Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420 SD/SDi] Jaka jest pojemnośc baku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420 SD/SDi] Jaka jest pojemnośc baku
Autor Wiadomość
dorete 




Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Łódź



  Wysłany: Czw Lip 16, 2009 16:11   [R420 SD/SDi] Jaka jest pojemnośc baku

Witam serdecznie,

Posiadam roverka 420 2,0 TD i interesuje mnie informacja: jaka jest pojemność baku tego cacka.
Niby łatwo to sprawdzić: wystarczy wyjeździć paliwo i nalać do pełna.
Tak tez zrobiłam, wyszło że pojemność wynosi 45l ale na siłę zmieściło się 47,3l
Wyjeździłam raz specjalnie paliwo do samego końca także przy tankowaniu byłam świadoma że w baku mogło być ok 3-4 litrów paliwa.
Poszukując informacji na stronach znalazłam inf ze pojemność baku wynosi 55l > http://www.roverki.pl/art...&order=0&sid=86

Także standardowa pojemność baków: 45l się nie kalkuluje.
A teoretyczna informacja ze bak mieści 55l też nie jest prawdziwa.
Zatem ile litrów mieści rover 420?

Jeśli kogoś interesuje dociekanie prawdziwej informacji to proszę o wypowiedzi na forum.


Brt: poprawiem temat ;)
Ostatnio zmieniony przez Brt Czw Lip 16, 2009 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 16, 2009 16:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grembi 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 161
Skąd: Jelenia Góra

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 18:40   

O ile się nie mylę to 50 L

Pozdro
 
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 18:52   

dorete napisał/a:
Niby łatwo to sprawdzić: wystarczy wyjeździć paliwo i nalać do pełna.
ale do zera nigdy nie wyjeździsz bo nie wyobrażam sobie Ciebie jak pchasz auto na cpn ;) Pojemność baku wynosi 50L
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 19:05   

Nie rozumiem, dlaczego informacje podawane przez producenta miałyby być nieprawdziwe :roll:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=86
Ostatnio zmieniony przez thef Czw Lip 16, 2009 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 20:03   

choć rzadko wyjeżdżam do dna to weszło mi książkowo 55l
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 20:14   

Witam
Ta kobieca dociekliwość dorete, informacje producenta mówią że, zbiornik ma 55l.

dorete napisał/a:
Wyjeździłam raz specjalnie paliwo do samego końca także przy tankowaniu byłam świadoma że w baku mogło być ok 3-4 litrów paliwa.


Nigdy nie wyjeździsz do końca paliwa i nie jesteś wstanie określić że masz tam akurat 3-4 lira chyba że wymontujesz zbiornik i go osuszysz.
W zbiorniku zawsze zostaje jakaś ilość paliwa, jest to związane z specyfiką układu zasilania coby układ nie zassał tego syfu z dna, co się może zbierać w zbiorniku.

dorete napisał/a:
Niby łatwo to sprawdzić: wystarczy wyjeździć paliwo i nalać do pełna.
Tak tez zrobiłam, wyszło że pojemność wynosi 45l ale na siłę zmieściło się 47,3l


Łatwo sprawdzić ale...
Jako że, masz paliwo ON, to przy tankowaniu lubi się mocno pienić i jak tankujesz trzeba to robić bardzo powoli żeby naleć naprawdę do pełna. Druga sprawa to dobre odpowietrzenie zbiornika podczas tankowania, też ma wpływ na ilość wlanego paliwa.
Trzecia sprawa ten sam dystrybutor i ta sama stacja do celów pomiarowych :wink:

Jako ciekawostkę mogę przytoczyć pewne fakty. Mam znajomego który zajmował się przewozem paliwa z.... nieważne...
Ma VW passata, tam instrukcja mówi że, bak ma pojemność 70l a kolega zalewał go do 100l :shock: . Wszystko to kwestia odpowiedniego przechylenia auta celem dobrego odpowietrzenia zbiornika. I co ciekawe jeździł na LPG a przewoził w zbiorniku ON ; PB w zależności na co miał zapotrzebowanie.

Ps. Pozdrawiam kolegów z Podkarpacia.
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:19   

Bak ma na pewno tak jak podaje producent 55l.
Przy "powolnym" tankowaniu i "głebokiej" rezerwie udalo mi sie wlać do baku ponad 50l. Sam byłem bardzo zdziwiony, że tyle weszło bo z reguły wychodziło mi 43-45l.
Jako ciekawoska, powiem że próbowałem ten zabieg powtórzyć (tankowanie jakoś tak trafiło na obniżke ON) i kiedy ja patrzyłem na przesuakujące cyferki na dystrybutorze przez odpowietrznik wylewało się paliwo -z 0.5l poszło pod auto zanim się pokapowałem. Nalałem wówczas jak dobrze pamietam około ponad 47l.Nie wiem co się stało że "przelałem".
Zastanawiam się czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś dodatkowego małego zbiorniczka odpowietrzającego ?
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
dorete 




Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:31   cd tematu

Aż tak szczegółowo nie znam się na autach, ale jak na dziewczynę to myslę że posiadam dośc dużą wiedzę. Ostatnio (co prawda specjalnie) tak długo jeździłam na rezerwie aż brakło paliwa i stanął.
Stad moja pewość jeśli chodzi o ilość resztek paliwa. Tankując zwracam uwagę ile tankuje, później przeliczam to na ilość km i moje przeliczenia sie sprawdzą (mylę się o ok 20km). Ale wiadomo nikt nie jest w stanie stwierdzić ile w danym momencie pali auto.

Dlatego tankując do pełna byłam świadoma że w każdej chwili może braknąć paliwa.
Pierwszy raz stan pełnego baku był osiągnięty przy 45l, na siłę próbowalam wlać do chociaż 50l (bo niby 55 się powinno zmieścić). Zmieścilam 47,3l i więcej nie weszło - paliwo prawie wylewało się z auta a po odpaleniu auta strzałeczka od pomiaru paliwa wskazała ponad stan (dosłownie licząc od połowy baku była pod kątem 90 stopni). A normalnie powinna zatrzymać się ok 10 stopni wcześniej.
Wydaje mi się jednak ze pojemność baku wynosi 45l.... albo biorąc po uwagę zapienione paliwo może wynosić max 50l.

Szukam informacji ile litrów inni użytkownicy tego modelu byli w stanie zmieścić do baku.

Miałam co prawda rovera 214 1,4 16V benz oraz rovera 416 1,6 16V benz ale nie chciało mi się sprawdzać pojemności baku. W 214 pamiętam że coś tam sprawdzałam ale nie pamiętam wyniku. W każdym bądź razie pojemność podawana w danych technicznych była bardzo zbliżona do realnej pojemności baku.

Poruszam ten temat może dość bezpodstawnie - ale ciekawość mnie zżera :)
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:31   

Tomaszi napisał/a:
Zastanawiam się czy nie ma tam przypadkiem jakiegoś dodatkowego małego zbiorniczka odpowietrzającego ?

coś w tym jest
nawet jeśli jest pełen to można dalej lać tylko pojawia się wtedy dziwny dźwięk tak jakby coś buczało jakby powietrze grało na rurce,nie wiem czy coś takiego zauważyłeś :wink:
nie wiem może dlatego że leje z baniek do oporu :wink:

dorete napisał/a:
Szukam informacji ile litrów inni użytkownicy tego modelu byli w stanie zmieścić do baku.

ja spuszaczałem całe paliwo ze zbiornika i po przeliczeniu w bańkach wyszło 55l :wink:
 
 
dorete 




Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 19:20   

"coś w tym jest
nawet jeśli jest pełen to można dalej lać tylko pojawia się wtedy dziwny dźwięk tak jakby coś buczało jakby powietrze grało na rurce,nie wiem czy coś takiego zauważyłeś :wink:
nie wiem może dlatego że leje z baniek do oporu :wink: "

Ja nic nie słyszałam... być może zagłuszał mnie dystrybutor
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Pojemność baku paliwa
domzalowicz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Sty 24, 2009 14:13
azer
Brak nowych postów [R400] Pojemność baku paliwa?
mariusz66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Mar 15, 2009 17:05
szoso
Brak nowych postów [R420 Di '98] odgłosy z baku
artokolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Cze 29, 2010 23:39
Paul
Brak nowych postów [R420] Demontaż baku
benio_bicos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Maj 01, 2007 22:19
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [jaka jest róznica między r 400,414,416,420?]
RaFaLuS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Mar 10, 2010 22:22
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink