Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zapchany odpływ w podszybiu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zapchany odpływ w podszybiu
Autor Wiadomość
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:44   [R75] Zapchany odpływ w podszybiu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam, ostatnio pogoda nie dopisuje... zauwarzylem ze w jakis sposob prawdopodobnie deszcz ktory gromadzi mi sie w jednym miejscu pod maska splywa jakims cudem do srodka i zalewa mi podloge z lewej strony z przodu, dlatego kieruje prosbe jezeli ktos juz sie kiedys spodkal z podobnym problemem prosze mi pomoc jak sobie z tym poradzic

ponizej dolacze zdjecie z miejscem gdzie sie utrzymuje woda pod maska

mam jesczze jedna prosbe, probowal ktos z was odczepiac dywanik? musze to zrobic zeby go wysuszyc i wyprac, a nie mam pojecia jak sie do tego zabrac
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Maj 22, 2011 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:51   

Z tej jak i drugiej strony są odpływy. Jest na forum temat z ich czyszczeniem. Masz je pozapychane i dlatego stoi woda.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:52   

wyczyść węże odprowadzające wode bo pewnie komputer i filtr kabinowy masz w wodzie tam obok pod tą kratką to jest i pewnie się zapchało po przeciwnej stronie przed kierowcą tez masz takie węże które odprowadzają wodę pod samochód

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 12:53 ]
Ech Zukowaty szybki jesteś :twisted:

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 13:00 ]
http://forum.roverki.eu/v...t=odp%B3ywy+r75 fotki odpływów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:08   

a ja takie cuś wynalazłem http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=170083

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 13:09 ]
sknerko napisał/a:
wyczyść węże odprowadzające wode bo pewnie komputer i filtr kabinowy masz w wodzie

Komputer raczej nie zamoknie bo wcześniej się przeleje nawiewami do kabiny ale filtr jak najbardziej.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:41   

Miałem to samo, czyli zapchane kanały (pisałem już na forum). Podczas skręcania woda przelewała się w grodzi, kable mokre, filtr kabinowy zalany do połowy i na zakręt "szum fal" :grin: Weź długi śrubokręt lub patyk i przepchaj wszystkie 4 kanały, dwa w okolicach teleskopów od maski i dwa w grodzi ( pod filtrem kabinowym i pod servem). Potem jak masz możliwość wąż z wodą pod dużym ciśnieniem i włóż w te otwory, aby na pewno wszystko wyleciało.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:46   

i odetnij od spodu tą część gdzie ten wąż jest sprasowany na płasko.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:48   

czy ktoś wie po co to się spłaszcza bo w R75 tak jest, w suzuki swift też nawet w starym Poldorowerze tak było i wszędzie się zatyka więc po kiego diabła to spłaszczają?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:51   

Chyba po to aby od spodu myszy nie wlazły :grin:
Tak na poważnie to chyba po to aby błoto od spodu nie wpadało, trochę głupie ale chyba jedyne wytłumaczenie.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 13:59   

Po to żeby się zapychało i srwisy miały co robić i za co kasować.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
occrew 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 46



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 15:30   

z ta usterka moze sie wiazac to ze silnik mi niechce odpalac? bo zdarza sie tak ze mecze go przez 5 min i wogole nei zalapuje a czasami tak ze dzien pozniej za pierwszym razem zalapuje ale kreci sie z minute i gasnie...

od kiedy odkrylem ta usterke z przeciekiem, zgasl mi silnik w trasie i od tamtej pory mam z nim problem...napoczatku myslalem ze mi braklo benzyny ale to nei to bo zaraz dolalem 10l i niepomoglo, dlatego musialem samochod cholowac do miasta
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 16:13   

O tym to proponuje poszukać bo duuużo było tematów z dieslem o gaśnięciu lub założyć nowy temat to ktoś pomoże na pewno.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
maniek.919 




Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: białystok



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:25   

witam mam problem z odpływami ,dwa zlokalizowałem te przy teleskop. a reszty nie mogę zlokalizować ,trzeba coś odkręcać oprócz zdjęcia kratek?.Do kabiny jeszcze mi się nie leje ale za to nie działają mi wycieraczki (bezpieczniki ok) nie wiem jak z przekażnikiem bo nie wiem który to .Podeślijcie jakieś fotki .

[ Dodano: Pon Cze 29, 2009 16:09 ]
no z odpływami się uporałem,prawie 2 litry wody zleciało.

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 23:44 ]
witam
skąd można ściągnąć schemat elektryczny do r75?
_________________
DZIEKUJE I POZDRAWIAM MANIEK
 
 
 
zbiczek 



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 3



Wysłany: Nie Sie 05, 2012 11:12   

Witam wszystkich mam taki problem w moim roveryku 75 cdt wariuje elektryka mianowicie czasem jak chce go odpalic to krece kluczykem i nic tak 15 razy az zaskakuje i jakis czas jest dobrze wtedy jak jade to wlaczam kierunek i niema sygnalizacji na desce ale na zewnatrz sie pala to samo z dlugimi swiatlami no i klima raz dziala a jak wariuja kierunki to i klima sie wylacza i pokazuje ER nie mam pojecia co to moze byc i kazdy elektryk rece rozklada :/ jeszcze jedno z klima jest to ze nie moge odpalac jej na postoju bo zaczyna silnik na obrotach wariowac a jak jade jest ok jais czujnik nie zalacza wetylatora tylko ktury :?: a i jeszcze jedno central mi terz wariuje POMOCY
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 11:23   

zbiczek, jak czytałeś ten temat to sprawdź odpływy na pewno masz zalanego kompa :)
 
 
chdn 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 45

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 14:22   

zbiczek, na 99% woda w kompie :(
Miesiąc temu przerabiałem ten temat. Jak masz wodę to zaopatrz się w spreja do czyszczenia elektroniki. Otwórz kompa, wypsikaj wszystko i osusz delikatnie suszarką. U mnie wszystko odżyło po tym zabiegu :)
 
 
zbiczek 



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 3



Wysłany: Nie Sie 05, 2012 18:44   

ok dziekuje za podpowiedz zrobie jak mowicie napewno tylko gdzie ten komp sie znajduje :shock:
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 20:12   

zbiczek, od tego masz forum by czytać wszystko jest opisane na forum wystarczy troszkę poszukać http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
 
 
zbiczek 



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 3



Wysłany: Czw Sie 09, 2012 20:20   

Dziekuje zrobie jak piszecie o efektach dam znac mam nadzieje ze pozytywnych pozdro dla wszystkich :smile:

[ Dodano: Wto Sie 07, 2012 19:41 ]
Witam wszystkich dzisiaj rozebralem oslone gdzie znajduje sie komp i ku mojemu zaskoczeniu wszystko jest tam suche odplyw ktury sie tam znajduje jest drozny bo ktos kiedys sie tam z tym chyba bawil i odplyw jest bez gumy i nic tam niema dziura o srednicy kapsla wiec nie wiem czy jest sens kompa otwierac i suszyc jeszcze bardziej cos sie poryra.Martwi mnie jeszcze jedno o tym nie pisalem ze jak kiwrunki dzialaja na desce to cos mi tyknie pod kierownica jak jakis przekaznik i sie wylacza :?: i pamietam ze tez cos takiego mi sie raz stalo jak wcisnolem chamulec tez cos tam tyknelo i przestalo dzialac dodam ze odplywu po stronie kierowcy jeszcze nie zprawdzalem z braku czasu.Dywaniki tez wszedzie sprawdzalem i sa suche :?: nie wiem co juz o tym wszystkim myslec gdzie szukac przyczyny :sad:

[ Dodano: Czw Sie 09, 2012 20:20 ]
Witam widze ze nie wiecie co poradzic :sad: nie dziwie sie wszyscy rece rozkladaja
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 18:56   

no i mnie dopadł dzisiaj ten problem, wygląda na pierwszy rzut oka ze odpływy są ok - wody nigdzie nie widać , chupotania podczas jazdy również pytanie czy jest szansa ze po wymianie szyby spieprzyli coś ? , ewentualnie czy woda moze dostać sie od spodu w jakis sposób, w załączniku foto mojej podłogi - widać ze woda stoi ale nie widziałem by gdzies kapało z góry, prędzej scieka po słupku.
P.S. problemów z elektorniką żadnych nie mam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 20:10   

maryba Wygląda to podobnie jak i u mnie tylko z drugiej strony. Jak tylko popadał deszcz lub podczas mycia woda spływała po słupku i dalej po wewnętrznej stronie konsoli na przycisk otwierania bagażnika. Zdjęłem osłonę słupka i widziałem jak woda wypływa z wewnątrz słupka. sprawdziłem uszczelnienie szyby i tam było sucho. Pozostało tylko jedno możliwe miejsce dostawania się wody: rynienka dachowa pod listwą ozdobną. Strzał okazał się trafny. Po jej zdjęciu - najlepiej wysunąć ją z zaczepów do tyłu - okazało się iż oryginalne uszczelnienia połączeń blach są popękane w 2-3ch miejscach i woda nimi dostawała się do wnętrza. Całość połączeń zabezpieczyłem klejem silikonowym i mam problem z głowy :grin: Od tego czasu przeszło klika dużych ulew i kilka wizyt w myjni i ani śladu wody w aucie :mrgreen: Proponuję również Tobie sprawdzić te miejsca gdyż dotychczas nie spotkałem na forum aby ktoś o tym pisał.
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Odpływ szyberdachu - jak przetkać i gdzie sprawdzić..
copernicus Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Maj 30, 2014 18:07
Pieta
Brak nowych postów [R75] Listwa w podszybiu
piotrek1000 Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Kwi 21, 2013 10:10
marecki6
Brak nowych postów [R75] Szumy i brzęczenie w podszybiu
Dziadek Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lut 23, 2009 11:05
SyntaX
Brak nowych postów [r75] odłączony czujnik nasłonecznienia na podszybiu?!
adam_e30 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lip 13, 2015 08:46
adam_e30
Brak nowych postów [R75] brakujące klipsy plastiki w podszybiu
Michal__Mac Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lut 21, 2014 21:36
automechanik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink