wybrnąć z podwójnego ubezpieczenia


Wszystko zatem sprowadza sie do tego co pisalem wczesniej. Viniu jezeli uwazasz, za
korzystniejsza umowe zawarta z obecnym ubezpieczycielem - tak przynajmniej wynika z tresci Twojego postu - to mozesz negocjowac z przedstawicielem Allianzu.
Viniu napisał/a:
zetes, czyli mam rozumieć ta nowa polisa z innym ubezpieczycielem ni

e ma prawa istnieć i tym samym powinienem coś z nią zrobić

negocjowac z ktoryms ubezpieczycielem rozwiazanie umowy. Z przedstawicielem ktorego ubezpieczyciela, to Twoj wybor
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Lip 06, 2009 21:33   

Panowie, dzięki za wyjaśnienia. Nie pozostaje mi nic innego jak wystąpić z wnioskiem/prośbą najpierw do Allianza o rozwiązani umowy i umorzenie należności, ja jeśli to nie poskutkuje, to do Compensy... Gdzieś musi się udać.. ;)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 13:46   

Viniu, czy juz cos zadzialales i z jakim wynikiem :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
99tomcat 



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: POZNAŃ



Wysłany: Nie Lip 19, 2009 08:57   

Ja tak zaspałem ze swoim uniakiem. Wypowiedzenie złożyłem w ostatnim dniu ubezpieczenia, o czym mnie babka w PZU poinformowała ale przyjęła pismo, podstemplowała kopię. Przygotowała mnie też na telefon z centrali w W-wie. Telefon był babka wytłumaczyła że jest to wypowiedzenie nieskuteczne bo po terminie, ale pogada jeszcze z kierownikiem. Miała oddzwonić. Nie było telefonu, a od 18 grudnia troszkę czasu minęło i nie dostałem nic z pzu- ponaglenia itp więc chyba jednak się ulitowali ;) Mniewie zgubiło robienie wszystkiego na ostatnią chwilę i spojrzenie na datę nie oc ale nw na polisie- nie wiem dlaczego w pzu jest 1 dzień różnicy Teraz w mdirect jest taka sama data...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wypowiedzenie umowy OC PZU
Gość Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Kwi 07, 2010 10:24
zetes
Brak nowych postów [OC] wypowiedzenie umowy OC LD
Gallus Prawo i ubezpieczenia 12 Pon Sty 04, 2010 23:43
BayHarborButche
Brak nowych postów wypowiedzenie umowy MTU
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 9 Nie Wrz 04, 2011 12:58
machi12
Brak nowych postów Wypowiedzenie umowy o pracę
des Prawo i ubezpieczenia 9 Sro Lip 20, 2011 18:10
des
Brak nowych postów [Prawo pracy] Wypowiedzenie umowy o pracę.
Jugol Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Sty 07, 2012 15:26
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink