Forum Klubu ROVERki.pl :: R200 basik bez suba?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R200 basik bez suba?
Autor Wiadomość
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:36   R200 basik bez suba?

Witam miałbym pytanie gdyż obecnie posiadam sub clariona i chciałbym zlikwidować sub ale żeby nadal był dobry basik:P i pytanie jest następujące czy wystarczy kupić głośniki basowe w drzwi do tego wzmacniacz? mam oczywiście tweetery. Przeglądałem forum i naczytałem się na temat wytłumienia drzwi i jakoś mam obawy że nie będzie mnie to satysfakcjonowało i wydaje mi się że będzie taki "głuchy bas" że nie będzie podobny do tego z suba wiem że nie zastąpie idealnie suba ale może coś zrobie w tym kierunku.Słyszałem jeszcze o wygłuszeniu matą ale czy są lepsze sposoby na wygłuszenie skuteczniejsze i bardziej efektywne? myślałem też o głośnikach w tylnych drzwiach razem z tweeterami? prosiłbym o jakieś podpowiedzi rady
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:37   

Bez suba basu dobrego nie będziesz miał.
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:40   

wiesz coś w stylu wierzy domowej taki bas bo w samochodach typu nowe audi a4 to tam z tego co wiem jest mały sub i czy dało by radę takie coś zamontować? nie wiem może ma ktoś jakieś pomysły
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:43   

Ja 2 dni temu sprzedałem Peugeota 306, w którym miałem suba PB S10 w zamkniętej skrzyni dedykowanej około 21L. Generalnie jeśli chcesz mieć naprawdę przyzwoity bas, ale zależy Ci na miejscu to polecał suba Intertechnik MDS08, gra super przy takiej mocy i powinien spokojnie Ci wystarczyć. Oczywiście obowiązek to porządna instalacja pod wzmacniacz i oczywiście wzmacniacz.
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:52   

a tak jak już pisałem o drzwiach to poprawi się jakość od tych fabrycznych ale basu nie będzie tylko taki średni? no osobiscie posiadam skrzynię zamkniętą i jestem bardzo zadowolony z basu bo dobrze masuje plecki hi
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:54   

Jeśli dobrze wygłuszysz drzwi i zrobisz komorę zamkniętą to każdy midwoofer zagra lepiej niż bez tego. Do wygłuszenia polecam maty StP lub Dynamat, a z tańszej alternatywy zwykłą taśmę dekarską aluminiową. Z głośnika 165mm nigdy nie będziesz miał basu. Osiągniesz kickbas i midbas, ale nigdy bas.
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:59   

a tak jakby taki głośnik woofer włożyć w drzwi?
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 23:02   

Nie zmieścisz bez przeróbek boczków.
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 23:04   

a jakby dać większy MDF? grubszy
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 23:06   

To nic nie zmiania. Woofer ma większą głębokość montarzu więc tak czy siak będziesz musiał przerabiać boczek by zmieścić maskownicę.
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 23:15   

no faktycznie kurczę już sam nie wiem co zrobić:P hehe może i się pobawię w przerabianie boczku
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 14, 2009 12:14   

ja mam założone z przodu powerbasy i gra naprawdę sympatycznie, na tylnej półce mam boshmany zestawik 6 głośników na dwóch zwrotnicach, wszystko mam na wooferach i zwrotnicach, zasilane samym radiem, gra fajnie i jest bas.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 22:36   

To nie jest bas, mylisz tony. Ale jak na Twoje ucho gra fajnie to jest okej ;)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Sie 14, 2009 22:41   

PopaY napisał/a:
To nie jest bas, mylisz tony


zapraszam do posłuchania, nie ma jakiejś wielkiej mocy ale bas jest soczysty. Oczywiście, że jeśli ktoś lubi delikatne syczki i bas wydmuchujący oczy, powodujący drżenie szyb we wszystkich budynkach wokół - to u mnie nie ma basu.

Zdziwiłem się, że tak dobrze może grać bez suba!

Jak będę na spocie w rzeszowie to dam posłuchać uczestnikom, oni ocenią.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 10:29   

Kozik

PopaY ma rację ale nie wytłumaczył dlaczego. Bas, tego słowa używają wszyscy ale w zasadzie mało kto wie co ono dokładnie znaczy. Jest to najniższy głos męski zawierający się w przedziale częstotliwości 16-32Hz. Biorąc więc to pod uwagę głośniki frontowe produkują śladowe ilości basu. Większość dobrych głośników przednich kiepsko produkuje dźwięk poniżej 50-60Hz, tak że na faktyczny bas nie ma co liczyć.

Ty mówisz o dobrej reprodukcji w przedziale 60-80Hz, są to tony niskie ale nie basy - biorąc pod uwagę faktyczne znaczenie tego wyrazu :) . Powszechne nazywanie mid-basów basami czy uproszczając nazywanie "buuuum, buuum" basami jest błędne. Dopiero "buuuum, buuum" poniżej 32Hz to bas. Tak się jednak przyjęło, ze się pewne rzeczy upraszcza a PopaY łapał za słówka - moim zdaniem.

sek099

Wszystko da się zrobić. Pytanie ile masz na to funduszy. Można znaleźć dobry głośnik który dobrze zagra w małej obudowie. Taką obudowę możesz schować w boczną wnękę lub w miejsce koła zapasowego. Rozumiem, że zależy Ci na miejscu w bagażniku, zabudowujac subka w boczną wnękę bagażnika za wiele go nie stracisz - prawie wcale. Mój rockford P2D212 12 cali optymalnie gra w 30litrach... 10 calowe odpowiedniki zadowalają się 20 litrami, a tyle we wnęce się znajdzie. Dodam jeszcze, że na 100% zagra to lepiej niż clarion. Oczywiście propozycji odnośnie głośnika jest sporo, zasugerowałem rockford bo mi pierwsze na myśl przyszło.

To teraz ja poprawię PopaY-a :razz:

Cytat:
Z głośnika 165mm nigdy nie będziesz miał basu. Osiągniesz kickbas i midbas, ale nigdy bas.


Nigdy nie mów nigdy. Jak wsadzisz 16.5cm głośnik w dobrze policzoną linię transmisyjną to śmiało zejdzie poniżej 30Hz. Niżej zagra od większości 12 calowych subów obudowach bass-reflex czy zamkniętych - problem będzie jedynie mała głośność,sporawa obudowa i słaby masaż pleców :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 18:40   

wiem że nie będzie takiego basu jak na sub wiedziałem to już od samego początku tylko chodzi mi czy dało by zrobić taki "basik" jak już wyżej pisałem np w wieży domowej. No tak a jak np przyjdzie pora na wymianę amorków itp? hehe hehe co do koła zapasowego to musi być hi:P a jak nie to wytłumię drzwi i wrzuce jakieś głośniki co mają więcej "basu" wzmak i nic chyba innego nie wymyślę a co do hajsu no troche jestem w stanie wydać no nie mówię że dużo ale coś mogę.
 
 
Karcios 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 45
Skąd: wziąść pieniądze ?



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 20:56   

Zaloz dobre glosniki na pulke tylna i wzmacniach miej doby to nie bedziesz potrzebowal tuby ja nie mam tuby w aucie a bas mam taki ze lata rejestracja ale tak podstawa bdb radio i super glosniki na pulke. Pulka w zamknietym bagazniku staje sie taka wielka tuba.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 22:30   

sek099

Dlaczego uważasz, że taki sub we wnęce nie jest wyjmowalny? Zależy jak zrobisz, mój wyciągał się w 2 minuty...

Cytat:
chodzi mi czy dało by zrobić taki "basik" jak już wyżej pisałem np w wieży domowej.


Zbyt ogólnie to ująłeś... zależy w której wieży. Jakiś "shit" philipsa za 600zł czy B&W za 5000zł :) . Generalnie dobrze zrobione drzwi + dobre głośniki dają radę ale to wciąż za mało.

Z drugiej strony 20litrowa obudowa nawet jak nie we wnęce to chyba aż tak nie graci? Przeciez nie musi to być kwadrat, może być prostokąt ( wysoki, szeroki i płytki ).

Ew. można pomyśleć o iso-baric,. czyli dwóch głośnikach nałożonych na siebie od strony membran i grających w przeciwnych fazach. Taka obudowa wymaga o połowę mniejszego litrażu. Można coś zbudować na 16-20cm głośnikach, dałoby się zmieścić w 10-15 litrach... Wszystko zależy od "chcenia" - możliwości są nieograniczone.

Karcios

Cytat:
Zaloz dobre glosniki na pulke tylna i wzmacniach miej doby to nie bedziesz potrzebowal tuby


Skąd wiesz, że nie będzie jej potrzebował? Co byś w półkę nie wsadził nie zagra tak dobrze jak subwoofer w tej cenie.

Cytat:
Pulka w zamknietym bagazniku staje sie taka wielka tuba.


Raczej wielkim sitkiem, jak drzwi... obudowa z tego żadna.[/quote]
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
sek099 




Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: warszawa



Wysłany: Wto Sie 18, 2009 22:44   

no takiej za 1500zł:P hehe zamiast w półce wolałbym jednak sub no właśnie tylko np jak zrobić dobrze drzwi, tak jak już pisałem wyżej nie wiem czy taka mata będzie "super" heh
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 08:57   

Ja zrobiłem tak i było całkiem nieźle.

http://forum.roverki.eu/v...t=36439&start=0

Ale po zmianie głośników potrzebowałem czegoś więcej więc zrobiłem obudowy zamknięte z włókna szklanego, i mimo wszystko nie gra to jak wieża bo samochód to nie dom. Kiedy testowałem je w tych obudowach w domu to zupełnie inna bajka.... Nie żeby dźwięk był gorszy - broń Boże, lepszy jest. Basu jednak mało tak czy siak i ja bez subka nigdzie nie jeżdżę :D
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 160] Montaż wznacniacza i suba
HaDeSsS Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Wto Lis 20, 2007 22:00
HaDeSsS
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 2004]Podlaczenie malego suba bez wzmacniacza
donell Car-audio, nawigacje, radia CB 25 Pią Cze 05, 2009 23:55
Botanix
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508
Brak nowych postów [R200] 16.5cm na tyl
BR7074 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Lut 11, 2014 11:28
maniu48
Brak nowych postów [R200] Hertz DSK 165
amarant89 Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Pon Maj 21, 2012 06:49
amarant89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink