Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kick down
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kick down
Autor Wiadomość
lac16b 




Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: London/Lublin



  Wysłany: Czw Lip 02, 2009 23:43   [R75] Kick down
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam Forumowiczów. Zastanawiam sie czy u was jest to samo, kiedy robie kick-down żeby przyspieszyć czy wyprzedzić, automat przełącza dwa biegi w dół a nie jeden sprawiając ze auto stoi i wyje zamiast przyspieszać wtedy lekko ujmuje gaz i wskakuje rządany bieg - tzn właściwy który rozpędza. Mam też wrażenie ze przy przełączaniu w górę 1,2,3 ciągnie równo potem 4 bardzo szybko i wskakuje 5 - jeszcze by sie chciało żeby pociągnął na 4 gdzie silnik może efektownie ciągnąć a tu nie - od razu piątka i muli, co jest nie tak? Dodam że nie ma żadnych niepokojących objawów typu szarpanie itp.

Roverek ma 150tys przejechane i niewiadomo kiedy (czy wogóle) olej w skrzyni był zmieniany. W serwisie hondy bali sie go, mój mechanik mówi zeby nie ruszać jak nic sie nie dzieje bo można popsuć zalewając skrzynie nowym olejem, rozszczelnić itp, oczywiście może to zrobić ale na moje ryzyko.

Bede wdzięczny za wszelkie porady.
Pozdrawiam, Michał
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 20, 2010 22:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 02, 2009 23:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 00:09   

lac16b napisał/a:
Roverek ma 150tys przejechane i niewiadomo kiedy (czy wogóle) olej w skrzyni był zmieniany. W serwisie hondy bali sie go, mój mechanik mówi zeby nie ruszać jak nic sie nie dzieje bo można popsuć zalewając skrzynie nowym olejem, rozszczelnić itp, oczywiście może to zrobić ale na moje ryzyko.
Totalna bzdura,zmien mechanikow-jesli chcesz zeby automat słuzył ci długo musisz o niego odpowiednio dbac-kontrola poziomu oleju i terminowe wymiany to podstawa.Co do zmiany biegow-auto reaguje na to jak deptasz pedał gazu i zalerzy od predkosci w danym momencie.Kick-dawn napewno działa,bo auto redukuje biegi. :roll:
 
 
lac16b 




Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: London/Lublin



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 10:27   

Jesli olej nigdy nie byl zmieniany czy nie ryzykuje ze cos zlego zacznie sie dziac? Czytalem chyba na tym forum (sledze juz od roku) ze ktos zalal swiezym olejem i zaczely sie problemy :sad:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 12:37   

lac16b napisał/a:
Roverek ma 150tys przejechane i niewiadomo kiedy (czy wogóle) olej w skrzyni był zmieniany.
zmień jak najszybciej.Teoretyczny termin to 96 kkm lub 4 lata , a praktyczny pierwszy to 70 kkm i każdy następny co 30-35 tyś. km. Olej od Rovera
http://www.tomateam.pl/sk...ial=chemia&c=48
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#291432

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 12:48 ]
lac16b napisał/a:
W serwisie hondy bali sie go
jedż do serwisu który obsługuje tylko skrzynie automatyczne , albo do VW , Forda . Albo wymień sam jak masz kanał , bo wymiana jest prosta.

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 13:00 ]
lac16b napisał/a:
mój mechanik mówi zeby nie ruszać jak nic sie nie dzieje bo można popsuć zalewając skrzynie nowym olejem, rozszczelnić itp, oczywiście może to zrobić ale na moje ryzyko.
Twój mechanik nie zna się na skrzyniach automatycznych i prawdopodobnie nie wie co to za skrzynia i jak się wymienia w niej olej. Te skrzynie psują się przez takich mechaników, a nie przez wymianę.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
lac16b 




Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: London/Lublin



Wysłany: Pią Lip 03, 2009 13:07   

Dziekuje, zrobie tak jak radzicie.
Pozdrawiam, Michal.
 
 
blazi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lip 04, 2009 17:15   Re: [R75 1.8 auto 00] kick down

lac16b napisał/a:
Zastanawiam sie czy u was jest to samo, kiedy robie kick-down żeby przyspieszyć czy wyprzedzić, automat przełącza dwa biegi w dół a nie jeden sprawiając ze auto stoi i wyje zamiast przyspieszać wtedy lekko ujmuje gaz i wskakuje rządany bieg - tzn właściwy który rozpędza.


Jeśli o to chodzi to mam to samo, ale musisz się nauczyć ze skrzyni korzystać. Jeśli chodzi o kick downa to jak wciśniesz głęboko pedał gazu to przerzuci o dwa niżej (mam to samo - wycie, hamowanie....), ale wystarczy delikatnie kopnąć i wtedy przełączy tylko o jeden bieg w dół.

lac16b napisał/a:

Mam też wrażenie ze przy przełączaniu w górę 1,2,3 ciągnie równo potem 4 bardzo szybko i wskakuje 5 - jeszcze by sie chciało żeby pociągnął na 4 gdzie silnik może efektownie ciągnąć a tu nie - od razu piątka i muli, co jest nie tak?


Jeśli trzymasz gaz na tym samym poziomie cały czas to tak jest, przełącza szybko z 4 na 5, ale jeśli będziesz wciskał cały czas gaz (coraz głębiej) to jeszcze pociągnie ci nieco na biegu 4, aż do momentu jak osiągniesz odpowiednie obroty dla zmiany biegu na 5 lub zwolnisz co nieco nacisk na pedał gazu.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lip 04, 2009 19:26   

poprostu w automacie JATCO biegi można zminiać pedałem gazu w sposób opisany przez blazi, a także pedałem hamulca.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75 2.0 v6] - słabe przyśpieszenie (brak Kick down)
sammer21 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Wrz 09, 2014 14:43
rafalmis1
Brak nowych postów [75] Spadek mocy, brak kick down i wiele innych...
SandraRover75 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Wrz 23, 2015 15:41
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink