Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Końcówki drążka układu kierowniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Końcówki drążka układu kierowniczego
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:39   

Chodzi o to że już kilku sprawdzało i nic. Dziś nawet przy wymianie tych końcówek powiedziałem żeby tył podniósł i sprawdził sprężyny. Całe. Tuleje stabilizatora wymienione bo był luz i stukało - nic nie dało. Amory niedawno zakładane. Nie mam głowy, dźwięk jest na takich nierównościach typu łatany asfalt. Słychać takie głuche stuki z tyłu dosłownie jakby coś po bagażniku latało. Nie wiem jak mozna to sprawdzić. :(

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 16:39 ]
No bo co tu jeszcze można sprawdzić? Żeby nie wymieniać całego tylnego zawieszenia.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:42   

Sprawdź czy po bagażniku nic nie lata :)
np przy kole zapasowym.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:48   

Sprawdzałem tam sto razy i nic
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 16:48   

Hahaha :mrgreen: faktycznie, przecież może tam leżeć jakiś klucz i latać jak ..... po pustym sklepie.
Nigdy bym nie wpadł na to, ale i ja zwrócę uwagę na bagażnik gdy coś mi zacznie popukiwać z tyłu.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 19:02   

Mam z tyłu wsadzony hak. Leży oparty między koło zapasowe a tylną ścianke. Siedzi bardzo sztywno no bo i waży więc ciężko tak sobie go poruszyć. Jutro wyjmę go i zobaczę ale leży on tam od początku i wcześniej nie miałem takich odgłosów. Nie wiem moze jakaś tuleja belki, te tuleje wahaczy z tyłu. Może są jakieś inne metody na sprwdzenie tego niż wizyta u psełdo diagnosty :)

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 19:02 ]
Nie wspominam już o odczuciach z jazdy i pływaniu auta. Szczerze mam tego dość. Myslałem że wymiana końcówek coś pomoże a tu lipa. Mimo że zbieżność ustawiona to ja i tak czuję jazdę. Męczące strasznie to jest jak się jedzie gdzieś dalej i na otwartej przestrzeni jak wpadnie się w wiatry - masakra czasem. Chyba trzeba z tym żyć bo czytałem że nie tylko u mnie takie jaja.
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:12   

Spokojnie jak się wpadnie w wiatry to zawsze trochę powozi na boki i tak ma każde auto, przynajmniej tak miało każde które prowadziłem podczas wiatrów (nie mam tu na myśli swoich wiatrów). Najbardziej jest to odczuwalne w autach o dużej powierzchni bocznej np busy to dopiero jazda.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:16   

dzelo23 napisał/a:
mam tu na myśli swoich wiatrów). Najbardziej jest to odczuwalne w autach

niema to jak wyrwać zdanie z kontekstu :twisted:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:29   

moje to tiry na bok kładą :p
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:33   

Może masz wywalone poduszki amortyzatora?
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:43   

Tomi napisał/a:
Może masz wywalone poduszki amortyzatora?

Ale to mowa o poduszkach z przodu czy z tyłu? Z tyłu chyba nie ma co nie. A jak można sprawdzić te poduszki z przodu. Szczerze to najgorsze co może być nie znać się na czymś takim i jak jedziesz do mechanika to patrzy się na ciebie spod nosa :ku...a znów przyjechał" ale ja sobie tego nie wymyślam, wiem że jest coś nie tak.

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 20:43 ]
dzelo23 napisał/a:
Spokojnie jak się wpadnie w wiatry to zawsze trochę powozi na boki i tak ma każde auto,

Tylko tu też się działo podobnie jak wpadłem w wolną prtzestrzeń a wiatrów nie bylo takich. Było takie minimalne wożenie auta, cały czas trzeba kontrolować kierownicę. Nie wiem jak teraz będzie w trasie po tych końcówkach.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 20:55   

markozalko napisał/a:
Ale to mowa o poduszkach z przodu czy z tyłu? Z tyłu chyba nie ma co nie. A jak można sprawdzić te poduszki z przodu. Szczerze to najgorsze co może być nie znać się na czymś takim i jak jedziesz do mechanika to patrzy się na ciebie spod nosa :ku...a znów przyjechał" ale ja sobie tego nie wymyślam, wiem że jest coś nie tak.


Są z przodu i z tyłu.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:14   

dukat11 napisał/a:
markozalko napisał/a:
Ale to mowa o poduszkach z przodu czy z tyłu? Z tyłu chyba nie ma co nie. A jak można sprawdzić te poduszki z przodu. Szczerze to najgorsze co może być nie znać się na czymś takim i jak jedziesz do mechanika to patrzy się na ciebie spod nosa :ku...a znów przyjechał" ale ja sobie tego nie wymyślam, wiem że jest coś nie tak.


Są z przodu i z tyłu.


Tylko z przodu trochę bardziej się pilnuje, bo jest tam jeszcze łożysko i jeśli się tego nie dopilnuje, to skończy się z pękniętą sprężyną lub wypchniętą maską... a te tylne conajwyżej pohałasują :)
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lip 27, 2012 18:04   

mam prośbę o pomoc w ewentualnej diagnozie ... ostatnio pojawiły mi się stuki ale prawdopodobnie nie jest to zawieszenie ... stuki pojawiają się podczas kręcenia kierownicą w obie strony a dokładnie w momencie przechodzenia z kół wyprostowanych do skrętu w lewo lub w prawo (zaraz po przekroczeniu momentu wyprostowania pozycji kół) ... czy to mogą być wspomniane drążki osiowe ? jeden z mechaników twierdził po pokręceniu kierownicą, że to mogą być łożyska amortyzatorów ale jakoś mi to nie pasuje ... boję się tylko, że może to być magiel
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Lip 27, 2012 18:47   

bardzo możliwe że to łożyska amorów,takie może nie stukanie jak chrupanie lub strzelanie przy kręceniu kierownicą
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Maciek_S. 




Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 25



Wysłany: Czw Lut 05, 2015 11:38   

Temat już stary, ale pozwolę sobie go odświeżyć. Po przeglądzie dostępnych części i ich cen, zdecydowałem się na zakup oryginalnych używek w bdb stanie. Kosztowały taniej, niż najtańszy zamiennik, a zrobiłem na nich już 25 tysięcy km i żaden luz nie powstał. Zdają sobie sprawę z tego, że zakup używek jest trochę totolotkiem, ale jak kupujemy używki oryginalne z samochodów importowanych do rozbiórki i od sprawdzonego sprzedawcy, to nie ma czego się bać. Dziś do R75 jest wiele części używanych na rynku, dzięki czemu ich ceny są na prawdę niskie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 ] wymiana drażka kierownczego i koncówki
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Mar 02, 2014 13:08
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Wspomaganie układu kierowniczego
koci_flak Rover serii 75, MG ZT 32 Pią Sty 01, 2016 15:08
SmoK
Brak nowych postów [R75] Końcówki drążków
piotrek1000 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lis 05, 2010 15:41
apples
Brak nowych postów [R75] Końcówki drążków kierowniczych
Bialystok89 Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Kwi 15, 2015 16:10
longer86
Brak nowych postów [R75] Końcówki kierownicze po angielsku ?
nitta Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Cze 11, 2009 20:20
REMO



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink