Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] Dwa wzmacniacze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] Dwa wzmacniacze
Autor Wiadomość
Kaczi 



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 23:15   [r200] Dwa wzmacniacze

Siemka
Mam pytanie a zarazem problem, chodzi mi o to ze posiadam taki sprzęt ( bez zbędnych komentarzy bo sprawuje się bardzo dobrze w tej cenie, wiele osób ma i nie narzeka )



Moc RMS 300W, Monoblock - jednokanałowy( tylko pod skrzynie) i do tego takie coś





Tez w RMS 300W, ( do czarnuchów w sam raz :) )



i teraz planuje zamontować coś takiego na resztę i moje pytanie brzmi bo mam tak jakieś normalne kable dostałem w zestawie podajże aku 10mm
http://www.allegro.pl/ite...fet_sk4060.html

Chcę ten wzmacniacz bo chcę mieć wszystko takie same i jakoś ładnie pod plexi na spodzie ukryć.
I nie wiem co mogę rozłączyć, czy od aku pociągnąć nowy, "kluczyk" i masę na pewno się weźmie ze starego. Nie wiem co z Chinchą. Potrzebuje porady

Dodam ze auto mam wygłuszone matami z dystansami, głośniki sony explode ( do wymiany ale zobaczę jak będą grały pod wzmacniaczem) i do tego piszczałki harz w słupkach

Nie bedzie spadków napięcia ? kondensat potrzebny ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 30, 2009 23:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 09:18   

przeczytaj dokladnie tego swojego posta, bo ciezko sie czegos dowiedziec z tych zdan...

ale do rzeczy:

kabelki. 10mm troszeczke moga być za cienkie, proponuje juz kupic 20mm2 i je zamienic. Koszt to 100zł a spokoj bedziesz mial na długi czas.

co do rozdzieleniea, bo chyba o to chodzi:

kupujesz jeden rozdzielacz do + jeden wchodzi, dwa wychodzą. i podłączasz do wzmacniaczy. po rozdzieleniu koniecznie bezpieczniki. Masę możesz wziąść z innej śruby, nie będzie żle.

co do czincz: masz dwa czy jedno wyjscie w radiu? jak jedno to rozdzielacze, jak dwa lub wiecej to pociagnij nowy kabel aby bylo sterowanie przod - tył

Kondensator nie będzie potrzebny przy takiej mocy, spadki napięcia mogą wystąpić jeżeli nie wymienisz tych kabli, ale kondensator nic nie pomoże.
 
 
Kaczi 



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 20:41   

No przepraszam po pracy byłem i wogole :) Dobra to kupuje wiekszy kabel i przeprowadzam na nowo od aku, tylko czemu po rozgałezieni bezpiecznik? nie wystarczy zaraz za auku ?? gdzie można dorwać takie rozgalęzienie na taki duży kabel pradowy??RCA też rozgałezie bo raczej nie mam 2 wyjść, ale to jeszcze sprawdze. Mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze :) Pozdro i dzieki
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 21:49   

bezpiecznik zakładasz za akumulatorem oraz za rozgałęzieniem, zawsze przy rozdzielaniu prądu daje się bezpieczniki.

co do rozgałęźnika to od ręki można kupic taki co ma wejście na 20mm2 oraz dwa wyjścia np na 12-16mm2. Na krótkim odcinku one spokojnie wystarczą.
 
 
lodowa 



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 63
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:37   

Apropos rozdzielania sygnalu RCA mozesz zastosowac takie cudo http://allegro.pl/item669..._sinuslive.html tzw IGREk Y
badz takie cos http://allegro.pl/item673...jtaniej_fv.html

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 14:40 ]
dudus87 napisał/a:


kabelki. 10mm troszeczke moga być za cienkie, proponuje juz kupic 20mm2 i je zamienic.


Dudus prosze Cie ... przeciez ten soling nie ma jakiegos kosmicznego poboru pradu nie sugeruj sie naklejka 1800W :)
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 10:21   

Jako, że już podpowiedzieli jak rozwiązać twój problem trochę ponarzekam :) . O ile do wzmacniacza mono raczej nie ma się do czego przyczepić, wszak fundusze wyznaczają drogę o tyle do tego drugiego już można. Co jak co ale głośniki frontowe "potrzebują" dobrej jakości wzmaka, ten nim nie jest. Za tą kasę kupiłbyś lepszej jakości zabawkę bez śmiesznego napisu 1000W PMPO - nie ma takiej mocy jak moc PMPO. Nie można jej zmierzyć i równie dobrze można napisać 1mln W PMPO. Ten wzmak przy dobrych wiatrach będzie miał 4x40-50W gwarantując średniej jakości sygnał... ale to Twój wybór. Tak na marginesie to widziałem gdzieś te modele za 99zł...

dudus87

Cytat:
kabelki. 10mm troszeczke moga być za cienkie, proponuje juz kupic 20mm2 i je zamienic. Koszt to 100zł a spokoj bedziesz mial na długi czas.


Pewnie, kable za 100zł gdy wzmacniacz kosztuje trochę więcej... do tych wzmacniaczy 10m2 to w sam raz. Nie ma co dawać grubszych bo różnicy nie będzie. Kabel 20m2 wytrzyma natężenie 70-75A na takim odcinku. Oba wzmaki nie pobiorą nawet 30A łącznie.

Kaczi

Cytat:
No przepraszam po pracy byłem i wogole :) Dobra to kupuje wiekszy kabel i przeprowadzam na nowo od aku, tylko czemu po rozgałezieni bezpiecznik? nie wystarczy zaraz za auku ??


Jeśli jeszcze kabla nie kupiłeś to tego nie rób, równocześnie możesz tą 100 moższ komuś podarować. Będzie to miało większy sens niż wydanie jej na zbędne kable. 10m2 kabel na takim odcinku wytrzymuje pobór 30-35A co przy napięciu 14.4V dałoby Ci moc rzędu 432W + delikatnie w górę! Tyle jest w stanie wytrzymać taki kable na odcinku 4-5 metrów. Weź też pod uwagę, że te dwa wzmacniacze przy maksymalnej głośności pobiorą od aku mniej niż 400W. Poza tym czy zamierzasz słuchać z potencjometrem ustawionym na full? Wątpliwe... 3dB ciszej a wciąż masz dużą głośność - pobór prądu jednak już o połowę mniejszy czyli nie 400W a 200. Dodatkowy bezpiecznik jest zbędny bo każdy wzmacniacz ma i tak wbudowane bezpieczniki. Ten przy aku wystarczy 30A bo wzmacniacze nie pobiorą więcej niż 25-27A jednocześnie. Ten od subka pobierze około 13 przy max głośności.Poza tym to nie ma być bezpiecznik chroniący wzmacniacz tylko kabel.

Dudus87


Cytat:
bezpiecznik zakładasz za akumulatorem oraz za rozgałęzieniem, zawsze przy rozdzielaniu prądu daje się bezpieczniki.


Przez lewe ramię też się spluwa jak kot czarny przejdzie przed nami - czy to ma jednak jakikolwiek sens? Nie ma, tak samo jak nie ma sensu bezpiecznik na rozgałęzieniu. On nie jest tam nie dla wzmacniacza a dla kabla.

Cytat:
Na krótkim odcinku one spokojnie wystarczą.


A skąd to wiesz, czytałeś, sprawdzałeś czy tak sobie strzelasz? Na tak krótkim odcinku kabel 12m2 wytrzyma 50A czyli moc 720W przy włączonym silniku i 600W z hakiem przy wyłączonym - więc grubo ponad możliwości obu wzmacniaczy na raz.

Kaczi


Cytat:
tylko czemu po rozgałezieni bezpiecznik


Myślę, że dlatego bo użytkownikowi dudus87 tak się po prostu wydaje.

Cytat:
nie wystarczy zaraz za auku ??


Wystarczy

Cytat:
Mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze :)


Będzie dobrze na tym co masz teraz, zamontuj tylko bezpiecznik 30A zaraz przy aku.

Dudus87

Z góry sorry za moja ostrą wypowiedź. Wszak forum jest po to aby się ludzie wypowiadali więc nie twierdzę, że nie powinieneś nic doradzać. Zanim jednak komuś coś doradzisz i narazisz tą osobę na ZBĘDNY wydatek to zastanów się czy Twoja wiedza ma jakieś oparcie w praktyce. Ty po wszystkim będziesz przekonany, że doradziłeś dobrze a ta osoba będzie lżejsza o 100zł... niepotrzebnie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Kaczi 



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 18:47   

Botanix jeszcze za nic się nie wziąłem na razie zasięgnąć chciałem opinii na forum. I dzięki za wyrażenie swojej opinii, przyda się. Dzisiaj byłem w elektrycznym i kabel 20mm maja po 8.40 za metr wiec nie taka straszna cena :) . No ale jak faktycznie wystarczy ten co mam to chyba zostawię :) Zdecydowałem się na niego bo chciałem mieć wszystko tej samej firmy w bagażniku i na wzmacniacz do skrzynki nie mam co narzekać. To są jego parametry "Moc rms 4x60W/2x130W" wiec jak podłącze tylko przód to nie powinno być tak źle. Chociaż nie mam na razie jakiś potężnych głośników z przodu. Jakoś na innych forach nie słyszałem złych opinii na ten sprzęt.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 23:00   

Złą opinią jest już napis 100W widniejący na wzmacniaczu albo podawanie 300W RMS dla wzmacniacza mono gdy faktycznie ma on 180W. Generalnie jednak dla niewymagających ok :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Kaczi 



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 19:12   

No to ruszyłem z projektem i sprawa wygląda mniej wiece tak:

Postanowiłem zamontować wszystko w specjalnie przygotowanej podłodze, nie będę się rozpisywał pokaże na zdjęciach:

















Montaż cały czas trwa...

I teraz problem w tym że potrzebuje 3 wyjść chinch (6 rca) a w radiu mam tylko jedno.
W monoblocku potrzeba jedno a w 4 kanałówce dwa(rear i front). Z radia puszcze na monoblock i rozłączę "Y" na jedno wejście w 4 kanałówce (głośniki tylne-rear). I teraz muszę podłączyć chinche na przednie głośniki(front) w 4 kanałówce i nie wiem czy tez rozdzielić "Y", czy kupić ten moduł żeby zrobić w radiu drugą chinche ??



Co będzie lepsze jakościowo?? Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie bo ciężko to tak wytłumaczyć


Ciąg dalszy...





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Głośniki, wzmacniacze itp.
Botanix Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pią Cze 26, 2009 09:09
Botanix
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508
Brak nowych postów [R200] 16.5cm na tyl
BR7074 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Lut 11, 2014 11:28
maniu48
Brak nowych postów [r200] CAR-AUDIO
BoBaSNH Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sob Lut 28, 2009 01:04
Botanix
Brak nowych postów [R200] moj sprzecik
Lisus Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Pią Sty 01, 2010 09:36
Lisus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink