Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL

montaż org. urządzenia z Hondy Civic 5d
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

  Wysłany: Czw Lip 30, 2009 09:15   R400 REGULACJA PODŚWIETLENIA ZEGARÓW - ŚCIEMNIACZ--TUTORIAL

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś na forum z R400/45 który ma zamontowany ściemniacz wszystkich podświetlonych przełączników i zegarów na desce rozdzielczej. W dobrze wyposażonych Hondach Civic 5d było to na wyposażeniu seryjnym wyglądało to tak:



moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość podłączenia to do naszych R, wiem doskonale że w R600 i R75 takie ustrojstwo jest na wyposażeniu seryjnym i działa doskonale.

Mam prośbę do speców elektryków i złotych rączek może jakoś wytłumaczą na forum jak to podłączyć aby działało poprawnie, a może kupić zwykły potencjonometr z pokrętłem i też będzie działać. Jednak wczoraj pan w elektronicznym mi oznajmił że taki potencjonometr musi mieć jakąś elektronikę w sobie aby działał.

Także co radzicie lepiej zastosować oryginał czy może zwykłe pokrętło no i jak się z tym podłączyć. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez camaro17 Pią Paź 09, 2009 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 30, 2009 09:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:56   

witam
jeśli chodzi o same zegary to problem jest do rozwiązania - wystarczy kupić gotowy (albo do samodzielnego montażu) moduł ściemniacza świateł, wpiąć go zgodnie ze schematem (RAVE) oświetlenia zegarów i po kłopocie - no może mały problem gdzie umiejscowić potencjometr (regulację) ściemniacza

gorzej ze wszystkimi przełącznikami i zegarkiem - patrząc na schemat widać, że praktycznie każdy ma osobny obwód zasilania podświetlenia - czyli trzeba trochę pociąć instalację, połączyć wszystkie podświetlenia w jeden obwód i do ściemniacza

reasumując - da się zrobić tylko trzeba poświęcić kilka godzin ;) i parę złotych na ściemniacz

ps Pan w elektronicznym miał rację - sam potencjometr robiłby za grzałkę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:16   

Może gdzieś w schematach od Hondy będzie to jakoś rozpisane.
Teraz już wiem co powinno być w tamtym miejscu.

Ja do swojego muszę/chcę dołożyć halogeny, klimę i teraz też to ściemnianie :mrgreen:
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:37   

darek_wp napisał/a:
jeśli chodzi o same zegary to problem jest do rozwiązania - wystarczy kupić gotowy (albo do samodzielnego montażu) moduł ściemniacza świateł, wpiąć go zgodnie ze schematem (RAVE) oświetlenia zegarów i po kłopocie - no może mały problem gdzie umiejscowić potencjometr (regulację) ściemniacza

gorzej ze wszystkimi przełącznikami i zegarkiem - patrząc na schemat widać, że praktycznie każdy ma osobny obwód zasilania podświetlenia - czyli trzeba trochę pociąć instalację, połączyć wszystkie podświetlenia w jeden obwód i do ściemniacza
W R600 regulujemy tylko zegary. W R75 chyba też.
camaro17 napisał/a:
wiem doskonale że w R600 i R75 takie ustrojstwo jest na wyposażeniu seryjnym i działa doskonale.
No i jest kompletnie bezużyteczne.
R600 ma i tak słabe podświetlenie, więc praktycznie nie ma potrzeby uzywania tego ściemniacza.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:46   

marthinez napisał/a:
W R600 regulujemy tylko zegary. W R75 chyba też.

W R 75 też.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:54   

marthinez, staf, do puki nie zmienicie oświetlenia tak jak ja w R400, generalnie da się z tym żyć wieczorem i w nocy trochę, może nawet mocno świeca się zegary i generalnie przydał by się taki ściemniacz. Ja to bardziej traktuje jak kolejny gadżet we wnętrzu, wiadomo kilka razy się nim pobawię, ale zawsze warto mieć takie coś co inni nie mają. Bardziej mnie interesuję jak to podłączyć aby nie było suchą atrapą :mrgreen:

Widzę że zainteresowanie jest i ktoś na pewno mi w tym pomoże, a zostanie to dla potomnych na przyszłość.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 20:57   

camaro17, Nie wierzę że sam nie przebrniesz takiego "szczególiku". Pozdrawiam i trzymam kciuki. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 21:02   

staf, dzięki za wiarę we mnie :wink:
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 21:05   

camaro17, :ok:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 21:57   

Znalazłem coś takiego, co prawda nie jest to od Civic 5d ale myślę, że konstrukcja i podłączenie się nie zmieniło. Niestety słaba jakość tego zdjęcia :/
 
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 23:25   

Może jest na forum ktoś kto ma to zamontowane już w fabryce? I porobi nam jakieś fotki? Btw. miejscem na co jest zaślepka po lewej stronie kierownicy obok sterowania wysokością świateł?
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 23:44   

mORGAN, racja może ktoś z R600 lub R75 pstryknie foto jakie kabelki i gdzie podłączyć a jak nie to RAVE, co do miejsca to prawa stron jest tam zaślepka zaraz za dźwigienką od włączania wycieraczek i spryskiwaczy :wink:
 
 
 
mORGAN 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 45
Skąd: Bolewice

MG ZS

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 00:41   

A to to ja wiem :) Nie doczytałeś :P Zastanawiałem się ostatnio co to za zaślepki. I to już wiem, ale zostaje jeszcze ta: (u mnie kolejność przełączników odwrotna bo te chyba z anglika).
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 08:45   

mORGAN, w Hondach Civic to wolne miejsce jest zastąpione włącznikiem od podgrzewania lusterek bocznych także może w naszych R też takie było na pewno w R45 :wink:
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 15:00   

Też w tym miejscu widziałem jakąś czerwoną diodę. Może od alarmu?
Co to podłączenia tego ściemniacza to mam schemat tylko że tak jak moim ostatnim poście jest to z modelu Civic 3d/4d. Jak to jakoś posklejam żeby było w lepszej jakości to wrzucę tutaj.

Oto schemat ściemniacza od Hondy 5D czyli taki jaki pasuje u nas.
Podejrzewam, że podłączenie jest takie samo w Hondach i Roverkach więc myślę, że będzie pasować. Niestety nie znam się w ogóle na elektronice i sam tego nigdy w życiu nie zrobię.
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 20:33   

aiwer, dzięki też nie dawno temu się do tego dokopałem, bo to są skany z książki serwisowej Hondy Civic 5d, nie wiem jak będę miał przełącznik w ręku to zacznę to rozkminiać, pewnie w przyszłym tyg jak dostane go pocztą. Jeszce poprosiłem chłopaków w Honda Civic Klub o pomoc w tym temacie, zobaczymy co napiszą w tej sprawie, może ktoś pomoże.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sie 01, 2009 00:29   

w r800 to miałem ... z tym że tam blat świecił jak psu jaja na wiosnę i na dłuższych trasach sie to przydawało.

W r400 świeci kiepsko i nie razi.
Gadżet zbędny... no chyba ze ktoś tak jak camaro ma choinkę w aucie.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 00:14   

mORGAN, w tym miejscu jest przelacznik do gazu u mnie;) a tak serio to dimmer do zegarow macie rozpisany na civicklub.pl

Organoleptycznie krok po kroku, nie ma problemu z modem;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 22:37   

faecd napisał/a:
dimmer do zegarow macie rozpisany na civicklub.pl

Tylko że tam trzeba się rejestrować.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Sie 21, 2009 21:17   

WIELKI APEL DO WSZYSTKICH POSIADACZY R600 EW. R75 CZY MOŻNA PROSIĆ O ZROBIENIE ZDJĘCIA WYCIĄGNIĘTEJ WTYCZKI Z PODŁĄCZONYMI KABELKAMI DO KOSTKI, CHODZI DOKŁADNIE O KOLORY KABELKÓW ICH ILOŚĆ I Z KTÓRE PINY SĄ PODŁĄCZONE, DZISIAJ MIAŁEM CIĘŻKI DZIEŃ Z TYM MAŁYM URZĄDZENIEM, TEORETYCZNIE PODŁĄCZYŁEM W DOBRE KABELKI ALE NIE ZADZIAŁAŁ , TAKŻE MUSZE WYELIMINOWAĆ ZEPSUCIE SAMEGO URADZENIE I MIEĆ PEWNOŚĆ JAKIE KOLORY KABELKÓW TAM PRZYCHODZĄ, MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ POMOŻE W SPRAWIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R400 ZMIANA PODŚWIETLENIA WE WŁĄCZNIKACH-- TUTORIAL
awaryjne, podgrzewanie tylnej szyby, przeciwmgielne
camaro17 Tuning wizualny 73 Pon Sty 02, 2012 12:30
HiS
Brak nowych postów [R 45 ] Żarówki podświetlenia zegarów i pokręteł
Monotonny Tuning wizualny 16 Pią Mar 11, 2016 22:20
Monotonny
Brak nowych postów [R600] Zmiana podświetlenia zegarów
tomii620si Tuning wizualny 34 Pon Kwi 23, 2012 15:19
adamek.o2
Brak nowych postów [R400] Kierownica z MG TF do Rovera 400 - tutorial
tommyyogi Tuning wizualny 2 Pią Lip 22, 2011 16:20
tommyyogi
Brak nowych postów R400 ZMIANA OŚWIETLENIA ZEGARKA -- TUTORIAL
camaro17 Tuning wizualny 20 Nie Paź 10, 2010 12:15
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink