Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200/R25/Streetwise] stan paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200/R25/Streetwise] stan paliwa
Autor Wiadomość
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Paź 15, 2011 15:09   

hejka
mam pytanie odnośnie tych zegarów
dzisiaj zaglądałem u siebie i ja mam tylko te dwie duże białe złączki co są po bokach. Żadnej innej kostki nie mam. I teraz pytanie. Czy jest możliwość podłączenia u mnie takich zegarów? Sprawdziłem dokładnie też rok produkcji samochodu. Jest on produkcji 98 a pierwsza rejestracja 99. Chciałbym sobie wrzucić właśnie elektroniczne jak w R25 białe ale najbardziej mi się podobają i najbardziej by pasowały właśnie takie niebiestkie z STREETWISE :) Co wy na to??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 15, 2011 15:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 18:11   

Jezyk_R200, ja też mam autko z 98r. i też ma tylko dwie kostki prowadzące do zegarów i u mnie licznik od R25 jak najbardziej działa.
Jezyk_R200 napisał/a:
Chciałbym sobie wrzucić właśnie elektroniczne jak w R25 białe ale najbardziej mi się podobają i najbardziej by pasowały właśnie takie niebiestkie z STREETWISE

Europejskie prawie nie do zdobycia. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 15:32   stan paliwa

a no właśnie i w tym problem :cry: ale pięknie komponował by mi się do kolorku autka. Ehh no cóż może kiedyś
a jeszcze jedno pytanko. Jak wczoraj rozkręcałem licznik i schowek znalazłem taką kostkę nie podłączoną. Do czego może być?? Mam nadzieję że to nie jest od poduszki. Możliwe że jest od klimy której nie mam?? A także kostki licznika. Czyli jak dobrze czytam z postów wyżej nie powinno być problemu.Foto poniżej i sorka za OT...
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:13   

Raczej wątpię, aby ta wolna kostka była od licznika, za duża odległość. :wink: Jest tak od czegoś. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 17:55   

anie nie źle mnie zrozumiałeś albo ja źle wytłumaczyłem :grin: . Chciałem się zapytać czy jest od poduszki pasażera. Mam nadzieję że nie, a prędzej od klimy której nie mam
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:07   

A masz przednia poduszkę ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:09   

owszem kierowcy i pasażera
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 16, 2011 18:17   

No to sprawdzisz jedynie waląc w ścianę czy poducha ci wystrzeli. :mrgreen: :razz: A tak na poważnie to pewnie kostka od klimy, czy czegoś tam innego, bo widać, że jest przyklejona jeszcze taśmą oryginalną. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Jezyk_R200 




Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Płock



Wysłany: Sob Paź 29, 2011 14:21   stan paliwa

A to jest taki mój mały mod podświetlania. Poszedłem w ORI ale dodałem dodatkowe oświetlenie od góry, które zapożyczyłem z R400. Ze starych żaróweczek zdjołem te pomarańczowe kapturki i wg mnie jest trochę jaśniej. Zdjęcia są trochę słabej jakości ale w miarę dobrze widać. Oczywiście w realu dużo lepiej to wygląda i licznik przejechanych kilometrów jest lepiej widoczny
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 18:51   

:hmm: trochę fotka słabej jakości, aby pokazała ten efekt który uzyskałeś. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
CichyEska 



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Skarzysko Kamienna



Wysłany: Pon Lis 21, 2011 18:09   

Hmmm odgrzeje temat ale u mnie jest ciekawie:)Malowalem wskazowki i jak mam do polowy paliwa to opada po wylaczeniu zaplonu ,jak mam powyzej polowy zbiornika to po wylaczeniu idzie w gore az do oporu.Jak odpale to pokazuje rzeczywista wartosc :shock: :roll:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 22, 2011 15:44   

CichyEska, najprawdopodobniej coś uszkodziłeś przy malowaniu. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
siejson 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Gru 16, 2011 14:34   

a ja mam pytanie odnosnie tego moda z trzecia wtyczka w liczniku.Czy w liczniku od Mg Zr sprawa wyglada tak samo???taki sam proces przerobienia??bo zauwazylem ze on sie troszke rozni przynajmniej tymi sciezkami
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 15:35   

Właśnie licznik od MG ZR chyba w R200 nie będzie działał, przynajmniej u mnie i u kolegi kalisz nie działał. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Ronald 




Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 17:25   

To teraz ja odgrzeję ten temat :)

Coś mnie ostatnio tkneło żeby wymienić sobie tarcze prędkościomierza, obrotomierza itd. Postanowiłem rozkręcić zegary i zobaczyć z czym się to je. Wszystko poszło gładko do momentu gdy próbowałem zdjąć wskazówkę z "igły". Na siłę się nie dało. Sposobami też nie. W końcu jedna ze wskazówek poddała się. Niestety w następstwie nie mam wskaźnika temperatury w silniku. Wskazówka się ukruszyła. Wg mnie była przyklejona do igły.

Pierwsze pytanie. Czy ktoś zna sposób jak zdjąć wskazówkę z igły nie uszkadzając jej?

Więc postanowiłem wymienić całe liczniki na inne. Tak trafiłem na ten temat. Przeczytałem go całego. Mam Rover 200 vi z 06/1998 roku. Wtyczek do podłączenia zegarów mam tylko dwie. Więc w grę wchodzi sposób opisany przed przedmówców.

Z racji braku odpowiednich zegarów na Allegro postanowiłem zakupić zegary od MG ZR 160. Po pierwsze są białe (czyli takie jakie chciałem) i mają działającą wskazówkę od temperatury :)

Niestety:
leszczu napisał/a:
Właśnie licznik od MG ZR chyba w R200 nie będzie działał, przynajmniej u mnie i u kolegi kalisz nie działał. :wink:


Czy ktoś inny może się wypowiedzieć w tej sprawie?
_________________
Od zera do prędkości maksymalnej. Mój wariat :)
http://www.youtube.com/watch?v=Ai73eqMR-oA
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 22, 2012 18:19   

Ronald napisał/a:
Wszystko poszło gładko do momentu gdy próbowałem zdjąć wskazówkę z "igły". Na siłę się nie dało. Sposobami też nie. W końcu jedna ze wskazówek poddała się. Niestety w następstwie nie mam wskaźnika temperatury w silniku. Wskazówka się ukruszyła. Wg mnie była przyklejona do igły.

Niestety w tych licznikach wskazówki od temperatury i poziomu paliwa są prawie niewyjmowalne. Od obrotomierza i prędkości jeszcze w miarę schodzą, ale w tych to na 99% szans, że je uszkodzisz. :/
Ronald napisał/a:
Pierwsze pytanie. Czy ktoś zna sposób jak zdjąć wskazówkę z igły nie uszkadzając jej?

http://www.roverki.pl/tec...-rover-600.html
Tutaj masz jedyny sposób jak usunąć wskazówki bez uszkodzeń. :wink:
Ronald napisał/a:
leszczu napisał/a:
Właśnie licznik od MG ZR chyba w R200 nie będzie działał, przynajmniej u mnie i u kolegi kalisz nie działał. :wink:


Czy ktoś inny może się wypowiedzieć w tej sprawie?

Tak jak pisałem wyżej, licznik od MG ZR nie działa, znaczy może źle się wyraziłem, bo nie działa w nim tylko liczenie przejechanych kilometrów i prędkościomierz, reszta działa bez problemu. :wink: Ostatnio pisałem z użytkownikiem forum który też wstawił takie liczniki do swojej dwusetki i napotkał ten sam problem co ja. :/
Jedyny sposób, aby mieć licznik od MG ZR w R200, to kupienie europejskiego licznika od R25 (dodam, że nie wszystkie też działają w naszych dwusetkach) i przełożenie do niego tarcz z licznika ZR. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 13:28   

Odgrzewam kotleta ;)

Od dłuższego czasu szukałem na allegro europejskiej wersji zegarów od 25 dieselka...no i w końcu się udało i to za całkiem przystępną cenę bo jedyne 45zł ;) . Dzisiaj zamontowałem sobie nowy nabytek i wszystko śmiga jak trzeba poza dwiema kontrolkami. Chodzi o kontrolkę silnika i grzania świec. Obie w ogóle się nie zapalają:/. Grzanie świec bym olał ale kontrolka silnika by się przydała...choćby do samodiagnostyki. Dodam że nie robiłem moda do kontrolki ABSu bo u mnie normalnie gaśnie i się zapala.
Pytanie czy to tylko u mnie te kontrolki nie działają czy u wszystkich. Mam też pytanie co do przebiegu....czy da się go jakoś ustawić (chciał bym mieć ten co kiedyś;) )
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 13:38   

Może głupie pytanie, ale czy sprawdzałeś żarówki tych kontrolek ??
Co do korekty przebiegu to oczywiście, że jest taka możliwość. Szukasz w okolicy gościa który zajmuje się cofaniem liczników, chyba że załatwisz sprawę przez allegro, bo też się tacy tam ogłaszają. Ceny wąchają się od 70 do 120 zł.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 13:55   

plemaster napisał/a:
Mam też pytanie co do przebiegu....czy da się go jakoś ustawić

gdyby to bylo takie proste zeby opisac na forum to polowe aut na gieldzie bys mial z przebiegiem 15tys
 
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 26, 2012 14:40   

bizon napisał/a:

gdyby to bylo takie proste zeby opisac na forum to polowe aut na gieldzie bys mial z przebiegiem 15tys


Coś mi się wydaje że więcej niż połowa samochodów na giełdzie ma cofane liczniki ;P

leszczu napisał/a:
Może głupie pytanie, ale czy sprawdzałeś żarówki tych kontrolek ??


Może i głupie pytanie ale trafne bo nie sprawdzałem ;P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] tunel srodkowy konsola czy podejdzie od streetwise?
mi-lu Tuning wizualny 12 Wto Lis 03, 2015 18:09
flow
Brak nowych postów Zr a streetwise
tuners Tuning wizualny 7 Czw Gru 29, 2011 13:12
tuners
Brak nowych postów [Streetwise]akcesoria zewnętrzne?
BigBoyPL Tuning wizualny 2 Wto Lut 02, 2016 19:53
BigBoyPL
Brak nowych postów [STREETWISE] tuning zewnętrzny
Vigoslaw Tuning wizualny 33 Pią Lis 14, 2014 10:15
NoPE
Brak nowych postów Zmiana wyglądu 25 -> Streetwise
Gość Tuning wizualny 3 Wto Cze 16, 2009 16:23
Krzysi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink